14
lut
2011

Kilka prostych prawd internetu

Niemal wszyscy z niego korzystamy, coraz bardziej go lubimy, coraz więcej w nim wydajemy, a jednak kilka prawd pozostaje aktualnych.

1. Można tu znaleźć wszystko.

To czy legalnie, to inna sprawa, jednak internet to kraina wielkich możliwości.

Każdy kto chce się uczyć – może tu znaleźć wiedzę, każdy kto chce coś kupić, może to tu namierzyć i niemal każdy kto chce coś sprzedać – znajdzie tu kupca.

2. Można nie znaleźć nic.

Pomimo zaawansowanych skryptów wyszukiwarek, to co stworzymy może łatwo zaginąć w szumie informacyjnym. Nasz klient może nigdy nie trafić na naszą stronę, a osoba zainteresowana tematem nigdy nie odczyta opublikowanej wiadomości. To ryzyko dotyczy każdej branży, dlatego główną regułą biznesu w sieci jest bycie dostrzegalnym.

3. Każdy ma szanse zarobić.

W internecie liczy się pomysł, od sprzedawcy obroży dla psów, po brokera nieruchomości, biznes w internecie jest dla każdego.

4. Nie każdy zarobi.

Ale choć pieniędzy jest wiele, chętnych zawsze jest więcej – tak więc dla wielu niestety rynku nie wystarczy. I choć byśmy chcieli inaczej znacząca większość internautów:

  • Wyłącznie wydaje pieniądze w sieci;
  • Zarabia grosze na drobnych transakcjach;
  • Działa na bilansie zerowym;
  • Traci swoje biznesy w sieci.

To jednak dotyczy każdej gałęzi i na tych którzy w internecie spodziewają się znaleźć nieograniczony rynek zbytu, czeka niemiła niespodzianka.

5. Internet nie zna pór dnia.

Co w praktyce oznacza, że nasz wkład w internet – czy to film, strona www, oferta, ogłoszenie czy post – może pracować 24h na dobę – ponieważ zawsze znajdzie się osoba, która z różnych przyczyn zakupy robi o 3 nad ranem.


6. Internauci lubią słowo „darmowe”

Jest to większy wabik niż na co dzień. Ponieważ w realnym świecie z zasady spodziewamy się ceny za produkt lub usługę. W sieci jednak od początku wiele opcji było za darmo i na wielu rynkach jedyna forma konkurencyjności to bycie za darmo, a na dodatek lepszym pod względem oferowanych produktów czy usług.

To kilka oczywistych prawd – skoro jednak są tak oczywiste, to czemu tak wiele firm ich nie przestrzega?Napisane przez: Michał Mietliński

Komentarze


Myślałem, że w google znajdę wszystko ale zacząłem studiować ;p


Ja myślę, że jednak pkt. 6 ostatnio trochę stracił na znaczeniu. Wiele internautów słowo „darmowy” wprawia w irytację i wzbudza dodatkowe podejrzenia. Można powiedzieć, że internauci zaczynają się uodparniać na to :)


Nie mieliśmy jeszcze w historii naszej cywilizacji (pomijając wszelkie pseudoteorie) dostępu do tak dużej ilości informacji i to dostępu globalnego. Na jednym z wykładów, gdzie poruszany był temat nośników pamięci słyszałem, że na jednej płycie CD zmieściłyby się wszystkie zbiory starożytnej biblioteki Aleksandryjskiej, która była największą biblioteką starożytności. Do czego dążę? Internet to z niczym dotychczas nieporównywalne źródło wiedzy oraz możliwości i warto z niego świadomie korzystać. Czasami żartobliwie mówi się, że jeżeli czegoś nie ma w Google, to znaczy że to nie istnieje, jednak czy tak do końca jest to tylko ironia?


Nie zgodzę się z baxi, a poprę autora wpisu. Określenie „darmowy” jest wpisane w Internet. Oprogramowanie, usługi – od tego rodzaju darmowych komponentów zaczynał się Internet. Zaczynał się i trwa nadal, to zakorzenione w umyśle. Opłaty za treść i narzędzia w Internecie wywołują oburzenie. Poza tym w większości przypadków można znaleźć darmowe odpowiedniki płatnych komponentów.


„Darmowy” jest potężnym wabikiem. Na Facebookowym fanpage firmy mojej żony zrobiliśmy kilka razy prostą zabawę, w której można było dostać coś za darmo. Teraz, gdy tylko informujemy o dodaniu czegoś nowego do asortymentu, od razu jesteśmy zalewani lawiną pytań, czy będzie jakaś zabawa, w której będzie można dostać to za darmo 😉


No, cała prawda, w internecie jest zarazem wszystko i wielkie nic. Gdy chce się znaleźć coś na prawdę specjalistycznego jest niemal bezużyteczny.

Dobrze ujęte prawdy o internecie 😉


W marketingu internetowym bardzo dobrym sposobem na reklamę jest e-mailing.
Na stronie umieszcza się właśnie DARMOWEGO e-booka np,którego można dostać
dopiero po wpisaniu danych osobowych i adresu e-mail w formularzu.Budują listę adresową i to jest dobre
Biznesmeni,którzy zarabiają na kursach o biznesie ,proponują klientowi zapisanie się na darmowy kurs e-mailingowy o biznesie,w których udostępniają także filmy wideo .
Wzbudza zaufanie i po pewnym czasie można coś sprzedać takiemu klientowi
Poprzez e-maile nawiązuje się bezpośredni kontakt z klientem.
http://www.biznesporady.bloog.pl
Adrian


Ja znam przypadki, pewnie Wy również że pod pojęciem „Internet” kryją się takie serwisy jak nk, fb i fotka. może jeszcze interia, wp. często już bez maila. i słyszeć tą dumę mam internet, i umiem się obsługiwać komputerem, a jak gg nie uruchomi się przy starcie, ja szok, telefon do informatyka, informatyk przychodzi, w chodzi w programy->gg, i po robocie:) sytuacja prawdziwa:)


Zagadzam się z punktem 3 artykuły.
Wystarczy pomysł aby zarobić w internecie, wystarczy swoerzyć stronę, której jeszcze nikt nie postawił i czekać aż strona zainteresuje innych.


Punkt 3 rzeczywiście ok, jednakże sama realizacja strony, nawet przy dobrym pomyśle to nie wszystko :) W obecnym zalewie serwisów z różnoraką treścią warto zadbać o marketing, a poza tym tworząc stronę odpowiedzmy sobie na pytanie dlaczego nasza jest lepsza od innych i czy samemu będąc internatem wszedłbym na nią :)


Na końcu internautą oczywiście poproszę admina o edit :)


No punkt 3 wszystko fajnie, ale poczatkowo trzeba wlocyc i tak jakby zamrozic gotowke, zeby bylo cos z tego;P


Stwierdzenie „5. Internet nie zna pór dnia.” jest moim zdaniem bardzo naciągane. Odwiedziny od 1 do 6 nad ranem stanowią 2-3% odwiedzin dobowych (na moich stronach). Owszem, jest szansa na zarobek ale adekwatny do odwiedzin… więc bardzo znikomy.


W internecie jest jeden wielki bałagan,a jeżeli chodzi o szczegółowe informacje to niestety ale nam nie pomoże.


Ogólnie to chyba Internet to najlepszy z wynalazków obecnej epoki, jeśli patrzeć pod kątem użyteczności dla szarego człowieka. Prawie nieograniczone źródło informacji, jednak w szumie informacyjnym czasem rzeczywiście można nie znaleźć tego, czego się szuka…


Dokładnie jak w punkcie 3:
Wystarczy znaleźć pomysł aby zarobić w internecie, wystarczy swoerzyć stronę, której jeszcze nikt nie postawił i czekać aż strona zainteresuje innych.


Internauci lubią słowo “darmowe” – W dzisiejszych czaszach ze słowem darmowy trzeba uważać, jeśli to ma być wabik dla klienta. Wiele dużych firm oferuje coś za darmo, ale tak na prawdę to nie jest, bo w regulaminie drobnym maczkiem napisane jest że pobiera się opłatę taką czy inną.


Internet to zbór wielu informacji. Niestety każdą taką informację, jeżeli chcemy żeby była ona rzetelna powinniśmy sprawdzić w przynajmniej dwóch źródłach. Często możemy trafić na informacje, które istnieją lecz w zupełności mijają się z prawdą, bo ktoś nie potwierdził źródła. Trzeba być warto uważnym podczas przeglądania internetu bo nie raz ktoś nas będzie chciał oszukać.


Internaciu kochaja słowa: darmowe, tanie, promocje itd


Zdecydowanie prawdy wciąż aktualne. Choć z Internetu trzeba umieć korzystać. Coraz więcej klonów, wyłudzeń. Jeszcze kilkanaście lat temu ludzie żyli bez niego – jak oni to robili? 😀


Święte słowa kolego. Jest dokładnie tak jak piszesz :) Ale z tym zarabianiem- trzeba próbować.


Właśnie tego typu POMYSŁOWOŚĆ sobie cenię!
W dzisiejszych czasach okazuje się że bardziej niż umiejętnościami przydaje się wykazać kreatywnością. Przykładem może być dopiero wschodząca firma Estimet. Z pozoru niczym się nie wyróżnia (obróbka blach i metalu) ale zanim jeszcze weszli na rynek stworzyli swoją stronę w wersji pre-launch która ma za zadanie zainteresowac klientów swoją ideą i być swoistym ‚teaserem’ tworzącym poczucie smaczku i zainteresowania u potencjalnego klienta (oczywiście jednocześnie wzbudzając uczucie wyczekiwania na otwarcie pełnej strony) – tego typu pomysły na prawdę sobie cenię i tak jak wyżek napisałem przedkładam kreatywność nad umiejętności praktyczne :)

Pozdrawam.


Dla wielu internet to Google, jeśli przez Google natrafimy na niedziałającą albo śmieciową stronę, to znaczy że internet jest zepsuty. Z takimi opiniami się spotkałem :)


Niestety tak właśnie jest. Przez większość maluczkich Google utożsamiany jest z internetem. Funkcjonuje nawet określenie „wyguglować” jak zastępnik wyszukać. Google staje się monopolistą i zaczyna wykorzystywać swą dominującą pozycję na rynku dyktując jaki internet ma być – wskazówki Google dla webmasterów. Przydała by się jakaś alternatywa. W końcu są dotacje na innowacyjną gospodarkę, może ktoś napisał by jakiś dobry biznes plan i uruchomił polską wyszukiwarkę? W końcu Czesi mają seznam.cz, Rosjanie yandex.ru a my w 95% polegamy na Googlu. Smutne…


Można znaleźć wszystko, ale nie wszystko jest prawdą i trzeba uważać.


Internet to bogate źródło wielu informacji, jednak też ogromne wysypisko śmieci – dlatego jeśli szukamy rzetelnych informacji, warto skorzystać z klasycznych książek, które na pewno nie wprowadzą nas w błąd. Korzystając z internetu warto brać poprawkę na wszystko co się tu znajdzie, wie to każdy kto na co dzień z niego korzysta.
Bioderma.


„Nie każdy zarobi” – to prawda, marketing internetowy to ciężki kawałek chleba…


rzucam linkiem bo ktos prosil http://www.tanie-loty.com.pl/tanie-loty-do-toronto.html pozdro :)))


Dziękuję serdecznie za ten wpis, pozdrawiam!


Bardzo dobry wpis :)


Co do punktu 6 to popularność na słowo darmowe spada.


Niestety jak to zostało wspomniane w artykule Internet nie zna godziny i należ zapewnić jak najlepszy kontakt z klientem w godinach poza pracą bo inaczej można go stracić.

wynajem samochodów Szczecin


Internauci są nie tylko bardziej sceptyczni, ale też bardziej świadomi wydaje mi się. Dokładnie wiedzą, czego szukają.


Ja wierze, że da się zarobić nawet na pomaganiu producentom gier w promocji i recenzjach. Tworze w tym celu platformę dla graczy, gdzie mogliby się wykazać, zarobić czy wygrać bony np. na kolejne gry – http://www.wtestsbetagames.com


zawsze więcej ludzi będzie chciało kupować w internecie niż zarabiać. Dlatego internet to dobry sposób na zbudowanie jakiegoś ciekawego biznesu.


Ponoć w google można znaleść wszystko i w pewnym sensie to prawda jeśli się wie jak i gdzie szukać, wiedzą to wytrawni GUUGLERZY :) a co do zarabiania – internet daje każdemu możliwość dotarcia (również za free) do tysięcy lub dziesiątek tysięcy ludzi w jednym momencie a to potężna dźwignia marketingowa..


Cała prawda na temat internetu :) Chciałbym jeszcze dodać, iż czy tego chcemy czy nie internet jest przyszłością nie tylko finansową, ale także społeczną.


Gra słowami jest bardzo ważna, używanie słów „darmowe” lub skłaniających do interakcji nadal mają się bardzo dobrze, wszystko można zobaczyć w statystykach.


Trzeba przy tym wszystkim uważać i prześwietlać każda ofertę, naciągaczy i oszustów nie brakuje…


Niestety w internecie coraz bardziej trzeba uważać, niestety uważać trzeba na wszystko, i do wszystkiego trzeba podchodzić z odpowiednim dystansem.


święte prawdy :)


Super artykuł 😉 ale i tak nie nauczy rozsądnie postępować w internecie :/


Każdy może zarobić 😉 Każdy! Wystarczy tylko mieć pomysł i chęci, a po ciężkiej pracy na pewno będą przynoszone profity.


Rewelacyjny artykuł, powinni uczyć tego na informatyce 😉
pogotowie naprawcze w krakowie


Dla osób które nie potrafią umiejętnie posługiwać się internetem niestety to zło 😉 czysta prawda z tym artykułem :)


Brawo.Takie artykuły powinno się czytać jako praca domowa z informatyki.

Durzy wybór akcesoriów kuchennych do twojej kuchni.


To fakt Internet rządzi się swoimi prawami:)


Dokładnie, ale to dobrze, że w necie jest taka swoboda:)


Oj tak, darmowe to jest to czego szuka się najwięcej:)


W dzisiejszych czasach nic co by było wartościowe nie jest za free.
radca prawny Gliwice


Zgadza się.

Szczególnie słowo „darmowe” wzbudza w ludziach chęć posiadania.


W Internecie nie wszystko jest takie kolorowe jak nam się wydaje, trzeba uważać.


Niestety w internecie jest dużo naciągaczy, którzy kuszą super metodami na zarabianie przez internet, a ludzie to kupują, bo wiadomo, że każdy chciałby zarobić ale się nie narobić. A przez te wszystkie lata ludzie się jeszcze nie nauczyli, że większość takich rzeczy to przekręty.


Najlepsza metoda na zarabianie przez Internet ? Sprzedawać szkolenia i „sposoby” na zarabianie przez Internet :)


Ja bym powiedział że to kopalnia wiedzy dla tych co chca sie czegos nauczyc :)
pozdrawiam autora :)


zgadzam się w 100% można zaleźć wszystko i nic, można zarobić dużo kasy i nic


zgadzam się w 100% można zaleźć wszystko i nic, można zarobić dużo kasy i nic, no i czynne całą dobę


W internecie bardzo łatwo znaleźć odpowiedź prawie na każde pytanie, ale jeśli chodzi o autentyczność informacji, to nie jest tak ciekawie. Wikipedia czy jakieś znane portale branżowe – OK, ale w innym przypadku to bym informacje brał pod uwagę z dużym dystansem.


Internet to moc i siła ale jednocześnie rodzi wielkie niebezpieczeństwa. Warto korzystać z niego mądrze i z rozwagą. Nasza firma postawiła na reklamę w internecie nie tylko swoją ale naszych klientów również.


Ogólnie w internecie można pewnie wszystko znaleźć, ale w Polskim internecie wciąż są tematy, na które informacji jest jak na lekarstwo. Dlatego zacząłem uczyć się języka obcego :-)

Jeśli chodzi o zarabianie w internecie lub za jego pomocą, to miejsca jest jeszcze dla całej rzeszy osób, tylko jest jedno ale – nie ma dróg na skróty i wszystko co ma jakąkolwiek wartość ma również swoją cenę, a ceną za sukces jest ciężka i przemyślana praca. Dla osób, które nie boją się ciężkiej pracy internet stoi otworem :-)


Zapraszam na http://www.oddechdlaeweliny.pl/


Jedna wielka prawda dotycząca internetu – internet to wielki bałagan.


W internecie niby wszystko można znaleźć ale to nie do końca prawda!


Jeśli chodzi o studiowanie, to internet jest dobry w wyszukiwaniu materiałów do prac naukowych i do korzystania zdalnego z bibliotek.

http://www.obuwiebuty.com.pl/


internet to wór bez dna ;D

Zapraszam do mnie http://www.bemanager.pl/


bardzo fajny post, przy okazji zapraszam do mnie :) http://www.daten.com.pl/


bardzo lubie tego bloga :) zapraszam do siebie http://www.klubwidzimisie.pl/


bardzo ciekawe spostrzeżenia :) polecam http://www.loemos.org.pl/


ciekawe podejście do sprawy :)

zapraszam na http://www.aunda.com.pl/


Czasem się zastanawiam jakby nasz świat wyglądał bez Internetu…


no ludzie by zginęli ;D
polecam http://www.uskia.pl/


ciekawy artykuł

polecam http://www.mdkbochnia.pl/


Ciekawy wpis 😉
zapraszam do mnie http://www.bieng.org.pl/


za dużo podaje się nie prawdziwych informacji


za dużo podaje się nie prawdziwych informacji
Zapraszam – http://www.dmrozynscy.pl/


Ciężko było znaleźć ten artykuł w google, strona ciekawa, zasługuje na lepsze pozycje w wyszukiwarkach. SEO w 2015 stało się skomplikowane, jest coś co ci się napewno przyda, poszukaj sobie w google – niezbędnik dla każdego webmastera

Zostaw komentarz

(wymagane)


(wymagane)

Podgląd komentarza: