07
Mar
2011

Zapisywanie tego co robimy – czemu to takie ważne

W wielu książkach poświęconych finansom domowym, odchudzaniu, budowaniu kondycji etc. natkniemy się na poradę, aby nasze codzienne działania skrupulatnie notować, czy to rzeczywiście tak istotne? Z mojego punktu widzenia TAK.

Notowanie to nie tylko dane statystyczne – i informacyjna wartość notatek, w których zapisujemy naszą codzienną dietę nie jest aż tak wielka. Jednak sam fakt notowania, potrafi mieć znaczący wpływ na powodzenie naszej diety, oszczędności i jakiegokolwiek innego wyrabiania swoich nawyków.

Czemu to działa:

1. Notując tworzymy częste sytuacje skupienia na temacie. Tak jak zwykle możemy zapominać o diecie, o tyle notując każdy posiłek, z pewnością przypomnimy sobie, co powinniśmy, a czego nie powinniśmy jeść.

2. Dzięki skrupulatnym wydatkom widzimy z czym dajemy sobie radę, a z czym nie, pomaga to podjąć decyzje dotyczące dalszych działań.

3. Już sam fakt, że po podjęciu działania będziemy je musieli zapisać, może nas odwieść od wielu niepotrzebnych akcji, nadmiarowego wydatku, posiłku z łakomstwa etc.

Muszę stwierdzić z własnego doświadczenia, że nawyk skrupulatnego notowania, pozytywnie wpływa na wprowadzanie zmian w swoim życiu.Napisane przez: Michał Mietliński

Komentarze


Ja notuje jedynie cenne informacje które przydają mi się w pracy zawodowej


Zawsze wszystko zapisuję. Jestem strasznie roztrzepana, ale tego rodzaju działania pozwalają mi się uporządkować. Polecam wszystkim! 😉


No zdecydowanie notatki są przydatne. Zdecydowanie warto dziś dużo notować bo do szeregu informacji musimy posiadać hasła dostępu. I można naprawdę nie raz się pogubić przy takiej ilości informacji.


Przy takim szybkim tempie życia zapisywanie to jedyna metoda uporządkowania tego codziennego chaosu. Ja tak robię i pomaga mi to funkcjonować.


możemy porównać postępy jakich dokonaliśmy w swoim życiu, a do tego mamy moment na przemyślenie swoich działań


Zapisywanie codziennych czynności jest OK, ale gorzej idzie z tym co zaplanowane a co zrobione – Prawie zawsze przez dodatkowe zajęcia nie udaje się wypełnić grafiku. Dużo bym oddał za to, żeby dzień trwał z 10 godzin więcej.


Ja nie wyobrażam sobie dnia bez notesu pod ręką. Planowanie zadań nie tylko w pracy, ale również w domu to podstawa ich skutecznej realizacji. Poza tym, gdy mam przygotowane notatki z zadaniami i wykreślam po kolei te już wykonane, pod koniec dnia czuję satysfakcję z faktu, że udało mi się tyle rzeczy zrealizować. Bez notatek nie odczuwała bym tego w taki sposób 🙂


Zapisywanie pomaga zapamiętać. Zapraszam na http://www.nauczyciele-trenerami.pl/


Zapisywanie jest bardzo ważne, pomaga nam uporządkować czas. http://www.placements.pl/


Notowanie pomaga nam zobaczyć wszystko z innej strony i zmusza do zastanowienia się nad sparwą. Zapraszam na http://www.smolarekstudio.com.pl/


Notowanie mi zawsze pomaga 😉 polecam http://www.knowacz.pl/


Ja zawsze zapisuję ważne rzeczy 🙂 http://www.nalzdan.pl/


Zapisywanie tego co robiliśmy pomaga nam obiektywnie spojrzeć na nasze dotychczasowe osiągnięcia 🙂


Nie należy zapominać, że w głębi wszyscy różnimy się diametralnie. W moim wypadku, takie zapiski powodują tylko i wyłącznie blokadę wewnętrzną. Ale zdaję sobie sprawę z tego, ze jestem tym jednym z niewielu przypadków pod tym względem 🙂


Fajny wpis 😉

polecam http://www.nyech.com.pl/


to bardzo przydatne 😉

zapraszam na http://www.ittherlye.net.pl/


Bardzo przydatny artykuł. Z pewnością wielu osobom pomoże.

Mariusz
http://szkolamatematyki.eu


ja też jestem tego zdania 😉

polecam http://www.swoban.pl/


od kiedy notuję mam pełną kontrolę nad swoimi finansami. Polecam wszystkim!


od kiedy notuję mam pełną kontrolę nad swoimi finansami. Polecam wszystkim.


od kiedy notuję mam pełną kontrolę nad swoimi finansami.


Saya yakin ini tulisan teloah menyentuh semua internet pemirsa ,
yang benar-benar benar-benar teliti tulisan
pada membangun baru situs .
http://mortgagecalculatoronline.blogspot.com/


Ważne jest, aby projektowanie stron internetowych dla firm wykonywane było w agencji interaktywnej. W przypadku wykonywania strony przez freelancera często strony www są pisane na szybko i byle jak. Dlatego warto przemyśleć wykonanie taniej, profesjonalnej, szybkiej i niezawodnej strony www w firmie, która ma w tej kwestii doświadczenie.

Zostaw komentarz

(wymagane)


(wymagane)

Podgląd komentarza: