09
Mar
2011

Za co lubię Groupony, Grupery i inne systemy zniżek

Kupony zniżkowe to nie system idealny, wymagają od firm znacznych zniżek, często otrzymujemy dużo mniej niż powinniśmy proporcjonalnie do zniżki – czyli dostajemy 25zł które zapłaciliśmy, a nie 50 zł. na kuponie, a zbyt dużo chętnych powoduje czasem pogorszenie jakości – ponieważ wraz z tłumem innych szturmujemy dany lokal.

Jednak genialność tej idei to moim zdaniem nie tylko sama niższa cena.  Ale możliwość masowego udostępnienia usługi czy towaru, który w normalnych warunkach uznawany jest za luksusowy. Dzięki temu wiele osób może spróbować czegoś, na co zwykle sobie nie pozwalają. I wcele nie chodzi tu o faktyczną zniżkę. Ważniejsze jest przełamanie bariery ceny.

Dla wielu ludzi kwestią nie jest 50 zł w jedną czy drugą stronę – tylko oczekiwaną wartość produktu. Kupimy sprzęt audio za 400 zł, ale nie wydalibyśmy tyle na lot szybowcem, jednak jeśli ktoś zaproponuje nam okazję – czyli lot za 200 zł. To możemy skusić się na tą ofertę, uzbierać pieniądze i zrealizować nasze małe marzenie. Choćby ten lot był krótszy niż analogiczny w pełnej cenie, to i tak warto.

Właśnie to przełamanie bariery, może zachęcić ludzi, żeby częściej korzystali z usług kosmetyczki, poszli do lepszej restauracji, klubu, a może na off-road. Przesuwając nas trochę bardziej w kierunku usług. Zmieniając nasze nastawienie.

Jak na tym zyskujemy? Znalazłem kilka takich korzyści:

  • Rozbudowujemy branże niszowe – usługi czysto rekreacyjne, „przygodowe”;
  • Zachęcamy ludzi oszczędnych do próbowania nowych rzeczy;
  • Łatwo dostępny „sposób na wieczór;

Co dopisać do tej listy – czekam na wasze propozycje 🙂Napisane przez: Michał Mietliński

Komentarze


r Pattern Design Leat


Grupon świetna sprawa, tylko rzadko chce mi się sprawdzać te przeceny, w efekcie te najlepsze mi szybko umykają.


Warto pamiętać, że gwarancją dokładnie wypranych dywanów i tapicerek będzie zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej, która posiada profesjonalne narzędzia i sprawdzone sposoby do perfekcyjnego sprzątnięcia twojego domu


ja lubię za to, że mogę sobie przetestować nieznane mi miejsca i w razie rozczarowania nie tracę tak dużo pieniędzy


Ja uwielbiam za to ze moge sobie pozwolic na cos co normlnie bym nie kupil

Zostaw komentarz

(wymagane)


(wymagane)

Podgląd komentarza: