Archiwum kategorii ‘Przygoda’

Podziękowania po konferencji

Napisany 10 grudnia 2009

Relację z konferencji napisał Adam. Były zarówno dobre rzeczy, jak i kwestie wymagające poprawy na przyszłość. Samemu zamieszczę krótkie streszczenie tego, o czym mówiliśmy w okolicach weekendu, chciałem jednak podziękować wszystkim, którzy pomogli zorganizować i wypromować to spotkanie:

Akademickim Inkubatorom Przedsiębiorczości przy SGGW www.aipsggw.pl
Za zorganizowanie sali i pomoc w promocji.

Michałowi Bialikowi za współpracę przy prezentacji.

Za wsparcie przy promocji na swoich stronach:
Krzysztofowi Lisowi z Zarabianie-na-blogu.pl
Łukaszowi Schabowi z Biznesplany.Biz
Michałowi Toczyskiemu z Sukcespro.pl
Maćkowi Budzichowi z Mediafun.pl

A także osobom prywatnym w tym:
Andrzejowi i Katarzynie Lorek
Agacie Szydłowskiej
Wojciechowi Jeznachowi
Dawidowi Pawlickiemu
Natalii Osetek
Karolowi Walczek
Mateuszowi Skłodowskiemu
Anicie Świerzbińskiej

Dziękuję także wszystkim obecnym na spotkaniu. Szkoda, że tak szybko wszyscy uciekli, ale i tak fajnie, że byliście 😉

SET Elementary – Wprowadzenie do Metodologii SET – LAST MINUTE

Napisany 28 września 2009

Już w najbliższy piątek rusza szkolenie trenerskie SET Elementary – zorganizowane w ramach Szkoły Trenerów Biznesu Akademii SET.

Czym jest SET Elementary?
Jest to pierwsze z cyklu sześciu szkoleń dla osób zainteresowanych pracą w zawodzie trenera. Program szkoły oparty jest o autorski model efektywnego treningu – Model SET. Twórcami modelu, jak i wykładowcami w szkole są osoby z długoletnim doświadczeniem trenerskim i z doświadczeniem w zarządzaniu strukturami szkoleniowymi w organizacjach biznesowych. Program przygotowuje do pełnienia roli trenerów wewnętrznych w biznesie, jak i przygotowuje do pracy na rynku szkoleniowym jako „trener – wolny strzelec”. W ramach programu uczestnicy otrzymują indywidualną opiekę mentorską doświadczonego trenera i pomoc w rozpoczęciu własnej działalności trenerskiej.

Na szkolenie dostępne są ostatnie miejsca, dlatego Grupa SET, przygotowała specjalną ofertę dla Czytelników Power Bloga.

Na wszystkich, którzy zapiszą się podając dodatkowo w e-mailu (lub zgłaszając telefonicznie) specjalny kod rabatowy:
PB001-2009

Czeka 1000 zł rabatu!
Cena regularna 7 995 PLN. Cena dla czytelników PowerBlog.pl wynosi 6 995 PLN. Istnieje również możliwość rozłożenia płatności na raty – pierwsza rata w listopadzie.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie Grupy SET

Lub w poniżej załączonym pliku PDF:

Informator Grupa SET Warszawa Jesień 2009

Myśleć Jak Milionerzy Kraków 2009

Napisany 26 lipca 2009

Udało się, byłem. Choć w sumie wyłącznie dzięki uprzejmości Mediafuna, który podrzucił mnie (dzięki za to jeszcze raz). A było warto bo MJM w Krakowie był znacznie lepszy w tym roku niż w warszawie, a i większość zeszłorocznych bije ciekawą tematyką.

Kto mówił i o czym?
Emilia Żurek – na wstępie było ciężko, bo o wszystkim i niczym zarazem. Ciężki kawałek wykładu do połknięcia. Z biznesem miało to wspólnego niewiele, a i nie specjalnie motywowało do działania. Mowa była o dążeniu do celu, perypetiach życiowych, nieistotnych szczegółach z życia i różnych wnioskach. Na szczęście później było lepiej.

Paweł Lenar mówił o tworzeniu skutecznych prezentacji multimedialnych. Jak przystało na autora książki na ten temat, Paweł mówił bardzo konkretnie na temat, przekazał dużo wiedzy (zrobiłem 2 strony notatek) i dawał cenne przykłady. Nie będę przedstawiał całego wystąpienia w skróconej formie. Mogę zapewnić, że jego prezentacje warte są uczestnictwa.

Paweł omówił między innymi:
• Czym jest prezentacja multimedialna
• Czemu tak naprawdę ma służyć
• Wykorzystanie kart analizy audytorium i celu
• Planowanie prezentacji
• Zdobywanie materiałów i przygotowanie prezentacji
• Kreatywność
• Jak komunikujemy w prezentacji
• Najważniejsze elementy prezentacji

Więcej na ten temat na stronie Pawła: www.sekretyprezentacji.pl

Jako trzeci prezentację miał Maciek Budzich (Mediafun). Maciek mówił o tym jak wywołać szum bez wydawania pieniędzy na reklamę, dzięki zastosowaniu potencjału Web 2.0.

Myśleć Jak Milionerzy – zapisy ruszyły

Napisany 4 maja 2009

Niespełna dwa miesiące pozostały do inauguracji tegorocznego cyklu konferencji Myśleć Jak Milionerzy, organizowanej przez fundację Kamil Cebulski Business Education. W tym roku Power Blog został oficjalnym, autoryzowanym partnerem całego cyklu. Będziemy zatem bacznie przyglądać się, co się dzieje na konferencjach, zdawać z nich pełne sprawozdania oraz informować na bieżąco naszych Czytelników o różnego rodzaju ciekawostkach związanych z MJM. Znamy już daty oraz nazwy miejscowości, gdzie odbędą się poszczególne spotkania.

Warszawa – 27 czerwca
Łódź – 28 czerwiec
Gdańsk – 11 lipiec
Szczecin – 12 lipiec
Poznań – 18 lipiec
Wrocław – 19 lipiec
Kraków – 25 lipiec
Opole – 26 lipiec
Olsztyn – 15 sierpień
Białystok – 16 sierpień
Bydgoszcz – 22 sierpień
Zielona Góra – 23 sierpień
Katowice – 29 sierpień
Kielce – 30 sierpień
Rzeszów – 5 wrzesień
Lublin – 6 wrzesień

Rozpoczynamy więc kilkanaście dni wcześniej niż w zeszłym roku, bo już pod koniec czerwca. Ale tym samym kończymy już na początku września. Wiele osób było za tym, aby konferencje trwały w okresie wakacyjnym i tak też się stało. Ponadto zmieniły się warunki cenowe, jeżeli chodzi o uczestnictwo. W tym roku udział w pojedynczej konferencji kosztuje 47 zł, natomiast każda kolejna wiąże się z dopłatą 5 zł. Jeżeli chcesz wziąć udział w trzech konferencjach, to musisz zainwestować 57 zł. W czterech – 62 zł. I tak dalej. To dodatkowy czynnik motywacyjny, aby uniknąć sytuacji typu „Zapiszę się na wszystkie konferencje, a potem zobaczę, na których mogę być”. Podejrzewam, że wiele osób zrobiło tak w zeszłym roku, trzeba było rezerwować większe sale, a to z kolei wiązało się z dodatkowymi kosztami dla fundacji. Więc jest to zmiana na lepsze. Tym bardziej, że nawet jeżeli chcesz wziąć udział we wszystkich konferencjach, to opłata i tak jest śmiesznie niska – wynosi jedyne 122 zł.

Znamy już także listę Gości, którzy będą prezentować swoje pomysły na to, w jaki sposób przestać narzekać, przejąć odpowiedzialność za własne czyny, wziąć swój los w swoje ręce i osiągnąć to, na co tak naprawdę jest nas stać. Oto osoby, które wystąpią w 16 wojewódzkich miastach Polski:

Krzysztof Pauch
Jan M. Fijor
Paweł Lenar
Robert Okulski
Dominik Matusz
Czesław Karczmar
Jerzy Kostowski
Piotr Mazurowski
Michał Jankowiak
Piotr Ślęzak
Emilia Żurek
Marcin Kozerawski
Andrzej Siciński
Kasia Szafranowska
Adam Aduszkiewicz
Tomasz Urbaś
Damian Daszkiewicz
Szymon Przybyszewski
Krzysztof Soboń
Piotr Michalak
Piotr Majewski
Waldemar Wasik
Andrzej Hanisz

Są to osoby, które osiągnęły spektakularny sukces w dziedzinach, którymi się zajmują. Z reguły są to różnego rodzaju e-biznesy, inwestycje oraz tradycyjne biznesy. Gorąco zachęcamy do udziału w konferencji – jeżeli tylko masz chwilę wolnego czasu, to z pewnością warto wziąć udział. My na pewno tam będziemy. Wszystkie konferencje zostały już wpisane do naszego kalendarza – w każdej chwili możesz tam zajrzeć i sprawdzić, kiedy dokładnie Myśleć Jak Milionerzy odbędzie się w Twoich okolicach. Zarezerwuj sobie czas już teraz i zapisz się na stronie http://myslecjakmilionerzy.pl

Menedżer Społecznie Odpowiedzialny

Napisany 4 kwietnia 2009

Kilka dni temu koleżanka przesłała mi link do strony projektu, którym się aktualnie zajmuje. Inicjatywa jest naprawdę świetna. Magda poprosiła mnie, żebym umieścił na Power Blogu plakat oraz skopiował informację prasową, aby także nasi Czytelnicy mogli na tym skorzystać. Osobiście uważam, że projekt jest na tyle świetny, że zasługuje na coś więcej niż tylko kopia zwykłej notatki prasowej.

Tytuł całego panelu dyskusyjnego to „Menedżer Społecznie Odpowiedzialny”. Kim tak właściwie jest? Jakimi cechami powinien się charakteryzować? Jakie powinien mieć styl zarządzania? Jakie ideały? Sposób myślenia? To wiele pytań na które z pewnością warto jest znać odpowiedź. Sukces jest pojęciem bardzo rozległym. Jeżeli jednak pragniesz osiągnąć go na płaszczyźnie własnego biznesu, to z pewnością to szkolenie jest właśnie dla Ciebie. Tym bardziej, że zaproszeni goście będą z tzw. „górnej półki”:

Monika Matak – Dyrektor ds Komunikacji Wewnętrznej i CSR w Grupie Żywiec
Joanna Nycz-Kowalska – Prezes Zarządu Proton Relations
Maria Ibisz – Konsultantka ds Zrównoważonego Rozwoju i Odpowiedzialnego Biznesu, PricewaterhouseCoopers.

Jestem przekonany, że dyskusja odbędzie się na najwyższym poziomie – znając Magdę, nie może być inaczej 🙂 Czego ciekawego możesz się dowiedzieć na szkoleniu, ponadto co zostało już powiedziane? Równolegle odbywać się będą dwa bloki tematyczne. Możesz we własnym zakresie zdecydować, w którym chcesz wziąć udział. Szczegółowa agenda wygląda następująco:

„Kariera CSR-Managera, czyli o możliwościach rozwoju zawodowego w obszarze odpowiedzialnego biznesu” (sala C106, godz. 14:30 – 16:00) – Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
„Czym jest CSR? Dlaczego nie jest on marketingiem? Jaką odgrywa rolę w organizacji?” (sala C105, godz. 14:00 – 16:00) – Grupa Żywiec.
„Budowanie i wdrażanie strategii CSR – case study” (sala A306, godz. 16:00 – 18:00) – PricewaterhouseCoopers.
„CSR poprzez sport jako przykład budowania pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa” (sala C105, godz. 16:00 – 18:00) – SportBiznes.pl

Chcesz poznać nowy styl zarządzania?
Chcesz wybić się ponad konkurencję odpowiedzialnym sposobem myślenia?
Chcesz równać się z menedżerami z krajów Europy Zachodniej?
Nie wiesz jak to zrobić?

Koniecznie odwiedź już w najbliższy wtorek Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie. To szkolenie, o ile całkowicie nie odmieni Twojego życia na lepsze, to z pewnością wniesie w nie wiele dobrego. Aby się zarejestrować wystarczy tylko wypełnić formularz na stronie www.csr-sife-uw.pl

Menedżer Społecznie Odpowiedzialny

Koło naukowe Studenci dla Przedsiębiorczości SIFE UW zaprasza na panel dyskusyjny o CSR już 6 kwietnia 2009 (poniedziałek), godz. 16.00 – 18.00, Aula C, Wydział Zarządzania UW, ul. Szturmowa 1/3, Warszawa.

Szkolenia na temat CSR odbędą się 7 kwietnia 2009 (wtorek),
Wydział Zarządzania UW, ul. Szturmowa 1/3, Warszawa

Pierwsze urodziny Power Bloga

Napisany 30 marca 2009

Balonik urodzinowy PowerBlog.plW dniu dzisiejszym obchodzimy pierwsze urodziny naszego bloga. Kto by pomyślał, że tak szybko minie nam ten rok. Tak, tak – dokładnie rok temu napisaliśmy nasz pierwszy artykuł. Początkowo był to bardzo amatorski projekt, który wchodził w skład zupełnie odrębnej strony. Tak się jednak złożyło, że strona upadła, a blog stał się czymś samodzielnym. I – jak się okazuje – bardzo dobrze się stało. Niby nie działo się aż tak wiele, a w okresie tym doczekaliśmy się wielu aktualizacji. Wśród takich najbardziej wartościowych dla nas można by było zaliczyć:

– 174 merytorycznych artykułów
– 545 tematycznych podstron
– 674 tagi w 13 kategoriach
– 625 komentarzy
– 3 subblogi (o których więcej opowiemy już wkrótce)
– 2 bezpłatne, wartościowe kursy internetowe
– patronat medialny nad 2 dużymi imprezami
– wartość PageRank sięgający 3

Do tego wiele, wiele innych ciekawych atrakcji, o których nie sposób byłoby tutaj napisać. Chciałbym z tego miejsca bardzo serdecznie podziękować wszystkim naszym Czytelnikom za aktywny udział w życiu bloga! Obiecuję, że nie spoczniemy na laurach i już wkrótce zaskoczymy Was kolejnymi niespodziankami.

Pierwszą z nich jest nowy image naszej strony nad którym w kuluarach pracujemy już od kilkunastu tygodni. Efekty możecie oglądać już od kilku godzin na blogu. Co prawda jeszcze nie wszystko jest w 100% dopracowane, ale w ciągu kilku dni powinniśmy poprawić błędy i pewne niedociągnięcia, które jeszcze się będą pojawiały.