14
Lut
2011

Kilka prostych prawd internetu

Niemal wszyscy z niego korzystamy, coraz bardziej go lubimy, coraz więcej w nim wydajemy, a jednak kilka prawd pozostaje aktualnych.

1. Można tu znaleźć wszystko.

To czy legalnie, to inna sprawa, jednak internet to kraina wielkich możliwości.

Każdy kto chce się uczyć – może tu znaleźć wiedzę, każdy kto chce coś kupić, może to tu namierzyć i niemal każdy kto chce coś sprzedać – znajdzie tu kupca.

2. Można nie znaleźć nic.

Pomimo zaawansowanych skryptów wyszukiwarek, to co stworzymy może łatwo zaginąć w szumie informacyjnym. Nasz klient może nigdy nie trafić na naszą stronę, a osoba zainteresowana tematem nigdy nie odczyta opublikowanej wiadomości. To ryzyko dotyczy każdej branży, dlatego główną regułą biznesu w sieci jest bycie dostrzegalnym.

3. Każdy ma szanse zarobić.

W internecie liczy się pomysł, od sprzedawcy obroży dla psów, po brokera nieruchomości, biznes w internecie jest dla każdego.

4. Nie każdy zarobi.

Ale choć pieniędzy jest wiele, chętnych zawsze jest więcej – tak więc dla wielu niestety rynku nie wystarczy. I choć byśmy chcieli inaczej znacząca większość internautów:

  • Wyłącznie wydaje pieniądze w sieci;
  • Zarabia grosze na drobnych transakcjach;
  • Działa na bilansie zerowym;
  • Traci swoje biznesy w sieci.

To jednak dotyczy każdej gałęzi i na tych którzy w internecie spodziewają się znaleźć nieograniczony rynek zbytu, czeka niemiła niespodzianka.

5. Internet nie zna pór dnia.

Co w praktyce oznacza, że nasz wkład w internet – czy to film, strona www, oferta, ogłoszenie czy post – może pracować 24h na dobę – ponieważ zawsze znajdzie się osoba, która z różnych przyczyn zakupy robi o 3 nad ranem.


6. Internauci lubią słowo „darmowe”

Jest to większy wabik niż na co dzień. Ponieważ w realnym świecie z zasady spodziewamy się ceny za produkt lub usługę. W sieci jednak od początku wiele opcji było za darmo i na wielu rynkach jedyna forma konkurencyjności to bycie za darmo, a na dodatek lepszym pod względem oferowanych produktów czy usług.

To kilka oczywistych prawd – skoro jednak są tak oczywiste, to czemu tak wiele firm ich nie przestrzega?Napisane przez: Michał Mietliński

Komentarze


Zgadza się.

Szczególnie słowo „darmowe” wzbudza w ludziach chęć posiadania.


W Internecie nie wszystko jest takie kolorowe jak nam się wydaje, trzeba uważać.


Niestety w internecie jest dużo naciągaczy, którzy kuszą super metodami na zarabianie przez internet, a ludzie to kupują, bo wiadomo, że każdy chciałby zarobić ale się nie narobić. A przez te wszystkie lata ludzie się jeszcze nie nauczyli, że większość takich rzeczy to przekręty.


Najlepsza metoda na zarabianie przez Internet ? Sprzedawać szkolenia i „sposoby” na zarabianie przez Internet 🙂


Ja bym powiedział że to kopalnia wiedzy dla tych co chca sie czegos nauczyc 🙂
pozdrawiam autora 🙂


zgadzam się w 100% można zaleźć wszystko i nic, można zarobić dużo kasy i nic


zgadzam się w 100% można zaleźć wszystko i nic, można zarobić dużo kasy i nic, no i czynne całą dobę


W internecie bardzo łatwo znaleźć odpowiedź prawie na każde pytanie, ale jeśli chodzi o autentyczność informacji, to nie jest tak ciekawie. Wikipedia czy jakieś znane portale branżowe – OK, ale w innym przypadku to bym informacje brał pod uwagę z dużym dystansem.


Internet to moc i siła ale jednocześnie rodzi wielkie niebezpieczeństwa. Warto korzystać z niego mądrze i z rozwagą. Nasza firma postawiła na reklamę w internecie nie tylko swoją ale naszych klientów również.


Ogólnie w internecie można pewnie wszystko znaleźć, ale w Polskim internecie wciąż są tematy, na które informacji jest jak na lekarstwo. Dlatego zacząłem uczyć się języka obcego 🙂

Jeśli chodzi o zarabianie w internecie lub za jego pomocą, to miejsca jest jeszcze dla całej rzeszy osób, tylko jest jedno ale – nie ma dróg na skróty i wszystko co ma jakąkolwiek wartość ma również swoją cenę, a ceną za sukces jest ciężka i przemyślana praca. Dla osób, które nie boją się ciężkiej pracy internet stoi otworem 🙂


Zapraszam na http://www.oddechdlaeweliny.pl/


Jedna wielka prawda dotycząca internetu – internet to wielki bałagan.


W internecie niby wszystko można znaleźć ale to nie do końca prawda!


Jeśli chodzi o studiowanie, to internet jest dobry w wyszukiwaniu materiałów do prac naukowych i do korzystania zdalnego z bibliotek.

http://www.obuwiebuty.com.pl/


internet to wór bez dna ;D

Zapraszam do mnie http://www.bemanager.pl/


bardzo fajny post, przy okazji zapraszam do mnie 🙂 http://www.daten.com.pl/


bardzo lubie tego bloga 🙂 zapraszam do siebie http://www.klubwidzimisie.pl/


bardzo ciekawe spostrzeżenia 🙂 polecam http://www.loemos.org.pl/


ciekawe podejście do sprawy 🙂

zapraszam na http://www.aunda.com.pl/


Czasem się zastanawiam jakby nasz świat wyglądał bez Internetu…


no ludzie by zginęli ;D
polecam http://www.uskia.pl/


ciekawy artykuł

polecam http://www.mdkbochnia.pl/


Ciekawy wpis 😉
zapraszam do mnie http://www.bieng.org.pl/


za dużo podaje się nie prawdziwych informacji


za dużo podaje się nie prawdziwych informacji
Zapraszam – http://www.dmrozynscy.pl/


Ciężko było znaleźć ten artykuł w google, strona ciekawa, zasługuje na lepsze pozycje w wyszukiwarkach. SEO w 2015 stało się skomplikowane, jest coś co ci się napewno przyda, poszukaj sobie w google – niezbędnik dla każdego webmastera

Zostaw komentarz

(wymagane)


(wymagane)

Podgląd komentarza: