20
wrz
2008

Podbij.pl – Ciąg dalszy dyskusji

Artykuł ten dedykuję Panu Witoldowi z Pobij.pl – który bacznie obserwuje dyskusję na Golden Line i jestem pewien, że jeszcze dziś przeczyta ten wpis. Nota Bene Pan Witold rozpoznał mnie dziś w Złotych Tarasach, czego mu gratuluję (a przy tym wspaniałe jest być rozpoznawanym na ulicy 😛 ). Artykuł ten jest kontynuacją poprzedniego wpisu, „Podbij.pl – uwaga Hazard

Moje mieszane uczucia dotyczące serwisu nie ustąpiły, choć na pewno dzisiejsza wizyta w Złotych Tarasach i rozmowa z pracownikami firmy, zwiększyła wiedzę, jaką posiadam na temat tego projektu. Wciąż uważam, że jest to serwis hazardowy (i nie mam nic przeciw jego istnieniu – zależy mi na świadomym podejściu do sprawy).  W tym wpisie omówię również to, co moim zdaniem widzę jako możliwości i zagrożenia płynące z portalu.

Moja wizyta była krótka. Stoisko przy samym wejściu głównym, kilka laptopów i duży ekran na którym wyświetlana jest strona serwisu, nad wszystkim czuwa kilka osób z obsługi. Oczywiście nie ujawniałem swojej tożsamości – zależało mi na prostych odpowiedziach, a nie na jakiejkolwiek konfrontacji. Dostałem kupon na 10 zł. i zapewne wykorzystam go by odrobinę podkręcić emocje(jak to w hazardzie bywa). Poprosiłem o opowiedzenie mi o portalu, po czym zacząłem zadawać nie zawsze przyjemne pytania. Co ciekawe właśnie jakiś czas później Pan Witold złapał mnie jeszcze w Saturnie i dopytał czy mam wątpliwości(podziwiam też to, że chciało Mu się iść na drugi koniec centrum handlowego).

Co udało mi się wyjaśnić:

 • Jest to hazard – choć określenia tego się unika, bo jest ono fakt faktem nieprzyjemne. To, że serwis ma charakter hazardowy (dokładniej omówię to w dalszej części artykułu) potwierdzili wszyscy pracownicy(choć z trudem przechodziło im to przez gardło). – Duży plus za szczere odpowiedzi – tu w związku z głosami poparcia i sprzeciwu wyjaśniam: stwierdzenia pracowników dotyczące hazardowego charakteru dotyczyły elementu ryzyka, nie zaś działania opartego na losowości.
 • Z tego co widziałem doszedłem do wniosku, że wszystkie opinie na Golden Line na temat oszustw, nie muszą być prawdziwe. Firma dostała na tyle duży kapitał na rozwój, że na początku może pozwolić sobie na straty z aukcji. I w tym temacie nie spodziewałbym się uchybień.
 • Serwis ma już 1000 użytkowników. Jest to ważna informacja, którą użyję w dalszych wyliczeniach.
 • Serwis wzoruje się na zachodnim TELEBID.COM – który działa dynamicznie.
 • Jest to typowy biznes, w związku z czym trudno mieć pretensje, że chcą się pokazać z jak najlepszej strony, a przede wszystkim zarobić – bo o to w każdym biznesie chodzi.
 • Obecnie dodawanych jest ok 8 przedmiotów na dzień
 • Sami twórcy nie wiedzą jeszcze jak serwis poradzi sobie w polskiej rzeczywistości (tego dowiedziałem się od jednego z pracowników)
 • Sąd w Niemczech po 3 letnim procesie ustalił, że nie jest to formalnie hazard (co również omówię dalej).

Co pozostaje w fazie możliwego rozwoju wypadków?

 • Konta premium i aukcje zamknięte – gdzie na przykład w aukcjach dużej wartości, planowane są aukcje z zapisami. Do których nie będzie można dołączyć po zamknięciu listy.
 • Wzrost liczby przedmiotów na dzień – usłyszałem nawet możliwość 200 dziennie, ale na pewno w sytuacji gdy liczba użytkowników  będzie odpowiednio wyższa.
 • Możliwe że przelicznik  użytkowników na aukcję będzie gorszy – gorszy dla użytkowników :)

Czy podbij.pl to hazard? To zależy:

 1. Typowy hazard opiera się na pewnej matematycznej analizie prawdopodobieństwa. W Lotto ma to charakter typowo liczbowy – Schemat Bernoulliego i prawdopodobieństwo całkowite, konkretne szanse na wygraną w danym systemie. Zakłady bukmacherskie opierają się na przelicznikach, tu także istnieją sposoby kalkulacji, ale liczy się również wiedza techniczna (znajomość drużyn). Pod tym względem serwis ten nie ma charakteru hazardu.
 2. W serwisie tym pieniądze wymieniane są na szanse zdobycia nagrody – pod tym względem jest to hazard i słowo aukcja jest nie na miejscu.
 3. Serwis opiera się na ryzyku, nerwach, i ślepym trafie(np. awarii u konkurenta), jest więc podobny do pokera, bardziej od analizy technicznej liczy się kto wcześniej powie pas, a i tak w każdej chwili może pojawić się nowy, świeży konkurent z zapasem gotówki. To również świadczy o hazardowym charakterze systemu.
 4. Biznes  ten, tak samo jak każdy inny o podobnym charakterze, wypłaca nagrody niejako z pieniędzy innych uczestników, same „aukcje” stanowią zysk dla firmy. W przypadku aukcji typu allegro, wystawienie aukcji stanowi uslugę, w tym jednak przypadku aukcja jest tak na prawdę naborem chętnych do gry.

Jakie są szanse?

Wygrać można zawsze, jest to fakt. Natomiast patrząc chłodnym okiem nie wygląda to różowo. W serwisie jest 1000 użytkowników, każdego dnia dodawanych jest 8 przedmiotów. Daje to 125 osób na jeden przedmiot – dość duża konkurencja prawda? Dodatkowo trzeba pod uwagę wziąć 2 typy osób, które będą najbardziej aktywne – osoby które już zyskały za pośrednictwem systemu i są pewne swego, będą więc inwestować więcej i wytrwalej, oraz osoby które straciły, a których motorem jest desperacja do odzyskania części pieniędzy, przez wygranie aukcji. Takie osoby stanowić będą główną konkurencję w dążeniu do upragnionego gadżetu za mniejszą cenę.

Niestety ze względu na czynnik ludzki, gra w podbij.pl nie do końca podlega zasadom prawdopodobieństwa i statystyki, zawsze przecież może się znaleźć że na 10 sekund przed końcem aukcji, gdy wszyscy inni zrezygnują, nagle dołączy „świeży” gracz i zgarnie nam nagrodę z przed nosa.

Śmiem twierdzić, że wygrana w tym serwisie jest trudniejsza do przewidzenia niż trendy na giełdzie (choć po tym jak wielu ekonomistów zbłaźniło się aroganckimi wróżbami,  nie jestem do końca pewien). O ile więc ekonomiści robią z siebie pośmiewisko analizami sytuacji rynkowej, które okazują się być kompletnie inne niż rzeczywista, o tyle Ja nie czuję się na tyle pewny siebie by tworzyć jakiekolwiek modele przedstawiające zachowanie podczas gry (słowo „gra” bardziej oddaje rzeczywistość niż określenie „aukcja”).


Mocne strony serwisu:

 • Na prawdę można wygrać tanio fajny sprzęt
 • Daje dużo emocji
 • Można wygrać z jednym podbiciem

Słabe strony:

 • Można stracić dużo pieniędzy – przegrać po kilkuset podbiciach.
 • Spory przelicznik osób na przedmiot – trudno się dziwić, inaczej byłoby to nie opłacalne, jednak dla użytkownika oznacza to pływanie w przepełnionym stawie rybnym i próbę łapania czegokolwiek dla siebie.
 • Wykańczające emocjonalnie (zamiast pojedynczego losowania, gdzie emocje schodzą po chwili, tu ma się co 10-30 sekund skok napięcia).
 • Zasada Win-Lose – ktoś wygrywa czyimś kosztem. Płacisz na czyjś gadżet albo ktoś płaci na Twój.

Jaka czeka przyszłość serwisy tego typu? Nie chcę wróżyć, ale przypuszczam, że będą się miały nieźle, mam tylko nadzieję, że każda osoba, zaczynająca grę, będzie świadoma ryzyka i będzie działać rozsądnie – hazard pochłonął wiele ofiar i trudno za to obwiniać firmy, ale warto promować świadomość wśród użytkowników.

Dla kogo jest ten serwis, dla każdego kto lubi tego typu emocje, i ma zacięcie do gry. Najlepiej by miał także pieniądze, których strata nie dotknie go szczególnie.  Jeśli więc ktoś regularnie obstawia w zakładach bukmacherskich, to z pewnością poradzi sobie w serwisach tego typu. Osoba która nie potrafi opanować emocji więcej na tym straci niż zyska.

Patrząc na ten serwis jako na aukcyjny mógłbym wyciągać miecz, pożyczyć od kumpla drugi, i iść na krucjatę. Jednak podbij.pl nie oferuje aukcji, ale grę o ciekawe nagrody, nie zamierzam z tym walczyć, bo nie miało by to sensu. Jeśli ktoś świadomie wchodzi do gry, to serwisy dadzą mu szanse na wygraną. Reszta zależy od zbyt wielu czynników, by dało się to przewidzieć.

Gratuluję zwycięzcom, współczuję przegranym, uprzedzam niepewnych.Napisane przez: Michał Mietliński

Komentarze


Przepraszam za zniknięcie komentarzy, były drobne problemy ze skryptem i artykuł został wgrany ponownie (niestety bez komentarzy). Zapraszam do dalszej dyskusji.

Michał


Dzisiejszy ‚wypadek’ serwisu podbij.pl
http://img219.imageshack.us/my.php?image=podbij1i2ap7.jpg

Co Panowie na to?


Podbij.pl to bardzo ciekawe rozwinięcie klasycznego problemu teorii gier – Aukcji o dolara http://pl.wikipedia.org/wiki/Aukcja_o_dolara

Moim zdaniem podbij.pl nie jest grą hazardową.
Hazard (za Wikipedią) – wszystkie gry pieniężne, w których o wygranej decyduje przypadek.
O ile serwis jest grą pieniężną, to nie widzę tu elementu losowości. Każda decyzja atomowa jest podejmowana przez człowieka.
W pokerze element losowości wprowadzają karty.

Bardzo celna jest analogia do giełdy – może dzięki analizie takich serwisów będziemy mogli kiedyś skutecznie regulować giełdę…


Witam, zdaje się, że artykuł nie jest skończony:

„Sąd w Niemczech po 3 letnim procesie ustalił, że nie jest to formalnie hazard (co również omówię dalej).”

No właśnie ten punkt dalej nie został poruszony a szkoda bo to może być ciekowe info.


Niestety to jedyne informacje jakie udało mi się zdobyć. Gdybym miał przygotować pełne Case study europejskiego protoplasty podbij.pl to najpewniej byłby to oddzielny artykuł. Teraz jednak inne materiały pojawią się na stronie, a do kwestii podbij.pl powrócę za jakiś czas kiedy będzie można określić czy odnieśli sukces, czy też porażkę.


tak mi przyszło do głowy skojarzenie, że wykupywanie podbić przypomina zakup opcji na papiery wartościowe albo opcji na domeny…


Tak z ciekawosci, dlaczego jedyne pogrubienie w tym tekscie (oprocz „naglowkow”) to „Schemat Bernoulliego”? 😉
Brzmi fajnie, czy jak?


Chciałem zobaczyć jak google na to zareaguje, jako mały eksperyment pod kątem SEO.


Totlanie dzisiaj sie zawiodlem na serwisie, ‚czuwałem’ nad aukcja przez ponad dwie godziny, a wygrala osoba, ktory podbila pierwszy raz – dzieki temu ze serwer zawiesil sie na chwile. A podobno rozbudowali serwerownie..


@Gosu, czyżbyś miał na myśli aukcję z ipodem?
mi też to ostro śmierdziało ale myślałem że tylko mi się portal zawiesił
kolega się poajwił, zalicytował i serwer padł, dziwna sprawa, może atak Ddos ale to powinni wykryć i oddać kasę tym co licytowali uczciwie


poprawka, tamto zdjęcie miało dane, które mogły mnie zidentyfikować http://img78.imageshack.us/img78/6765/podbijplsq5.jpg


To jak najbardziej hazard. Elementem losowym jest dostępność usługi odświeżania i wysyłania danych na drodze klienci serwer. W sytuacji gdzie liczą się sekundy drobne opóźnienie może decydować o wygranej, a nikt tego raczej nie może kontrolować. Świetnym przykładem są gry online przez przeglądarki. Np.: atak wojsk następuje o tej samej godzinie u obu graczy, a akcje podejmowane w ostatnich sekundach mogą decydować o przebiegu i wyniku walki. Gdy komuś popieprzą się Javascripty…
Na podpij.pl (ups :-)) jest dużo więcej niż dwóch graczy.


http://www.podbij.pl/auction/410-acer-aspire-5930g-734g32n
no na tym to chyba są lekko 10kPLN do przodu już…


Kochani, a ja wygrałam aukcję, ponieważ moja cena jest najwyższa, ale w aukcjach zakonczonych wcale nie widnieje ja???? Napisałam reklamację, ale wątpię, że ktokolwiek się tym zajmie ;(. Jeśli nie to nie zostawię tego tak. To już nie chodzi o jakieś 47 pln, które miałam zapłacić za nawigację MIO, tylko o zasadę i Regulamin. Skoro najwyższa oferta wygrywa i w zakończonych aukcjach widać, ze moja oferta była najwyższa, dlaczego nie ja wygrałam tę aukcję. Myślę, że na takie i inne pytania przyjdzie poczekac z odpowiedzią…. Zobaczymy jak serwis podbij.pl potraktuje moją reklamację. Dla zainteresowanych nr aukcji 443 z dnia 7-10-2008. widać najwyższe oferty Agutia25 a wygrałaukcję kto inny. Moze sa inne zasady tej gry, ale wydawało mi sie, ze potrafię czytać….


Dodam tylko, że większość aukcji wygrywa wygenerowany przez twórców bot. bo przecież jak głosi regulamin z aukcjagrosz.pl :

§ 7 W reakcji na każde kolejne przebicie system automatycznie wygeneruje uczestnika, który przebił jako ostatni. Organizator nie ponosi odpowiedzialności z tytułu nieprawidłowego działania systemu.

Płaćcie i płaczcie, jeśli chciwość drodzy podbijający zmieniła Was w półgłówków.


Podbij.pl nas wyprzedziło ale za to my nie jesteśmy pazerni. Nasz model biznesowy zakłada że przebicie (nie podbicie bo po co sobie podbijać) wynosi tylko 10 gr. Mamy solidny budżet marketingowy żeby dopłacać do aukcji przez następne 6 miesięcy.
Mam prosbe do wszystkich forumowiczów. Czy ktoś ma pomysł jak moglibyśmy udokumentować fakt, że nasza firma działa uczciwie? W jaki spoosób przekonać ludzi, że w naszym przypadku obowiązują wyącznie czyste reguły? Czy ktoś ma jakiś pomysł? Proszę o uwagi, pomysły i komentarze. http://www.za10groszy.pl


Witam.
zauwazyłem ze strony tego typu wyrastaja jak grzyby po deszczu, ostatnio zauważyłem kolejną : http://www.ustrzel.com oraz http://www.ktopierwszy.com nie wiem co to bedzie ale w szale portali aukcyjnych byc moze to kolejny ,obiecuja ze na mikołaja ruszą , moze warto obserwowac
wracajac do podbij.pl – wygrałem u nich myszkę za grosze z głupia strzeliłem za pierwszym razem się udało, i to bez bota 😉 myszka przyszła zero lipy , taka w sklepie z 400 kosztuje
pozdrawiam


Witam.
zauwazyłem ze strony tego typu wyrastaja jak grzyby po deszczu, ostatnio zauważyłem kolejną : ustrzel.com oraz ktopierwszy.com nie wiem co to bedzie ale w szale portali aukcyjnych byc moze to kolejny ,obiecuja ze na mikołaja ruszą , moze warto obserwowac
wracajac do podbij.pl – wygrałem u nich myszkę za grosze z głupia strzeliłem za pierwszym razem się udało, i to bez bota 😉 myszka przyszła zero lipy , taka w sklepie z 400 kosztuje
pozdrawiam


Witam wszystkich .
Pojawił sie tutaj temat portalu czy to jest legalne czy nie , to po pierwszej rozprawie orzeknie sąd.
Rzeczywiście w ostatnim czasie namnożyło nam się serwisów podobnych do serwisów aukcyjnych:
podbij.pl , za10groszy.pl, aukcjagrosz.pl,za1grosz.pl,tylkogrosz.pl,megaaukcje.pl, zapowiada się ustrzel.com oraz ktopierwszy.com.
Wszystko fajnie sam nawet chciałem zainwestować parę złotych i zlecić napisanie takiego serwisu ….ale to było by zbyt piękne aby mógł szary człek dokonać tego.
Niestety czekają tutaj dla niektórych chętnych pułapki na które trzeba wydać więcej pieniędzy , wydatek : skrypt to nie wszytko.
Przede wszystkim trzeba założyć działalność i to nie byle jaką a spółkę z oo.(mozna np.jednoosobową firmę nie z oo ale odpowiada sie wtedy całym swoim majątkiem)
na początek depozyt złożony w banku minimum 50 000 zł
wpis do krs krajowy rej.sądowy 1500 zł
notariusz minimum 1500 netto
wpis do ewidencji to już grosze …170 zł
prócz tego : ZUS, NIP,regon same plusy
rzeczywistość boli , firmy które zakładają tego typu portale to ludzie z kasą i taką też kasę zarabiają , nie żałujmy im tego .
Narzekający : niech przestaną licytować , lub sami założą tego typu portal
Pozdrawiam Wszystkich Czytających


Witam.
Ostatnie slowa kolegi piszacego wczesniej.. „rzeczywistość boli, firmy które zakładają tego typu portale to ludzie z kasą i taką też kasę zarabiają, nie żałujmy im tego.” Piekne slowa. Nie zazdroscmy innym – działajmy! Robmy tak aby nam bylo lepiej a nie innym gorzej! Pozdrawiam


Witam. A ja chciałam się podzielić radością z notebooka Asus wygranego w takim właśnie serwisie. Megaaukcje.pl – po początkowej przegranej w licytacji HP zwątpiłam. Jednak wykorzystałam otrzymane gratisowo kody, dokupiłam jeszcze 50 i … Wygrałam :) A co najciekawsze – laptop rzeczywiście przyszedł kurierem, już na trzeci dzień. Wytłumaczcie mi jednak, jak im się to opłaca ???


Czyli udało się wygrać w tym serwisie, jak dla mnie to oszustwo, sam myslałem zeby sie pobawić, ale ani żadnych danych firmy, ani kto wygrywa, wszystko niewidoczne,zastanawiałem sie czy to ktos wygrywa,czy serwis robi z ludzi idiotów!!!.Jednak Pani wygrała, a z ciekawści zapytam, z jakiego miasta przyszła paczka, gdzie maja siedzibe w Polsce?.POZDRAWIAM


Przygladam sie aukcjom na za10groszy i widze jakie wady maja te automaty udajace licytujacych. Chetnie bym podpowiedzial firmie za10groszy co zmienic – (tym samym – pomóc Adzie – wpis 19 powyzej) – ale nie na forum. w te maile na zakładce kontakt nie wierze.


sorry – wpis 16-ty od ada72


Dzisiaj zetknąłem siez tego typy serwisami jak podbij.pl lub za10groszy.pl iw jestem zdumiony jak można ludzi robić w konia 😉 np Pani ADA72 wpis 16 cyt. „Nasz model biznesowy zakłada że przebicie (nie podbicie bo po co sobie podbijać) wynosi tylko 10 gr.” Super normalnie rozdają super towary za darmo cyt. „Mamy solidny budżet marketingowy żeby dopłacać do aukcji przez następne 6 miesięcy” Zapomina tylko dodać że cena licytowanego towaru wzrasta o 1 grosz więc „psychologicznie” granicę wartości osiągnie później, po większej ilości przebić, czytaj więcej trzeba wydać niż na podbij.pl. stosunek w obu serwisach jest taki sam 1zł do 10gr – podbij.pl; 10gr do 1gr- za10groszy.pl :-) pozdrawiam wszytkich „kupujących w obu serwisach:-))). Na marginesie właśnie w tej chwili widzę w serwisie podbij.pl licytacjeLCD 42” cena det. 4250 cena w licytacji 1245 tzn. 1245x10x1,22+1245=16434 a to z pewnością jeszcze nie koniec:-) I ktoś na tym forum pyta się jak im się to opłaca:-)
Pozdrawiam


Ci co tu piszą że coś „kupili” na tych oszukańczych aukcjach to skurwiele z tych właśnie serwisów.
Tam nikt nic nie może kupić. Wczoraj obserwowałem aukcje na jednej ze stron. Żadna aukcja nie została zakończona.
A przebijały wciąż te same automaty. Przez całe 8 godzin. A żeby było śmieszniej dziś wchodzę a tam jest 10 aukcji niby wczoraj zakończonych. I oczywiście wszystkie za grosze jakieś.
Co za ściema.Ciekawe kiedy policja zajmie się tymi skurwielami.Ale oni wolą „ścigać” dzieciaki za mp3 ściągnięte z netu. To jest łatwiejsze.


Brutus nie rob se jaj… ludzie takie zeczy naprawde dostaja, firma na tym zarabia wiec czemu by mieli tego wysylac?
musiales sie niezle mylic albo jaja sobie robisz, wiele razy widzialem jak aukcje sie koncza i pokazany jest wygrany.
Ty wogole piszesz o podbij.pl?


[…] Wiecej informacji o podbij.pl znajdziecie pod linkami: Antyweb: Kto tu na kim zarabia? Antyweb: Podbij.pl – pierwsze ataki i wyzwania Interaktywnie: Wywiad z Witoldem Kozłowskim – wiceprezesem Podbij.pl Powerblog: Podbij.pl – ciąg dalszy dyskusji […]


oj zarabiaja i to ostro, ale jednak mozna cos wygrac, znam goscia wygrał navigacje i sprzedal drozej, a jak ktos nie ma ochoty grac,niech sie nie podnieca,


Witam, ciekawy serwisu postanowiłem przeprowadzić obserwację… więc już pierwszego dnia zauważyłem banalny przypadek, wiem że głupota ludzka nie zna granic ale czy my POLACY aż tak kiepsko liczymy?
Trwa aukcja ‚KLAWIATURA LOGITECH Cordless Desktop Wave’.
Gdy odpaliłem stronę cena wynosiła 385,50zł i w licytacji brały udział dwa automaty ‚iwan’ i ‚bosk’…
Aukcja nadal trawa, cena, UWAGA! 542,10zł i nadal rośnie.
O przedmiot licytacji cały czas walczą te same dwa automaty.
Z prostej matematyki (szkoła podstawowa) możemy wyliczyć:
542,10 – 385,50 = 156,60
1 podbicie = 1,22zł = +0,10zł do aukcji
156,60/0,10 = 1566 podbić
1566*1,22 = 1910,52zł
1910,52/2 = 955,26zł na automat,
cena detaliczna podana na poziomie 285,21 zł
Teraz pytanie:
Kto przy zdrowych zmysłach ustawia automat w zakresie
tak wysokiej kwoty?
Patrząc w regulamin, AUKCJA jest bez wykupu stałego, takżę już nie opłaca się nawet po wylicytowaniu jej wykupić ponieważ przewyższa cenę rynkową.
Sytuację ratuje że aukcja jest pytu ODBIJ, czyli wygyrwający otrzymuje zwrot PODBIĆ w 100% a 2 osoba zwrot 50%.
Dalej to jednak nie zmienia faktu że trzeba dany przedmiot wykupić…(teraz to już chyba nikt go nie wykupi, bo po co, teraz grają jedynie o odzyskanie PODBIĆ)
Po tej całej matematyce aukcja nadal trwa i już jest na poziomie 546,50 zł i rośnie…jaki stan kont mają automaty wpisany i jaki jest stan kont właścicieli walczących o KLAWIATURĘ, administrator tylko raczy wiedzieć.
Pozdrawiam.


Wiesz ja dzisiaj wygralem tam kino domowe, czekam na kuriera, zobaczymy co przyjdzie, jezeli chodzi o ta klawiature to tez sie zastanawialem i stwierdzilem ze to pewnie chodzi o zwrot 100% podbic a klawiatury nie trzeba wykupowac pozniej, ktos sie pewnie na poczatku zapedzil a pozniej juz nie oplacalo sie rezygnowac.


co do klawiatury

http://blog.podbij.pl/


Ja również wygrałem 2 drobne rzeczy i uważam, że tylko takie może wygrać człowiek „z zewnątrz” wydałem jakieś 500 zł na podbicia a z wygranych przedmiotów mam hehe 200. Przykro stwierdzić fakt, że nawet drobna wygrana napędza to wszystko i człowiek głupieje. Mnie też dziwi aukcja klawiatury, o której wspominał kolega wyżej. Śmię twierdzić, że ludzie, którzy w tej aukcji uczestniczą są podstawieni, bo kto do cholery chce płacić 1.200 zł ( tyle cena już prawie wynosi) za sprzęt, który w sklepie można dostać za 300 zł? I co z tego, że teraz chcą odzyskać podbicia?! 11 tys podbić poszło na tą klawiaturę i wątpię, żeby ktokolwiek angażował taką liczbę podbić w przedmiot takiej wartości. To jest absurd i brak logiki. Nawet człowiek bez mózgu nie brnąłby w to dalej. No poważnie… gdyby ludzie byli bardziej sprawiedliwi, to nie byłoby powodu do takich domniemywań o oszustwach. Ale jak o nich nie myśleć jak widzi się tak irracjonalne działania ‚użytkowników’.

PS zauważyłem, że na podbij.pl użytkownik o nicku ‚intensa’ od początku listopada wygrał 13 aukcji a regulamin ogranicza liczbę wygranych aukcji w miesiącu do 8. Wysłałem maila z prośbą o wyjaśnienie ale do dziś go nie dostałem. Pozdrawiam i przestrzegam przed tajemniczym znikaniem mamony :)


cena klawiatury to 1.165 zł i zgadnijcie kto bierze udział w licytacji… iwan i bosk. Biorąc pod uwagę dane od kolegi można łatwo wyliczyć, że od tamtego czasu do dziś cena wzrosła o 780 zł czyli o 7,800 podbić tych dwóch użytkowników (przypuśćmy, że haha 800 podbić to przypadkowi podbijacze) czyli 7000 podbić to po 3500 na jednego z nich. Wybaczcie ale ja nie ustawiłbym podbijautomatu na taką liczbę nawet pod wpływem 42728 piw.


Z drugiej strony mozna kupic pakiety nawet po 10 000 podbic wiec trzeba miec kase zeby sie w to bawic, Zafrapowany moge Ci wyjasnic to o czym piszesz. Po pierwsze klawiatury nie trzeba bedzie kupic za wylicytowana kwote, po prostu nie wykupuje wygranego przedmioty do 21 dni jak jest w regulaminie napisane i przedmiot przepada (zostaje ponownie wystawiony na licytacje). Jedna osoba mogla wygrac 13 aukcji, ale mogla w danym miesiacu wykupic tylko 8, wiec 5 aukcji jej przepadlo, zostanie wystawionych jeszcze raz.


Tak sobie to wszystko czytam i nie moge wyjsc z podziwu, co do niektorych oczywiscie, pieprzenie o tym ze te wszystkie strony to oszystwa, kretactwa a zalozyciele to zlodzieje, az sie przykro robi. Wzielam udzial w jednym z tych serwisów stracilam 300zl nic nie wygralam, czy czuje sie oszukana???oczywiscie ze nie, zasady sa proste nikt nie ukrywa ile placsz za przebicia, i nikt tez nie ukrywa o ile wzrasta cena, nikt tez chyba z was nie wierzy ze ktos rozdaje prezenty, wiec gdzie tu oszustwo, wiekszosc spraw problemowych jest opisana w pomocy itp problem Polaka to to ze nie umie czytac…, konczac, wciagnela sie tez na chwile w to moja mama lat 60:) i wygrala zelazko, prostownice do wlosow, wage podliczajac wszystko zaoszczedzila moze 50zl ale zabawa byla przednia, wiecej luzu do takich stron:)


to jest oszustwo,wszystko pod nadzorem prowadządzych aukcję.Jeżeli obstawisz podbijautomat od 30 zł,to wygrana jest za np.2 zł., jeżeli od 0 zł. to wygrana jest np.150zł.Poza tym wygrywają prawie Ci sami ludzie-uważam , że podstawieni-bo dlaczego jest non stop ten sam asortyment przeciesz tak naprawdę artykuły wygrane za „grosze” nie idą do faktycznego gracza tylko spowrotem do założyciela.Dziękuję -ludzie nie dajcie się tak robić w konia.


Fruli.pl to jest jedna wielka ściema!!! praktycznie wszystkie aukcje wygrywane są przez ludzi z fruli, sztucznie podbijają ceny a gdy zarobią już dosyć, któryś z nich wygrywa dany produkt. Później ten sam wirtualny laptop pojawia się na następnej licytacji.
Ludzie nie dajcie się nabrać!!!
Nie dajcie zarobić tym oszustom!!!


Pojawiło sie coś nowego bravosms.pl i na samym poczatku zonk
najpierw był zegar który wskazywał aktualny czas i info ze za niedługo ruszają , a chwilę temu pojawoła się strona…tyle ze nie na temat i do tego po rosyjsku , ruch z bravo przekierowany na http://www.yandex.ru/ ,pisali ze będą to uczciwe aukcje i kontrolowane …oj bedą kontrolować dane osobowe w matuszce rassiji :) , wczesniej ktos pisał o http://www.ustrzel.com tam zegar ustawiony na mikołaja , zobaczymy co to będzie kolejny zonk czy coś konkretnego
pozdrawiam Vinx


Witam Wszystkich!!!!
Panie i Panowie trafiłem na ulotkę reklamową ustrzel.com widzę że jutro startują czekam niecierpliwie bo ponoć ma być łatwiej niż na podbij a tam już coś wygrałem.
heeeee znowu coś wygram i sprzedam w normalnej cenie – łatwe pieniądze :-)


Chyba te ustrzel.com to niewypal bo minal czas otwarcia, a na stronie jak nie bylo serwisu tak i nie ma


az nie moge wyjsc z podziwu ze piszecie takie glupoty, beatas, Ares pomyslcie chwile co piszecie. Moge nie znam zadnego fruti.pl ale to co piszecie o wystawianiu tych samych przedmiotow jest smieszne. Przeciez to oczywiste ze nie kupuja po jednym takim samym przedmiocie, dlaczego? Zastanówcie sie… Idziesz do sklepu i kupijesz cukier, zalozmy ze kosztuje 5 zl (nie wiem bo takich zakupow nie robie), idziesz do hurtowni i kupujesz 10 kg cukru – dostajesz go za 4,50. Idziesz do producenta cukru i kupujesz 1000kg (bo przy 10kg cie wysmieja) to cena jest o polowe nizsza niz w zwyklym sklepie. Mam nadzieje ze wyjasnilem Wam ta sprawe, teraz druga sprawa… jak pisalem wczesniej wyszedlem na tym na 0 moze troche na – ale w kazdym razie nieduzo. Wygralem 5 aukcji z czego jedna z nich (telefon za 1700 pln) 11 podbiciami (13,42 pln) i chyba tylko dzieki tej aukcji wyszedlem na 0, jednak nie uwazam zeby bylo tam cos ustawiane i kombinowane bo sledzilem wiele aukcji, to ze wygrywa jedna osoba to pewnie tylko dlatego ze wplacila kilkadziesiat tysiecy i liczy na to ze moze uda sie jej kupic cos taniej. Ja tez wygrywalem w przeciagu 3 dni te aukcje a nie jestem robotem z podbij…


Podbij pl to jedno wielkie oszustwo. Wpłaciłam z mężem pieniądze, przesiedzieliśmy tam chyba bite 3 dni i nic. Nie ufajcie tego rodzaju „aukcjom”. Osobiście wole allegro albo kasyno internetowe tam chociaż można coś zarobić. Najlepsze jest to że jedna osoba licytowała 4 różne aukcje min. laptop, nawigacja i wszystkie wygrała. A jeszcze bardziej śmieszne jest to że włożyła w ten towar więcej niż jest naprawdę wart. I nikt mi nie powie że to nie był BOT bo napewno nie człowiek o zdrowych zmysłach. A i zaobserwowałam jeszcze coś zadziwiającego, że aukcja niby się zakończyła i nagle trwała dalej. Dajcie spokój sobie z tymi naciągaczami. Pozdrawiam.


Nudziło mi sie dziś i postanowiłem pośledzić licytacje na http://www.za10groszy.pl. Np. licytowane pakiety BID’ów wygrywał dziś (także w poprzednich dniach) głównie osobnik (- automat) o nick’u ‚stzdzich’. Patrząc na historie takich licytacji wychodzi, ze owy automat brał udział prawie od początku tych licytacji. Przeliczając na każdą licytację zużywał (szacunkowo) ok 360 BIDów (ok 40zł). Finalne kwoty za towar były różne 1x, 2x zł. Czyli ten ktoś suma-sumarum jest sporo do tyłu – nie dość, że zużył w licytacji więcej niż wygrał to jeszcze musi za tą wygraną zalpłacić. Człowiek o zdrowych zmysłach nie traci bezsensownie swojej kasy (a na pewno nie robi tego wielokrotnie pod rząd). Od razu nasuwa się myśl, że ten automat jest BOT’em firmy za10groszy i działa na jej korzyść oszukując zwykłych użytkowników. Ciekawe tylko czy ustalając max kwote licytacji taki bot (czy ktos kto go obsluguje) ma wglad w maksimum jakie ustawili sobie inny użytkownicy danej „licytacji”. jeśli tak to możemy sobie licytować w nieskończoność tracąc bezsensownie pieniążki, no chyba , że BOT się nad nami zlituje… 😉


😉 widze ze szkoda wogole dyskutowac na ten temat, niektorzy maja swoje racje i nic tego nie zmieni. Ale rozśmieszyła mnie jedna wypowiedź: „Osobiście wole allegro albo kasyno internetowe tam chociaż można coś zarobić” Madlen nie rozbrajaj mnie, w kasynach zostawiłem tyle kasy ze mogłbym wykupić te wszystkie aukcje naraz każdym z tych portali… Słyszałaś może o takim zjawisku jak aukcja o jednego dolara? Jak nie to polecam wiki http://pl.wikipedia.org/wiki/Aukcja_o_dolara i bedziesz wiedziała dlaczego ktoś licytujący w sumie jest na tym do tył. Pozdrawiam


BLAKE!
To ty niezły hazardzista jesteś albo współwłaściciel takich ścierw jak min podbij pl. A z kasyna można żyć i ja ci to mówie. Śmieszny jesteś jak myślisz że na takich pseudo aukcjach wydasz mniej niż w kasynie. A na marginesie to w jakich ty kasynach grywałeś że tyle kasy straciłeś. Szczerze to żal mi takich ludzi i śmiać mi się chce.


hahahaha, teraz to ja sie moge smiac z Ciebie bo ja juz nie gram w kasynach. Na poczatku tez wygrywalem, bo tak jest zawsze „szczescie poczatkujacego” ale jezeli zamiezasz z tego zyc to Ci wspolczuje, bo niedlugo nie bedziesz miala z czego zyc, o ile bedziesz miala wogole gdzie mieszkac…


A co sądzicie o tej nowej stronie kupzagrosz.pl?


Nic nie sadzimy bo jeszcze nie ruszyla


W latach 70-tych mawiało się na totolotka: „jeden bęben i milion cymbałów”. Tutaj jest podobnie z tym, że technologia się rozwinęła i bujać ludzi można na wiele sposobów. Dziś widziałem reklamę tego ścierwa pobij.pl w TV. Irena Enterprise sp. z o.o. dużo inwestuje w ten biznes. Zanim zagracie proponuję zainteresować się kierownictwem tej firmy. Tak sobie poczytać… poserfować…hehe. W każdym bądź razie proponuję omijać ten i temu podobne serwisy szerokim łukiem. Zamiast łożyć na jakiegoś cwaniaka, kupić dziecku zabawkę…


I oczywiście reklamują się bezczelnie jako jedyny „prawdziwy” serwis aukcyjny. Przecież to hazard w najgorszym wydaniu. Ruletka w kasynie czy Black Jack są o wiele uczciwsze.


Blake ja już gram 5 lat i co nadal na plusie. Początkujący to chyba ty jesteś i skończmy ten temat bo już się robisz nudny.


PS.
O mnie się nie martw nie potrzebuje rad od ludzi trzymających łapę na takich pseudo aukcjach jak min. zadolara, podbij itp. Pozdrawiam. Acha i każdy ma swoje zdanie, nie znasz mnie i nie podważaj moich racji ok??


Panie Jozku, dlaczego ludzie grający na tego typu aukcjach, to wg Pana cymbały? Serwis tworzy możliwość wygrania aukcji za bardzo małe pieniądze w zamian za ryzyko zrzucających się, iż nie jst pewne, że licytująć wygrają. Jeśli ktoś ma ochotę to niech gra na podbij, fruli, kupzagrosz itp. itd. Żyjemy w wolnym kraju;] Ciekawe czy gdyby, podobnie jak ja, wygrał Pan na jednym z tych serwisów jedną, dwie rzeczy, to czy uważałby Pan siebie za cymbała? Podejrzewam, że zdanie byłoby zpełnie inne


A WYSTARCZY POMYSLEC ! TOZ TO JEST CZYSTA FORMA KAPITALIZMU I TO W SOWIECKIM WYDANIU. JEZELI KTOS ZAINWESTOWAL DUZE PIENIADZE W TEN „BIZNES” TO NIE PO TO ZEBY KOMUS ZAFUNDOWAC ZA POL DARMO FAJNY SPRZET ALE PO TO ZEBY ODZYSKAC ZAINWESTOWANE PIENIADZE I POZNIEJ ZARABIC ZNACZNIE WIECEJ, A NA KIM ? A NO WLASNIE NA NAS INTERNAUTACH. TO JEST CZYSTY KAPITALIZM TZN. TRACI OGOL NA RZECZ JEDNOSTEK KTORE WYGRYWAJA AUKCJE ALE ZNAAAAACZNA WIEKSZOSC TRACI. ANALOGICZNIE MYSLAC TO JEST MECHANIZM PODOBNY DO WYSCIGOW KONNYCH. WIEKSZOSC TRACI LATAMI KASE ALE WSZYSCY NAMIETNIE GRAJA BO TAKI SERWIS DAJE IM DURNOWATA NADZIEJE NA WYGRANA. TO JEST MINI KASYNO W FORMIE ELEKTRONICZNEJ DO TEGO BEZ JAKLIEJKOLWIEK KONTROLI. TRZEBA BYC MOCNO NAIWNYM ZEBY DAC SIE W TO WCIAGNAC, ALE NIESTETY ZNACZNA WIEKSZOSC INTERNAUTOW JEST NAIWNA I TAK NAPRAWDE SPONSORUJA DOBROBYT GARSTCE CWANIAKOW KTORZY NIE UMIEJA ZAROBIC NA ZYCIE UCZCIWA CODZIENNA PRACA NIE ZERUJAC NA INNYCH. NO COZ NIE KAZDY MA SUMIENIE …


Panie Józku świeta racja ! ale mysle ze przyjda takie czasy ze znaczna wiekszosc zrozumie ze w kapitalizmie nie po to sie inwestuje kase zeby robic za św. mikołaja ale po to zeby zarobic i to nie na np. złożach naturalnych albo energii slonecznej ale na zwyklych ludziach ktorzy majac nadzieje kupienia czegos dla dziecka tylko traca. Jest duzo dzieciakow ktore rozbily niejedna „swinke” zeby cos miec wlasnego za dlugo ciulane od rodzicow pieniadze a w efekcie dostaja na dziendobry zimny prysznic od porabanego swiata doroslych ze zycie to nie je bajka !


Słuchajcie, ja nikomu nie chciałbym odmawiać przyjemności gry w tego typu „aukcjach”. Wyraziłem tylko swoją opinię na ten temat. Bo jakby nie patrzeć, szansa na okazyjne nabycie jakiegoś atrakcyjnego gadżetu jest niewielka. Inaczej biznes byłby nieopłacalny. Uniwersalną prawdą jest, że nie ma nic za darmo i nic w przyrodzie nie ginie. Kupując gadżet w sklepie finansujesz ludzi, którzy uczestniczą w jego produkcji i dystrybucji. Uczestnicząc w grze, finansujesz ludzi związanych z portalem i pośrednio infrastrukturą sieci (pomijam fiskusy itp), niekoniecznie coś za to otrzymując. Jeśli moje emocje i radość z uczestnictwa w grze są tego warte to ok. Jednak więcej radości sprawi mi sprawienie przyjemności swemu dziecku, kupując mu gadżet w normalnym sklepie.


Dodam, że klasyczna ruletka to mechaniczne i precyzyjne urządzenie. Maszyna losująca w totolotku też. Tzw czynnik ludzki i możliwość manipulacji jest mocno ograniczona.
Do serwerów z aplikacjami obsługującymi tego typu „aukcje” nie mam zaufania. Nikt tego nie kontroluje (w przeciwienstwie do klasycznych „domów gry”).
Do reklamy podbij.pl emitowanej niedawno w TV miałbym również zastrzeżenia.
Inna sprawa to wiek i kompetencje osób obsługujących takie „portale” 😉
O czym wzmiankowałem powyżej.


O stronach typu podbij pl można powiedzieć że są to strony dla naiwnych. Z tym zgodzę się z tobą Tapek. I sama żałuje że to tego rodzaju ludzi się zaliczyłam, ale już jestem mądrzejsza o jedno doświadczenie. Ale nie mów że wszystkie kasyna elektroniczne to też naciągacze. Zależy które. Wiadomo zawsze znajdzie się jakiś cwaniak, co nie da zarobić a na dodatek obrobi. Ale ja znalazłam jedno kasyno z którego żyje. Nie dopłacam ani groza ze swojej kieszeni już od kilku lat. Do końca też nie wieże w uczciwość tego kasyna, bo wiadomo na pewno manipulują w pewnym stopniu wygranymi. Ale jak na razie nie mam zamiaru rezygnować z ich usług, bo mi się to opłaca. Lecz z podbij pl zrezygnowałam po trzech dniach i nie mam zamiaru tam wracać. Pozdrawiam.


Madlen, to może podaj namiary na to kasyno …
Pozdro w 2009


Postanowiłem zainwestować w tą zabawę, na początek niedużo bo tylko 100zł. Zdecydowalem się na aukcjagrosz.pl, na podbij.pl zniechecily mnie automaty podbijajace cenę. Ale po krotkiej zabawie na aukcjigrosz.pl widze też pewne niedociagniecia, nie wiem nawet czy nie machlojki. Zegar odlicza na aukcji w ktorej biore udzial od minuty az do 00:00:00, gdzie wciaz mozemy zalicytowac, gdy juz sadzimy ze wygralismy dochodzi do ‚kontroli sesji’ po ktorej okazuje sie, ze aukcja trwa nadal, ponownie od 1min…
Sadze, ze system jest zdecydowanie niedopracowany, w koncu chodzi tu o refleks, kto pierwszy ten lepszy. Kontrola sesji daje mozliwosc licytacji i akceptacji podbic tym, ktorzy sie spoznili…

No coz, ludzka naiwnosc.

Podoba mi sie natomiast opcja 100%, 50% i 25%, ale w parze z ‚kontrola sesji’ system ten nie ma sensu…


@bucketpl:
Masz rację, ten system w ogóle nie ma sensu. To trochę tak jak jazda samochodem bez hamulców. Jedziesz dalej, tylko nie wiesz, kiedy się rozwalisz, ale na pewno staniesz, bo zabraknie paliwa…


Przesiedziałem w sumie już drugi dzień na obserwacji portali podbij.pl i aukcjagrosz.pl. Póki co uwazam, że każdyz nich ma coś co utrudnia nam zakupy na jasnych zasadach, na podbij smierdza mi automaty przebijajace same siebie o doprowadzajace do uejmnego zysku, na aukcjigrosz kontrola sesji powala wszystkich an lopatki. Nie dosc ze trzeba tram wygrac z czlowiekime, to jeszcze z komputerem kontrolujacym sesję.

Zaczalem jeszcze analizować aukcje na fruli.pl, wygląda to troszkę lepiej niz na poprzednich dwóch portalach. Jest to jasniejsze, mnije automatow, wiecej ‚manualnych’ podbic. Owszem zainwestowac rowniez trzeba. teraz wiem, ze 100zl kapitalu, ktory przeznaczylem na aukcjigrosz bylo definitywnym wyrzuceniem pieniedzy w bloto. Wydaje mi sie, ze musimy zainwestowac duzo, a zyskamy wiele, choc co do tego tez nie mamy 100% pewnosci. Wiele daje nam analiza zakonczonych aukcji, do ilu ludzie licytuja, jak zachowuja sie automaty itd.

Przyznam, ze wciaz kreci mnie ta ‚zabawa’, ale jak juz strace nerwy to pojde i kupie to co potrzebuje po normalnych cenach…


http://www.hotbid.pl

Ja trafiłem parę dni temu na ten serwis. Graficznie wygląda ciekawie, myślicie, że to godny rywal dla Podbij.pl?


Oby ten http://www.hotbid.pl był godnym rywalem bo podbij to taka tpsa w tego typu aukcjach – a z monopolem sie walczy:D


oto co udało mi się ScreemShot’nąć na podbij.pl. Troche dziwne że jedna osoba 4 razy podbija..
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/273665c54f2a5563.html


@ Obserwator

Dziwne, zwłaszcza, że były to manualne podbicia, nie automat. Moze to jakis poczatkujacy uzytkownik? Ale po co podbijałby własne oferty? Chyba, że pracownik podbij.pl :)) Choć nie popadajmy w obłęd.


Też bym nie szukał wszędzie oszustwa. Tym bardziej że powstają nowe serwisy (jak napisał demobil) więc daleko by na takim wózku nie zajechali.


Z technicznego punktu widzenia takie serwisy jak Hotbid.pl nie są nielegalne, ponieważ do żadnego z nich nie przyczepiła się jeszcze policja.


Do madlen; Rad od ludozi trzymajacych lape na takich aukcjach? Czy gdzies napisalem ze to moje? I prosze Cie nie dyskutuj glupio ze mna i nie wmawiaj mi ze zarabiasz na kasynie od ilus tam lat (chyba ze sa to kwoty rzedu kilkunastu zlotych dziennie)) bo i tak Ci nie uwierze. Znam wielu ludzi ktorzy graja lub grali i zaden na tym dobrze nie wyszedl. I nie mysl sobie ze pisze Ci to na zlosc, ale gralem nie tylko w Internetowych kasynacha ale tez w naziemnych i nie tylko w Polsce ale i na swiecie, znam mnostwo krupierow (nawet prywatnie, gdzie krupierzy maja zabrionione kontakty z klientami) i kazdy powie Ci to samo. Dziwie sie ze tutaj jeszcze nikt mnie w tej kwestii nie poparl, ale to z drugiej strony jest dyskusja o czyms innym, a biora w nieg udzial glownie ludzie ktorzy na ogol nie maja stycznosci z hazardem (patrzac po wypowiedziach). Na przyszlosc polecam Ci strone http://www.hazardzisci.org/ – poczytaj a pozniej dyskutuj.

Pozdrawiam


Blake ma rację – kasyno to zupełnie inna bajka w stosunku do tego typu aukcji jakie prezentuje podbij czy http://hotbid.pl. W tym pierwszym to czysty hazard w najlepszym wydaniu (nie bedę polemizował o wygrywaniu gdyż jestem w tej kwesti laikiem) natomiast wspomniane portale to nic innego jak zwyczajne licytacje.


po obserwacji podbij.pl stwierdzam, że oszustwa typu wystawianie tego samego przedmiotu kilka razy nie opłacałoby im się. skoro na laptopie wartym 3000zł zarabiają około 12000zł to dlaczego mieliby go nie wysłać osobie która wygrała. może źle liczę ale skoro cena końcowa wyniosła 120,85 zł a rosła od zera co jeden grosz to musiało być 12085 podbić, jedno podbicie to 1,22 zł, czyli 12085 x 1,22 daje nam 14743,70 zł + 120,85 + koszt wysyłki. Sami powiedzcie czy opłaca się oszukiwać?


Od paru godzin fruli.pl nie działa w ogóle …


Faktycznie fruli padło. A co do wypowiedzi martina to ona chyba wiele wyjaśnia – po co oszukiwać skoro i tak ma się z tego zarobek? żeby tylko przysporzyć sobie kłopotów? wątpię żeby twórcy tych serwisów igrali z ogniem.


Co jak co, ale Ten grający to miał szczęście lub instynkt, wtrafiło mu się jak ślepej kurze ziarnko.. Tylko jedno podbicie..(BEZ AUTOMATU) i wygrana (co za wyczucie czasu..:-) , to musi byc chyba BOND 007 :-) Pozdrawiam Tego LICYTATORA…
http://www.podbij.pl/auction/2563-asus-n50vn-fp031c-1


Witam

w dniu wczorajszym otrzymałem maila z reklamą za10groszy.pl.

Po zainwestowaniu 10zł (SMS na 45 podbić)pobawiłem się w licytowanie i trafiło mi się 300BiD (podbić) za 87gr. więcej mnie kosztował przelew bo 1 zł. Uważam że jest to dobry pomysł ponieważ jelenie licytują wtapiają i jak się policzy to prawie na wszystkich aukcjach wartość przebić kilkukrotnie przewyższa wartość towaru licytowanego. udało mi się jeszcze trafić telefon HTC za niecałe 40zł co mnie kosztowało 127przebić i mam nadzieje że go otrzymam. Chyba jeszcze się pobawie.


Gratuluje wygranej 😀 Próbuj chłopie też swoich sił na Hotbid, tam pewnie będzie jeszcze o wiele łatwiej wygrać :)


To od tej pory bedziesz należał do orędowników tego typu aukcji:D Dobrze że powstają nowe serwisy = nowe możliwości.


Hehe dokładnie, będę królował na Hotbid.pl :)


Nie mów hop – niech najpierw ruszy a ponem sobie tam panuj. tylko uważaj bo jeśli będzie rzeczywiście tak dobry jak piszą to ludzie się rzucą i możesz zostać szybko zrzucony z tronu.


To się Kolega DonCicio musi jeszcze uzbroić w cierpliwość bo jeśli dobrze policzyłem to ruszają w pierwszym kwartale lutego – coś koło 10. I do tego czasu podejrzewam że juz sie ludzie o nich dowiedzą wiec z tym królowaniem to bym wyhamował.


Nie no oczywiście żartuje Panowie, ale na pewno wielokrotnie spróbuję swoich sił w tego typu serwisach.


To zależy z jakiego założenia wychodzą – jeśli na początek chcą po cichu, spokonie zaczynać to im jakiś mega serwer nie jest potrzebny. Jeśli natomiast chcą uderzyć od razu do dużej liczby odbiorców (a tak sie może stać jeśli te nowości okażą się trafne) to faktycznie muszą zadbać o dobre zaplecze techniczne.


A ja jestem zadowolony z tego serwisu. Wygralem bon jubilerski wart 500 zl i troche elektroniki. Niestety nie jest to zabawa dla dzieciakow – trzeba zaryzykowac co najmniej 1 – 2 tys pln zeby zaczac wygrywac.


Jasne – dobry serwer na dłuższą metę i tak będzie potrzebny i oczywiście lepiej by było gdyby od razu takim dysponowali.


Co do tego czy mają lipny serwer to sie nie wypowiadam bo takich info nie mam,ale na pewno powinni wyciągnąc wnioski z potknięć rywali (różne zamieszania jak były kłopoty ze stronką, co prowadziło do upadku wiarygodności serwisu).


Tak przynajmniej powinno byc jak pisze Snopek bo to jest właśnie profesjonalne podejście do sprawy. Jeśli nie pokpili takich spraw jak serwer, dobre zaplecze techniczne to może i faktycznie uda im się miekko wylądaować po starcie serwisu.


Tak ale pamiętajmy, że serwer to nie wszystko. Zaufanie zdobywa się np. dobrą obsługą klienta – to tam przecież dochodzi do takiego mini spotkania właściciela z użytkownikiem. Oby o tym nikt nie zapominał bo się w przeciwnym wypadku szybko można zrazić.


Jeśli chodzi o stronę techniczną to dobry serwer to podstawa takiego serwisu, a jeśli chodzi o dobrą obsługę klienta to też jest bardzo ważna.


Moim zdaniem to trochę oszustwo bo mogą te „aukcje” podbijać pracownicy portalu jeżeli kończy się czas…


No właśnie nie mogą – tak jest przynajmniej napisane w regulaminie.


ekoeko udowodnij to ze ze nie moga.Reguly mozna naginac na kazdy sposob ale my o tym nie wiemy a tym bardziej nie udowodnimy.


Powiem wam tak… Przeczytalem kilkadziesiat postow. Nie chce mi sie czytac do konca bo mnie szlag trafia jak czytam niektorych z was i mi staje przed oczami obraz Polaka… Łachmyty, z garnuszkiem w ręku mowiacego ,,daj”… To ze mamy takie serwisy jakie mamy jest wynikiem tego ze wy głupole (nie mowie do wszystkich, prosze nie brac do siebie!) doprowadzacie do takiej sytuacji, ze pomysl GENIALNY w swojej wręcze prymitywnej prostocie, umozliwia komus zbudowanie willi z basenem, bo ktos przepadziwy i nieludzko pazerny dal sobie zmydlic oczy. I bedziecie krzyczec ze to oszusci, ale jestescie winni PAZERNOSCI!! zamiast uczciwie pracowac (nie rpzecze ze to robiecie) i zapracowac (jak autorzy serwisu) na cos co chcemy miec, wolicie myslec ze klikniecie w ostatniej sekundzie i zrobicie w łosia konkurenta o niku xyz… Zamiast pchac sie tam gdzie nos moga drzwiami przyciac, przeczytajcie (o ile umiecie) na jakich zasadach wlasnie nos zostaje przyciety i na czyje zyczenie… pozdro dla wygrywajacych.


Popieram przedmówce. Takie serwisy powstaja i przynosza kupe pieniedzy, poniewaz głupki z takich serwisow korzystaja.


mysle, ze inaczej do sprawy podchodza ludzie ktorych stac na pogranie sobie na takich serwisach – i oni traktuja to jako rozrywke – a reszta co wydaje tam statni grosz to bedzie pisac , ze to oszustwo ;]


[…] Tutaj – Oraz tutaj Podziel się z […]


mam pytanie do artykułu pisał pan o tym że za jedno podbicie tracimy 1,22 , ale z czego ???
Musi my to zapłacić , czy dodaje sie nam to do ceny końcowej?


Jak przyjżycie sie licytacją to jedna wielka sciema, ceny detaliczne zawyżone, zastanówcie sie zanim wpadniecie w wir hazardu!!!! mozna wiele stracić


edrian jeśli chcesz być choć trochę wiarygodny to przynajmniej nie rób błędów ort:/
Ceny detaliczne faktycznie nie są adekwatne do tego co np. przedstawia media markt – z tym sie zgodzę. Co do tej ściemy to nie byłbym juz tak do końca przekonany – obczaiłem tego nowo otwartego hotbida i jakoś nie zauważyłem żadnych podejrzanych licytacji – przedmioty idą za śmieszne pieniądze, nie widać żeby ktoś to wirtualnie nakręcał. Takie moje zdanie.


Chciałbym coś napisać na temat tego serwisu.
Pierwszą rzeczą jest to iż bardzo mnie dziwi że rzekomo „nieprzewidziane” awarie techniczne występują w takich aukcjach jak Laptop Acer, Laptop Apple czy różnego typu telewizorach. Czy to nie dziwne..? Bo mi tu coś śmierdzi.
Drugą rzeczą która jest dla mnie dziwna to aukcje których podam przykład.
Kolega x licytuje Telewizor (Szczegóły aukcji nr 4432 ‚TV 46″LCD SHARP Aquos’) i śmieszne jest dla mnie to iż zapłacił on więcej za podbicia niż telewizor jest warty pomyślmy czy licytujemy tutaj dlatego że jest tanio czy dlatego żeby kupić coś o 200zł droższe niż faktycznie telewizor jest warty (dodam że ceny detaliczne są tu wysoko zawyżone) Tak na zdrowy rozum kto by takie coś był w stanie zrobić wg mnie to tylko pracownicy podbij którzy wcale nie muszą wykupować tego telewizora wystarczy tylko że po wygranej aukcji nie potwierdzą zamówienia i wszystko jasne telewizor zostaje w posiadaniu Podbij.pl.
Prosiłbym o komentarz pracowników Podbij na powyższy temat.
Zgadzacie się ze mną?


a to mój email do podbij
Witam!
> podbijałem aukcję nr 4484
'Zestaw garnków Tefal INGENIO 17części L50799' moje ostatnie podbicie było 27.02.2009 14:45:33 i wtedy to właśnie zakończyła się aukcja z moim loginem jako pierwszy więc dlaczego aukcję wygrał kto inny i to 2 minuty później??????????????? tylko proszę mi nie wmawiać że to awaria a jeśli tak to żądam prawa wykupienia tych garnków, jeśli takiego prawa nie uzyskam to w takim wypadku wnoszę o zwrot pieniędzy za wykupione podbicia i chcę je zwrócić bo to jest zwykłe oszustwo.
a oto odpowiedź jak od zespołu downa:
O godzinie 14:40:00 miała miejsce nieprzewidziana awaria techniczna, w
wyniku której zakończyły się niezgodnie z regulaminem następujące aukcje:

4473 Apple Mac Book Air

4432 TV 46â?? Sharp Aquos

4485 Acer Aspire ONE

4486 Lego 3353

4484 Zestaw Garnków Tefal INGENIO

Aukcje te zostały już wznowione z licznikiem 60 minut.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości pozostajemy
do dyspozycji pod adresem pomoc@podbij.pl

Przepraszamy za wszystkie niedogodności.

Pozdrawiamy,

Zespół Podbij.pl

i następna:
ale ta awaria nie była z mojej winy więc proszę o zwrot podbić lup prawo
wykupu aukcji – jeśli nie postaram się opublikować ten materiał w wielu
źródłach z niekorzyścią dla serwisu, a jeśli aukcja była zakończona z moim
zwycięstwem to powinienem mieć chociaż prawo do wykupu towaru na którym w
tym momencie i tak zarobiliście 200%.
Proszę o szybkie rozpatrzenie mojej sprawy.

i oni:
Aukcja zostanie puszczona od stanu na jakim się zakończyła, czyli od
ceny która została zaklasyfikowana jako ostatnia, ze wszystkimi
zainwestowanymi podbiciami od użytkowników i ze wszystkimi pozakładanymi
podbijautomatami.

Z poważaniem, zespół podbij.pl
oceńcie sami – myslę że nie warto korzystać z tego serwisu bo to strata kasy


Wg. mnie aukcja powinna być wycofana, a podbicia zwrócone.


Zgadzam się – aukcja powinna być zdecydowanie anulowana a podbicia zwrócone (nawet z nawiązką). Nie pozostaje nic innego jak uciekać do konkurencji: ja polecam hotbida (choć nie zmuszam:) – warto spróbować.


Kris daltego ludzie uciekają do innych serwisów – coraz wiekszą popularnośc zyskuje hotbid, na horyzoncie juz bravosms sie szykuje i Bóg raczy wiedzieć kto jeszcze.


Czy ktoś kiedyś z was czytał ten poradnik? http://allegro.pl/show_item.php?item=577908798
bo podobno warto go przeczytać…


zastanawiam sie ile wpisow na tej stronie jest wygenerowanych od specow PR?
Agencje Public Relations obserwuja takie portale jak ceneo,opineo itp i za 10gr oferuja wpisy pozytywne o produkcie.
Podejrzewam ze podbij.pl tez zainwestowalo w taka dzialalnosc i dlatego proponuje te wiadomosc przyjac jako kubel zimnej wody zanim napalicie sie bo ktos tu napisal ze ‚wygral’ laptopa za 10zl


Niech mi ktoś powie że to nie są boty…

http://www.podbij.pl/auction/5488-patriot-flashdrive-32gb-usb-2-0-xt-boost-180x

Spójrzcie na cene DETALICZNĄ i cenę AUKCYJNĄ!


W związku z tym, że konferencja o marketingu szemranym się zakończyła (wkrótce wpis) i materiały dowodowe już spełniły swoją rolę. W ciągu dwóch dni znikną wszystkie fałszywe wpisy a ich autorzy zostaną nagrodzeni nie do końca pozytywnym wpisem.


[…] który osobiście się do nas pofatygował w celu zebrania informacji na swój artykuł – Podbij.pl – Ciąg dalszy dyskusji. Uważamy go za dość wyważonego. Chcielibyśmy zaznaczyć, że nie unikamy dyskusji na temat […]


Mi podoba się ustrzel.com – program lojalnościowy, czat, możliwość zamiany na pociski. A słyszeliście o whofirst.pl? Z tego co widzę to wreszcie coś innego a nie klon podbij.


Kiedyś się odbiją, albo dobiją… chyba, że nie 😉


A ja zauważyłem pewną ciekawą rzecz w podbij_pl, napisałem mały sprytny programik który uruchamia swój licznik z odmierzanym czasem który jest do końca aukcji, synchronizacja odbywa się na tej zasadzie że jeśli zegar na stronie aukcji zostanie podbity o 5 czy 10 a nawet 20 sekund to program zaczyna odliczanie natychmiast od tej wartości zegara, i tak zauważyłem że w serwisie podbij_pl jakoś inaczej liczą sekundy, przy uruchomieniu zegarka u mnie lokalnie od 40 sekundy powiedzmy (oczywiście zesynchronizowana jest zmiana zegara z uruchomieniem odliczania) to rezultat tego taki jest że kiedy zaczyna mijać te 40 sekund to raz na moim lokalnym liczniku już dawno czas minął, albo jeszcze brakuje do końca z 3 sekundy a na stronie już 1 sekunda. Coś jest nie tak już w tej kwestii, a system licytacji opiera się przecież na czasie, a tu zonk sekunda nie trwa sekundę…. Kiedyś ktoś zdesperowany odwiedzi ich serwerownie 😉


A Onetwo.pl? Można tu poprostu kupić, albo zagrać. Obniża się cenę w dół, nawet o 60 groszy. Koszt jednego zbicia to 1 a nie 1,22 pln. Nie ma automatów… Założyłem konto. Może jest ktoś, kto pomoże to rozkminić? Wg mnie można nabyć towar przynajmniej 25 – 30% taniej niż w sklepie. Patrzyłem na ich ceny w ceneo. Wyglądają nieźle.


Wszędzie na tych serwisach można nabyć towar taniej. Kwestia odpowiedniej strategii gry, trochę cierpliwości, funduszy i szczęścia. Gram na oligoo od jakiegoś miesiąca i jestem zadowolony z asortymentu i samych reguł. Na koniec jeszcze załączę linka dla osób o dobrym sercu (czyt. m.in. mnie :)), można w dzień dziecka dać trochę pieniędzy dla potrzebujących. Szczegóły napisane tu: http://blog.oligoo.pl/?p=234


dzięki majkel za cynk. ja na pewno zagram. nie można przegapić takiej okazji, a przy tym pomóc dzieciakom. spoko akcja


no wiadomo, pożyteczne to wiadomo, bo dla dzieciaków i przyjemne bo można sprawić sobie lub komuś całkiem fajny prezent


Podbij.pl to jedno wielkie naciągactwo, nie podoba mi się ta strona, tylko kasę można stracić.


Poczytałem wiele komentarzy, postanowiłem sprawdzić na własnej skórze. Nie wnikam w szczegóły, w ilości użytkowników a w ludzki umysł. Wypowiem się o krótkim pobycie na za10groszy.
Zastanawia mnie, jak można tracic logikę myślenia. Oto bowiem oglądałem licytację laptopa. Pewna osoba, ustawiła tam automat, widziałem ją przy cenie 500 , kilkanaście razy podglądałem aukcję, osoby się zmieniały, ale ta jedna nie. Skończyłem patrzeć na aukcję przy cenie bojad 2250 /laptop wart 6900/ I myśle sobie tak. Maksymalnie chodziły na aukcji 3 automaty. W zakresie 2250 a 500 jest do licytowania 1750 zł, czyli 175 000 groszy. Jeśli osobnik, o którym mówię podbijał zawsze co trzeci więc „upuścił” ze swojego konta 58 333 bidy. Nawet kupując je najtaniej zapłacił za nie 5833 zł. Dopłacając portalowi 2250 przy wygranej wyda na laptop ponad 8000 zł. Gdzie sens, gdzie logika? Ba… Jakie zdumienie, gdy w innych trwających 6ciu aukcjach również widziałem jego automat. Takich osób jest kilka. Inna obstawia regularnie aukcję o bidy, czyli o środek płatniczy na aukcji. I co zauważam, Ano licytuje od początku, potrafi za 600 bidów licytowac i do 30-40 złotych. Najczęściej we dwoje, lub troje. Znów wyliczenie. 30 złoty to 3000 groszy – czyli co trzeci traci 1000 bidów na zakupienie 600 bidów.
Moja, podkreślam, moja osobista opinia jest taka.
1. W serwisie są osoby, nicki, jak zwał, tak zwał, pomagające właścicielowi serwisu wyciągnąć maksymalny zysk. Nie twierdzę, że są to automaty ustawiane przez właściciela, jakże bym śmiał, to nie w moim stylu.
2. Uważam, że każdy tego typu serwis powinien mieć jasno sformułowaną, czytelną i od razu komunikowaną potencjalnemu zainteresowanemu informację, że nawet w przypadku nie wygrania aukcji, musi wnieść do uakcji opłatę w postaci straconych w czasie licytacji bidów.

Z drugiej strony… Przecież świat biznesu elektronicznego żyje z niewiedzy, bądź niepełnej wiedz szarych obywateli.


Znalazlem nowa strone typu podbij!
Wysyp stron tego typu to juz plaga 😉

http://tnij.info/odzera


Witam

A co z umową, czy możan ją zerwać i jak?

Czy jak juz raz zagrasz czy można rozwiązać umowę?

Np. bieżesz udział tylko w jednej aukcji wygrywasz i wypowiadasz umowę …

W regulaminie nie jest to jasne napisane …


Jeśli ktoś planuje w to grać to polecam zajrzeć na http://www.resumir.pl , można tam sobie porównać aukcje na równych portalach, jak długo trwałym, jakie osiągały ceny itp. Są one aktualizowane na bieżąco więc to niezłe źródło informacji.


Witam
W styczniu lub lutym rusza nowy portal aukcyjny który bedzie oferował na swojich aukcjach zakup samochodów osobowych tylko nowe auta i zakup mieszkań M3 i też tylko nowych z tego co wiem aukcje mają być terminowe np.auta 10dni i cena nie wieksza niż 8tyś zł a mieszkania 15 dni i cena 15tyś zł mieszkania mają być z różnych stron Polski około 10 dużych miast a auta to VW PASSAT TDI VW TIGUAN, AUDI A4 TDI , TOYOTA AVENSIS TDI , i co wy na to powiecie jest prosty przelicznik Portal nie jest w stanie na tym zarobić i jak to bedzie możliwe a no podobno będzie ale pewnie usłyszymy jeszcze o tym w mediach zanim ruszą to bedzie jakas kampania reklamowa Mam te informacje bo właścicielem portalu ma być mój znajomy który jest dość zamożny chce stwożyć coś czego jeszcze nikt w polsce i może na świecie nie zrobił ja osobiscie nie wiem czy mu sie to powiedzie ale on twierdzi ze tak
Pozdrawiam i zachecam do wypowiedzi


Witam
Bardzo ciekawy artykuł, choć opinię są różne, no ale nikt nikogo nie zmusza, ja próbuję teraz swoich sił na graniewlicytowanie.pl
pozdrawiam i powodzenia


http://www.1zet.pl studenci z warszawy wzięli się w końcu (z pomocą finansowaną) przez Państwo za polski hazard i tak trzymać …


Czy ktoś był na stronie http://www.antyaukcje.pl czy to w ogóle jest legalne ? To jakaś masakra !


Ja wpadlem na http://www.spacebid.pl – prosze o opinie jesli ktos cos wie, zapowiadaja sie dosc ciekawie.


Czy podbij.pl jest hazardową grą – niestety pewnie tak – zawsze jak gdzieś jest losowość i kasa to jest to nazywane hazardem. Choć ja np. byłbym za wykluczeniem z grona gier hazardowych zakładów bukmacherskich, bo przecież trzeba się tam nagimnastykować aby stworzyć dobrą analizę. Jednak na moich chęciach tylko się kończy. Jest to tak zaszufladkowane i nic na to się nie poradzi.


warto to zobaczyć
CAŁA PRAWDA O……………

http://www.youtube.com/watch?v=UpKFfUuKqcs&feature=related


Gdy tylko się pojawiły te aukcje od razu zauważyłem, że musi być coś na rzeczy – przecież przy małej oglądalności te serwisy by plajtowały – te wszystkie boty są masakryczne. Zainstalowałem sobie taki soft i w opcji normalnie już były boty – nakłanianie do oszustw :( To mnie wyleczyło ze stawiania takiego skryptu a już na pewno z kupowania na tego typu aukcjach.


podbij to scierwo ktore powinno dawno siedziec.


to banda oszustów!!
wygralem perfumy i mi nie przyslali poza tym ciężko sie z nimi skontaktować przy składaniu reklamacji!!!!!
ciekawe jaki bedzie finał tych złodziei!!!


Dziękuje za artykuł. Dodałem blog do ulubionych :)


W pierwszym akapicie wkradl się błąd odnośnie adresu.., ale tylko w jednym miejscu dalej już jest ok. (trochę szkoda, że na wstępie – chyba że do celowe ;P )


A ja widzę, że mają problemy i to nie małe. Teraz toczy się zaledwie 3 aukcje. Wyciąganie kasy na bieżące finansowanie działalności od użytkowników przez tzw. „Top Aukcje” im nie wychodzi. Ludzie się zwyczajnie od nich odwórcili i słusznie – poprostu widzą co się dzieje. Od stycznia b.r. mozna tam jedynie dużo stracić, wiem co mówię. Podbij zeszło na psy i nechybnie nedługo upadnie. I dobrze…


Witam wszystkich

Nie wiem czy już ktoś o tym wspomniał, ale działanie tego serwisu jest jak konkurs SMS, każdy płaci jeden wygrywa, nie ma co narzekać, wystarczy tego unikać


Ja osobiście uważam że zakłady sportowe, bukmacherstwo to usługa, rozrywka a naturalnie każdy ma prawo wypowiedzi.


Na stronie bidstracking.pl można śledzić tego typu „aukcje” z serwisu za10groszy np. kto ile wydał? ile zarobił serwis?


Some companies allows you to work with multiple promotion if
you are purchasing multiple item.


If something you want to make use of a coupon for is likely to
be happening selling, you are able to conserve more using a
coupon clipping service to order a number of the identical promotion.


At least in my home, they’re essential and they can also
end up being one of many most expensive objects around the market list.

Zostaw komentarz

(wymagane)


(wymagane)

Podgląd komentarza: