17
wrz
2008

PODBIJ.PL – Uwaga, hazard!

Niedawno ruszył nowy serwis oferujący „aukcje” www.podbij.pl, sam na dzień dobry zachwyciłem się(wysłałem nawet zapytanie o możliwość wymiany linków),  jak to wspaniale, że można za okazyjną cenę kupić fajny sprzęt elektroniczny. Mój zachwyt trwał jednak tylko przez chwilę, do momentu, gdy doszedłem do wniosku, o co w tym serwisie naprawdę chodzi.Ten artykuł ma konkretny cel, aby zachęcić wszystkich by dwa razy się zastanowili, zanim wejdą do tej gry. Bo niestety, nie są to aukcje, a raczej gra hazardowa, o charakterze zbliżonym do piramidki.

Co ponoć oferuje podbij.pl:

  • Niskie ceny zakupu elektroniki
  • Dynamiczne „aukcje”

O co tak na prawdę chodzi w tym serwisie? O nic innego jak wykorzystanie ludzkiej chciwości. Reguły są proste, cena minimalna wynosi 0zł, aukcja wystawiana jest na np. 20 godzin. Każde podbicie wynosi 10 gr. i dodaje 30 sekund do czasu trwania licytacji. Ale istnieje drobny haczyk, każde podbicie kosztuje 1,22 zł. a pieniądze nie są zwracane. Tak więc każde podbicie kosztuje Cię 1,22 niezależnie czy wygrasz czy nie.

I tu pojawia się wielka pułapka, przykładowo: chcesz kupić iphona wartego 1800 zł, ale każdy podbija, i tak naprawdę dochodząc do 180 zł, już wpłacone zostało 1800zł. Każdy walczy dalej by zdobyć telefon, ale wygra tylko jeden, reszta traci niepotrzebnie kasę. W ten sposób można się zapętlić i stracić w serwisie naprawdę duże pieniądze. Jak działa paradoks tego serwisu? pl.wikipedia.org/wiki/Aukcja_o_dolara

Dlaczego ten serwis to hazard?

  • Wiele osób wpłaca pieniądze tylko jedna uzyskuje nagrodę
  • Każde działanie jest płatne – użytkownik wykupuje” szansę ” zdobycia wymarzonego przedmiotu.
  • Większość pieniędzy trafia do firmy (przelicznik 1:10) – za złotówkę podbicie wynosi tylko 10 gr.
  • Obowiązuje zasada wygrany przegrany, żeby jedna osoba kupiła towar taniej, kilkanaście osób traci pieniądze.

System przypomina więc bardziej loterię fantową, lub piramidkę niż prawdziwe aukcje. Dlatego też, nie ma możliwości by konkretnie zyskać za pośrednictwem tego serwisu, chyba, że  ma się dużo szczęścia i wszyscy konkurenci stracą dostęp do internetu.

Łatwo więc stracić dużo pieniędzy, wystarczy podbić o 1 zł, żeby tak naprawdę wyrzucić 12 złotych w błoto, tylko po co? Skoro jakaś osoba i tak przebije aukcje i stracimy nasze pieniądze. Możemy także iść w zapartego i ryzykować jeszcze więcej. Jest to jednak sprzeczne z podstawami inteligentnego zarządzania finansami.

Niestety serwis ten pokazuje mi jak wielu ludzi, daje się wciągnąć, poprzez chciwość czy liczenie na szczęście, w gry, które nie oferują nic poza „szansą”. Szansą niewielką bo zależną od innych, równie zdesperowanych osób. Jeśli więc pragniesz zdobyć wymarzone przedmioty, to zastanów się, czy taka gra jest na to odpowiednim  sposobem.

Polecam również zapoznanie się z kolejnym artykułem na ten temat.Napisane przez: Michał Mietliński

Komentarze


a co cie tak wzięło na opisanie tego portalu?? utopiłeś tam trochę kasy i nic nie wygrałeś?? :)
Pozdrawiam


Nie, po prostu wyszła ostra dyskusja na ten temat na golden line, i zmotywowała mnie do napisania na ten temat, owszem założyłem konto, żeby zobaczyć o co chodzi, ale nie topię niepotrzebnie kasy 😀


:S goście z podbij trochę zarobią… ja wczoraj założyłem konto żeby zobaczyć co tam jest w środku, początkowo nawet chciałem wpłacić i zacząć podbijać ale po analizie stwierdziłem ze serwis nie warty rejestracji i poprosiłem o kasacje konta bo albo jestem ślepy albo nie ma takiej opcji jak kasacja konta 😛
dla mnie gra nie warta świeczki :)


Zgadza się, właśnie w tym problem. Ten serwis oferuje fajne gadżety dla zwycięzców, reszta nie dostanie nic.


Żal mi tego seriwsu troszke :)


Tylko ze oni sa w plecy. Zobaczcie na zakonczone aukcje, tylko 2 z nich sie zwrocily dla wlascicieli serwisu: iPod Shuffle i pakiet 100 podbic.

Potrzeba im wiecej (l)userow zeby wyjsc na swoje.


Dopiero zaczynają, ale coś mi się wydaje, że dużo dalej nie zajdą, troszkę za mocno skubią klientów aby userzy zostawali na długo.


Organizatorzy nie stracili nic poza czasem na zrobienie systemu – zapewne sami licytują (bo ich to nic nie kosztuje) na podstawionych kontach. W ten sposób drogie towary zostają u nich. A zwykły człowiek wygra czasem jakiś talon za 100 zł tracąc wcześniej 150 zł na podbicia.

Zarabiają zatem na sprzedaży podbić i reklamie. Wystarczy nieco rozgłosu i serwis im się zwróci w kilka dni. A potem można a/ zaoferować coś naprawdę b/ zamknąć działalność. Ale także organizatorzy są zapewne chciwi. Więc mogą wpaść we własną pułapkę.

Serwis wykorzystuje ludzką chciwość i głupotę. Wystarczy znaleźć 1000 chciwych i głupich, którzy „chcą się odegrać” – niech każdy zostawi tylko 100 zł – i już mamy całkiem konkretny zysk.

Na ich blogu nie da się dodać komentarza. Za to pojawił się news o nagrodzie odebranej w ciągu pół dnia – ze zdjęciami z pleneru (bo tam pewnie lepsze światło było…)


appendix:

regulamin podbij.pl

§5.

Spółka oświadcza, iż nikt spośród pracowników Spółki lub osób współpracujących przy tworzeniu portalu Podbij.pl, nie może brać udziału w aukcjach na takich samych prawach jak Użytkownicy.

Na ludzki rozum:

czyli w regulaminie zapisali, że pracownicy portalu będą korzystać ze specjalnych praw – czyli mają pewnie podbicia za darmo i podbijają – wszystko zgodnie z regulaminem…


Prosze jeszcze zwrocic uwage na aukcjegrosz.pl – tam sie podbija o 1 grosz, a podbicie kosztuje >= 2,44PLN

Ten serwis ma dluzsza historie, ktora publikuje tutaj:
http://www.aukcjagrosz.pl/index.php?action=zakonczone
Oczywiscie moze to byc nieprawda, co tam o sobie piszą, ale co tam.

Z moich obliczen wynika, ze srednia cena oryginalna jednego przedmiotu to 847,40 PLN, a szacowane wpływy serwisu na jednym przedmiocie, srednio to 1597,71 PLN – prawie dwa razy tyle.

Tak więc z tych rachunków by wynikało że jak do tej pory są dochodowi, z obrotem rzędu 100K PLN w około 80 „aukcji”, w parę miesięcy.

Tak więc moi drodzy, owszem ten serwis żeruje na niskich ludzkich instynktach, wykorzystuje chciwość i głupotę, być może „powinni tego zabronić”, ale jego krwiopijczość w skali [ruletka, lotto, audiotele] (mierzona jako wielkość wpływów / koszt fantów) plasuje się gdzieś tak pośrodku.


Oczywiście, nie twierdzę że serwis powinno się zlikwidować. W końcu skoro na naszym rynku jest miejsce na kasyna, lotto i zakłady bukmacherskie – a wszystkie one żerują na tym samym. To i dla tych serwisów znajdzie się nisza. Po prostu uważam, że sprawy nie są tak różowe jak prezentowane. Więc chcę ostudzić pierwotny przesadzony zachwyt użytkowników. Tak by do sprawy podchodzili rozsądnie – by najmniej tego nie zabraniam, musiałbym wtedy walczyć z wszystkimi innymi formami hazardu.


[…] Artykuł ten dedykuję dla Pana Witolda z Pobij.pl – który bacznie obserwuje dyskusję na Golden Line i jestem pewien, że jeszcze dziś przeczyta ten wpis. Nota Bene Pan Witold rozpoznał mnie dziś w Złotych Tarasach, czego mu gratuluję (a przy wspaniałe jest być rozpoznawalnym na ulicy ). Artykuł ten jest kontynuacją poprzedniego wpisu, “Podbij.pl – uwaga Hazard” […]


[…] w sumie bardziej hazard niż Allegro więc pewnie nigdy nie będzie tak masowy ale właściciele serwisu na pewno nieźle na nim […]


[…] Kilka dni temu w sieci pojawił się serwis podbij.pl, który zdążył już wywołać sporo kontrowersji. Na pierwszy rzut oka może się wydawać iż jest to kolejny serwis aukcyjny. Po przyjrzeniu się bliżej okazuje się, że ma on więcej wspólnego z hazardem niż z aukcjami. […]


Hmm… całkiem mądrze ale niektórzy idę na tzw. Czuja. Co to oznacza? Wylicytują Podbicia albo je kupią. I teraz tak, nie do końca jest tak jak autor piszę że „Sprzęty chodzą po tanie pieniądze”. Zobaczcie w historię jak idą laptopy po 100 etc. Ogólny bilans przeważnie wychodzi dodatni, ale hazard to hazard.


Tak samo ludzie grają systemami w lotto. choć lotto jest oparte na prawdopodobieństwie, a podbij.pl na rozgrywce międzyludzkiej też można grać wychodząc na plus, ale wychodzą na plus nieliczni.

a skąd jest to cytat?“Sprzęty chodzą po tanie pieniądze” – nie znalazłem tego w artykule :)


http://www.gacoperz.pl/podbij/ cza się trochę pochwalić :)


Pytanie do gacoperza: jesteś twórcą tego serwisu czy kimś z rodziny? Bo wali od Ciebie na kilometr.


Podaj mi numer telefonu to się przekonamy od kogo wali.
Odpowiadając Ci na pytanie powiem 2 razy NIE.
numer napisz mi na maila: gacoperz na gmail.com


Proszę o stonowanie komentarzy, kolejne takie wypowiedzi będą usuwane bez uprzedzenia


Podbij.pl dość szybko doczekał się konkurencji:

http://interaktywnie.com/newsy/1670-tylkogroszpl–konkurencja-dla-podbijpl.html


Powiedziałbym inaczej, podbij.pl nie był pierwszy na rynku, przynajmniej jeden serwis powstał wcześniej.


Chyba komentarz będzie potrzebny, za jakieś 2 tygodnie podsumuję całość informacji w dużym artykule.


Co chwile komunikat że przepraszają użytkowników iz strona jest niedostępna. Takie coś ma miejsce też w przypadku dużych licytacji, kiedy serwery i DB wysiadają. Śmiech na sali. Idziesz na całoś licytujesz do końca a tu nagle bach, przepraszamy i wygrywa ktoś inny który dał ostatnią ofertę.


Wiceprezes zarządu Podbij.pl w wywiadzie dla interaktywnie.com opowiada o początkowych trudnościach i przyszłości nowatorskiego serwisu aukcyjnego.

http://interaktywnie.com/wywiady/26-witold-kozlowski.html


[…] ludzie mogli pospać i kontynuować “podbijanie” przy porannej kawie. Polecam poczytać naprawdę ciekawy wpis na PowerBlogu oraz wątek na GoldenLine… Z drugiej strony jestem hipokrytą: dzięki Podbij zyskałem sporo […]


Podbij.pl wydałem łącznie 183PLN na podbicia i… trafiło się ślepej kurze ziarnko wygrałem lustrzankę.
Reasumując:
1.Gra kto chce (gra i ryzykuje).
2.Licytacja przyjemniejsza i bardziej realna w porównaniu z tymi o grosz (podbicie liczy czas od nowa)
3.Efekt końcowy…nieznany, to jak gra w totka jak masz szczęście to wygrasz jak nie to stracisz.
4.Ostrzeżenie. wszystkie te strony wciągają, ja powiem nawet, że uzależniają (człowiek przestaje jak już ma puste konto) nie polecam osobom, które nie mają chociaż odrobiny samozaparcia (chociażby nałogowym palaczom).
Pozdrawiam i życzę powodzenia (w licytowaniu bądź nie)


Dodam tylko, że większość aukcji wygrywa wygenerowany przez twórców bot. bo przecież jak głosi regulamin :

§ 7 W reakcji na każde kolejne przebicie system automatycznie wygeneruje uczestnika, który przebił jako ostatni. Organizator nie ponosi odpowiedzialności z tytułu nieprawidłowego działania systemu.

Płaćcie i płaczcie, jak chciwość drodzy podbijający zmieniła Was w półgłówków.


zgadzam się że konta w podbij.pl są podstawione
i podbijają cene w góre a często wygrywają sami wystawiając przedmiot powtórnie i tak w kółko
dobry biznes


Ślepy w karty nie gra,a jak masz mózg to go używaj.

Pozdrowienia dla wtopionych, ja też wtopiłem.


Podbij.pl nas wyprzedziło ale za to my nie jesteśmy pazerni. Nasz model biznesowy zakłada że przebicie (nie podbicie bo po co sobie podbijać) wynosi tylko 10 gr. Mamy solidny budżet marketingowy żeby dopłacać do aukcji przez następne 6 miesięcy zapraszam http://www.za10groszy.pl


Miałem okazję zalogować się do tego serwisu i spędzić przy tym 3 dni, wtapiając 20 podbić. Z moich obserwacji wynika, że osoba która liczy na szczęście niech o nim zapomni, tam można wygrać tylko jeżeli na jedną aukcję wykupi się z 200 podbić, wtedy owa licytacja ma jakiś sens. Drugą sprawą jest to iż, uważam że podbij.pl oszukuje się i nabija ludzi w butelkę. Wydaje mi się, że serwis ma ustawionych kilka botów lub ludzi którzy podbijają specjalnie aukcję, bo chyba nie jest możliwe żeby jedna osoba wygrała 4 aukcje pod rząd.
Niektóre aukcje z małą ceną zakupu są specjalnie kończone przez serwis, żeby zwabić potencjalnych licytatorów.
A najlepszym zjawiskiem jakie zauważyłem jest to, że jeżeli wyskakuje czas do końca licytacji 00:00:00 to trwa ten on może z 3-4 sekundy. Podbij.pl wie, że ludzie czekają do końca i podbijają wówczas najwięcej, wykorzystując ten element mają ustawione aby sekunda 0 nie kończyła aukcji tylko przedłużała ją o te około 4 sekundy.

Uważam, że Podbij.pl powinien zająć się jakiś urząd i sprawdzić co tam jest grane, bo trochę coś mi tam śmierdzi.

Pozdro


Wtopiłem i to lepiej nie mówić ile:) Ale mam dobrą nauczke i wiem że na dłuższą metę to nie ma sensu. Fajnie że ktoś o tym napisał chcąc ostrzec innych. To znaczy że z nami jeszcze nie jest najgorzej.
Pozdrawiam pomysłodawce!:)


Witam.
zauwazyłem ze strony tego typu wyrastaja jak grzyby po deszczu, ostatnio zauważyłem kolejną : http://www.ustrzel.com oraz http://www.ktopierwszy.com nie wiem co to bedzie ale w szale portali aukcyjnych byc moze to kolejny ,obiecuja ze na mikołaja ruszą , moze warto obserwowac
wracajac do podbij.pl – wygrałem u nich myszkę za grosze z głupia strzeliłem za pierwszym razem się udało, i to bez bota 😉 myszka przyszła zero lipy , taka w sklepie z 400 kosztuje
pozdrawiam


Musiałeś mieć niezłego farta, bo z tego co widziałem to na podbij.pl najbardziej ludzi w balona robią. Są oczywiście inne portale, najbardziej sensownie wypada http://www.za10groszy.pl aczkolwiek też widziałem spore manipulacje przy zegarze kończącym aukcję (odliczające sekundy zmniejszają się jak trzeba, po czym następnie czas samoczynnie wzrasta o 1 czy 2 sekundy). Sporo naciągactwa w tych portalach. Aczkolwiek dalej podtrzymuje swoje stanowisko, że inwestycja poważnej kasy w te licytacje będzie skutkowała wygraną.


ad wpis od „matmis” – popatrzyłem chwilę na serwis aukcjagrosz i tam ewidentnie widać manipulację. Nawet niki są trywialnie generowane typu „xxxxx1234”, po zejściu licznika do zera system się zastanawia (kontrola sesji) po czym pojawia się nowy nik i dalej odlicza kolejne 15 sekund.


[…] Czym jest marketing partyzancki? Dodano: październik 23rd, 2008 Autor: lumicom | Kategoria: Biznes i Ekonomia Marketing partyzancki to pojęcie, która ostatnio pojawia się bardzo często. Traktuje o nim wiele pozycji z literatury fachowej zajmującej się reklamą i marketingiem. Tego typu marketing stosuje metody dosyć nietypowe. Ich zadaniem jest zwrócenie uwagi na reklamowany produkt. Tego typu metody nie są popierane przez osoby konserwatywne. Często marketing partyzancki posuwa się do dość kontrowersyjnych środków, np. widoku krwi, agresji, często brutalizmu i drastycznych scen. Przede wszystkim chodzi o zainteresowanie. Jeżeli ktoś zobaczy tak „brzydką” reklamę to opowie o niej innej osobie. W ten sposób towar w formie plotek będzie się rozprzestrzeniał i dowie się o nim coraz więcej ludzi. I właśnie o to przecież chodzi. Marketing partyzancki stosuje się przede wszystkim do zareklamowania różnorakich stylów bycia, często określanych jako kontrowersyjne. Metoda ta nie należy do zbyt drogich, dlatego jest często stosowana (np. przez firmę PLAY czy swego czasu Frugo, a nawet przez serwisy aukcyjne). […]


Z dokumentu zademonstrowanego powyżej przez kolegę gacoperza http://motocykle.home.pl/wp/foto/mac2.jpg wynika, iż wystawca rachunku podpisuje się per „szef”. Dość oryginalne podejście do księgowości 😉


Witam wszystkich .
Pojawił sie tutaj temat portalu czy to jest legalne czy nie , to po pierwszej rozprawie orzeknie sąd.
Rzeczywiście w ostatnim czasie namnożyło nam się serwisów podobnych do serwisów aukcyjnych:
podbij.pl , za10groszy.pl, aukcjagrosz.pl,za1grosz.pl,tylkogrosz.pl,megaaukcje.pl, zapowiada się ustrzel.com oraz ktopierwszy.com.
Wszystko fajnie sam nawet chciałem zainwestować parę złotych i zlecić napisanie takiego serwisu ….ale to było by zbyt piękne aby mógł szary człek dokonać tego.
Niestety czekają tutaj dla niektórych chętnych pułapki na które trzeba wydać więcej pieniędzy , wydatek : skrypt to nie wszytko.
Przede wszystkim trzeba założyć działalność i to nie byle jaką a spółkę z oo.(mozna np.jednoosobową firmę nie z oo ale odpowiada sie wtedy całym swoim majątkiem)
na początek depozyt złożony w banku minimum 50 000 zł
wpis do krs krajowy rej.sądowy 1500 zł
notariusz minimum 1500 netto
wpis do ewidencji to już grosze …170 zł
prócz tego : ZUS, NIP,regon same plusy
rzeczywistość boli , firmy które zakładają tego typu portale to ludzie z kasą i taką też kasę zarabiają , nie żałujmy im tego .
Narzekający : niech przestaną licytować , lub sami założą tego typu portal
Pozdrawiam Wszystkich Czytających


Aukcje typu za10groszy to absolutnie nie ma nic wspólnego z aukcją gdzie wiadomo kiedy i jak można kupić . Za 10 groszy użytkownicy nie wiadomo kim są, jak jakaś aukcja się kończy to nie wiadomo nigdy czemu dana osoba wygrała pomimo , że nadal miałeś punkty na koncie i automat tego nie przebił …dla mnie to ściema


Grałem , grałem i wygrałem :)
http://www.podbij.pl/auction/916-odkurzacz-philips-triathlon-fc-6844
i to strzał z automatu. Dla mnie nie jasne do końca jest za10groszy pomimo serwis prawie taki sam , ale prawie robi dużą różnicę.
Wczoraj na chwilkę pojawiła sie grafika na ustrzel.com ale zaraz ją zdjeli chyba serwis bedzie podobny do pozostałych podbij- podobnych


Wg mnie to podbij.pl jest nieuczciwe – szczegolnie gdy popatrzy sie jak dzialaja automaty – totalny przypadek. Jedyny portal, ktory dziala jakos sensownie to za10groszy.pl – tam automaty glosuja na koncu i to wszystkie na raz – jest jasne i nie ma przypadku. Podbij.pl jest pod tym wzgledem zdecydowanie dziwny.


Oj, dlaczego mam nieodparte wrażenie, że sporo tutaj jest konkurencji podbij.pl . Dużo oskarżeń o nieuczciwość, wręcz oszustwa itd itd, a z dowodami jakoś cienko . Osobiście… dobrze dla nich, że nie ja jestem właścicielem tej firmy gdyż w każdym z tych przypadków sprawa skończyła by się w sądzie o pomówienie. Dzisiaj w świecie gdzie dobre imię firmy jest jednym z najważniejszych elementów każdego biznesu takie pomówienia mogą zepsuć każdego. Przykładów z kraju jak i zagranicy jest aż nadto. Dodatkowo spora grupa osób tutaj się wypowiadających nie ma zielonego pojęcia o sieci, aplikacjach serwerowych, timingach itp… czyli o całej masie czynnikach które powodują, że w ostatnia sekunda licytacji często wygląda to dziwnie… a jak wiemy swoją niewiedzę zamieniają na teorie spiskowe jak to ten podły serwis wszystkich oszukuje… zwłaszcza tych co nawet złotówki tam nie stracili… żałosne. Jeżeli ktoś uważa, że serwis oszukuje to jest to przestępstwo i należy zgłosić na policję a jak tylko chcesz pospamować debilnymi wypowiedziami to lepiej zamilknąć bo głupota nie boli ale z czasem może być zaraźliwa.


Tak naprawdę to żadna aukcja tylko SPOSÓB NA ZARABIANIE przez twórców serwisu. Zanim ktoś pomyśli i przeanalizuje koszty podbić i szansę na wygraną to utopi trochę kasy. A właściciele zawsze zarabiają i nawet jak ktoś wylicytuje dla siebie tanio, to oni na pewno nie stracą tanio sprzedając – odzyskają swoje na sprzedaży podbić.


mam pytanie:

Czy jak cos kosztuje 400 zl. i ja wylicytuje 30 gr.
to zaplace 30 gr.+ koszty za podbicie CZY 400zł 30gr.

pliss powiedzdzcie

and thx u very much


z przezornosci przed przystapieniem do „aukcji” poszperalem troche w internecie, przeczytalem caly regulamin, obserwowlame przez pare godzin kilka aukcji i musze przyznac ze pomysl calkiem ciekawy na zrobienie kasy, ale beszczelne przebijanie z automatu przez tworcow serwisu (ktorzy moga podbijac cene za darmo i bez ograniczen, co gwarantuje im regulamin) to juz lekka pzresada… obserwujac przykladowa aukcje, widac ze przebija aukcji nie daje sie skonczyc dopoki przedmiot sie nie zwroci (nie nalezy liczyc fikcyjnych podbic) a z tego co liczylem jest to ponad 50%… bez sensu i szans na „wygrana”. ja tutaj swoich 5 gr nie doloze ;p

a swoja droga ciekawy artykul :) dz za inf


Ciekawe, kiedy zainteresuje się serwisem prokuratura.
Nie wierzę, że są w nazym kraju ludzie tak bezmyślni i głupi by nabierać się na taki prosty przekręt.
Całkowicie oczywiste jest , że większość podbijających to osoby związane z twórcami serwisu – czerpiące z procederu krociowe zyski…..


Hej sprobujcie tu http://www.lolobid.pl


lolbid….
Ciekawie jak oni beda przesylac rzeczy z Estonii. Chyba ze tak samo jak i po calych krajach baltyckich zrobili !boty! i towary nie wydaja…

Marek, Pio 213.35.204.222 — z Estonii

Wkrotce odtworzy sie nowa aukcja. Bez botow i klamstwa.
Czekamy!


http//www.bravosms.pl Aukcyjny Portal Internetowy


HURA HURA HURA a ja wygralam na FRULI.PL za 48zl telefon wart ponad 2000zl http://fruli.pl/aukcja/nokia-n95-8gb.14204.html
Ja uwazam, ze sie oplaca, bo normalnie musialabym zaplacic ponad 2000 zl co dla mnie taka cena bylaby nie do przeskoczenia.


To chyba wole fruli.pl


fruli działa a to jeszce w sumie nie zarejestrować sie nic nie kosztuje http://www.kupzagrosz.pl


>>ANKA Napiał/a:
24 listopada 2008 o godzinie 11:19
HURA HURA HURA a ja wygralam na FRULI.PL za 48zl telefon wart ponad 2000zl http://fruli.pl/aukcja/nokia-n95-8gb.14204.html
Ja uwazam, ze sie oplaca, bo normalnie musialabym zaplacic ponad 2000 zl co dla mnie taka cena bylaby nie do przeskoczenia.<<<

od kiedy to nokia n95 kosztuje 2000zl ?? 😀
co do serwisu to uwazam ze Ci co maja za duzo pieniedzy i wolnego czasu moga sobie grac no i oczywiscie Ci co maja duzo szczescia, ale zamiast tego probujcie duzego lotka tam wiecej do zgarniecie :)


panoweie i panie
jak np uda nam sie wylicytowac cos za 10pln to trzeba bylo podbic 1000razy bo podbicie jest po 10 gr -czyli serwis zarabia niby 1200 + 10 pln koszt pakietu. czyli co sciema, a dodatkowo kto jest tak glupi aby ustawic sobie automat licytacji i zeby w ciagu minuty tracic ok 3-4 pln :>bo oczywiscie automat z portalu tez przebija. napweno daja 1 na 20 produktow komus za 20 pln wylosowac :> tak dla reklamy – bo aona jak wiadomo dzwignia handlu – To by bylo tyle w temacie -: ale nie powiem pomysl zalozycieli calkiem dobry


Ja ostatnio wpłaciłem 150 zl na fruli.pl (oczywiście wszystko przepadło :( ). Podczas grania zauważyłem kilka ciekawych rzeczy. Wydaje mi się że te aukcje są ustawiane. W większości licytacji głownie laptopy, telefony i inne drogie rzeczy o dany dany towar podbija kilka osób, ale dziwi mnie to że gdy czas schodzi do 0 to podbija tylko 1 osoba, tak jakby wszyscy liczyli że podbije ktoś inny podbije a aukcja się nie skończy. Myślę że to ludzie z fruli sztucznie podbijają ceny a ich kliknięcia nigdy się nie nakładają. Gdy ja grałem o konkretny towar podbijając w ostatniej sekundzie zawsze podbijał jeszcze ktoś czyli było dodawane 20 sek.
Kolejna sprawa to zacinanie się aukcji. Licytowałem ostatnio laptopa który poszedł za śmieszne grosze. Ale gdy kliknąłem w 2 sekundzie wyskoczyło mi okienko że aukcja już jest zakończona -JAJA SOBIE ROBIA. Bardzo się zdenerwowałem i widziałem jak zegar pokazuje 1 sekunda, 0 sekund i wyskoczyła ikonka że aukcja się zakończyła. Prawdopodobnie administratorzy sami licytowali, zablokowali aukcję i towar zostaje u nich… A później ludzie widzą ze laptop poszedł za 48gr – bzdury.
Odradzam wszystkim stronę fruli.pl, szkoda kasy i czasu, a najgorsze jest to że ich nikt nie kontroluje i nie można im niczego udowodnić. Powinni zamknąć tą stronę!!!


Żal mi autora tego artykułu. To jest jakiś tandetny i mało rzetelny, a co najważniejsze nie sprawdzony przez autora pomysł. Nie wiem co w tym złego kupując sobie iPod-a touch za 3.80zł, który kosztuje na allegro 800zł?

Naiwny jest ten, kto sądzi, że to wielkie oszustwo i pisze takie bzdury.


Hmm 3,80? Dziwne, ale zapewne zdarzają się i takie aukcje. Być może nie doczytałeś artykułów, bo napisałem na ten temat w sumie 3 wpisy. Natomiast sprawę sprawdziłem. Nie twierdzę że jest to absolutnie złe, bo wtedy musiałbym skrytykować wszystkie zakłady bukmacherskie, giełdę i lotto. Twierdzę, że jest to ryzykowne. A co do oszustwa, to są to wnioski komentujących, nie zarzucam oszustwa żadnemu z tych serwisów, bo nie mam do tego podstaw.


z tego co widzę to zdania są strasznie podzielone na temat opłacalności, zwłaszcza dla licytujących, a czy serwisy na tym zarabiają to już tego się nigdy nie dowiemy..ale jak tak obserwować internet to powstaje tego naprawdę mnóstwo, dziś otworzył się aukcjamoda.pl..narazie mają tam ustawione kilka aukcji, zobaczymy jak się rozwiną…aha no i może ja też wkońcu się skuszę i na jakiś zapiszę:)


weszłem sobie na tą stronkę aukcjamoda.pl i z ciekawości kupiłem pakiet start i udało mi się wylicytować perfume CK za 40gr a zalicytowałem 2 razy..chyba jeszcze mają tam mało użytkowników..


Nie dajcie sie na to nabrać


Mam pytanie do wszystkich zalogowanych w Podbij.pl
1. Wygrałem 8 aukcji i je wykupiłem to powinienem czeka na odblokowanie 30dni od zakończebnia pierwszej wygranej aukcji. to dopiero moge wykupi następną – tak pisze w starym regulaminie Podbij.pl
na każdą aukcje jest 21dni na wykup. Czyli dokładnie chodzi mi oto że mam wygrane 4 aukcje ponad limit ale termin 21dni mini tydzień po pierwszej wygranej aukcji ( 30dni ) więc mam prawo wykupic te cztery aukcje.
poprostu terminy (dni) się zazębiły.
ale co najważniejsze 30dni mineło 02.12.08 i kolejne dzień po dniu.
a do dzisiaj tj. 08.12.08 jeszcze nieodblokowali mi aukcji.
pisałem i dzwoniłem do podbij.pl i powiedziano mi że niemam prawa wykupu wygranych ponad limit aukcji.
Pytanie czy ktoś ma taki sam problem bo widze że inni licytują bardzo dużo aukcji.
ogólnie to dam ta sprawę do mediów i do prokuratury o wyłudzenie bo według starego regulaminu nic niepisze że te aukcje mi przepadną.
prosze o odpowiedz.
marketing@intensa.pl


Mam pytanie do wszystkich zalogowanych w Podbij.pl
1. Wygrałem 8 aukcji i je wykupiłem to powinienem czeka na odblokowanie 30dni od zakończebnia pierwszej wygranej aukcji. to dopiero moge wykupi następną – tak pisze w starym regulaminie Podbij.pl
na każdą aukcje jest 21dni na wykup. Czyli dokładnie chodzi mi oto że mam wygrane 4 aukcje ponad limit ale termin 21dni mini tydzień po pierwszej wygranej aukcji ( 30dni ) więc mam prawo wykupic te cztery aukcje.
poprostu terminy (dni) się zazębiły.
ale co najważniejsze 30dni mineło 02.12.08 i kolejne dzień po dniu.
a do dzisiaj tj. 08.12.08 jeszcze nieodblokowali mi aukcji.
pisałem i dzwoniłem do podbij.pl i powiedziano mi że niemam prawa wykupu wygranych ponad limit aukcji.
Pytanie czy ktoś ma taki sam problem bo widze że inni licytują bardzo dużo aukcji.
ogólnie to dam ta sprawę do mediów i do prokuratury o wyłudzenie bo według starego regulaminu nic niepisze że te aukcje mi przepadną.
prosze o odpowiedz.
marketing@intensa.pl


witam wszystkich chciałbym powiedziec ze serwis podbij.pl ak jak fruli.pl i cala reszta to jedno wielkie oszustko!! kupilem podbicia i licytowalem przedmioty na fruli ktore wczesniej nie byly wylicytowane za wiecej niz 4-15zł wiec teoretycznie była to wygrana aukcja ale cena wyniosła juz ponad 30 zł bylem juz stratny na samych podbiciac wiec zrezygnowalem i aukcja skonczyla sie na kwocie 30,32 gr. licytowalem sie z automatem i odziwo automat pomnie juz nie podbij i wygrala jakas osoba….OSZUSTSWO tch aukcji nieda sie wygrac, pracownicy sami podbijaja aucje…


Chciałem dodać że zgłosiłem to wszystko do kancelari Prawniczej i dzisiaj jeszcze do telewizji i gazety.
poprosu nie dam sie oszukiwać. Żeczy które wygrałem mają wartość 10.270zł a wydałem na nie z wszystkimi kosztami 1.750zł i niechcą mi ich sprzedać to normalne wyłudzenie.
Takie są fakty o tym portalu nic dodać nic ująć.
Pozdrawiam wszystkich których stracili na podbij.pl
Będę dalej informował Was o sytuacji pomiędzy mną a Podbij.pl


witam was ja też założyłem konto, ale wtopa to jak nic. Siedziałem 2 dni przy sony playstation3 i zawiesiła się stronka i poszło z 6 aukcji między innymi ps3. Zostali na automatach jeden odpadł i drugi wygrał a nie każdy musi być na automacie. Niby są aukcje stop automat ale to przy rzeczach wartych do ok 400zł max. Więc podsumuje zmarnowałem 2 dni, wydałem 300 podbić (jedno-1zł plus 22gr vat), popsułem sobie nerwy, stwierdziłem że wole kupić w sklepie internetowym. To niby aukcje, ale tak na prawdę to hazard a wątpię że Tych dwóch studentów mają pozwolenie na hazard.


tak sie zarabia
http://www.podbij.pl/auction/1852-msi-wind-u100-258pl-atom-1-6-10
za laptopa wartego 1 500 wzieli 15 000
a kupujacy „tylko” 1 500 „w plecy”


Witam,
Rowniez mam doswiadczenie z serwisem PODBIJ.PL. Mianowicie jezeli chodzi o wygrane rzeczy to owszem wygralem pare ale napewno nie mozna powiedziec zebym zarobil. Co do botow to szczerze sam nie wiem czy one istieja czy tez nie, przychylabym sie bardziej do teorii ze ich nie ma ale roznie moze byc – nie da sie tego wykryc poniewaz nikt nie ma wgladu do tych z ktorymi sie walczy. Ostatnio licytowalem czajnik bezprzewodowy i teoretycznie go wygralem – aukcja sie zakonczyla poczym po chwili ponownie zostala wznowiona – powtorzylo sie to 3 krotnie po czym postanowilem zrezygnowac z walki. reasumujac wygralem 3 czajniki ale zadnego nie mam. Pisalem do podbij w tej sprawie i poki co uzyskalem informacje ze jest to wina sieci tylko dziwne ze inne sie normalnie zakonczyly a moja akurat nie. Zadam od nich zwrotu pieniedzy badz mozliwosci wykupienia za cene przy pierwszym zakonczeniu oraz zwrotu reszty peniedzy. Jezeli tego nie otrzymam zglosze to do sadu,na policje i do telewizji byc moze nawet do radia zadzwonie. To jest oszustwo !!! Jezeli jest informacja ze sie wygralo to sie wygralo ! Lepiej dla nich zeby oddali mi to co mi sie nalezy – to ze system nie dziala poprawnie badz oni oszukuja to nie musi mnie interesowac – regulamin – aukcja wygrana – zakonczona – tak wlasnie bylo i nie popuszcze !! INTENSA – MASZ MOZE NUMER DO NICH BO NA PODBIJ NIE MA


Witam.To co piszą poprzednicy to prawda.To co zauważyłem:

1.Podczas licytacji atrakcyjnego towaru,czasem zaraz na początku stronka zawiesza się i towar schodzi za parę złotych,bo nie da się licytować,aukcja się kończy.Ciekawe, kto zostaje szczęśliwcem???

2.Czasem w czsie licytacji wyskakuje Aukcja Zakończona, a zaraz potem wznawia się,jeżeli nie podbijasz automatycznie,tylko ręcznie to ten momeny rozluźnienia wystarcza i wypadasz z gry.

3.Nie wierzę w to że do licytacji ipoda kilka osób wypstrykało się z pawie tysiaka kadżdy…

4.Miała być zabawa a jest dupa.


Tu nie chodzi o to, że ktoś kogoś przebił. Ma takie prawo. Tu chodzi o dużo większy problem. Wciągają ludzi w hazard. Ktoś, kto nie ma silnej woli może stracić bardzo dużo pieniędzy, żeby kupić telefon za 500zł. Jeśli znajdzie się drugi taki sam, mogą się przelicytowywać do granic rozsądku. Hazard jest bardzo dużym niebezpieczeństwem, przestrzegam przed wpadnięciem w jego sidła. Nie zawsze wtedy pomaga terapia u psychologia. To nie tylko tragedia jednej osoby, ale też jego otoczenia, rodziny. Niektóre strony bukmacherskie blokują użytkowników, u których można jakoś stwierdzić znamiona hazardzisty. Może i tu coś takiego by się przydało. Jednak wątpię, żeby tak było. Zysk przede wszystkim…


Do tego hazardu nikt nikogo nie namawia ,jak ktoś ma trochę wolnej gotówki i traktuje to jako rozrywkę to jego sprawa.I jeżeli wtopi kasę to też jego kasa.A jest to rozrywka dla ludzi jak wspominano z silną wolą.


Witajcie
Na FRULI.PL jest bot mantrox obserwuje fruli od kilku dni i wydal chyba juz 10000 zl i nic nie wygral !na 100%bot widze jak licytuje to wole zaprzestac ,dobija do ceny 200 zl i znika dobre ,a zaraz na innych kilku aukcjach i licytuje.


Leczą mnie takie serwisy, które korzystają z botów… Teraz tyle się tego wysypało, że ciężko wybrać coś dobrego dla siebie… :/


zobaczcie dlaczego podbij pl to oszustwo

http://img241.imageshack.us/my.php?image=podbijjb4.jpg


myślę, że to nie oszustwo tylko ciągłe błędy w działaniu serwisu, chyba że bot :]


A wiec z tego co tu przeczytałem i z tego co wiem to w życiu jest tak że „za darmo to można w pysk dostac” a i to jest dość chwiejna teoria bo żeby dostac w ten pysk to nie jeden musi sobie zasłużyc:) Pozdrawiam wszystkich zwolenników takich serwisów życzę dużo szczęscia i bo bedzie potrzebne:)


w tym świecie też nie ma nic za darmo, tylko za troche stresów w połączeniu z niewielką gotówką można sobie kupić fajny sprzęt


To jest gra wyłącznie dla głupków… ale jak to mówią: „głupi ma zawsze szczęście”-ta osoba ktura wygra daną licytację…w


Muszę się włączyć i bronić takich serwisów, bo na jednym z nich sam wygrałem i nie mogę powiedzieć złego słowa.

Wydaje mi się, że w pewnych kwestiach nie macie racji, bo naprawdę da się tam wygrać. A to, że ktoś wpadł na pomysł, żeby oferować przedmioty po atrakcyjnych cenach. Wiadomo, że serwisy takie muszą coś zarobić, bo przecież nikt nie dołoży ze swojej kieszeni, aby „Kowalski” wygrał coś za 100zł co jest warte 2000zł. Jeśli ktoś nie chce, to nie musi licytować, jest to dobrowolny wybór każdego z nas. Każdy teraz szuka róznych kruczków (boty, blokowanie aukcji itp), a wiem ze swojego doświadczenia, że można przyjąć różną taktykę. Sam czasami ustawiałem automat na jakiś czas, bo musiałem np. gotować obiad.

Jak dla mnie jest to fajny pomysł, szczególnie dla tych, którzy teraz kupują prezenty pod choinkę w internecie, bo na takich serwisach są atrakcyjne ceny.


[…] jest nowy serwis o nazwie podbij.pl? To nowa strona internetowa, która oferuje aukcje w sieci. Sam serwis podbij określa siebie jako […]


Witam.
Przeczytałem pełno wątków, newsów i artykułów o podbij.pl, a również często obserwowałem ten serwis i wydaje mi się, że serwis stosuje jakieś boty do podbijania i wygrywania aukcji przez „swoich użytkowników”.
Przykładowo aukcja: http://www.podbij.pl/auction/2090-telewizor-42-lcd-philips-42pfl7603d-12 w której walczyło 4 użytkowników z podbijautomatami. Jak wytłumaczyć, że nagle 3 z nich skończyło aukcje w jednym czasie i wygrał jeden z nich, płacąc za lcd śmieszne pieniądze. Wydaje mi się wysoce nieprawdopodobne, że 3 użytkowników miało ustawiony PodbijAutomat na zakończenie aukcji przy kwocie około 94,40 PLN albo, że w jednej chwili skończyły im sie podbicia.
Podobna sytuacja była przy tej aukcji http://www.podbij.pl/auction/270-kino-domowe-lg-ht552ph gdzie walczyło przynajmniej 5-ciu użytkowników (tym razem bez podbijautomatów) i nagle w jednej chwili wszyscy zrezygnowali. Bardziej logiczne by się wydawało, że przy takim licytowaniu ludzie będą się powoli wykruszać i na końcu zostanie dwóch lub maksymalnie trzech, którzy w końcu zrezygnują i dadzą wygrać innym. W tej drugiej aukcji (kino domowe LG) można raczej domniemać o awarie strony lub jakiegoś systemu, który uniemożliwił podbijanie stawki i po prostu wygrał szczęściarz który zdążył zalicytować ostatni.
Znalazłem jeszcze jedną podejrzaną aukcję http://www.podbij.pl/auction/289-konsola-do-gier-xbox-360-premium-60-gb-hdd w której również licytowało się kilkanaście osób i widać przy niej, że w ostatniej sekundzie aukcji zdążyło zalicytować się pięć różnych osób, a wygrała osoba która ostatnia podbiła przed godziną 12-tą. Czyżby to oznaczało, że aukcja miała trwać tylko do tej godziny (takich aukcji raczej nie ma z tego co mi wiadomo), a może po prostu, nikt dalej nie był zainteresowany dalszym podbijaniem (co jest mało prawdopodobne, ze względu na dość spore wcześniejsze zainteresowanie podbijających ta konsolą). Oczywiście pozostaje teoria „awarii” i niemożności dalszego podbijania.
Takich wątpliwych aukcji mógłbym przytoczyć wiele, ale myślę, że te kilka jak na razie wystarczy.
Co jak co, ale nam raczej pozostaje tylko gdybanie i snucie dalszych teorii spiskowych, aż do momentu gdy jakiś pracownik podbij.pl wyjawi prawdę – czy to po pijaku czy po wywaleniu z roboty.
Pozdrawiam.


Ja też się zgadzam Z majorem w tym że nie należy uogólniać i twierdzić że każda z aukcji jest tak ustawiona a nie inaczej że wygrywa ktoś podstawiony z „firmy”. To jest tak jak np. z allegro. Gdyby każdy sugerował sie tym że np. ktoś kiedyś coś tam wylicytował i został po prostu wyrypany, to nigdy by nie korzystał z allegro a wiadomo że to są przypadki które są nieuniknione. Ja to za bardzo nie jestem wdrożona w ten podbij.pl ale widzę że tworzy się dużo takich serwisów chociażby aukcjagrosz.pl, fruli.pl, ustrzel.com. Ludzie tam licytują tak samo jak na innych serwisach aukcyjnych. Jedni są zadowoleni, inni nie. Wszędzie panuje taka sama sytuacja.


Pojawił się kolejny portal http://www.licytacjaogrosz.pl. Hehheh i moją dziórę w systemie aukcji. Kto sprytny znajdzie>


Dariush, a ja przykladowo licytowalem na innej aukcji niz podbij, no i raz zdarzalo sie tak, ze kilka osob w jednym momencie licytowalo i zwiekszal sie czas np o 24 sekundy, ale dzialo sie tak, ze nikt nie dal „licytuj” i aukcje ktos wygral za smieszne pieniadze. jest to mozliwe, ze nagle nikt nie zalicytowal, bo ja np. przez chwile mialem taka taktyke, ze nie dawalem caly czas podbij, tylko probowalem „oszczedzac” podbicia poprzez wsrzymanie sie na chwile i liczenie na to, ze ktos inny podbije. jesli taki kilka osob pomyslalo, to jest to mozliwe, ze, jak to napisales, w jednym momencie kilka osob przestalo licytowac.


Ci co biorą udział niech najpierw poczytają o teorii gier (licytacja 1 $). Jasne że można kupić taniej, ale można przepłacić. Podbij i tak zawsze wyjdzie na swoje. Wylicytowany sprzęt za 1000 zł (wartości 5000 zł)PODBIJ sprzedaje faktycznie za (1000*10)*1.22+1000zł=13200 zł.
Laptop warty 5000zł brutto został sprzedany za 13200 brutto.
Fajne przebicie, i za to płacą frajerzy biorący udział w licytacji. POOOOOWODZENIA.


Podbij.pl to zwykła gra taka jak lotek, czy kupony zdrapki. Wszyscy składamy się na wygraną dla jednej osoby. Jeżeli komuś się ten portal nie podoba to niech na niego nie wchodzi(logowanie nie jest przymusowe), a jeśli lubicie drochę hazardu to zagrajcie.


to czyli ja muszę zapłacic cene wylicytowaną + te podbicia np. http://www.podbij.pl/auction/2181-telewizor-32-lcd-samsung-le-32a330

30,10 + podbicia 82,96 = 113,06 tyle muszę zapłacic + koszty przesyłki ??


proszę o szybką odpowiedz


Przemo, tak jest. Tyle byś musiał zapłacić gdybyś to ty wygrał tą aukcję.


a jak jest aukcjami darmowymi ??

np. http://www.podbij.pl/auction/2202-pakiet-200-podbic


Czytam te wszystkie te komentarze i nie rozumiem niektórych oburzenia . czy Lotto nie działa na podobnej zasadzie ?? myślę że tak . Dlaczego o lotto nikt nie mówi jako o hazardzie ? :)


DO DARIUSH : mógłbyś mi odp na moje pytanie ???

albo ktoś inny ?

z góry dziękuje


Make me wonder, Ty czytasz i nic nie rozumiesz. W lotto płacisz za zakład i czekasz na losowanie. Tracisz wartość zakładu, z reguły to niewielka kwota. Tutaj jest pułapka, bo możesz stracić tysiące. Każde PODBIJ to wydatek 1.22 zł nie do odzyskania. Możesz być się w sytuacji kiedy chcąc uratować wydane już na podbicia pieniądze będziesz licytował dalej. I jak trafisz na twardego przeciwnika to może się zdarzyć, że kupisz przedmiot powyżej jego wartości. Poczytaj sobie w teorii gier o aukcji 1 dolara.


witam,dziekuje za te komentarze bo własnie sie zarejestrowałem na podbij i chcialem kupić podbicia za 500 zł.pozdrawiam


JAsne.. Ja tam licytowałam juz kilka przedmiotów i wygrałam … mało straciłam duzo zyskałam. Trzeba to tlyko robic z głową.. I nie dac sie pozrec ..Póki strona nie jest bardzo znana |jak np allegro czy nasza klasa| to mozna spokojnie licytowac tylko trzeba wiedziec keidy o jakiej godzinie . ja to wiem.. rozgryzłam ten system.. jest tu kilka ukrytych niespodzianek i jesli trafi sie we własciwe miejsce we włąsciwym czasie to wszystko jest mozliwe nawet wydając tylko te 2 zł ;p Ale nie wyjawnie tego… Dzienki temu serwisowi moi znajomi zazdroszczą mi i podziwiają za spryt Pozdrawiam :)


Przemo, w aukcji darmowej płacisz tylko za podbicia, a produkt który wygrałeś jest za darmo. Wszystko jest opisane w sekcji Pomoc na stronie podbij.pl


Witam wszystkich . Widze spore zainteresowanie tematem gdyz naprawde sporo mozna powiedziec o Tych portalach i watpliwych wygranych. i tu przyklad nie jakiej danuty z podbij.pl ktora mozna uznac raczej za bota systemu http://www.podbij.pl/auction/2227-hp-pavilion-tx2550ew lub wyjatkowa szczesciare http://www.podbij.pl/auction/2261-hp-pavilion-dv7-1199ew-p8400-4096 ale nie w tym przypadku gdzie przeplacila http://www.podbij.pl/auction/2157-samsung-nc10 i to dwie aukcje zakonczone w jeden dzien. Bez obrazy portal dla wszystkich takze chcialem zagrac ale po tym co czytam i obserwuje na tym portalu zaczynam watpic, a co do czasow licytacji tzn koncowych przebiciach kazdy chcac brac udzial w licytacjach musi posiadac dobry sprzet i lacze internetowe gdyz odswiezanie niektorych stron i kompow moze byc mylne i wciskajac podbij ostatnie 2 sekundy przed koncem aukcji moze nas zmylic gdyz juz bedzie po aukcji. Nie bronie portalu bo jest to troche zabawne i wierze ze jak ktos ma pociag do hazardu moze sporo wtopic w ta zabawe i nic nie wygrac, lecz w kazdym z nas jest wiecej lub mniej pociagu do hazardu i podejzewam ze kiedys sam sie zkusze na nie wielka kwote na razie intensywna obserwacja opini i samego portalu pozdrawiam all


cdn … co do danuty o ktorej wczesniej wspomnialem to obserwujac teraz podbij. pl to takich przypadkow widze jest wiecej tzn powtarzajacych sie nickow wygrywajacych wiec albo to tzw boty albo zdesperowani przegrana kasa gracze co mniej jest prawdopodobne! tak jak ktos wczesniej napisal nikt nikogo nie zmusza by na te stronke wchodzic a co do zarabiania przez ten portal kasy no to na pewno sporo zarabia bo musi gdyz nikt nikomu nic za darmo nie ma i tu znowu przyklad danuty 2 notbuki warte ponad 9 tys oddane za ok 40 zl parodia hehe wiec portal musi jakos to odrobic i to na podbiciach pozostalych graczy. po prostu trzeba miec duzo szczesci i na poczatek dobrze sie zapoznac z portalem i stwierdzic czy warto ryzykowac a w tzw hazardzie musimy ryzykowac bo za darmo nic nie ma takie moje zdanie po tygodniowej obserwaci portalu z tematu


Przykład mataczenia: http://www.podbij.pl/auction/2243-ipod-touch-16gb

zysk na iPodzie to ok. 10000zł


Czytam Wasze wypowiedzi i właściwie nasuwa mi się jedna myśl do głowy – skoro nas robią w konia czemu nie mielibyśmy się odwzajemnić. Pomysł jest następujący: założyć forum gdzie ludzie będą się umawiać że nie licytują na jakieś przedmioty tylko po to żeby ktoś mógł wykupić je za grosze a następnym razem jeżeli ktoś też jest tym przedmiotem zainteresowany zgłasza „zapotrzebowanie” i reszta nie licytuje. Napewno znajdą się jakieś rodzynki z którymi będzie trzeba troche powalczyć ale wtedy mamy pewność że wykup będzie za tzw „grosze”. Pomyślcie o tym może warto powiedzieć takim portalom jak PODBIJ.PL stanowcze NIE.


Przyznam się że dałem się nabrać i umoczyłem dużo kasy (dużo więcej niz 100zł)
Jak dla mnie to jedno wielkie oszustwo. Aukcje nie mogą sobie pozwolić na straty !!!! więc zrobią wszystko by zarobić. TYCH AUKCJI NIE DA SIE WYGRAĆ im wcześniej to zrozumiecie tym więcej kasy oszczędzicie


@Podbij.pl_user

To nie jest taki zły pomysł, tylko ma jedną znaczącą wadę. W ten sposób można będzie sobie co najwyżej wykupić albo jakiś voucher do Smyka, albo na aukcji typu”automatstop” 😉 Zastanów się: na każdej aukcji wartościowego przedmiotu są boty, doskonałym przykładem jest ta z postu 99.(elemelek)oraz inne aukcje droższych sprzętów(zauważcie, że praktycznie żadna nie zakończyła się zwykłym podbiciem, tylko tym automatycznym :> Dziwne, nieprawdaż? Tak więc będzie ciężko z wykupem czegoś konkretnego. Poza tym, każdy by coś chciał mieć, więc to raczej nie przejdzie. Jedno jest pewne: kupiłem 10 podbić i więcej nie mam zamiaru. A i tego mi jest szkoda. Jedyne co można by zrobić to zorganizować się, żeby po prostu nie było użytkowników. Wtedy same bociki by licytowały 😉


http://www.podbij.pl/auction/2243-ipod-touch-16gb tą aukcje to już przelicytowali i już trwa i trwa a jest to aukcja typu odbij czyli wygrany dostanie wszystkie podbicia …


@Jebnij.pl_user

portal powienien sie nazywac j/w podzielam zdanie poprzednika rowniez stracilem 12,22 i na tym konce przeciez to jest chore siedze juz ponad 15 godzin przy tym !!!!

pozdrawiam


Przemo Ja myśle że jeden z nich to bot,a drugi to zwykły kupujący, który chce odzyskać podbicia

Pozdr


przeciez tam jest podbic na ponad 22K 22’000 PLN chyba nikt o zdrowych zmyslach nie kupil by podbic za 10000 PLN bo to sa pieniadze juz nie do odzyskania !


No ale zwycięzca odzyska wszystkie podbicia, tyle że podbić nie sprzeda, chyba że na allegro z całym kontem


Mam jeszcze pytanie wlasnie aukcji o ktorej mowice bo ja obserwowalem od rana mianowicie widzialem kilka razy (okolo 5) jak czas zmienil sie w napis ZAKOŃCZONA a po 2 sek znow został wydluzony o kolejne 10 sek. Mozecie mi to wyjasnic ??
zrobilem nawet kilka screen-ów ??


Ja też to widziałem i się zdziwiłem. zwróć uwagę że jak masz w „”najwyższe oferty”” to najpierw wskakuje osoba a potem zmienia się czas np. na 11 sek.


wejdź tu i zobacz http://blog.podbij.pl/ że w „” KONKURS FOTO”” drugie miejsce zdobył nijaki KARTERY2 ( ten sam co licytuje teraz iPoda)


no niewiem u mnie z tym samym czsie wskakuje osoba/cena/czas
uzywam mozilli firefox-a moze to zalezy od przegladarki,
a druga rzecz co mnie zastanawia to zauwaz na konczacych sie aukcjach ze czas plynie dla wszystkich aukcji rowniutko –
ostatnia jednosci sekundy sa identyczne jak to mozliew np 5 15 25 35 i nigdy niema inaczej (wyjatkiem sa aukcje 5′) ale i tak po chwili sa zrownane do innych czasow


faktycznie

Zwycięzca nr 2 to użytkownik o loginie kartery2. Nazwa produktu: iPhone 8GB + Orange GO starter mini, data zakończenia licytacji: 09/10/2008, godz: 08:51:25, cena wykupu: 211,00zł. Kartery2 przysłał do nas zdjęcie córki z iPhonem.

http://i.podbij.pl/static/cms/img/blog/konkurs/2_jpg_versions/small_2.jpg


zostały mi jeszcze 4 podbicia /10 , wątpię żebym coś wygrał ale zawsze jakaś nadzieja jest.

Jak myślicie kiedy najlepiej licytować ,o której godzinie ??


i co najlepiej licytować ?? żeby z tymi 4 podbiciami wygrać coś żeby mi zwróciło te moje 12,20

jaki typ aukcji ??

jak myślicie ??


Parodia z tego co czytam i widze !!! Myslaem na poczatku ze skaczace czasy w licytacjach to wina odswierzania neta lub kompa a teraz smiac mi sie chce smiac dla tego ze na razie nic nie wydalem ale jak bym wydal to bym plakal pewnie!!! Tak jak powstalo to forum tzn temat i nazwa Hazard !!! szacuneczek dla tworcy temaru ta stronka tzn podbij. pl to prawdziwy Hazard tzn jak w zyciu musisz na poczatek wydac ze 2 tysie no i wtedy moze cos wygrasz hehe inaczej po prostu grosikami rzucasz/ wzbogacasz ten portal!!! motto albo grasz twardo albo masz g….no hehe pozdro ps. na szczescie nie dalem sie nabrac dzieki temu forum i kolejnym radze poobserwowac poczytac zanim da sie zlodziejowi zarobic. Nie dajcie sie zmylic dobrym postom o tym portku bo to sa podstawione osoby!!! Szczesliwego Nowego All


Gonzo, Ty sie cieszysz, że nie dałeś się zrobić w balona, ktoś inny się cieszy, bo kupił coś tanio na tego typu aukcjach jak np. podbij, fruli itp.


„Ich działanie przypomina bardziej piramidę finansową, gdzie jeden człowiek wygrywa, a płacą głównie ci, którzy wzięli udział w aukcji”

Aby wziąć udział w licytacji, trzeba wykupić tzw. punkty licytacyjne, których nazwy różnią się w zależności od witryny. Na przykład w Za10 groszy.pl jeden taki punkt kosztuje od 10 do 24 groszy. Pozwala na podbicie wartości aukcji o 1 grosz. Tak więc jeśli użytkownik wylicytuje sprzęt wart 5000 zł za 1000 zł, wszyscy licytujący musieli przebić wcześniej cenę 100 tysięcy razy. Jeśli za każdą taką możliwość zapłacili 10 groszy, do właścicieli portalu trafia w sumie 10 000 zł plus wylicytowane 1000 zł. Na sukces zwycięzcy z nawiązką składają się więc wszyscy użytkownicy. Dla sklepu wystarczy, że towar zostanie wylicytowany za jedną dziesiątą jego wartości, by aukcja się zwróciła


Witam ja niestety równiez naciołem sie na podbij.pl i zainwestowałem 122zł w 100 podbic 25 straciłęm i nie chce wiecej sie w to oszustwo bawic wracam do pomysłu aby stworzyc prywatne forum uzytkowników podbij i umawiac sie jakie aukcje licytujemy kto i jak i trochce popsuc im te zarobki
a tak przy okazji to wstawiam link do aukcji na której zarobili juz ponad 19 tys zł http://www.podbij.pl/auction/2331-telefon-nokia-8800-arte-carbon


zobaczcie aukcję w której brał udział zwycięzca obserwuje od kilku dni aukcję, nawet sam zakupiłem trochę podbić, ale widzę że to trochę dziwnie wygląda. Zobaczcie ile podbić gość stracił prawie 5000 a w tym samym czasie brał udział jeszcze w 3 – 4 aukcjach w podbij-automacie, i też ostro licytował. Obecnie licytuje laptopa za 6000 czyżby ten gość wykupił podbić za 10 000 15 000zł??? Zastanawiające…


a ten adres http://www.podbij.pl/auction/2331-telefon-nokia-8800-arte-carbon


i jeszcze jeden link
http://www.podbij.pl/auction/2305-sony-vaio-vgn-cs11s-q-p8400-14-1


a jeszcze jeden link. Mistrzostwo świata jak sprzedać coś co nie ma żadnej wartości za przeszło 10 000zł (tzn pakiet 500 podbić za prawie 9500 podbić razy 1,22) sami zobaczcie
http://www.podbij.pl/auction/2339-pakiet-500-podbic


zostały mi jeszcze 4 podbicia /10 , wątpię żebym coś wygrał ale zawsze jakaś nadzieja jest.

Jak myślicie kiedy najlepiej licytować ,o której godzinie ?

i co najlepiej licytować ? żeby z tymi 4 podbiciami wygrać coś

jaki typ aukcji ??

jak myślicie ??


Proszę o odpowiedź


no i mamy kolejny serwis:

http://hotbid.pl/

oby zmiótł podbija z ziemi 😀


Ciekawe jakie zasady beda obowiazywaly na hotbidzie.

Spisek przeciwko takiemu portalowi jak podbij.pl bylby nielada ciekawostką, ale potrzeba by duzej anty reklamy, by zniechecic ludzi do licytacji na podbij a w zamian licytacji ustawionych przedmiotow. Aczkolwiek osobiscie chetnie wszedlbym w taka akcję.


A ja skupiłbym się prędzej na dobrej reklamie – antyreklama podbij może byc przez część użytkowników źle odebrana. Jak wiadomo reklama dźwignią handlu więc tu bym upatrywał sznas nowych serwisów (ten hotbid wygląda spoko – oby na wygladzie sie nie skonczyło). I żeby twórcom nowych serwisów zapału wystarczyło to może podbija „wysiuda: sie ze sceny:D


Jeśli ten hot bid o którym piszecie jest naprawdę dobry to żadna anty reklama nie ma mocy 😉


Czy jest dobry to ma sie dopiero okazać – na razie odliczają (z moich wyliczeń wynika że ruszą jakoś w pierwszym kwartale lutego). Jak wystartuje bedzie dopiero mozną dyskutować czy to co napisali i zapewniają na stronie jest prawdą – rozliczymy ich tak jak wyborcy rozliczają posłów (bez nas padną:)


po co niby mieliby robic antyreklame? wystarczy przeciez tylko jakies fajne opcje powprowadzac, tak jak np. zrobilo to fruli.pl, gdzie masz fajny program partnerski, ktory przyciaga ludzi


Uważacie, że reklama jest dźwignią handlu? Bzdura! Major dobrze pisze, wystarczy, że Hotbid.pl wyskoczy z ciekawymi pomysłami i zrewolucjonizuje rynek polski!


Ja bym poparł jednak stweirdzenie że bez dobrej relamy sie nie obędzie. Jesli ten http://www.hotbid.pl rzeczywiście bedzie miał ciekawe pomysły to jakos musi je zareklamować – nie wszystko rozejdzie sie pocztą pnatoflową.


Masakra. reklama reklama. co się tak tego uczepiliście … głupota …


bieni a to czu uważasz że bez reklamy da się cokolwiek ugrać na takim rynku?


Reklama dźwignią handlu, więc trzeba się reklamować, inaczej serwis internetowy nie ma sensu.


Dokładnie tak jak napisał WuWuNio – zareklamować się dobrze trzeba. Dlatego np ten Hotbid dobrze że naobiecywał duzo – bo jesli sie wszystko sprawdzi to tylko zapisze im sie na plus. A jak nie wyjdzie to juz tylko strata właścicieli.


O to właśnie chodzi, serwis Hotbid musi się zareklamować i dokładnie rozkręcić, bo inaczej jest spalony na starcie, więc cóż…nie ma co go karcić i przekreślać tylko wspierać!


Przeczytalem caly watek i…mam mieszane odczucia.

Tak jak przegrani z latwoscia wyszukuja bledy serwisow aukcyjnych, pomijajac przy tym wlasna chciwosc czy tez wiare w wygrana tak dla mnie oczywistym faktem jest to, o czym wszyscy niemal pisza czyli zysk podbij.pl z podbic.
Nie wierze w istnienie botow (chociaz obserwowalem wariackie zachowania w ciagu weekendu) Rzucacie liczbami i jak widac nie wystarcza Wam – firma swietnie prosperuje dzieki wykupowanym podbiciom, nie musi aktywowac botow – ludzie sami licytuja. Poza tym boty bylyby irracjonalnym rozwiazaniem.

Idac dalej, to legalnie dzialajace spolki, zajmuje sie tym zawodowo i wiem, ze nikt nie zaklada firmy by „nakrasc” i uciec. To takie polskie…tanie myslenie, potegowane kleska w licytacji. Jak kazde przedsiebiorstwo takze i takie podlegaja pelnej kontroli organow odpowiedzialnych za finanse i co wazne, podatki! Tak, to te firmy placa podatek – olbrzymi, nie oplacaloby sie ustawiac botow, ktore zabieralyby zlotowki z kieszeni wlasciciela.

Kwestia magicznych przerw, sekund trwajacych 2 sekundy…ech…zauwazcie jak wielkim organizmem jest taka strona, wszystko odbywa sie w czasie rzeczywistym a biorac pod uwage liczbe licytujacych i kilkukrotnie wieksza liczbe obserwatorow, uwierzcie – serwery maja co robic. Ponadto, magiczna percepcja. Spojrzcie na siebie z boku, albo lepiej na kogos kto licytuje obok was, przed monitorem gdy chciwie wyciagacie palec czas plyyyyyyynie…no wlasnie, tak.

Troche to niepoukladane, ale kilka calkiem ciekawych spostrzezen chyba przekazalem.

btw. nic nie wygralem, przegralem 80 pln


Mam takie same spostrzeżenia jak użytkownik powyżej – bardzo typowo polskie jest szukanie dziury w całym – nie może być po prostu z pomysłem i uczciwie? Coś kręcąc przy tych aukcjach kręcili by jednocześnie bat na siebie – prędzej czy pozniej by to wszystko wyszło na jaw bo juz na pewno znalazło się paru zyczliwych ktorzy szepneli słówko odpowiednim organom.
Dlatego całym sercem popieram taie inicjatywy jak podbij czy hotbid – na złość tym wszystkim „życzliwym”.


Panowie! Trzeba czytać dokładnie na czym polegają tego typu serwisy i wszystko będzie jasne i wszyscy będą zadowoleni!


dokładnie. problem jest w tym, ze niektorzy nie sprawdzaja, a pozniej narzekaja… ;/


Wystarczy przeczytać uważnie regulamin, a jesli coś nie jest jasne napisac do właścicieli – kto pyta nie błądzi. Nie szukajmy wszędzie oszustów bo niedługo będziemy myśleli ze nas własny cień kantuje.


nie wiem dlaczego ludzie narzekaja…
zapewne wszystko jest w regulaminie wystarczy przeczytac,
wejdzcie sobie na pierwsza lepsza strone z taka aukcja i przeczytajcie regulamin

przykladowy regulamin jesli chcecie:
http://www.fruli.pl/info/regulamin-u%C5%BCytkowanie-portal.1019.html


kacper34 -> narzekają Ci co albo raz tam zagrali i inwestując 10 zł nie wygrali TV albo życzliwi których boli że to nie oni załozyli taki interes (choć wpłacając dyszke można wygrać niby wszystko;)


Hehe no fakt świetne podejście, wystawili swoje 10 zł i liczyli na to, że dostaną LCD 52″, zestaw kina domowego i jeszcze PS3 w komplecie 😀


No dokładnie tak – ludzie spodziewają się, że jak już ktos oferuje coś taniej to im się to nalezy, a najlepiej jakby rozdawali za darmo. Przypominam: jest to forma licytacji; wygrałeś – zabierasz na grode, przegrałeś – odchodzisz z kwitkiem.


O to właśnie chodzi, Hotbid działa również na takiej samej zasadzie, za ile wylicytujesz za tyle kupisz, a nie, że to polska pomoc humaniatarna.


Tony mała poprawka – „będzie działać” – rusza chyba coś koło 10 lutego; na razie sie tylko umiejętnie zapowiadają.


no wlasnie, hotbid narazie nie dziala, ale jest straszny szum, ze przygotowuja niewiadomo co. oby nie okazalo sie jak zwykle, ze „krowa co glosno muczy, malo mleka daje”:P


o major tego przysłowia nie znałem:) faktycznie szum się zrobił ale info jak na razie dość lakoniczne – z drugiej strony jeśli mają naprawde coś konkretnego na myśli to nie mozna się dziwic ze nie puszczają pary z „pyska” – co to za niespodzianka skoro konkurencja może ją podebrać?


Hehe, no właśnie wydaje mi się, że dlatego nie puszczają pary z pyska by konkurencja nie skubnęła im paru pomysłów i zrobiła udogodnienia na swojej stronie.


Odliczanie jeszcze mogło służyć temu żeby coś dopracować – dla nich lepiej, zrobi sie szum, poczytają na forach czego ludzie oczekują i coś jeszcze dorzucą.


no tak, ale ludzie pisza, jakby ten serwis mial niewiadomo co zaoferowac. tak naprawde, to nie zaoferuje pewnie wiecej niz np. podbij.pl czy fruli.pl


Obyś agat się mylił/ła – bo jeśli ma to być serwis z tą samą ofertą to faktycznie nie ma sensu. Ale z drugiej strony chyba nie pisaliby że będzie to coś innego gdyby nie mieli czegoś konkretnego na myśli.


no nieżle to wymyślili,telewizor jest całkiem wirtualny kosztuje 2890,kolesie licytują i na koniec do portalu wpada za ten sprzęt 3600,a niby ktoś tam kupuje go za 450pln.Niby banał a kasę trzepią,niestety jednak do czasu,przykład pier&gio…


Faft system jest kapitalny, tylko nie wiem czy z tym telewizorem to nie strzał kulą w płot – czemu miałby być wirtualny skoro i tak mają z tego hajs? I klient jest zadowolony i oni.


Ogólnie całą tą zabawę wymyslił jakiś amerykański ekonomista, a dopiero później przełozyło się to na funkcjonowanie takich serwisów – wiadomo, że internet to jednak dość młody twór (na taką skalę jak obecnie) a te portale bazują na nim.


no chyba normalne ze za cos ngrody musza kupic nie? sam zaloz taki serwis kup nagrody i oddaj je za grosze tak by kazdy wygral. czytanie ze zrozumieniem nie boli


Wotson każdy ekonomista ma łeb na karku. Ale fakt, że ktoś to teraz w czasach nieograniczonego dostępu do neta wykorzsytał to sprytne. No ale żeby zarobić trzeba mieć pomysł – same dobre chęci nie wystarczą.


najbardziej mnie interesuje to dlaczego jest aukcja pakietu 200 podbić co najdziwniejsze jest to że ten pakiet można kupić na stronie portalu za 244zł a widze jak aukcja prze do przodu juz ponad za 290 ? hehe czy ludzie są tacy naiwni? nie wiem nie wiem? przecież w ciągu miuty można kupić za 244zł wystarczy kliknąć ??? ktoś może powiedzieć że jest ustawiony ten „podbijautomat” ale tą funkcje ustawia się tak że wpisuje sie liczbę podbić którą chcemy zainwestować w aukcje oraz kwote od-do czyli poniżej nie podbije i powyżej też nie podbije, osobiście ja zrobił bym tak ustawił bym swoją ilość podbić i kwote napweno dużo niższą niz jest dotaliczna, co to za interes do zebym musiał dopłacać? DZIWNE? NIEPRAWDAŻ?


Wątek na goldenline? Z tego co kilkakrotnie zauważyłem to tam ludziom żal ściska pewną część ciała, że to ktoś inny wpadł na jakiś pomysł, a nie oni i piszą cuda wianki na jego temat. Gdyby sami wpadli na pomysł, który opisują to uważaliby go za doskonały. Ale to częste w naszym kraju…


Jestem informatykiem i wiem jak to działa – oto cała prawda – na serwisie jest założone kilkadziesiąt/kilkaset fikcyjnych kont (pozakładanych na różne adresy i nazwiska – w tym tez prawdziwe) ale nie obslugiwane przez realnych uzytkownikow tzn. kazdy taki utworzony uzytkownik podbija aukcje (albo robi to podtsawiona osoba, albo ustawia sie maksymalna kwote do jakiej nalezy licytowac – czyli taka za jaka oplaca sie serwisowi sprzedac dany towar albo podbija to w ostatnich sekundach ustawiony do danej aukcji bot – program) – wiec w kazdej jednej aukcji bierze udzial podstawiona osoba (ktora albo wygrywa – bo inni odpuszczaja licytowanie, albo licytuje az minie minimum za jakie ma kupic to jakis inny naiwniak – tym samym przedmiot sprzeda sie za tyle ile mial sie sprzedac lub nie sprzeda bo aukcje wygra bot – podstawiony uzytownik) – oczywiscie ten uzytkownik licytuje z innego drugiego prywatnego komputera by serwis mogl sie zaslonic regulaminem ze z komputerow firmowych nie bylo licytacji bo tego przeciez nie wolno im robic) – i na tym polega caly pic tych aukcji ze drugie tyle serwis zarobi na podbijaniu i tu caly bajer – nie twierdze ze wszystkie aukcje sa ustawione, bo pewnie co kilka-kilkadziesiat dają wygrac za male pieniadze te rzeczy tym prawdziwym uzytkownikom zeby pozytywne opinie zdobyc , ale na dobra sprawe to wszystko jest ustawione – i mowie to z doswiadczenia bo jestem informatykiem i doskonale wiem jak taki serwis zrobic i jak to powinno dzialac zeby na tym zarobic. i kazdy kumapty czlowiek ktory sie zna na tym od strony technicznej wie jak to dziala – serwis jest dla naiwnych co wydadza kase na podbijanie ludzac sie ze kupia cos tanio – przykre, ale prawdziwe.


EJ JA MAM PYTANIE KTÓRY SERWIS JETS NAJLEPSZY I NAJBARDZIEJ UCZCIWY – bo chce sie zarejetrować gdzieś spróbować swojego szczęścia ale nie wiem moze podbij.pl to jeden z gorszych dlatego pytam?


Dzięki Wam zrezygnowałem z wpłacenia na podbij. Może jest jakis prawnik który pomoże złożyc zawiadomienie do prokuratury przeciw tym serwisom.


też sprawdziłem i jest tak jak napisał Informatyk. Wystarczy sobie zainstalować plugin do Firefoxa przechwytujący wszystkie dane pomiędzy przeglądarką a stroną i tam jest wszystko czarno na białym, że to wszystko jest robione automatycznie


W kasynie, kupuję żetony i idę grać przy stole. W każdej chwili mogę przerwać grę i spowrotem wymienić posiadane żetony na pieniądze. W podbij.pl nie ma takiej możliwości. Uważam, że niektóre zapisy regulaminu nie są zgodne z polskim prawem i jako takie są nieważne. Np. w Polsce istnieje swoboda zawierania umów, a zgodnie z zapisami regulaminu podbij.pl jestem zmuszany do gry. Np. kupiłem 50 podbić i po wykorzystaniu 10 pojąłem, że jestem oszukiwany i chcę się wycofać. Nikt nie może mnie zmusić abym dalej podbijał. Co się dzieje w takim wypadku z moimi 40 złotymi? Jeżeli podbicia nie zostały wykorzystane przeze mnie ani mi zwrócone ani podarowane Irena Enterprise, to jaki jest ich status? Podejmę próbę wyjaśnienia takiej sytuacji. Zażądałem zwrotu niewykorzystanych pieniędzy od właściciela spółki. Pomocny mi będzie w tym temacie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Przykładowy zapis ze strony internetowej Urzędu:Konsument, który przypuszcza, że umowa, którą oferuje mu przedsiębiorca, zawiera postanowienie niedozwolone, powinien zwrócić przedsiębiorcy uwagę na ten fakt. W przypadku, gdy nie wyraża on zgody na zmianę kwestionowanych punktów kontraktu, najlepiej zmienić kontrahenta. Natomiast, jeśli umowa, którą już podpisaliśmy, zawiera niedozwolone postanowienia to – zgodnie z definicją określoną w kodeksie cywilnym – takie klauzule nie wiążą nas z mocy prawa. Jeżeli przedsiębiorca nie przychyli się do tego stanowiska, należy zwrócić się do sądu powszechnego (rejonowego lub okręgowego) o uznanie danego postanowienia za niewiążące. Na przykład, jeżeli chcemy odstąpić od umowy, a w jej warunkach znajduje się postanowienie wykluczające taką możliwość lub przewidujące rażąco wygórowaną karę, to możemy powołać się na niedozwolony charakter postanowienia umownego i jeżeli przedsiębiorca nie uwzględni naszych racji, dochodzić swych roszczeń sądownie. Może przy tym korzystać z pomocy miejskiego lub powiatowego rzecznika konsumentów lub jednej z finansowanych z budżetu Państwa organizacji konsumenckich (Federacja Konsumentów, Stowarzyszenie Konsumentów Polskich).”http://www.uokik.gov.pl/pl/ochrona_konsumentow/niedozwolone_klauzule/niedozwolone_klauzule__informac/


Sprawa odmowy zwrotu niewykorzystanych podbić nadaje się do UOKiK:

„Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeprowadza regularne kontrole wzorców stosowanych w umowach z konsumentami przez przedsiębiorców działających w wielu branżach – od szkół językowych i uczelni niepublicznych, przez organizatorów turystyki, zakłady ubezpieczeń i banki aż po telewizje kablowe i dostawców gazu. W ich następstwie skierowanych zostało szereg pozwów do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (SOKiK). Postanowienia umowne uznane prawomocnym wyrokiem SOKiK za niedozwolone są wpisywane do Rejestru klauzul niedozwolonych. Od tego momentu ich stosowanie w obrocie z konsumentami staje się zakazane. Warto wspomnieć, że prawo składania pozwów do SOKiK przysługuje również miejskim (powiatowym) rzecznikom konsumentów, a także organizacjom pozarządowym oraz konsumentom.”


a tu czegoś nie rozumiem np.aukcja się kończy ja podbijam o 10 groszy a potem podbija mnie 10 obób i w tym senk płace tylko za to podbice co mnie podbilo odrazu po mnie czy za te 10 podbić.dzięki za odp.Narazie


I już ostatni cytat:

Niedozwolone klauzule nie wiążą konsumentów.

Przedsiębiorcy wprowadzają do umów niedozwolone zapisy, bo wydaje im się, że tym samym wzmacniają swoją pozycję jako strony umowy. Sądzą, że w razie potrzeby będzie można konsumentowi pokazać stosowny zapis w umowie i np. uwolnić się od odpowiedzialności za nienależyte wykonanie zobowiązania.

Oczywiście wiele osób po pokazaniu im konkretnego zapisu w umowie uzna, że to przedsiębiorca ma rację i nie będą dochodzić swoich praw.

Tymczasem niedozwolone postanowienia umowne nie wiążą konsumentów. Nie oznacza to, że cała umowa jest nieważna.

Strony są związane umową w pozostałym zakresie, a jedynie niedozwolone postanowienia są z punktu widzenia konsumenta traktowane tak, jakby ich w umowie w ogóle nie było.

Kary za zakazane zapisy

Za wykorzystywanie w działalności gospodarczej wzorca umowy zawierającego niedozwolone klauzule można zostać ukaranym finansowo.

Stosowanie postanowień wzorców umów, które zostały wpisane do rejestru postanowień wzorców umów uznanych za niedozwolone jest praktyką naruszającą zbiorowe interesy konsumentów.

Tak stanowi ustawa o ochronie konkurencji i konsumentów. Za stosowanie, nawet nieumyślne, praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów może nałożyć na przedsiębiorcę w drodze decyzji karę pieniężną.

Wysokość kary nie może być większa niż 10% przychodu osiągniętego w roku rozliczeniowym poprzedzającym rok nałożenia kary.

Cytat ze strony:http://biznes.interia.pl/news/na-co-uwazac-we-wzorach-umow,1106209


a mi tam sie to podoba – jest to raczej serwis rozrywkwy a nizeli zakupowy – jezeli sie nie widzi tej roznicy to mozna sie sparzyć dosyc szybko – wygralem poki co 2 rzeczy, sporo przegralem, ale taka jest gra :)

Czekam teraz na http://hotbid.pl/ – jak bedzie cos nowego to tez sproboje


ktoś tu odkrył Ameryke… heheh… >> pewnie utopił hajs i żal mu dupsko ściska… lOOser!!


ILE PODBIĆ TRZEBA MIEĆ ŻEBY COŚ WYGRAĆ ???

zostały mi jeszcze 4 podbicia /10 , wątpię żebym coś wygrał ale zawsze jakaś nadzieja jest.

Jak myślicie kiedy najlepiej licytować ,o której godzinie ?
jaki typ aukcji licytować żeby coś wygrać ??

jak myślicie ??


Nie ma na to zadnej reguly. Raz mozna wygrac rano, raz popoludniu a raz wieczorem.
Co dzien jest inna sytuacja i nigdy nie jest tak samo.


a może jednak jest na to jakaś reguła ??


http://www.podbij.pl/auction/2936-sony-bravia-e-4000-biay-40

http://www.podbij.pl/auction/2967-telewizor-37-lcd-panasonic-tx-37lzd80

2 aukcje tv wygrywa je ta sama osoba (nick)

pewnie bot ??

i jeszcze za ile ten tv za 45 groszy śmiech ??


w tej aukcji biorą udział zespoły które licytują razem aby zniechęcić przypadkowych graczy.Taki gracz wycofuje się gdy widzi kilku walczących ze sobą.Ta grupa wkracza w grę gdy zostaje niewiele osób zniechęca pojedyńczych graczy.W momencie gdy zostaną tylko gracze z zespołu odpadają wszyscy oprócz jednego który wygrywa sprzęt.
Pozdrawiam Wszystkich naiwnych
Olo


dobrze powiedziane


tutaj fajnie opisane jest przez wlascicieli serwisu jak ludzie licytuja:
http://www.powerblog.pl/podbijpl-uwaga-hazard/#comment-554

kazda strategia jest dobra, o ile przynosi zamierzane efekty:D


Przperaszam, oczywiscie link do tego artykulu jest pod tym linkiem: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Tanie-kupowanie-na-Fruli-pl-1895192.html


Moje doświadczenia z podbij to wielka porażka. Wylicytowany przedmiot wysyłali prawie dwa miesiące. Głośniki które przyszły okazały się połamanym bublem. Na pierwszy rzut oka widać, że zostały w takim stanie wysłane i transport nie ma tu nic do rzeczy. Oczywiście podbij ma to gdzieś i nawet nie odpowiada na maile. Ostrzegam innych żeby się nie dali nabrać bo to zwykli wyłudzacze.


powaznie az tak zle z nim? o fuck. a telefonicznie kontaktowales sie z nimi, zeby to wyjasnic? moze sprobuj licytowac na innych serwisach, przeciez sa serwisy z lepsza oferta, tylko dobrze poszukaj i porownaj, a napewno cos sobie wybierzesz


Ale sciema wielka te aukcje. Wlasnie sobie przeliczylem
np. przedmiot kosztuje 1.350zl normalnie, w aukcji doszlo do 550zl po prostym przeliczeniu
550 / 0,10 * 1.22 = 6710zl
portal na takiej aukcji zarabia 6710zl ehhh


mam pytanie…czy płacimy tylko za swoje podbicia ? i dokladnie za kazde 1,20 ?
wiec oplaca sie podbic tylko raz przy koncu tak ?


oni nie muszą nikogo oszukiwac ,oszukują sie sami gracze.
policzcie;telewizor wartości 5500pln wygrano za 170pln niby rewelacja przebicie było 1grosz(0,01pln) -170/0,01 tojest 17000 podbic każde za 1pln(+vat) to 17000+170=17170za tyle poszedł telewizor warty 5500 ale ktoś zawinol tel..za 170 +swoje podbicia ,SAMI ZDECYDUJCIE.POWODZENIA


dziękuje wszystkim którzy podzielili sie spostrzeżeniami związanymi z tymi stronami hotbid.pl, podbij.pl itp.
przeczytałem je wszystkie, skutecznie znechęciły mnie do korzystania z tego typu aukcji, ale przyznam się że w momencie gdy pierwszy raz odwiedziłem podbij.pl byłem b.podekscytowany i w drodze z pracy do domu zastanawialem sie ile przeznacze i jaka strategie przyjme przy licytowaniu towarów w aukciach. Myśle że takich jak ja którzy odnieśli takie pierwsze wrażenie jest mnóstwo. Ale całe szczęście że zacząłem szukać opini na ten temat i trafiłem na tego bloga. Pozdrawiam wszystkich których ta machina hazardowa nie wciągnęła.


[…] Tutaj – Oraz tutaj Podziel się z […]


A ja myśle ze te dziady same licytuja lepsze przedmioty i w ten sposób zarabiają naprawde krocie.
Bo co to dla niego wpłacić 3000 sobie na konto i licytowac na automacie.
Zenada


Mcsmiechu, nie wiem jak na innych serwisach, ale na fruli placisz tylko za swoje podbicia. Inaczej byloby to chore wg mnie. No i placisz za podbicie relatywnie taniej


>>>>>>> morti
zawsze jak się skończy automat, może ktoś wkroczyć z 1 frutkiem i wygrać, wiec nie jest to wcale pewniakiem :)
każdy ma równe szanse


ja grałem na podbij.pl i udało mi się też wygrać – ale uważam że faktycznie za dużo zdzierają, znalazłem inny serwis 10-groszy.pl – dają za darmo podbicia moim zdaniem warto sprubować.


arek, ten serwis, o którym piszesz nie działa. To mówi chyba wszystko za siebie… chciałam poczytać i zobaczyć jak to wygląda, ale jest jakis błąd i owiera się strona home.pl. Tak więc nie podziele się swoją opinią porównującą fruli i 10groszy.


Witam,

Czy komuś zostały zwrócone podbicia?
11.2

Do dnia 01-02-2009 strona uruchomiona jest w fazie testów. Stracone podbicja zostaną zwrócone wszystkim użytkownikom. Za wygraną aukcje użytkownicy otrzymują dodatkowo 100 podbić gratis. Zwracanie podbić + dodawanie nowych wygranych podbić system zrealizuje automatycznie dnia 01-02-2009.

Pozatym podbij.pl nie zarabia tyle kasy ile tam się przelicza w zakończonej aukcji, ponieważ podbijają tam też BOTY, które są wirtualne i jedynie rzeczywiste podbicia użytkowników są wliczane jako zarobek…
moje gg:3721311, chętnie pogadam na temat tych serwisów…


Każdy ma równe szanse- trzeba tylko wiedzieć, w którym momencie warto(należy) zacząć grać;)


Witam,
ściema w najczystszej postaci, typowa telegra
płacisz i nie wygrywasz, zakupiłem przelewem pakiet 10 podpić dla orientacji w terenie i po 3 zajarzyłem :)
że to świetny biznes ale dla właścicieli, dlaczego na to
nie wpadłem ;/
piramidy finansowe to wymuślili cieniasy to jest genialny naciągacz i to legalny

OSTRZEGAM !!!!


No właśnie wygrałam drobną rzecz na podbij i nie zwrócili mi podbić. kontaktowałem się z nimi i jakoś komunikacja z nimi szwnakuje;/


Osoby które piszą, że jest im „troszkę żal” tego serwisu, same są żałosne. Jest to bardzo dobry pomysł na zarabianie pieniędzy (oczywiście dla właścicieli). Przecierz ten portal nie powstał od tak sobie, tylko po to żeby zarabiać. Jak komuś nie pasuje nie musi „grać”. Ja osobiście nie bawię się takimi zabawkami, uważam że to strata czasu i pieniędzy, ale jak ktoś lubi to proszę bardzo.


Tak czytam i jakos nie widze zeby kto kolwiek mowil o tym ze za pare groszy wylicytowal laptopa albo cos z takich zeczy kazdy mowi o drobnych zeczach cos ktos musi wylicytowac zeby nie bylo widac calego oszustwa pozdrwaiam wszystkich wciagnietych!!!!


>>>>> Madzia
wiadomo że laptopa za parę groszy nie wylicytujesz, bo w takich aukcjach bierze udział więcej licytujących

oczywiście nie znaczy to że jak jest licytacja laptopa to trzeba za niego grubą kasę zapłacić, po prostu nie grosze ;p


hej. Ja na 10-groszy.pl wygrałem, ale kurde przed 01-02-2009, no ale zwrócili mi podbicia…. jak tam ktoś pytał wcześniej. Obecnie wygrałem podbicia 500 za 90 zł… w sumie zapłaciłem i teraz poluje na aparat. Startuje 14 lutego :]

Wg mnie jest ok serwis jak narazie… no i ciekawy konkurs…


http://www.10-groszy.pl hehe no to brachu przepłaciłeś… ja 1000 podbić wylicytowałem za 54 zł 😀
Wg mnie rzeczy tanie takie do 500 zł warto jest licytować… ale te drogie to jednak trzeba mieć zdrowe nerwy :) No chyba że sie ten autopodbijacz włączy… ale wtedy nie z konta ci ubywa nawet niewiesz kiedy :]


Hehe, bo pewnie jak ktos wygral laptopa za przyslowiowe pare groszy, to siedzi cicho i czeka na kolejna okazje. tak mi sie wydaje. ja np. wygralem na fruli, ale nie iphone, ale narazie mam czasu licytowac dalej, poniewaz mam sesje:(


no to kindziuk powodzenia w sesji i na fruli

z mojej strony mogę powiedzieć że jest 2:0 dla mnie ;p


kacper34, to wygrales dwa razy na takich aukcjach? gdzie dokladnie?


Wszyscy w jednym miejscu stopcena.pl


2:0 odnośnie czegoś innego
1 pkt zdobyty za zdaną sesję
2 pkt zdobyty za skromną bo skromną ale wygraną na fruli ;p


Ja również wygrałem 2 aukcje, kosztowało mnie to jednak trochę nerwów. Na laptopa wydałem ponad 1400 podbić i podczas licytacji trwającej ponad 8 dni, kilkukrotnie już stwierdziłem, że dość. Jednak wróciłem do tej aukcji w weekend (jeszcze trwała licytacja), postawiłem kolejne 100 i okazało się trafiłem na odpowiedni moment. Laptop mam już w domu, nowy i zgodny z opisem. Później licytowałem telewizor, straciłem 500 podbić i zrezygnowałem. Po kilku dniach zagrałem jeszcze raz o telewizor i tym razem miałem więcej szczęścia, niecałe 400 podbić i hula już u mnie w domu. Póki co można powiedzieć, że jest 2-1 dla mnie, jednak ciężko się zastanawiam czy będę kiedyś licytował dalej. Nie ma żadnej gwarancji, że wydacie 10-500, czy 2000zł i wylicytujecie interesującą Was rzecz. Gratuluję wszystkim tym, którym udało się za niewielkie pieniądze, wygrać interesujące ich przedmioty.


Pozdro dla pomysłodawcy rozmowy hehe właśnie się w to bawię, na spróbowanie wziąłem te 10 podbić i hehe nie ma szans na wygraną, nie oszukujmy się. Robią nas w h… i tyle. Licytują pracownicy, po dłuższej obserwacji zauważyć można pewne prawidłowości. Pozdro


jak jeden odpada co jakiś czas, to na jego miejsce wchodzi dwóch następnych i tak aż do końca, aż są zadowoleni z zysku, wtedy puszczają.


Witam wszyskich a w przedewszyskim tych co kupili po pare podbic i chcieli laptopa lub TV wygrac i dziwnym trafem im się to nie udalo mało tego jeszcze pretensie mają. Śmieszni jesteście!
Jeśli was nie stac na ryzyko i zainwestowanie pieniędzy co wiąże się z przegraną lub wgraną z czego czeba sobie zdawać sprawe to sie lepiej za robote weśćie!
TO JEST HAZARD!!!!
Mozna to robic i sie w to bawić jeśli czlowieka na to stać!

„żeby wygrać czeba grać”

Nie porywajcie się z motyką na ksiezyc.!
Pozdrawiam tych ktorzy wiedzą na czym to polega!


japier!!!! to jest masakra!! wszedłem z ciekawości na aukcjagrosz.pl
licytuja samsunga, jest za 21 zł, odlicza, 3,2,1,0 i pisze koniec sesji, nizej wygral kowal i po ok 7 sekundach tego napisu czas skacze do 49 sekund! i znowu ktos prowadzi!!!!


i najlepsze jest to ze normalnie nei da sie zalicytowac jak jest koniec sesji bo znika przycisk licytuj, a za chwile ktos przebija! tam same boty walcza!!!


sorki ze tak pisze post pod postem, zobaczcie to
http://img10.imageshack.us/img10/3792/47376727.jpg
ktoś mi powie że to uczciwi i kompetentni ludzie założyli ten portal? Pewnie „studenci”… nie wiadomo czy śmiać sie czy płakać…


-> Sponsorr66 ok jeśli wszystkie te aukcje klasyfikujesz do hazardu to jak skomentować to co wprowadził hotbid – cenę unikalną? Taka sama zabawa była kiedyś w radiu rmf albo zetce (tak mi sie wydaje) i nikt o hazardzie wtedy nie wspominał.


hacker1622 graj na oligoo. ja tam kamerę logitecha wylicytowałem, bez takich przygód.


Wiesz, co jak co ale to na hazard mi nie wygląda, to zalatuje bardziej ryzykowną zabawą. pozdro


Chciałbym coś napisać na temat tego serwisu.
Pierwszą rzeczą jest to iż bardzo mnie dziwi że rzekomo „nieprzewidziane” awarie techniczne występują w takich aukcjach jak Laptop Acer, Laptop Apple czy różnego typu telewizorach. Czy to nie dziwne..? Bo mi tu coś śmierdzi.
Drugą rzeczą która jest dla mnie dziwna to aukcje których podam przykład.
Kolega x licytuje Telewizor (Szczegóły aukcji nr 4432 ‚TV 46″LCD SHARP Aquos’) i śmieszne jest dla mnie to iż zapłacił on więcej za podbicia niż telewizor jest warty pomyślmy czy licytujemy tutaj dlatego że jest tanio czy dlatego żeby kupić coś o 200zł droższe niż faktycznie telewizor jest warty (dodam że ceny detaliczne są tu wysoko zawyżone) Tak na zdrowy rozum kto by takie coś był w stanie zrobić wg mnie to tylko pracownicy podbij którzy wcale nie muszą wykupować tego telewizora wystarczy tylko że po wygranej aukcji nie potwierdzą zamówienia i wszystko jasne telewizor zostaje w posiadaniu Podbij.pl.
Prosiłbym o komentarz pracowników Podbij na powyższy temat.
Zgadzacie się ze mną?


Ale jak ci sie uda wygrac do zyskujesz nawet do 1000zl na plusie


Wg. mnie, część przedmiotów wygrywają faktyczni użytkownicy, a część pracownicy podbij.pl
Nikt im nie udowodni, że tak się właśnie dzieje.
Żeby wszystkie aukcje były prowadzone w normalny sposób i byłbym pewien, że nie wygra jej jakiś pracownik podpij.pl oraz nie będzie „awarii” to spróbowałbym zabawy.


ja tam gram na oligoo. pogrywałem trochę na podbij,ale oligoo jakoś ma to „coś”


Witam
Ogolnie mam zylke hazardzisty i przegrywam wiele pieniedzy w necie. Polecam dla zabawy serwis worldwinner.com. Otoz chcialem sie podzielic dowiadczeniem z dwoma serwisami ktore na mnie zarobily. Jestem troche naiwny i zlapal mnie tekst ze ci z za10groszy.pl sa uczciwi, maja zaplecze finansowe i nie oszukuja. Ufam takim stwierdzeniom bo gdybym byl wlascicielem takiego serwisu pewnie nie bylbym pazerny na tyle zeby robic ludzi w balona. A jednak… poczulem sie oszukany!! Licytowalem pewien przedmiot z automatu. Pozostalo mi ostatnie 200 przebic ktore zaladowalem aby wygrac ten przedmiot. Minimalna liczba podbic automatu wynosi 45. Pozostalem na placu boju z uzytkownikiem X. Dziwnym trafem kiedy panu X skonczyl sie automat wszedl do gdy pan Y. Owszem, moglo miec to miejsce nie neguje, pozostalo mi podbic 20. Na 5 podbic przed moim koncem znow sie pojawil pan X a pan Y przestal licytowac co nie powinno miec miejsca gdyz automat mozna ustawic na min 45 podbic, a pan Y podbil 15 razy. Oczywiscie moj limit sie wyczerpal a pan X wygral aukcjie. Inny przypadek na podbij.pl. Upatrzylem sobie jedna rzecz w ktora „zainwestowalem”. Bylo okolo 5 osob ktore aukcje podbijalby, w automacie byly 3 osoby. Smiem twierdzic ze sleczaly przy monitorze kolejna godzine tak jak ja zeby to wygrac. Oczywiscie na sekunde przed koncem wszyscy podbijaja i akcja toczy sie dalej. Nagle na 2 sekundy przed koncem aukcji probowalem podbic i „aukcja zakonczona”, pojawia sie uzytkownik ktorego nie zaobserwowalem wczesniej i wygral aukcje. Dziwne zeby nagle wszyscy odbuscili, lacznie z automatami i podejrzanie aukcja konczy sie „przed czasem”. Moglem miec problem na laczach chodz malo prawdobodobne (2mb) ale bardziej mnie dziwi ze wszyscy nagle sie rozmyslili po kilku godzinach klikania. To tyle z mojej strony, skoro mam przegrac kaske to wole zagrac w pokera albo pasjansa, tam przynajmniej czasem wygram i wiem ze nie trafiam na Polska Pazernosc.
pzdr Walu


Każdy gra tam gdzie mu odpowiada – ktoś wspominał o ooligo, ja z kolei śmigam po hotbidzie – przyciągneli mnie tą formą ceny unikalanej a i w pozostałe rodzaje można sie pobawić.


co wy mówicie? grałem na połowie z tych serwisów które wymieniliście powyżej, i większość z nich nie tylko prezentuje dno… ale nawet się przez nie przebiła

po sporych poszukiwaniach znalazłem swojego faworyta, choć po drodze sporo nerwów mnie to kosztowało

btw.. hot bit i oligo niezla propagande reklamowa tu siejecie …


ale czy w istnieniu tych portali nie chodzi oto aby osiągnąć obustronne zadowolenie.Klient wygrywa produkt po atrakcyjnej cenie,a usługodawca otrzymuje zyski.Na tym polega handel.Sami decydujemy jak i na co wydajemy nasze fundusze.Ja osobiście nie raz wygrałem taką aukcję,zyskując markowe produkty po bardzo atrakcyjnych cenach.Co więcej bardzo ucieszył mnie fakt powstania w najbliższej przyszłości kolejnego portalu tego typu.Mój znajomy z branży informatycznej twierdzi,że 1000licytacji.pl będzie jeszcze bardziej innowacyjny i będzie oferował szerszą bazę produktów.Z niecierpliwością czekam do 7 kwietnia.Startuje o 18.W końcu konkurencja na rynku sprzyja rozwojowi.


Czy komuś z podbij.pl zablokowali konto z powodu podbijania z jednego kompa (IP) dwoma nickami ? Zablokowani Wpisujcie się.Zbieram dane o pozew dla sądu.


Jeśli już w tych kryteriach to rozpatrywać to każdy konkurs sms’owy czy np. lotto polega na tym samym – daniu szansy na wygraną inwestując określoną sumę pieniędzy – ale napewno na podbij.pl jest większa szansa na wygraną ;P


:) a ja wygrałem:) po dwóch godzinach dwoma podbiciami:D
tyle że od tamtego czasu nie mogę się zalogować do swojego konta:)- ciekawe czy błąd systemowy czy celowe działanie portalu podbij.pl
Nomen omen nagrodę iRiver’a przysłali… jednakoż kontekt z nimi…bez komentarza…


powaznie? ale porazka. Twoj przypadek z tym probleme z logowaniem nie jest chyba jedynym, bo w sieci czytalem, ze wiecej osob mialo z tym problem;/ Nie myslalem, ze az tak podbij.pl olewa swoich klientow. za to konkurencja pewnie to wykorzysta i wtedy sie zorientuja dopiero, ale bedzie juz za pozno


Nazwa Cena z dostawą Ofert Do końca
Aparat Nikon D40+obiek.18-55mm JAK NOWY od1zł BCM Aparat Nikon D40+obiek.18-55mm JAK NOWY od1zł BCM 856,00 zł 886,00 zł 17 13 godz.
MONITOR ASUS 24″ LCD MK241H *Nowy od1 zł BCM MONITOR ASUS 24″ LCD MK241H *Nowy od1 zł BCM start 81,00 zł 116,00 zł 4 6 dni
ACER Aspire 5930G-734G32N **Nowy **od 1zł **BCM ACER Aspire 5930G-734G32N **Nowy **od 1zł **BCM 1 525,00 zł 1 555,00 zł 7 7 dni
HP Mini 1099ew Vivienne Tam Edition PC*Nowy*od1zł HP Mini 1099ew Vivienne Tam Edition PC*Nowy*od1zł 1 325,00 zł 1 355,00 zł 6 7 dni
Kino domowe SAMSUNG HT-XA100C *Nowy *od 1zł *BCM Kino domowe SAMSUNG HT-XA100C *Nowy *od 1zł *BCM 365,00 zł 405,00 zł 6 7 dni
Acer Aspire ONE AOA150-BGw *MODEM 3G *od1zł *BCM Acer Aspire ONE AOA150-BGw *MODEM 3G *od1zł *BCM 810,00 zł 840,00 zł 12 7 dni
Emporio Armani CLASSICS *Piękny *NOWY od1zł *BCM Emporio Armani CLA


A ja wygrałem kiedyś na podbiju ale od pewnego czasu sukces tam graniczy z cudem. Tymczasowo przerzuciłem się na Hotbida – i jedna rzecz juz jest w drodze:D


Ja zrezygnowałem z podpij.pl przeszedłem na zupełnie inny serwis;)


Przekręt polega na tym że każdy skrypt tego typu ma funkcje autobid polega to na tym że dodajemy virtualnych użytkowników którzy podbijają przypadkowo na aukcjach. Odpowiedzialne są za to komendy dodane do Cron Tabeli, Można to łatwo wychwicić, jest prosty sposób zwróćcie uwagę że zazwyczaj w tej samej sekundzie podbijane są minimum 3 aukcje a zdaża się czasem że nawet 4 błysną w tej samej sec. Problem polega na tym że W cron tabeli jest ustawiona 1 komenda dla autobida który uruchamia prymitywnych virtualnych userów wszystkich na raz, administrator ustawia ile podbić chce mieć przez boty w ciągu godziny, jest to jedne wielkie oszustwo i dziwie się że nikt jeszcze nie zareagował, wygranie aukcji bez zezwolenia właściciela serwisu jest niemozliwe z przyczyn technicznych, skrypt jest tak zaprogramowany że nie ma takiej opcji, osobiście modernizuje taki skrypt i znam to od kuchni.


Czy ktoś kiedyś z was czytał ten poradnik? http://allegro.pl/show_item.php?item=577908798
bo podobno warto go przeczytać…


>>>> Piotr

daj Pan spokój, te wszystkie poradniki na allegro to totalna ściema, a ten to już chyba kulminacja tego całego precedensu


Poradnik poradnikiem (swoją drogą też nie wierze w takie cuda) ale nóż sie w kieszeni otwiera jak na takim hotbidzie idzie Bravia za 8 zł:/ Też bym chciał.


a ja wejść nadal nie mogę:) telefon do podbij.pl to fikcja- zgłasza się jakiś sygnał faksu.parodia firmy. Jeszcze mają moje podbicia złodziejaszki jedne:)))


>>> gabol.com.pl

no to możesz z tą sprawdzą się udać do Urzędu Spraw Klienta i Konsumenta, i podjąć odpowiednie działania przeciw podbij


a ja proponuje pikietę pod siedzibą właściciela – u nas w kraju strajkiem idzie wszystko załatwić.
Co do wspomnienego przez markiza Hotbida – nikt Ci nie broni spróbowac zagrać – to nie boli;) (fakt rzeczy idą za grosze)


PODBIJ to w tej chwili kupa wyłudzaczy.puszczają swoje booty
do ciągnięcia aukcji i wyciagania kasy


Aukcja nr5043 vIadek 100% bot


nina, no to grubo;/ coraz wiecej negatywnych opinii nt. podbij pojawia sie w necie;/


na tego typu aukcjach powinno być coś takiego jak PEŁNA AKTYWACJA KONTA nawiązuję oczywiście do Allegro. wówczas ułatwiłoby to pracę organom ścigania w przypadku oszustw dot. podbijania przez osoby związane z serwisem!!! kto popiera proszę o wpisy pozdrawiam :)


maniek, ale na allegro i tak juz chyba coraz mniej przekretow jest. w porownaniu np. tym co bylo z 5 lat temu, gdzie ludzie potrafili przyslowiowa cegle wyslac hehe


A ja Mam pytanie co byscie zrobili jak by powstal serwis ktory dzialal by uczciwie czyli bez botów itp. poprostu ludzie siadaja przebijaja sie i wygrywa najlepszy czy tez pisali byscie ze to oszusci?


>>> mickey

tylko pojawia się pewien problem, że bardzo ciężko udowodnić że jakiś serwis działa bez botów (choć osobiście sądzę że ich nie ma – za duże ryzyko)


Hmm boty i serwisy to kwestia raczej delikatna bowiem, hmm to już byłoby postrzegane jako oszustwa na dużą skalę;)


A ja właśnie obserwuję aukcję na podbij.pl i stwierdzam, że żeczywiście jest to wszystko ustawione. Licytują 4 te same automaty od paru godzin. Telewizor warty niecałe 2000pln jest w tej chwili za ponad 420pln. Czyli:
4200*1,20 = 5040 pln – już zainwestowali!!!
Nie sądzę żeby ktoś był tak zdesperowany aby wykupywać 1000 podbić aby wylicytować ten telewizor. Specjalnie obserwuję tą aukcje od południa i cały czas ta sama śpiewka. Podbijają się tylko te 4 automaty, gdzieniegdzie jest jakieś zwykłe podbicie. Do tej pory zarejestrowałam tylko dwa nie z automatu. Nadal patrzę na wynik końcowy. Poinformuję Was o wyniku aukcji ;-))

http://www.podbij.pl/auction/5248-telewizor-32-lcd-jvc-lt-32a90bu


moim zdanie czy serwis jest uczciwy to zdecyduja klienci i ich stosunek do serwisu w koncu nie trzeba byc az tak inteligetnym zeby zauwazyc ze cos jest nie tak z aukcjami i czy ktos przypadkiem nie macza w tym palcow ( podbij.pl jest chyba zywym przykladem tego jak serwis nie powinien postepowac z klientem :), dla serwisów ktore oszukuja klientów mysle ze internet jest bezlitosny i jesli pojawi sie nowy uczciwy serwis to od razu powienien przejac paru milosnikow tego rodzaju aukcji. Co do pomyslu do tego typu serwisu i aukcji to wielki + ktos mial naprawde niezly pomysl, co do serwisów obecnie dzialajacych na polskim rynku …… szkoda słów, ja jestem dobrej mysli i wierze ze kiedy powstanie serwis ktory choc troche uszanuje swojego potencjalnego klienta :)


Podbij, fruli, oligoo nastepny. ja mysle że pomysl jest szatanski i hazardowy ale tutaj smierci manipulacja. Chlopaki inwestuja pare zlotych w serwis i marketing partyzancki i chca od pierwszego dnia zarabiac.
Podbijanie aukcji przez boty organizatora jest oczywiste. Zaleznie od serwisu pewnie od kilku do kilkunastu procent aukcji konczy sie rzeczywistą wygraną prawdziwego usera.

Zastanawiajace jest brak takiego oczywistego modulu na serwisch ktore chca wygladac na spolecznosciowe – aukcyjne , jak KOMENTARZE (Oceny) kupujacych. Przeciez to byloby oczywiste uwiarygodnienie.

Model pewnie jest ok chociaz udaje aukcje i wprowadza w bląd.

Metody podbijania aukcji to prokurator. Ktos ma jakis pomysł na paragraf?


ebiznes masz na to dowody? ja się mogę wypowiedzieć jedynie o oligoo. wygrałem tam kierownicę logitecha.


Ja tam polecam http://www.ustrzel.com
Mało ludzi i łatwo wygrać


aukcjowicz, no wlasnie, na ustrzel jest malo ludzi- nie patrylbym na to jako na pozytyw, tylko minus. Skoro malo ludzi gra tam, tzn ze sa lepsze serwisy, czyz nie?


coraz wiecej reklamuja tych serwisow
ciezki wybor, ja zaczylanelem od podbij, zmienilem na fruli
ciezko mnie bedzie przekonac do zmiany, ale probujcie, czytam komenatrze caly czas i na bierzaco wszystko sprawdzam


a wygrales cos na fruli?


http://www.podbij.pl/auction/5488-patriot-flashdrive-32gb-usb-2-0-xt-boost-180x zobaczcie

Aktualna cena 1.717,30 zł

Cena detaliczna: 344,28 zł

!!!!!!!same boty !!!!!!!

przepłacili już ponad 1 300 zł


http://www.podbij.pl/auction/5488-patriot-flashdrive-32gb-usb-2-0-xt-boost-180x zobaczcie

Aktualna cena 1.717,30 zł

Cena detaliczna: 344,28 zł

!!!!!!!same boty !!!!!!!

przepłacili już ponad 1 300 zł


a aukcja nadal trwa


moim zdaniem podbij to naciagacze i oszusci
i nawet cenzure na blogu pewnie wprowadzili :)


W związku z tym, że konferencja o marketingu szemranym się zakończyła (wkrótce wpis) i materiały dowodowe już spełniły swoją rolę. W ciągu dwóch dni znikną wszystkie fałszywe wpisy a ich autorzy zostaną nagrodzeni nie do końca pozytywnym wpisem.


Ładnie zmontowane mają te boty ; )


może ktoś napisać,jak usunąć konto z podbij.pl


Właśnie widziałem niezly walek…iphone’a licytacja byla juz zakonczona po czym, po okolo 30sekund z niewiadomych przyczyn ruszyla dalej:D


black, a gdzie tak bylo? ktory serwis? podziel sie z nami, to bedziemy madrzejsi gdzie nie grac;)


cinek, a co, nie podoba Ci sie juz na podbij? Dziwne:P
Pewnie specjalnie jest to jakos ukryte, zeby ciezko bylo usunac. Dlatego tez najepiej napisz do nich, ze chcesz usunac


Dziwie sie, ze w ogolee ktokolwiek nabral sie na te reklamy podbij. Licza sie przeciez dzialania, atrakcyjna oferta, a nie jakies spoty w sieci…


A ja dzisiaj dostałem packę na muchy z nadrukiem PACNIJ.PL i kuponem z 5 pacnięciami. Packa całkiem fajna w krztałcie łapki. Myślałem że kolejny klon, ale tym razem troche innowacyjności. Cena maleje do wartości ujemnej, jedna aukcja skończyła się na -24,30 i oni chyba dopłacają do tego. Wygrał już ktoś coś?


polecam http://www.1000licytacji.pl wylicytowałem głośniki JBL Soundsticks II za jedyne 99 PLN(cena detaliczna 799 PLN) fuks czy też nie,ale sprzęt jak marzenie,zachecam do licytacji;D


To 1000licytacji.pl to jest dopiero wał. Ludzie nawet nie potrafią się dobrze maskować, obserwowałem chwilę pewną aukcje. Co chwile pojawiały sie nicki które podobnie brzmiały: Gizylla, Lucylla, Modyla, co ciekawe prawie wszystkie nicki były takie Gizylla_12, Lycyna_i45, klementyna_3. A ten komentarz nade mną: juda70. Żenada, przynajmniej panowie z 1000licytacji.pl powinni bardziej się przyłożyć przy pisaniu ustawionych komentarzy tak żeby nikt się nie zorientował.


juda-70, sprytna kryptoreklama… generalnie jest takie powiedzenie, ze lepszy jest brak reklamy niz slaba reklama;)


Ja was nie rozumiem przecież wiadomo że nikt tak naprawde nie założy serwisu na którym traci to chyba logiczne maja dobry sposob na kase i jednym moze to sie podoboac bo akurat trafia na aukcje dzieki ktorej za małe pieniadze wygraja a inni podobija byle jaki przedmiot przegraja a pozniej narzekaja


forumaukcyjne.pl/viewtopic.php?p=14#14 ostatnio znalazłem coś takiego na temat 1000licytacji.pl nie wygląda to najlepiej


Saimono. Mów co chcesz ja mam dowody na to że oni wałują! Mam taki skrypt i wiem że jest możliwość włączenia botów które same podbijają aukcję.


Co do podbij, ludzie myślicie że oni przy tak dużych dochodach będą się jeszcze bawić w boty? Oni mają prawie codziennie reklame na naszej klasie. Pare dni mieli na gadu-gadu. Przy tak dużych odwiedzinach raczej by nie ryzykowali z botami.


hmm… i to jest to czym tylko wyroznia sie podbij od swojej konkurencji – maja reklamy w tv i nic poza tym. nie maja az tak ciekawych przedmiotow, opcji itp…


film o bootach ..

http://www.youtube.com/watch?v=UpKFfUuKqcs


oszustwo ile ludzi daje się na to złapać najpierw licytujesz później zaczyna być nerwówka bo cały czas cię ktoś przebija aż w końcu rezygnujesz albo brakuje ci pieniędzy do podbijania inna osoba cię przebija (i na 100% to jest ustawiona osoba przez aukcje) ty tracisz pieniądze aukcja nic nie wysyła bo co? do siebie ma wysłać he he . Popatrzcie lepiej na moje aukcje tam może cie naprawdę kupić w dobrych cenach i macie pewność że towar do was dotrze. Pozdrawiam i nie tracie pieniędzy na takie bzdury.

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=4120771


Hmm..dlaczego niby oszustwo? Wydaje mi sie, ze raczej we wiodacych serwisach aukcyjnych nie ma zadnych oszustw. Wg mnie zbyt duze profity przynosi taki serwis, zeby oszukiwac…


No właśnie. ja akurat wygrałem iPoda na http://www.alleaukcje.pl. i gram dalej. i nwet mają program partnerski. już uzbierałem 20 tych ich kredytów


To jak to w końcu z tym jest? Wszystko jest podstawione?…
Tak prawdę mówiąc chyba nie da się tego dowiedzieć, jeżeli się samemu nie spróbuje – a na to trzeba mieć kasę :/ Błędne koło.


eee no nie mócie ze nie da sie nic wygrac
zobaczcie sobie nowy konkurs na fruli, nagrody b wartosciowe jak dla mnie


Ja tylko zastanawiam się ile jeszcze tego typu serwisów co frulli.pl powstanie? I kiedy to wszystko się ludziom przeje, bo coraz ich więcej…


Nie sądze żeby firmy które rozpoczynają taką działalność mogły pozwolić sobie na takie wałki. Przecież w razie kontroli US czy innego ustrojstwa są skończeni… Ja na http://pacnij.pl wygrałem zajefajny toster. Dla mnie zabawa jest przednia. A grzanki z tostera za 1 panięcie smakują wyśmienicie :)


Sądzę, ze jak jest coś porządnego a ma trwałość istnienia jak ów opisywana podbijarka to nie ma zagrożenia, że jest to coś co jest złe bądź oszukuje klientów…
Co do konkursu na fruli- fajnie się zapowiada no i cieszy, że można wpływać na rozwój serwisu- to tak jakby otwarta furtka przez twórców strony dla rzeszy użytkowników:-)


Ja skorzystałem z Podbij.pl raz w życiu i wygrałem za 138 zł laptopa HP. :) Kusi, żeby grać dalej, ale jak czytam te wszystkie opinie, to mam coraz większy dylemat.


ladnie fruli pojechalo po pacnij ;d ahh te reklamy 😀


no ale faktu że zabraklo KŚ u mnie na wiosce to juz nie zniese ;/


hahahah no to masz pecha alchemik – a ja wieksze szanse na wygrana


No niestety mieli pecha z tą reklamą;)


spoldzielnia na podbij; mariap,mclarentom,marianlezajsk,marjanlezajsk, i jeszcze kilka.


A Onetwo.pl? Można tu poprostu kupić, albo zagrać. Obniża się cenę w dół, nawet o 60 groszy. Koszt jednego zbicia to 1 a nie 1,22 pln. Nie ma automatów… Założyłem konto. Może jest ktoś, kto pomoże to rozkminić? Wg mnie można nabyć towar przynajmniej 25 – 30% taniej niż w sklepie. Patrzyłem na ich ceny w ceneo. Wyglądają nieźle.


Również uważam, że coś jest z tymi portalami nie tak. Gdy się przegląda zakończone tzw. „aukcje” na podbij.pl, od razu rzuca się w oczy fakt, że zazwyczaj wygrywają automaty podbijające, w dodatku ustawione na tysiące podbić. Wątpię, aby ktoś wydał kilka tysięcy złotych na zakup tych ich podbić. Osoby, które na to stać – bo jest to strata tych pieniędzy – stać jest na normalne zakupy i raczej by się w to nie bawiły.
A zupełnie odrębną, choć bardzo istotną sprawą jest etyczność takowych serwisów. Ponieważ każde podbicie kosztuje, wszyscy licytujący tracą pieniądze nawet w przypadku gdy nie wygrają „aukcji”.
Dlatego piszę „aukcja” w cudzysłowie: to nie ma nic wspólnego z aukcją.
Aukcje są na allegro. Tam się nie traci, a można zyskać. Na podbij każdy traci.


nataus, gdyby to bylo sztuczne, to pewnie by to jakos ukrywali. na tych podbijarkach nie oszukuja, bo by juz im biznesy pozamykali….


co wiecej – nie tylko nie oszukuja, ale na fruli przykladowo prowadza aukcje charytatywna dla jakiegos chlopca!


Tyle, że na allegro ciężko kupić coś np. za 1zł. Nie da się kupić za grosze bez ryzyka. Ja to traktuję jak zabawę. Mi najbardziej się podoba ustrzel.com – ma wiele fajnych rzeczy jak czat, program lojalnościowy. A Wy gdzie gracie?


Widzę że ruszył kolejny serwis tego typu http://www.onebid.pl ale mają trochę inne zasady, jeszcze się nie zarejestrowałem bo nie mają zakończonych aukcji, ciekawe za ile będą schodziły ?


wymagajacy, alez piekna reklama serwisowi robisz. ale fruli mnie to, pisz sobie co chcesz. wszedlem tam i na pierwszy rzut oka nie widze jakiejs przewagi nad podbijarkami, ktore juz istnieja


a ja spróbuje tu :) http://www.skombinuj.pl ładnie wygląda, strona nowa i nie ma automatów z tego co widze 😉


Wybaczcie mi ostre słowa… portale typu podbij.pl są dla debili… jeśli wziąłeś w nim udział stary to znaczy, że nim jesteś… Osobiście bardzo chciałbym być właścicielem takiej maszynki do robienia kasy bo jak widać naiwnych ludzi w Polsce nie brakuje, czy oszukują czy nie, zyski przykładowo na jednym przedmiocie wylicytowanym za np 35,54 cena detaliczna 1000zł każde podbicie kosztuje Cie koło 1zł, wszyscy uczestnicy topią w tym 3554 zł a wieć kazy przedmiot zwraca sie z podwójnym zyskiem autorom serwisu, stać ich na drogie reklamy, nigdy nie stracą na tym serwisie, póki w Polsce jest masa debili będą trzepać gruuuubą kase, matura z matematyki powinna byc jak widac obowiazkowa bo ludzie na prawde nie umieją liczyć;/


tak, aukcje trwają w nieskończonność, podbijanie w nieskończonność przedmiotów wartych 200zł jest nieopłacalne… słyszałam że ma powstać coś jak podbij ale sprzedające tylko mieszkania, tam może być ciekawie jak ktoś zachce kupić tanio mieszkanie, ale rywalizacja będzie niezła…


ktoś tu coś napisał o skombinuj, zaciekawiła mnie właśnie ta strona bo chyba jako jedyni podali gg i można sobie z nimi pogdac, za to duzy plus


a gadałeś z nimi? odpisują? co się dowiedziałeś? myślę że każda forma kontaktu z właścicielami to dobry sposób na zbudowanie reputacji :)


DO WSZYSTKICH GRACZY NA PODBIJ !!!! WYLICYTOWAŁEM 10 PRZEDMIOTÓW.CZY TYLKO JA MAM PROBLEMY Z.PODBII.PL. CIAGLE ŻADAJA WERYFIKACJI KONTA.SKANÓW DOWODU OSOBISTEGO ITP. TERAZ NAWET WYCIAGÓW Z KONTA BANKOWEGO.NIE TOPCIE NIEPOTRZEBNIE KASY BO I TAK WAM NIE PRZYŚLĄ WYGRANYCH RZECZY.


no to bardzo nieładnie jak tak stawiają rzecz…. smutne jak wygrasz i musisz prosić udowadniać ze masz prawo do wygranej :(


na gadałem, na wszystko ci odpowiedzą jak coś jest nie tak to mowią. ogólnie bardzo sympatyczni :)


wygral ktos jakies rzeczy na podbij .pl i nie przysyłaja tychrzeczy wygranych????????????????


http://www.youtube.com/watch?v=UpKFfUuKqcs to jest fajny dowod ze oni oszukuja :)


konrad92 to nie jest dowód, że oni oszukują, tylko że można oszukiwać


a ja w sumie już nie wierzę, dopóki sama się nie przekonam :) ale ryzyko jest większe skoro ktoś mówi że mu nie wysyłają….


skąd ty mozesz wiedziec czy oni nie oswzukują???????????????


Podbij.pl jest super, tylko wszystkie serwisy są monotonne bo wszedzie mozna kupic dokladnie to samo. Znalazłem ostatnio link do tej strony: http://www.omalywlos.pl/ Podobno ma być cos ekstra i zupelnie innego niz podbij.pl czy oligoo.pl wiec z niecierpliwoscia czekam na otwarcie :)


Wyglada na to, ze to nie hazard. I nowe portale sie otwieraja: http://www.omalywlos.pl/ Ten portal ma podobno tworzyc cos nowego na polskim rynku aukcji.


Nie wiem czy widzieliście ale powstała już nawet porównywarka tego typu aukcji http://www.resumir.pl całkiem fajna sprawa :) Na razie tylko z kilku portali ale serwis widać chyba niedawno ruszył.


widzialam, ale i tak maja wiekszosc aukcji z fruli, wiec wole bezposrednio na fruli licytowac


zresztą… każdy woli to co lubi. gusta i gusciki zapomnialam dodac:P


Pomysł na biznes dobry. Maszynki do zarabiania pieniędzy.
Dziwią mnie komentarze typu: „Ciekawe czy właściciele portalu mają jakiś zysk. Tego się nigdy nie dowiemy…” To jest jasne, że mają! To nie jest Św. Mikołaj, że daje komuś prezenty :)
Po prostu MOŻNA WYGRAĆ jakiś przedmiot w niskiej cenie. Ale jak już autor artykułu zauważył słusznie. TO JEST GRA, w której trzeba mieć szczęście 😉

Czy opłacalna dla właścicieli? Wystarczy spojrzeć na wysyp takich serwisów w ostatnim roku…


To jest system oplacalny dla dwoch stron


wylicytowałam na podbij.pl 10 przedmiotów .Terminy minęły a przedmiotów na wartość 27 tys złotych nie wysyłają. Czy ktoś ma jeszcze takie problemy ? Chcę zrobić pozew zbiorowy do sądu.


nie żebym robił skombinuj.pl reklame ale tam nikt prawie nie licytuje, mój kumpel wygrał piłke do siatki i sobie gramy lol


Witam wszystkich.
Po przeczytaniu Waszych wypowiedzi stwierdziłem, ze trochę się rozpędziliście co do „podbij.pl”. Wygrałem w ostatnich dniach kilka licytacji (sprawdźcie sobie daty) i 4 pierwsze przedmioty mam już w domu! Również przechodziłem weryfikację która trwała 2 tyg.(dowód osob. wyciąg z kont itp.) – mają do tego prawo. Z obserwacji wiem, że kilku graczy gra na handel z co najmniej 2 kont lub na spółkę ale na to żadne z nas nie ma wpływu. Nie krytykujcie tych co przepłacili za przedmiot bo jeśli ktoś dał już prawie równowartość, to jeśli go stać to nie odpuści, bo lepiej przepłacić i mieć przedmiot niż stracić wszystko.Wygrałem już parę przedmiotów (czasem przepłaciłem), ale że gram dla siebie to nie mam czego żałować, bo i tak musiałbym to kupić, a w podbij suma sumarum mam to i tak dużo taniej.Ci którzy nazywają takich graczy jak ja debilami niech przyjrzą się tym co wrzucają po 100-200 podbić skacząc z licytacji na licytację i w sumie nie wygrywają nic, a potem się dziwią że przedmiot uzyskał taką wysoką cenę! I tak na marginesie: „JAK SIĘ SIADA DO POKERA TO TRZEBA MIEĆ GŁOWĘ NA KARKU I ATUTY W RĘKAWIE” czyli mówiąc po polsku – „trzeba mieć twardą d..ę i liczyć się z tym, że ktoś ci może ją skopać”.
Pozdrawiam


02:15:31
Witam! Znalazlam nowa strone typu podbij! Wystartowala pare dni temu… Jeszcze malo osob o niej wie wiec latwo cos tanio kupic! Dodatkowo jesli zostawisz moj login jako osoby polecajacej to dostatniesz za darmo 5 podbic i do 50% wiecej podbic do kazdego pakietu.
Nie czekaj az portal statnie sie slawny – wtedy ciezko bedzie cos kupic…
Zapisz sie juz teraz!

http://tnij.info/Podbicia_za_darmo


pffff, co za serwis;/ to ze nowy to nie znaczy ze jest wieksze prawdopodobiensto wygranej. takich nowych portali jak ten „odzera.pl” jest multum i wiekszosc z nich sobie nie radzi na rynku.i tak wiekszosc rozwiazan kopiuja od fruli… wiec to mowi samo za siebie


Ale przyznajcie ze na fruli.pl nikt nie wygral przedmiotu wykorzystujac kilka podbic, zawsze trzeba wywalic kilkaset podbic zeby cos wygrac. Ja wygralem 4 przedmioty na fruli.pl ale za kazdym razem musialem wydac po kilkaset podbic a to jest rownoznaczne z wartoscia przedmiotu. Czyli samo za siebie mowi ze tam sa boty ktore podbijaj aukcje az do oplacalnosci oddania przedmiotu.
No i druga mysl sie nasuwa dlaczego tam wygrywaja 95% aukcji pojedyncze klikniecia (nie automaty)?
Ktos ma na to wytlumaczenie?


a wygrałeś te przedmioty za pieniądze przekraczające wartość tego przedmiotu czy nie?


Przekraczajace nie ale minimalnie mniej od wartosci


Szkoda waszego czasu na doszukiwanie się systemów, metod obliczeń, sposobów funkcjonowania serwisu akcyjnego p o d b i j , gdyż serwis funkcjonuje w następujący sposób :

WŁAŚCICIELEM SERWISU JAK I KILKUDZIESIĘCIU A MOŻE KILKUSET LIPNYCH KĄT-LOGINÓW MOŻE BYĆ NAWET JEDNA OSOBA, KTÓRA PROGRAMUJE TYM STWORZONYM PRZEZ SIEBIE FIKCYJNYM UŻYTKOWNIKOM AUTOMATYCZNE PODBICIA NA PRZEMIAN. CAŁA AUKCJA TO JEDNA F I K C J A, NA KTÓRĄ OD CZASU DO CZASU WPADA ” PRAWDZIWY UŻYTKOWNIK – OFIARA „, Z NADZIEJĄ WYGRANIA. I WIERZCIE CHŁOPCY ŻE TO WYSTARCZY, BY PŁYWAĆ W WASZYCH WYRZUCONYCH W BŁOTO PIENIĄŻKACH…

1. PŁACICIE WCHODZĄC JUŻ NA SERWIS,
2. PŁACICIE WYKUPUJĄC PODBICIA,
3. PŁACICIE KAŻDORAZOWO KLIKAJĄC PODBICIA…ITD :-)

A WYGRANI TO TEŻ F I K C J A, ZBLOGOWANI W SWYCH BARWNYCH KOMENTARZACH NA TEMAT RZEKOMYCH SWYCH WYGRANYCH CZY PRZEGRANYCH NA RÓŻNYCH SERWISACH, BY UWIARYGODNIĆ I WZMOCNIĆ SERWIS b o d b i j..

UŚMIECHAM SIĘ, KIEDY CZYTAM WASZE KOMENTARZE – TE PRAWDZIWE, W KTÓRYCH DOSZUKUJECIE SIĘ CZEGOŚ WIĘCEJ NIŻ ZWYKŁEGO I W SUMIE PROSTEGO DO ODSZYFROWANIA O S Z U S T W A.
WYSTARCZYŁO MI BYĆ 5 min. NA TYM SERWISIE, BY ODCZYTAĆ MECHANIZM JEGO FUNKCJONOWANIA…


@nina, @konrad92

Mam podobny problem z podbij.pl. W marcu wygrałem przedmiot (telefon) i od razu opłaciłem. Nie przyszedł do mnie w regulaminowym terminie 3 tygodni. Napisałem więc maila z prośbą o wyjaśnienie. Odpowiedzieli, że mieli jakiś bałagan z przeprowadzką magazynu, ale wkrótce telefon do mnie dotrze. Po kolejnych 2 tygodniach ponownie napisałem, że nic nie otrzymałem. Wtedy nagle zażądali ode mnie weryfikacji poprzez przesłanie skanu dowodu osobistego. Grzecznie odmówiłem, tłumacząc im, że przyjęli ode mnie zamówienie bez żadnych dodatkowych warunków. A stawianie takowych 6 tygodni po przekroczonym terminie dostawy jest jawną kpiną. Nie chcieli jednak zmienić swojego stanowiska, więc ostatecznie (po kilku kolejnych tygodniach wysyłania maili w obie strony) w zeszłym tygodniu wysłałem im dla świętego spokoju kopię mojego dowodu osobistego z żądaniem wywiązania się z obowiązującej ich umowy kupna-sprzedaży. I wiecie co oni wtedy zrobili? Bynajmniej nie przysłali mi zakupionego towaru, lecz przelali na moje konto zwrot pieniędzy. Czy nie mam prawa nazwać ich teraz oszustami?


Witam.

Do „boba2” : nie mieli prawa odesłać pieniędzy za przedmiot!!! W momencie wygranej i zapłaty za nią ww terminie użytkownik staje się właścicielem przedmiotu!!! Sprawa nadaje się ewidentnie do sądu.Zaproponuj im ponowną wpłatę i zażądaj przedmiotu a jeśli odmówią zgłoś sprawę do prokuratury jako oszustwo internetowe.

Do „DARAS” : PISZESZ BZDURY JAKICH MAŁO. Pograj trochę a nie wypowiadaj się po 5 min. obserwacji. Jesteś kolejnym malkontentem, który „nie umie lub nie może” i woli narzekać.


jak sie oszukuje to sie tak ma, ja rowniez przeszedlem weryfikacje i jest ok wygralem 12 przedmiotow i jestem zadowolony z tego powodu…


jejku…gracie na niby znanych serwisach, niby wszystko cacy, a zawsze ktos jest oszukany;/ Chyba czas probowac nowych serwisow, bo kurcze inaczej tego nie widze. Tylko, ze narazie z nowych wiem, ze rusza tylko http://cyk-cyk.pl. Jak wiecie o innychh – dajcie znac;)


Uwaga Uwaga na portal Podbij Pl tam wygrywają często te same osoby nawet bym się nie zdziwił gdyby okazało się że są to specjalnie zaprogramowane automaty by naciągać.Zdecydowanie odradzam wszystkim straciłem tam 550zł.A jeden z konkurentów wytrzymał aż 3 dni wiec przeznaczył na to pewnie całą wypłatę…a i tak nie wygrał ci ludzie są zdesperowani albo są to automaty.Bo kto przy zdrowych zmysłach przeznaczy ok 10 000zł na taką grę.Co 10 sekund wyrzuca się 50gr w błoto bez żadnej gwarancji wygranej gdzie szanse są 1 do 100.To hazard zdecydowanie zgadzam się z wami.


Vermolen, ale to jest taki serwis na prawde super świeży. Są też nowe serwisy, które dopiero co wystartowały. No ale widzę, że w podanym przez ciebie dycha jest za darmo na start. Oj ciekawe.


ja tam korzystam z ustrzel.com – stary, sprawdzony, nie za dużo ludzi, mają czat i ciekawy program lojalnościowy. Szczerze polecam


na podbij jest samochod – tfingo !


[…] mi się komentować rzeczywistość polskiego internetu – przykładem może być choćby dyskusja o podbij.pl. Tym razem chciałbym wyrazić (mocno subiektywnie, bo w końcu jest to blog) zdanie na temat […]


ja tam przekonałem się do strony http://www.sotos.pl

maja tanie podbicia i latwo sie wygrywa :)


a ja tam wole coca cole 😛
a osobiscie znam duzo fajniejszy serwis ktory ma znacznie inne zasady dzialania, ba zasady ma o wiele bardziej uczciwe od tych wszystkich naciagaczy


Nie przesadzacie aby z tym linczem???

Uważam ze zasady grania na serwisach są jasne – masz 18 lat i kasę mozesz grac. Nie masz to się nie pchaj. Głowę też trzeba mieć na karku, ale to generalnie uwaga dotycząca wszystkiego co się robi w życiu,

Można wygrać na takich aukcjach, które dopiero się rozkrecają. Malo użytkowników, wiecej szansy na wygraną! Na takim podpij to juz nie ma co!!! Ale ja jestem przykladem ze warto grac…

są nowe portale – trzeba śledzić i być pierwszym!–> np http://www.INAURUM.PL czy 3grosze.pl czy jakoś tak!


a byliscie na http://www.przebijak.pl


Tafiłem na portal, który działa odwrotnie. Ceny spadją.

awencio.pl

Prawdopodobnie dostaje się za rejestrację kupon o wartości 25 zł.


ta taki portal juz istnieje od jakiegos czasu – cendorado.pl . sam na nim gram i juz kilka przedmiotow wygralem. na razie malo uzzytkownikow wiec mozna cos wyszarpac. i to calkiem nie zle :) na razie tylko na cendorado grywam. moze tez sprobuje na innych.


Generalnie na każdym warto być i obserwować obserwować i jeszcze raz obserwować okazje są wszędzie i trzeba mieć troszkę szczęścia.


No niestety – ja zostałam oszukana przez stronę podbij.pl. Jesli nie oddadzą mi pieniędzy kieuję sprawę do sądu. Piszą w Regulaminie (par 37a), ze mozna rozwiązać umowę o zakup Pakietu Podbic w kazdym czasie w zakresie podbić niewykorzystanych. Niestety, gdy napisalam do nich maila z prośba o zwrot pieniedzy za niewykorzystane podbicia, dostalam bzdurną odpwowiedz – najpierw, ze nie mogę jej rozwiązac, bo minęło wiecej niz 14 dni (a przeciez to jest odstąpienie od umowy, o które mi nie chodzi) a pozniej na kolejnego maila odpisali mi drugą bzdurę, ze tym razem uwazaja, ze nie mogę dostac zwrotu, bo wykorzystalam juz czesc podbic :)))))))))))))))))) To jakaś porażka. Jak mozna pisac takie bzdury do klientów…. Pomijam juz fakt, ze kupilam 2 pakiety w odstepie tygodnia i nie wykorzystalam nawet w calosci pierwszego, więc drugi jest jeszcze nienaruszony….. Nie mogę wciąz uwierzyc, ze dałam się nabrac i ze ktoś probuje takich tanich chwytów zeby nie oddac kasy, która się należy… Ciekawe, ile osob dostało takie odpwoiedzi. Zaraz przygotowuję zawiadomienie do UOKiK…. Szkoda tylko, ze zeby odzyskac wlasne pieniadze będę musiala staracić sporo czasu…..


Panowie jestem bardzo dobrym skrypterem i Hackerem z tego co tu piszecie o tych BOTACH który admin ustawia jest prawda pozwoliłem sobie zaglądać do Serwera Podbij wszedłem na konto dziwnego typa miał on nick : Romanoarmoani nic mnie niedziwiło do momentu gdyż zauważyłem ile ma on podbić miał o podbić 63558535 tys. podbić to mnie właśnie zdziwiło kto by wydawał okolo 5,5 miliarda zł za taka sumę mógłby każdy w Polsce taki sprzęt kopic jaki tam jest wiec zagladąłem wiec bardziej w tego użytownika miejscowości nie posiadał co dziwne nic nie posiadał żadnych danych tylko nick : Romanoarmoani i zauważyłem iż jego podbicia po Odświeżeniu Przeglądarki rosły niesamowicie było ich 63567585 a w wewnątrz serwera pracowała taka H1G czyli losowanie i tam losowane było czy ten Automat ma mu dać wygrać np. było mało zainteresowanych aukcja o wartościowy Tv i innych wartościowych rzeczy wiec ten automat zaczął licytować wszystkie aukcje które się nie powodziły gdy dołączyli się gracze o dużych pakietach Automat czyli Romanoarmoani wyłączył się automatycznie nie wiem co jest grane ale będę dalej szperał po serwerach tego Portalu


ogólnie strona beznadziejna. Wygrałem jedną aukcje za 2 podbicia i czekam już kilka dni na towar którego nie chcą mi przysłać bo nie mogą zweryfikować moich danych. Jak kupowałem podbicia to nikt nie miał zamiaru mnie weryfikować a jak coś wygrałem to problemy. Odradzam ryzykowania na tym portalu zarządzają nim zwykli oszuści


każdy orze jak może, ja osobiście wygrałem około dziesięciu razy . to czy oni nas naciągają, ech totolotek i wiele sms,ów też naciąga, a telewizja i ich zgadywanki typu podaj imię w którym występuje dwa razy litera k i dzwoni w tedy setki ludzi, a w gazetach , mnóstwo tego jest.
Jak się dość mądrze postąpi to można wygrać, tych stron aukcyjnych trochę jest, a najlepiej to te mało znane bo mniej userów i łatwiej wygrać. Jak kombinowali by i nikt by nie wygrał to po roku już nikt by nie grał.
powodzenia :o)


@boba2 @doner1981

Ludzie. O czym wy piszecie? Śmieszą mnie te wasze dywagacje o umowach, trzech tygodniach dostarczenia itp. Te wszystkie serwisy to są zwykli oszuści. Zapamiętajcie. Z oszustami NIGDY nie wygracie. Zasada jest taka, że to oni was golą z kasy, a nie wy ich. Oni tam siedzą i śmieją się z takich frajerów jak wy. Ja zresztą też się śmieje z frajerów, szczególnie, że tłumaczy się na różnych forach, że to jet oszustwo. Ale ludzie nie. Muszą sami dać się oszukać, żeby się nauczyć.


Tak portal podbij.pl to sciema tam są same jakieś boty które podbijają ceny.
ne ufam takim portalom.
moj brat który gra na za10groszy.pl cos wygrywa tam(ostatnioa jieś kino domowe)
Ja nie wiem jaka to zależność miedzy tymi portalami.
Czy na podbij.pl to oszukują a naza 10groszy.pl jest ok i nikt nie oszukuje.?????


Ja tam na tych się nie znam ale ostatnio rozkminiłem stronkę nową puki co to kupiłem sobie pendrive za 3 grosze heheh mało ludzi jest jeszcze 😀 http://antyaukcje.pl/ <–to ta stronka


tylko debile i naiwniac wierza w takie rzeczy…hahaha jak mozna wygrac rzecz warta 5000zł za 230zł przeciez ktos musial kupic ten tv przykladowo za 5000zł i napewno nie sprzeda go taniej to normalne.Przy zalozeniu ze te nagrody nie sa fikcyjne.A w 100% sa i tylko patrzec jak ktos ich pozwie za to do sadu.


To jakieś mega gówno…Pozdrawiam naiwniaków


jak nie chcecie botów i automatów to wejdzcie na http://www.przebijak.pl teraz maja darmowe aucke mozna tylko zyskac.


Ja też sobie dałem spokój z takimi portalami. Wiem, że nikt nikom nie da nic za darmo, jak i za grosz..

Ostatnio w sieci pojawił się serwis, w którym prowadzone są o okreslonej porze aukcje na żywo, przez żywą osobę, bez żadnych podbijaczy, opłat itp.

Zupełnie inne zasady, a już na pewno większe prawdopodobieństwo wylicytowania czegos.
Zobaczcie http://targujesie.pl


Ja z kolei wpadlem na cos takiego http://www.spacebid.pl Jesli ktos ma jakies info na ten temat dajcie znac.


Witam, w sumie nie chcialo mi sie czytac wszystkich postow,ale jedno co wam powiem to ze pomysl jest bardzo stary. Pewien profesor Harvardu robil takie doswiadczenie na studentach MBA kazdego roku od lat 60tych. Licytowal banknot 20 sto dolarowy. zasada byla tak jak tutaj – prosta – zaczynamy od 1$ – mozna podbijac o 1$ ale tracisz to co zalicytowales bez wzgledu na wynik aukcji. rekordzisici placili za banknot 20 dolarowy jego dziesieciokrotnosc.
pozdrawiam wszystkich naiwnych


Komenda Miejska Policji Wydział d/w z Przestępczością Gospodarczą w Jeleniej Górze, zwraca się do osób, które brały udział w licytacjach organizowanych na portalu http://www.fruli.pl o informację na temat stwierdzonych przez nie nieprawidłowościach w funkcjonowaniu przedmiotowego portalu. W tym zakresie należy podać krótki opis zaobserwowanych nieprawidłowości, oraz dane osoby informującej o zaistniałym fakcie w celu ewentualnego kontaktu (dane osobowe, adres, nr telefonu). Korespondencję proszę kierować na adres e-mailowy fruli@jelenia-gora.policja.gov.pl


Wiedziałem że z tego lipa jakaś wyjdzie prędzej czy później. Ja ostatnio śledzę ceny innymi narzędziami na prawdziwych aukcjach a nie takich ściemnionych. D5000 na którego choruję staniał ostatnio do przyzwoitego poziomu, http://alletrendy.pl/products/detail/6642;nikon-d5000-18-55-vr-55-200/ ciekawe czy jeszcze będzie taniej czy ze względu na euro pójdzie w górę.


Aukcje typu podbij to ściema, od razu widać, ze śmierdzi hazardem. Jak kupować w sieci to tylko na czystych, jasnych zasadach, już sparwdziłem http://sprzedajemy.pl . Łatwo sprzedać , a kupuję się bezpiecznie i pewnie w przeciwieństwie do hazardowych podbijaków.


Jak się oszukuje to się tak ma, ja również przeszedlem weryfikacje i jest spoko.
Wygralem 16 przedmiotów i jestem zadowolony z tego powodu


What’s up to every one, since I am in fact eager of reading this blog’s post to be updated regularly.
It consists of good information.


W przypadku gdy uważasz, że zostałeś oszukany radzę zasięgnąć porady u specjalisty http://wojtyczek.pl, który będzie wiedział najlepiej jak w takiej sytuacji zadziałać.


Wszystkie tego typu serwisy powinny być zakazane. Niestety cwaniaczków nie brakuje i co chwile się słyszy o nowych przekrętach. Tak naprawdę taki serwis niczym nie różni się od audiotele czy innych smsów. Ale jak to ktoś powiedział musi płacić ktoś, zęby wygrać mógł ktoś. Pozdrawiam


You know when thee time comes and you have to babysit those Grandchildren you will
have the perfect DVD to pop in and lett them
enjoy the art of learning. And afer you enter thee
keyword download Ghost Whisperer episodes thoussands off website will appear on the screen. The Zebras family,
Zoe Zebra, Mr Zebra, Mummy Zebra, Zaza and Zuzu.


Check out my free list of specific companies including links
to apply for the right kind of tipped jobs in your area click here!

Zostaw komentarz

(wymagane)


(wymagane)

Podgląd komentarza: