09
mar
2011

Za co lubię Groupony, Grupery i inne systemy zniżek

Kupony zniżkowe to nie system idealny, wymagają od firm znacznych zniżek, często otrzymujemy dużo mniej niż powinniśmy proporcjonalnie do zniżki – czyli dostajemy 25zł które zapłaciliśmy, a nie 50 zł. na kuponie, a zbyt dużo chętnych powoduje czasem pogorszenie jakości – ponieważ wraz z tłumem innych szturmujemy dany lokal.

Jednak genialność tej idei to moim zdaniem nie tylko sama niższa cena.  Ale możliwość masowego udostępnienia usługi czy towaru, który w normalnych warunkach uznawany jest za luksusowy. Dzięki temu wiele osób może spróbować czegoś, na co zwykle sobie nie pozwalają. I wcele nie chodzi tu o faktyczną zniżkę. Ważniejsze jest przełamanie bariery ceny.

Dla wielu ludzi kwestią nie jest 50 zł w jedną czy drugą stronę – tylko oczekiwaną wartość produktu. Kupimy sprzęt audio za 400 zł, ale nie wydalibyśmy tyle na lot szybowcem, jednak jeśli ktoś zaproponuje nam okazję – czyli lot za 200 zł. To możemy skusić się na tą ofertę, uzbierać pieniądze i zrealizować nasze małe marzenie. Choćby ten lot był krótszy niż analogiczny w pełnej cenie, to i tak warto.

Właśnie to przełamanie bariery, może zachęcić ludzi, żeby częściej korzystali z usług kosmetyczki, poszli do lepszej restauracji, klubu, a może na off-road. Przesuwając nas trochę bardziej w kierunku usług. Zmieniając nasze nastawienie.

Jak na tym zyskujemy? Znalazłem kilka takich korzyści:

  • Rozbudowujemy branże niszowe – usługi czysto rekreacyjne, „przygodowe”;
  • Zachęcamy ludzi oszczędnych do próbowania nowych rzeczy;
  • Łatwo dostępny „sposób na wieczór;

Co dopisać do tej listy – czekam na wasze propozycje :-)Napisane przez: Michał Mietliński

Komentarze


Dokładnie, ja z Grupona poznałem jedną fajną kafejkę i teraz odwiedzam ją często, więc generalnie są na dużym plusie :)


Często jest tak, że ludzie kupują kupon, ponieważ jest to niesamowita okazja, a później go nie wykorzystują. Słyszałem, że były takie badania ile kuponów grouponowych jest wykorzystywanych i liczba ta oscyluje ponoć w okolicach 30%. I chyba to jest głównym motorem działania tego systemu.
Kiedyś ze znajomymi liczyliśmy, że jeśli np. kosmetyczka, która normalnie kosztuje 100 PLN za godzinę sprzedaje 500 godzin za 30 PLN, to musiałaby przez ponad 3 miesiące pracować full time, żeby zrealizować wszystkie kupony. A za 30 PLN za godzinę, to nawet na czynsz za lokal jej nie starczy.
No ale do systemu nic nie mam, chociaż z niego nie korzystam :)


Do tej listy można praktycznie wszystko dopisać. Jednak aby spełnić wymogi prowadzenia takich kuponów zniżkowych, gdzieś trzeba niestety zmniejszyć koszta. Pozostaje kwestia taka, czy jest to w ogóle opłacalne? Statystyki mogą mówi same za siebie, także warto przed podjęciem wystawienia kuponów, rozejrzeć się za osobą która w tej dziedzinie odniosła już sukces. Jeśli takiej nie znajdziemy, możemy jedynie sami posiąść odpowiednią wiedzę i samotnie osiągnąć sukces. Czego życzę z całego serca każdemu z osobna :)


Osobiście nie korzystałem jeszcze bezpośrednio z tego typu systemów. Za to moja partnerka korzysta dość nagminnie :)

Mimo braku bezpośrednich doświadczeń sądzę, że jest to absolutnie genialny patent nie tylko dla klientów, ale i dla drugiej strony – czyli sprzedawców.

Z punktu widzenia sprzedawcy cały myk polega na umiejętności monetyzowania klientów.

Cały system tzw. „grupowych zakupów” trzeba potraktować nie jako sposób na większą sprzedaż – zysk, a wyłącznie jako metodę przyciągnięcia nowych klientów do swojego biznesu.

Przy odpowiednim podejściu taki Grupon może byś genialną darmową reklamą.

Jak z tego systemu zrobić darmową reklamę?

– Założyć z góry, że zyski nie przyjdą bezpośrednio z zakupów w gruponie
– Wymyślić system up-selli i cross-selli pod klientów z systemów „grupono-podobnych”
– Wdrożyć, przetestować, dopracować

Idea polega na tym, żeby wykombinować prosty sposób sprzedaży dodatkowych usług/produktów klientowi z grupona w momencie gdy korzysta z Twojej oferty pierwszy raz (czyli podnieść wielkość pierwszej transakcji) oraz podnieść częstotliwość kolejnych zamówień u Ciebie (czyli, żeby w krótkim czasie po pierwszej sprzedaży klient dokonał kolejnego zakupu u Ciebie).

W moim aktualnym biznesie usługi to znikomy element działalności, więc nie wiem czy uda mi się ten konkretny model sprawdzić u siebie w najbliższym czasie, ale jeśli ktoś z czytelników potrzebowałby wsparcia/wiedzy/odpowiedzi na pytania związane z tym jak to wdrożyć u siebie to z przyjemnością pomogę.

Mój kontakt: 790897877
Artur Zygmunt
Ebusiness Manager

PS – autorzy tego bloga też pewnie z przyjemnością podzielą się swoimi doświadczeniami w tym konkretnym temacie :)


Ja pozostaje sceptyczna- mysle, ze to nie jest tak, ze ludzie oszczedzaja, zeby sprobowac czegos o czym marzyli, ale raczej kupuja kupon znizkowy, bo jest tanio (tak dzialaja wszystkie promocje). W rezultacie wydaja pieniadze, ktorych normalnie by nie wydali.


Nie korzystałem jeszcze, ale muszę się kiedyś przełamać, zwłaszcza że w Krakowie ofert nie brakuje.


Też jeszcze nigdy nie korzystałem z zakupów grupowych i chyba też będę musiał zrobić coś w kierunku swojej resocjalizacji 😉 Tym bardziej, że sporo moich znajomych poleca i korzysta z tej formy kupowania różnych rzeczy.


A jak to jest z kupowaniem zniżek za granica? Przykładowo chce zjeść kolację w Portugalii gdzie jadę za dwa tygodnie. Można kupować trasgranicznie ?


Sam nie korzystam z Grouponów. Jest to spowodowane tym, iż mieszkam w małym miasteczku, gdzie takich rzeczy nie ma.

A samą idee rozumiem tak: Człowiek bardzo łatwo się przyzwyczaja. Do czego? W tym przypadku do standardu jakiejś usługi.

Dlaczego osoba, która zarabia dwa razy więcej, wydaje również dwa razy więcej? Ponieważ przyzwyczaiła się do lepszych standardów życia. Twierdzę, że jedna wizyta może przyzwyczaić nas do wyższego standardu np. restauracji.

Poza tym istnieje coś takiego jak efekt ekspozycji – lubimy coś bardziej jeśli już to widzieliśmy lub słyszeliśmy.

Jeśli będziemy mieli kiedyś wybrać spośród restauracji A, B lub C, a w restauracji B już byliśmy z Grouponem to wybierzemy właśnie ją.

Słyszałem również, że w niektórych restauracjach obsługa odnosi się do nas obcesowo jeśli przyjdziemy z takim kuponem. Warto więc popytać osób, które już tam były, czy warto.

Tu kolejna rzecz. Ja wpadłem na pomysł aby kogoś popytać, kto już tam był, ktoś inny też wpadnie na taki pomysł. Polecenia i opinie innych – znów bezcenne źródło nowych klientów.

Śmiem zaryzykować stwierdzenie, że za kilka lat będziemy kupować tylko polegając na opinii znalezionej na forach społecznościowych, a reklama to będzie tylko dodatek :)

Podsumowując: Groupony – doskonałe źródło reklamy o nie do końca wykorzystanym potencjale.


Może być że fora społecznościowe będą stanowiły domenę darmowej reklamy niekonwencjonalnego biznesu np. MLM lub innych i stanowią początek zmierzchu tradycyjnej sprzedaży. Do centrów handlowych chodzi się pobyć, a zakupy niekoniecznie. Watahy ludków przymierzają ubrania, oglądają stoiska. Pójdą do kina a kupią wtedy gdy coś muszą ale w miejscach gdzie sprzedaje się odzież która została odrzucona przez Firmę. Tak też są osoby które kupują markową odzież za ułamek ceny bez kuponów super zniżek itd. Podobnie jest z żywnością, ale jest to już trochę wyższa szkoła jazdy i dopiero się tego uczę. Powiem że ziemniaczki od producenta kupione oczywiście w kilku workach na cały sezon dla kilka osób to jest hit. Dostaliśmy trochę sałaty i innych rzeczy do szybkiego zjedzenia „bo za bardzo obrodziło a gadziny nie ma żeby spasać” takie uzasadnienie tej wyjątkowo szczodrej darowizny. Tydzień darmowego jedzenia dla kilku osób.


Muszę przyznać, że też bardzo lubię Groupony. Ostatnio kupiłam bardzo tanji kupon jednej restauracji i od tego czasu bardzo często jem tam małą kolację. Ale nie wierzę w to, że wszystko tam jest aż takie tanie. Przed kupnem bym sprawdziła lepiej aktualną cenę tej restauracji, kina itd


Jako forma reklamy w sumie jest to dobry pomysł aczkolwiek po ostatnich artykułach o gruponie itp. lekko zmieniam zdanie. Z punktu widzenia kupującego dobra sprawa a zobaczcie jakie są warunki jak byście chcieli zamieścić tam swoją ofertę, prowizję są zabójcze dlatego sprzedawcy czasem oferują produkty poniżej kosztów


Z gruponów itd. korzysta głównie moja narzeczona, ja raczej rzadziej (głównie imprezy typu kręgle, bilard czy gokarty), ale widzę że Panie mają naprawdę wiele ciekawych oferty i rzeczywiście mogą dużo zaoszczędzić a przy tym uczesać się, umalować czy skorzystać ze spa w luksusowym miejscu. Grupowe zakupy to fajna sprawa, ze swojej strony polecam.


Najgorzej jest z tym, że zaraz po kupnie kuponu okazuje się, że najbliższy termin do wykorzystania za co najmniej miesiąc :)


Faktycznie bardzo korzystne oferty :) Po co przepłacać, skoro można mieć to samo za mniejsze pieniądze? :)


No niestety w moich okolicach brakuje ofert… Chętnie bym skorzystał…


Dla młodych przedsiębiorców może to być ciekawy sposób zaistnienia na rynku, wypracowania sobie pewnej stałej grupy Klientów – szczególnie na początku jest szczególnie ważne.
Ważne jednak jest, aby się nie przeliczyć jak ten Fryzjer z Łodzi (o którym było tak głośno nie dawno).
Pozdrawiam


Na początku też byłem pod wrażeniem systemów zakupów grupowych. Kilka razy z nich skorzystałem. Na wolne miejsce w restauracji musiałem jednak czekać 3 miesiące, a przy realizacji biletu w teatrze okazało się, że przyszedłem za wcześnie, bo system rezerwacji z kuponów jeszcze nie działa i trzeba przyjść jeszcze raz… Kupony mają więc swoje wady.

Ostatnio zauważyłem coś jeszcze – czasem zawyżane są ceny wyjściowe, żeby pokazać jaką wspaniałą zniżkę oferujemy.

Np. zabieg kosmetyczny kosztuje 60 zł. Jak wygląda promocja? Podnosimy cenę wyjściową do 100 zł i reklamujemy kupony, dzięki którym ta sama usługa kosztuje TYLKO 50 zł :)


A zastanawiająca jest taka kwestia – jeśli ktoś już kiedyś kupił w sklepie A buty za 50 zł (grupowo), to czy kupi je kiedyś za normalną cenę? Takie działania dla przedsiębiorców są fajne, bo dużo klientów itp., ale co z długoterminowym efektem?


…no właśnie problem jest taki, że kto raz spróbował zakupów grupowych, już się do nich przyzwyczai. ostatnio czytałam, ze klienci wracają do takich sklepów i żądają tańszych usług, ponownych promocji grożąc odejście do konkurencji. wiec sklepy sie uginają, bo nie chcą stracić klientów…


tak, ja też lubie tego typu serwisy.. kilkakrotnie dokonywałam tam zakupów, nawet pojechałam z nimi na wakacje i nie było większych problemów. jednak zdaję sobie sprawę, że to jest zupelnie niekorzystne dla właścicieli tych firm i ‚psuje’ im cenę. Ciekawe jak ten rynek dalej będzie się rozwijał..


To chyba dobry trend , nie ? :) Stosowanie zasady – klient nasz pan ma swoje zalety, ceny spadają, klient jest zadowolony. Sprzedawca również powinien się cieszyć z zatrzymania klientów.


Przecież każda prawie promocja działa podobnie.
Np. osoba uboższa kupi w Tesco przecenione wędliny z terminem ważności „do wczoraj”, bo w cenie normalnej nigdy by je nie kupiła. A tak przynajmniej posmakuje luksusu, choć i trochę nadpsutego.

Grupon jest doskonały dla samego Gruponu. Usługodawca udziela naprawdę ogromnego rabatu, ale do klientów ostatecznie trafia rabat wcale nie aż tak ogromny. Różnica osiada w kieszeniach właśnie Gruponu.


Dokładnie, zważywszy na fakt, że groupon pobiera ok 50%prozwizji od ceny już po obniżce. Nie jest to może powalająca kwota, ale jak zliczyć wszystkie deale, to już troche groupon zarabia. No ale klienci mają dostęp do usług nieosiągalnych dla nich po tradycyjnych cenach. Taki swoisty win-win. Każdy ma cos z tego.


Ja się zastanawiam w jaki sposób zarabia firma, której oferta jest w grouponie. Wydaję mi się, że raczej chodzi tu o reklamę i ewentualny zwrot kosztów i zysk w późniejszym czasie. A wy jakie macie na ten temat zdanie?


@egloo:
Dokładnie tak. Serwisy grupowe upodobały sobie przecenienie oferty o co najmniej 50%, ponadto ich prowizja oscyluje w granicach 30-50% (+VAT, o czym się wspomina nieco później :/ tak więc firma wystawiająca ofertę otrzymuje realnie około 25% wartości oferty. Czyli da się to zastosować w usługach, gdzie generalnie marże są wyższe lub powoduje to rzeźbienie jak w sklepach „dla idiotów” – podnosimy cenę po to by ją wyraźnie przekreślić i napisać nową, niższą 😉

Przedsiębiorcy wystawiający swoje oferty muszą zrobić wszystko, by zwiększyć wartość takiego klienta:
– zaoferować dodatkowe produkty / usługi już z normalną marżą (up-selling i cross-selling),
– podjąć próbę konwersji takiego klienta na stałego klienta (programy lojalnościowe itp.)
– przede wszystkim nie dać odczuć takiemu klientowi „grupowemu”, że jest w jakikolwiek sposób gorzej traktowany czy otrzymuje towar / usługę o niższej jakości.


na zniżkowy lot szybowcem, to raczej bym się nie zdecydował – nie wiadomo na czym będą chcieli zaoszczędzić :). A tak na poważnie.:
Grouponopodobne portale nadają się też do „wyprzedawania” zalegających w magazynach towarów.
Sam znam kilka przypadków sprzedaży towarów przeznaczonych do likwidacji. „zniżkowa” cena była bardzo atrakcyjna i dla kupującego i dla sprzedawcy. Pozostaje pytanie – po co ludzie kupowali te śmieci….


Jeśli są takie wysokie prowizje i firmy otrzymują niewielki skrawek tortu to teraz mnie nie dziwi, że część proponowanych ofert jest taka słabiutka, a niektóre aż śmieszne.

Wizerunek Groupona też nie jest najlepszy i zaufanie do niego również. Wątpię abym kiedykolwiek wybrał tę formę zakupu, chyba że posiadałbym informacje, iż dana firma jest w pełni wiarygodna i wykonuje usługi fachowo.


Według mnie jeszcze pół roku temu na Grouponie były okazje teraz to już tylko pseudo promocje i w dodatku same niematerialne


Najczęściej zamawiam na grouponie np wejściówki do kosmetyczki lub zniżki do restauracji. Niestety w niektórych miejscach jestem traktowana jak ktoś gorszy bo płacę mniej. Uważam, że ofert takich klientów nie powinno byc na takich stronach.


A moim zdaniem Groupon to fajna sprawa. Wiadomo czasami są oferty niewypały, ale moje doświadczenia są bardzo pozytywne. Poza tym można skorzystać z usług na które wcześniej nie można było sobie pozwolić


Moim zdaniem groupon jest niewart swojego prestiżu. Czasami trafi się coś fajnego, ale ogólnie jest naprawdę słabo, kilka razy się juz przejechałem niestety…


sprawdzałem pokoje nad morzem na Grouponie, niestety wszystkie okazcje były w nieatrakcyjnych terminach lub z widokiem na budowę. Myslę ze w innych kategoriach tez sa podobne niedogodności.


Ja z kolei słyszałem że gorzej traktują osoby z tzw grouponem. Czyli jeśli idziemy do restauracji, obok nas siedzi 10 zwykłych klientów i Ty jeden z groponem to tych 10 obsłużą jako pierwszych. Nie wiem ile w tym prawdy ale mówi się że w każdej plotce jest ziarenko prawdy


Szkoda, że blog od dawna nie jest aktualizowany. Wiele ciekawych informacji tu publikowano.


Czasem można coś ciekawego za dobra cenę znaleźć, ale ja wole sweetdeal ponieważ są tam ciekawsze oferty.


Sweetdeal potwierdzam! Chyba najlepszy serwis typu grupon.


Można dać szansę zaistnienia nowym firmom, do których inaczej by się nei trafiło.

Czasem można znaleźć coś o czego istnieniu nie miało się zielonego pojęcia.


Takie oferty mogą być naprawdę dobrym rozwiązaniem, tylko trzeba umieć z nich korzystać i wybrać odpowiednią ofertę.


Mnie potraktowali jak klienta drugiej kategorii po skorzystaniu z takiego kuponu promocyjnego.


Zbyt zawyżają ceny i w cale te zniżki nie wychodzą tak jakby kupiło się towar po tej cenie co normalnie bez promocji


Ja właśnie się zastanawiam nad użyciem tego typu serwisu do promocji i tak wstępnie po przeczytaniu tego wpisu to odechciewa mi się tego robić. :)


Dla mnie jest to po prostu inna forma promocji. Każdy dziś liczy wydane pieniądze i tak też się dzieje w przypadku tych. Wydaje mi się że firma przygotowująca ofertę na Gruponie i po odpowiedniej niższej cenie po prostu płaci za reklamę swoich produktów czy też marki.


Ja w ten właśnie sposób skorzystałam z usług kosmetyczki po raz pierwszy w życiu. Niestety usługa nie była na wysokim poziomie, więc już tam nigdy nie wróciłam. Niektórzy przedsiębiorcy nie potrafią wykorzystać możliwość Groupona.


Takie kupony rabatowe to dobra promocja dla firm. Bo każdy może sobie wtedy pozwolić na skorzystanie z ich usług, na które wcześniej się nie decydował ze względów finansowych.


Na pewno firmy mają szansę na to, by zdobyć nowych stałych klientów. Jeżeli dana osoba nie zdecyduje się na kolejną wizytę, zawsze dana usługa może zostać polecona znajomemu, dlatego bardzo istotna jest miła i profesjonalna obsługa.


Ja tam nie używam żadnych zakupów grupowych.


Te wszystkie grupony to niezłe pomysł. Można czasem wyszukać mega promocje! Zwłaszcza fajne kupony są do restauracji na dnia, których normalnie nikt by nie kupił!


Dość kosztowny sposób na marketing ze względu na wysokie prowizje i obowiązek zejścia z ceny o 50%. Klienci nielojalni niepowracający.


Niestety moje doświadczenia są także niekorzystne.


Powiem wm szczerze ze groupon bardzo mi pomogl roziwnac swoj biznes.


Ja również lubię tego typu systemy zniżek. Kupując w ten sposób możemy pozwolić sobie na rzeczy, na które nigdy nie było by nas stać gdybyśmy kupowali w standardowy sposób. Nie ma znaczenia, czy kupujemy kosztowną wycieczkę, akcesoria domowe czy ubrania dla dzieci . Rozumiem ludzi, którzy krytykują groupony, bo nie jest to marketing dla każdego.


Dla młodych przedsiębiorców może to być ciekawy sposób zaistnienia na rynku, wypracowania sobie pewnej stałej grupy Klientów, np, u nas na Kaszubach, sporo pensjonatów oferuje zakupy grupowe


podpisuje się pod tym obiema rękami. grupony to nie tylko pomysł na oszczędzenie pieniędzy ale przede wszystkim motywacja do spróbowania wielu nowych rzeczy i poszerzenia horyzontów.


Trzeba jednak uważać – słyszałem historie, w których ludzie pokupywali wycieczki przez Grupony, a jak zajechali na miejsce to dostali zupełnie co innego niż zamawiali.


http://WWW.unistrada.pl


księgarnia internetowa


Już chyba pierwsza fala zainteresowania grupowymi zakupami znikła, teraz rozpoczyna sie druga fala w motoryzacji – zakup aut


Bardzo często korzystam z groupona i inych tego typu serwisów i w większość jakość usług jest niska, czasem robi się coś na odczepnego czasem wykorzystuje się stare środki, ale mimo wszystko niska cena wciąż mnie przyciąga! Faktem jest, że gdyby nie korzystna cena wielu rzeczy bym nie spróbował


Na moje oko niestety większość firm kombinuje zawyżając ceny i ściemniają, że robią promocję na groupon.


Widać, że Groupony szybko się rozwijają w Polsce. WIdzę coraz więcej tego typu serwisów i również coraz więcej i lepszej jakości ofert. Mnie to tam cieszy 😀 Chętnie korzystam z tego typu ofert.


Denerwuje mnie coraz częstsza praktyka zawyżania cen produktów, które potem są sprzedawane w rzekomo promocyjnych cenach. Dwa razy się nabrałem…


Bardzo lubię grupony i tego typu akcje, lecz kilka razy miałem wrażenie, że usługi z gruponów są zauważalnie gorszej jakości.


Zbyt zawyżają ceny i w cale te zniżki nie wychodzą tak jakby kupiło się towar po tej cenie co normalnie bez promocji


Nasz warsztat korzystał swojego czasu z promocji poprzez vouchery, ruch rzeczywiście jest, promocja też jest jakaś, myślę że system kuponowy/rabatowy będzie zyskiwał na popularności coraz bardziej, w stanach dla sporej liczby gospodarstw domowych to podstawa egzystencji.


mim zdaniem grupony to naciąganie klientów


Ja właśnie nigdy nie korzystałem z Grupona ale strasznie mnie nachodzi na to żeby skorzystać.


Ja korzystałem z gruponów i nie polecam zadnych uslug:) Ew jakies zakupy heh


Według mnie największym plusem gruponów jest dosłowne podstawianie pod nos atrakcyjnych rozrywek.


według mnie cena się liczy, i będzie się liczyć.


cena to nie wszystko…


Wszystko z głową – do tych całych zakupów grupowych tym bardziej trzeba mieć dystans!


Nigdy nie korzystałem z Grouponu, ale może spróbuję w przyszłości.


Ja korzystałem i bardzo mi to się przysłużyło, ponieważ wziąłem sobie wyjście do Hipnoterapeuty, który pomógł mi przezwyciężyć strach i dodał chęci życia :)


Myślę, że za to, iż za pół ceny można dobrze zjeść bądź wykonać przeprowadzkę.


Często takie zniżki są niemożliwe do zaoferowania klientom.


O zniżki trzeba się upominać zawsze mimo wszystko.


t


Grupony itp. rzeczy są bardzo fajne. Oczywiście trzeba wcześniej sprawdzić ofertę z jakiej chcemy skorzystać, ale ogólnie na duży plus


Bardzo lubię Groupona ! Kilka razy trafiłam na super okazje !


Kiedyś myślałam, że Groupony i inne tego typu serwisy oferują super okazje, dopóki nie doczytałam szczegółów kilku z nich… Firmom zamieszczanie ofert na pewno się opłaca, ale niestety ich klientom już korztstanie z nich nie bardzo. Oferty na różnych Grouponach są strasznie naciągane, ceny windowane w górę itp. itd. Gdyby się chciało normalnie skorzystać z danej oferty, bez kuponu, byłoby często taniej i lepiej!


Przecież te grupony to sprzedają szajs!


Groupony się przejadły, ja już nie ogarniam tej ilości ofert. Poza tym się naciąłem kilka razy na ich usługach słabych jakościowo


www film ru


Wolę wyszukiwarkę lub porównywarkę cen. Gdy poszukuję jakiegoś produktu po prostu szukam i wybieram najbardziej mi odpowiadający. Bombardowanie ofertami skrzynki mailowej, to zawsze efekt w postaci jej zaśmiecania i strata czasu na usuwanie lub przenoszenie do kosza wiadomości – ofert kuponowych, które mnie nie interesują w danej chwili.


ja uwielbiam je za super okazje, które przebieram jak tylko mogę i korzystam :):)


Skorzystałam raz bardzo się zawiodłam.Mimo tego że cena była obniżona o 70% to później się okazało że obniżka wynosiła niecałe 10% w stosunku do cen konkurencji.Wniosek jest jeden jeśli chcesz korzystać z zakupów grupowych bardzo dokładnie sprawdź ceny jakie są na rynku


Ale chwila! Kupony na gry online to była by super sprawa. Kto z nas nie skorzystałby z serwisu grupowego, który oferuje premium gry online czy jakieś udogodnienia w grach online?


Na początku byłem sceptycznie nastawiony do zakupów grupowych, jednak w końcu przełamałem się na zakup karnetów na narty. Wszystko przebiegło prawidłowo teraz szukam innych ofert.


To jest fenomenalne rozwiązanie właśnie raz byłem w okolicach zakopanego i w tej samej cenie inne osoby co przyjechały miały apartament a my normalny pokój a uwierzcie różniło się od standardowych warunków niż zazwyczaj. Warto z takich różnych ofert korzystać tylko trzeba dobrze szukać. Sam muszę zacząć koniecznie, bo nieraz znajomi mi się chwalą, że pojechali tu czy tam przykładowo. Żal z tego nie korzystać !!!


Jakoś usług z kuponów rzeczywiście nie zawsze jest na poziomie, którego byśmy oczekiwali..


Zgadza się ja korzystałam z jednej oferty było super ale już z zegarkiem były problemy – ponoć skończyły im się…


Znam nawet przypadki gdy firma całkowicie zmieniła swój model biznesowy, praktycznie przestawiając się na „klientów gruponowych” (stanowili oni 80 % wszystkich klientów), obniżając ceny dosyć drastycznie i po psostu obsługując znacznie większe ich ilości… Czy to do końca dobre nie wiem, ale oni faktycznie na tym jechali non stop (branża kosmetyczna).


czego to ludzie nie wymyślą, w końcu pomysł dźwignią handlu :)


Ktoś ma fajną listę pod SB :) pozdrawiam, Specjalista SEO – Wojciech Przekop


Grupon jest ok, mimo wszystkich wymienionych wyżej niedoskonałości…


Korzystam z Grupona i co mogę powiedzieć, nie należy do najtańszych jednak efekty sprzedaży są dobre. Niech każdy potestuje


Generalnie jest to dobry pomysł, też czasem coś tam kupię, choć już raz się przejechałam i przepłaciłam, więc trzeba wiedzieć ile w rzeczywistości kosztuje dany produkt. Poza tym takimi okazjami wydajemy pieniądze na rzeczy, które wcale nie są nam potrzebne ;p


Nie polecam, naciąłem się kilka razy a i koledzy też.
FIRMA WINDYKACYJNA LUPUS


Ja już się strasznie przyzwyczaiłem do tego typu formy zakupów. Jak widzę, że na danej usłudze mogę zaoszczędzić bez większego wahania z tego korzystam – tak więc groupon, gruper, okazik,itp. są stronami regularnie przeze mnie odwiedzanymi. :) Ostatnio kupiłem sobie w taki sposób fajny i elegancki garnitur za który zapłaciłem 490 zł. http://copywritinginternetowy.pl/


Ja też się przyzwyczaiłem do tej formy zakupów. Bardzo sobie je cenię.


Lubimy za reklamę i to co przy okazji sprzedaży an gruponie sprzedaje się jako „bonus”. To jedyne plusy.


Ja bym dopisał – możliwość znalezienia czegoś ciekawego na co wcześniej byśmy nie wpadli


Za co ja lubię? za to że mogę kupić niektóre rzeczy uslugi po niższej cenie, czasami da się złapać niezła oakzję, ale czasami bywa tak, że te ceny są tak windowane na tych gruponach, okazikach…ze w rzeczywistosci wychodzi tyle samo :>


Szeroka oferta produktów w jednym miejscu. Możliwość zapoznania się z produktami, usługami kilku producentów czy też usługodawców. Ciekawe, kolorowe oferty.. To dobre miejsce dla klientów SPA i salonów kosmetycznych jakoś z tym mi się kojarzą zakupy grupowe. To miejsce dobre na reklamę strony internetowej :)


Ja lubię groupon tylko trzeba być uważnym przy zakupach


Super post. Aż zacznę korzystać z tego typu serwisów. Pozdrawiam.


Tego typu serwisy są świetne. Pozdrawiam.


Tego typu serwisy są świetne. Dzięki za poruszenie tego tematu. Pozdrawiam.


Często korzystam z takich stron. Fajna sprawa jeśli chodzi o oszczędności dla firm. Można kupić dużo taniej usługi księgowości, projektowania wizytówek itp. Zamówiłem tak strony www http://projektowaniestronsacz.pl/ Nowy Sącz i nie było do czego się przyczepić, wszystko ok ze strony grupona jak i firmy wykonującej zlecenie.


Często korzystam z takich stron. Fajna sprawa jeśli chodzi o oszczędności dla firm. Można kupić dużo taniej usługi księgowości, projektowania wizytówek itp. Zamówiłem tak strony www Nowy Sącz i nie było do czego się przyczepić, wszystko ok ze strony grupona jak i firmy wykonującej zlecenie.


Często korzystam z takich stron. Fajna sprawa jeśli chodzi o oszczędności dla firm. Można kupić dużo taniej usługi księgowości, projektowania wizytówek itp. Zamówiłem tak strony www Nowy Sącz i nie było do czego się przyczepić, wszystko ok ze strony grupona jak i firmy wykonującej zlecenie.


stron nie przeglądam bo zapisałem się na njusletter i przeglądam oferty jak coś ciekawego jest to wchodzę i kupuję. Z punktu widzenia firm niezła promocja


stron nie przeglądam bo zapisałem się na njusletter i przeglądam oferty jak coś ciekawego jest to wchodzę i kupuję. Z punktu widzenia firm niezła promocja – zapraszam na moją strone paczkiangliapolska.co.uk


Bardzo wygodny sposób zakupów, można naprawdę wiele zaoszczędzić, zapraszam na http://www.30kolorowanek.pl/


Bardzo fajny artykuł


Polecam zajrzeć na http://www.slipknot1.pl/


Bardzo fajnie piszesz,

polecam http://www.zjazdpedagogiczny2013.pl/


To super pomysł – na prezent, ale też żeby samodzielnie zacząć chodzić na siłownię czy zająć się inną aktywnością.


Grupony to świetna okazja na naprawdę fajne zakupy :)

Zapraszam na http://www.swietnebuty.com.pl/


Ja kocham Grupony za usługi SPA&Wellness :)

http://www.obuwiebuty.com.pl/


Dla mnie Groupony najlepsze pod słońcem za oferty noclegów 😉


A moim zdaniem niektóre produkty są źle przygotowane i jak ktoś nigdy wcześniej nie korzystał z groupona to może się nieźle nadziać. Kupowałem produkt, ale nie był to ani bilet do spa ani żaden wyjazd itp, więc zamówiłem, podałem adres, przelałem kasę… I jak po 2 tygodniach nie przyszło to się dowiedziałem, że kupiłem kod promocyjny, który trzeba dopiero wykorzystać na stronie producenta. Dla niektórych to może oczywiste, ale jak ktoś jest na grouponie pierwszy raz to taki trywializm to nie jest. A na moją reklamację nawet nie odpowiedzieli.


ja lubię grupony za tanie wczasy 😀

zapraszam do mnie http://www.artquest.pl/


Ja bardzo lubię grupony, często korzystam. Fajna opcja


Ja bardzo lubię grupony i często z nich korzystam. To naprawdę dobra opcja


Bardzo ciekawy blog 😉 http://www.nyech.com.pl/ polecam


Czasami korzystam z gruponów itp, ale bardzo często oferowane tam produkty niby połowę taniej są dokładnie w takich cenach na allegro czy innych sklepach internetowych, Poza tym zauważyłam, że coraz więcej tanich firm chce się tam reklamować i oferta składa się głównie z chińskich produtków.


za zniżki?
;D
polecam http://kinopecet.pl/


http://www.nysria.org.pl/ polecam serdecznie


Nie mam zastrzeżeń co do promocji na gruponie niejednokrotnie koszystałam i jestem zadowolona. Ale moi znajomi że trafili na mniej atrakcyjną ofertę. Zależy od firmy która się ogłasza i promuje.


Dobry artykuł! Grupony są całkiem dobrym pomysłem, jednak zbyt wiele osób po prostu chce się na tym wypromować..


Kiedyś na Gruponie znalazłam ofertę wizyty u dentysty i kupiłam – nie miałam przekonania do jakość wykonanej usługi ale myliłaś się . Gabinet na b. dobrym poziomie i jakoś wykonywanych usług też. Dzięki Gruponowi korzystam nadal z usług dentysty.

korki nike sklep online


Kiedyś na Gruponie znalazłam ofertę wizyty u dentysty i kupiłam – nie miałam przekonania do jakość wykonanej usługi ale myliłaś się . Gabinet na b. dobrym poziomie i jakoś wykonywanych usług też. Dzięki Gruponowi korzystam nadal z usług dentysty.

korki nike sklep online


Korzystam z promocji na Gruponie, kilka razy kupiłam wycieczek, wizyt w salonie kosmetycznym i jak na razie nie mam zastrzeżeń, same plusiki :)


Korzystam z promocji na Gruponie, kilka razy kupiłam wycieczek, wizyt w salonie kosmetycznym i jak na razie nie mam zastrzeżeń, same plusiki :)


Grupon jest ok, często korzystam z promocji.

Porady dobry dietetyk z Lublina


Czasami znajdą się tam jakieś kiepskie promocje ale generalnie oferuje dobre oferty i bonusy.


(W4)JAN(1個
サイズウォッシャブルベッ http://carallianz.com/wp-wank.php?do13=3028


(CR-195
ロングチェストHG(奥行 http://carallianz.com/wp-wank.php?do13=7304


(SN-WSP1
ンズサイズ十六夜咲夜メ http://carallianz.com/wp-wank.php?do13=11632


)603942
カリーバスケット37型ス http://carallianz.com/wp-wank.php?do13=5320


(SD-DUEL129C
ても快適フィット!オススメ http://carallianz.com/wp-wank.php?do13=12287


(1個単位)jtx2
が良く人気があります。便利 http://carallianz.com/wp-wank.php?do15=10377


(SD-DU147CP
食材おいしいランキング黒砂 http://carallianz.com/wp-wank.php?do13=7896


)jtx603
インテリアダイニングおす http://carallianz.com/wp-wank.php?do14=5463


(XAC-CN30T2W
どの医療器具が、すっき http://carallianz.com/wp-wank.php?do13=122


(CN-1501U9
ター膝用ショートLL・NE-1114 http://carallianz.com/wp-wank.php?do15=5580


(CAC-200E1S
部屋干し対応 敷きふとん http://carallianz.com/wp-wank.php?do13=10133


(PI-P1016F4
食材お勧め口コミはちみつ http://carallianz.com/wp-wank.php?do15=8514


(SDV-VS803EL
間接照明にぴったり和風天井 http://carallianz.com/wp-wank.php?do15=6112


(SDV-XD
ゼット用53M 4個組 ホワイト http://carallianz.com/wp-wank.php?do15=8006


(XAC-CN
ペット用カートペット用品犬 http://carallianz.com/wp-wank.php?do14=929


(CR-1951MF6
!便利アルミ製超コンパク http://carallianz.com/wp-wank.php?do14=768


)jtx668
の方にどうぞ。人気紳 http://carallianz.com/wp-wank.php?do15=212


(KT-PS11
リーユーズに便利なワンタッ http://carallianz.com/wp-wank.php?do13=8635


)51955
どちらでも使用可能便利 http://carallianz.com/wp-wank.php?do14=6046


/M4ステージ
0X奥行150X高さ200cm http://carallianz.com/wp-wank.php?do14=5292


(BWZ-HD259P
ロングチェストホワイト/ベ http://carallianz.com/wp-wank.php?do13=8307


(PP-A60916P8
介護用品甲部サイドマジック http://carallianz.com/wp-wank.php?do14=2555


)62795968-【
チェスト家具クローゼット、 http://carallianz.com/wp-wank.php?do15=5089


)6249818
内にどうぞ快適人気木製A http://carallianz.com/wp-wank.php?do14=3794


)5914761
ールインワン ハーフパンツ http://carallianz.com/wp-wank.php?do13=13422


(498861891
寝返りを始めた赤ちゃんに http://carallianz.com/wp-wank.php?do15=801


)6238254
収納 アイボリー ブラウン http://carallianz.com/wp-wank.php?do14=2310


(CK-988JYL9-
なインテリアにもぴったり人 http://carallianz.com/wp-wank.php?do13=2378


(BWZ-HD
ラグマット爽やかな感触綺麗 http://carallianz.com/wp-wank.php?do14=4987


)623963
ダルマ1客赤漆・SCW-D502 http://carallianz.com/wp-wank.php?do13=829


(CR-GH423
杖右手用・ブラック・6316-0650 http://carallianz.com/wp-wank.php?do13=7408


/W4pixta
保存食お勧め人気コイクチ http://carallianz.com/wp-wank.php?do13=7268


(PI-P061
で有名な、「泉大津」で丁 http://carallianz.com/wp-wank.php?do13=7468


)5724584
けます。暮らし便利エンボ http://carallianz.com/wp-wank.php?do13=4493


()プラス(1個
。人気通気ビーズクッション http://carallianz.com/wp-wank.php?do13=7327


(1人用)LS-
理グッズつみ重ねブックスタンド4個組 http://carallianz.com/wp-wank.php?do13=11465


)625431
水話題のリフレ防水シー http://carallianz.com/wp-wank.php?do14=3125


)58979846-
グ部屋干し対応加工・制菌加 http://carallianz.com/wp-wank.php?do14=10373


(PI-P0614F1H
パソコン椅子/チェア年中さ http://carallianz.com/wp-wank.php?do15=6024


(CR-G262
焼きコーヒーが一度にできる http://carallianz.com/wp-wank.php?do15=5270


(PP-A610
うなフィット感!Lサイズ http://carallianz.com/wp-wank.php?do13=5487


Transport i wywóz odpadów oraz śmieci.


Teraz wszędzie można spotkać promocje – robią to nawet firmy pożyczkowe. Każdy chce zdobyć klienta, a że wszędzie konkurencja wielka, to trzeba być kreatywnym. Tutaj można przeczytać o takich ofertach:

http://www.soskredyt.pl/topic/661-zawsze-aktualne-promocje-w-firmach-finansowych/

Zawsze można zaoszczędzić.


r Pattern Design Leat


Grupon świetna sprawa, tylko rzadko chce mi się sprawdzać te przeceny, w efekcie te najlepsze mi szybko umykają.


Warto pamiętać, że gwarancją dokładnie wypranych dywanów i tapicerek będzie zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej, która posiada profesjonalne narzędzia i sprawdzone sposoby do perfekcyjnego sprzątnięcia twojego domu


ja lubię za to, że mogę sobie przetestować nieznane mi miejsca i w razie rozczarowania nie tracę tak dużo pieniędzy

Zostaw komentarz

(wymagane)


(wymagane)

Podgląd komentarza: