20
lip
2011

Dlaczego Groupon to nie marketing dla każdego?

Serwisy typu Groupon, Gruper, Okazik, Citeam i wiele innych proponują przedsiębiorcom dotarcie do olbrzymiej ilości nowych klientów – na pierwszy więc rzut oka jest to promocja idealna. Jednak aż tak wspaniała, jak się wydaje nie jest.

Kłopot w tym jak tanio trzeba oferować swoje usługi w serwisach tego typu. Nie dość że na początku musimy zaoferować zniżkę przekraczającą 50%, to od tego serwis weźmie kolejnych kilkanaście / kilkadziesiąt procent prowizji.

W ostatecznym rozrachunku wychodzi na to, że końcowa cena usługi ledwo pokrywa materiały, bądź koszt prac. Wykonywane usługi są więc niemalże działalnością dobroczynną. Choć owszem, nadal jest to promocja – zakładając że Ci ludzie wrócą do nas, bądź polecą nas innym.

Tu pojawiają się dwa znaczące problemy:

1. Wielu użytkowników serwisów tego typu poluje wyłącznie na okazje – w momencie gdy nasza promocja się skończy, pójdą do innej firmy, która zaoferuje im super zniżkę.
2. Do kosztów promocji należy doliczyć obłożenie pracą za darmo – podczas gdy z mniejszej ilości, ale pełnopłatnych klientów, moglibyśmy generować przychody.

Może się więc okazać w najgorszym przypadku, że nie dość, iż wykonujemy pracę bez zysku, to jeszcze tracimy z tego powodu prawdziwych klientów, a nasz poziom usług spada, z powodu nadmiaru zleceń.
Jak tego uniknąć?
1. Powiązać akcję na serwisie zniżkowym z promocją w social media – wykorzystując zniżkę do zwiększenia kontaktu z klientami;
2. Ograniczyć ilość kuponów tak, aby faktycznie była to unikalna okazja.Napisane przez: Michał Mietliński

Komentarze


Niestety, przyznaję, że nie wrócę do salonu/hotelu/cośtam tylko dlatego, że urzekły mnie oczy fryzjera lub piękne firanki w oknach hotelu. Pójdę za zniżką. Więc utrzymanie tego ogromu klientów, do obsługi których usługodawca ledwo nie dopłacał, jest praktycznie nierealne nawet w małym stopniu. Więzi emocjonalne z konkretnym usługodawcą – o ile już – budują się latami, a nie poprzez jeden zniżkowy kupon Groupona.


Witam;) Chciałem wystawić w jednej z wymienionych firm swoje usługi http://www.wallpaint.pl ale musiałem obniżyć cenę portretów do 29zł. z 99zł z czego dla mnie byłoby tylko 16zł. Masakra. Portret rysuję np 5 godzin i miałbym za to dostać tylko 16zł. Oczywiście zrezygnowałem ale widziałem już taką samą ofertę więc widać, że niektórzy się na to godzą. Poprostu rzeźnia, że ludzie muszą za takie pieniądze pracowac.
Pozdrawiam serdecznie


Tak jak napisał kolega wyżej. Można tam coś wystawić ale tylko żeby zachęcić ludzi czy też zapoznać z naszym produktem. Później trzeba liczyć, że jakaś część osób zacznie u nas kupować po normalnych cenach.


Jeszcze kilka lat temu nie było takiej konkurencji, a teraz każdy orze jak może. Groupon to głównie reklama ściagająca mnóstwo klientów, którzy ewentualnie wrócą już po normalnych cenach ponownie skorzystać z usługi.


Ciekawa sprawa jest z Gruponem. Widzialem niedawno webinar Suraja Sodhy, to marketer z Londynu, ktory rozleklamowal swoj biznes dzieki wlasnie Gruponowi. Grupon ma jedna wade- gdy na przyklad klienci twoizaplaca ale nie skozystaja z danego produktu, ty nie doatjesz pieniedzy, ktore w calosci wykorzystuje grupon…


Zgodzę się z jedynym z przedmówców. Groupony działają głównie jak reklama. To jest ten magnes na klientów, który ich przyciąga i następnie daje szansę, że wrócą na kolejne zakupy.


Tak, ale sporo tych firm, które juz skorzystały z „reklamy” w grouponie narzeka, że teraz nikt nie chce u nich kupować produktów po normalnych cenach, tylko wszyscy dopytują o kolejne promocje lub mają pretensje, ze wszystko takie drogie. Ergo: firma musi znowu zrobic deal na grouponie.


Testowaliśmy Groupona i niestety w naszym przypadku (usługi internetowe), skuteczność była minimalna. Klienci, którzy liczą na 50% zniżkę, raczej nie będą klientami, którzy powrócą.


Zgadzam się z przedmówcą, że w przypadku usług internetowych jest ogromny problem z tym, aby Ci klienci z groupona wrócili i jeszcze raz skorzystali z tych usług po zdecydowanie niższej cenie. Za duża konkurencja w tej branży. Poczekają i gdy pojawi się odpowiednia okazja skorzystają z usług konkurencji znów za powiedzmy połowę ceny. Ciężko jest ich jednak zatrzymać wysoką jakością usług. Korzystający z groupona zazwyczaj nie liczą na niezwykle wysoką jakość tylko po prostu chcą płacić jak najmniej.


Zastanawiałam się nad rozreklamowaniem swoich usług na grouponie i tym podobnych, ale rzeczywiście, po przeanalizowaniu za i przeciw wyszło na to, że pracowałabym tak naprawdę charytatywnie. Cena usługi – procent rabatu – prowizja portalu = zdecydowanie za mało, żeby się w to bawić ;/ Tak, jak przeczytałam tutaj, nie ma co liczyć na lojalność zadowolonych klientów, gdyż po prostu nie wracają, szukając nowych promocji.


Groupon to promocja taka, jak każda. Jest dobra w jednych branżach, a w innych jest kompletnie bezużyteczna. Sztuką jest dobrać odpowiednią promocję dla siebie.


Generalnie zgadzam się z przedmówcą – groupon grouponowi nie równy. Każdy jest zainteresowany innym rodzajem promocji i nie każdego interesują te same rzeczy. Sztuką jest trafić w interesującą nas niszę i dlatego groupon to nie marketing dla każdego :)


Groupon to dobry wybór jeśli szukasz klienta na jeden raz i na raczej dość drogi produkt. Jednak tak naprawdę niemal w każdym wypadku lepiej jest skorzystać z darmowego marketingu, którego aktualne możliwości są prawie nieograniczone.


Zgadzam się tutaj z przedmówcami. Tego rodzaju reklama może być opłacalna dla pewnych branż, w których powrót zadowolonego klienta (bądź przez niego poleconych) jest w dużym stopniu prawdopodobny. Z pewnością każdy kto decyduje się na tego typu marketing musi to wziąć pod uwagę.


Z tym ograniczeniem oferty to też tak nie do końca: np. w Sweetdeal minimalna ilość voucherów w ofercie to 100 szt.
Ja wystawiłem ofertę w serwisie zakupów grupowych ale po sezonie, aby zyskać dodatkową reklamę i klientów w okresie, kiedy obroty są niższe. W sezonie wolę raczej sprzedawać z normalną marżą 😉


Oferty dt. pozycjonowania też są naciągane niestety, bo oferują tylko jakieś miernej jakości pozycjonowanie z licznymi haczykami w umowie.

Tak samo podobno z usługami kosmetycznymi za 30% jest marnie z jakością.


Witam! Od 3 lat: Tworzę strony WWW (wizytówki firm, galerie, mapy, sklepy internetowe, CMS, zgodnie ze standardami w3org, java/flash/css/html/php).
Pozycjonuję strony w wyszukiwarce Google – cena 200 zł/miesiąc (katalogowanie – kilkaset katalogów, optymalizacja strony pod Google, dodawanie do wyszukiwarek – kilkadziesiąt wyszukiwarek, kampania Google – dopłata 100 zł/miesiąc).
Ceny: 200 zł strona prosta, 400 zł strona rozbudowana, forum/blog 100 zł.

Wykonuję również tłumaczenia pl/ang i ang/pl – mam praktyki za granicą w Norwegii, angielski poziom zaawansowany – według testu 75%, specjalizacja słownictwo biznesowe/marketingowe, 1 strona A4 tłumaczenia czcionka Arial 10 – 30 zł.

Kontakt: GG 4533113, E-MAIL: lukgro1991@wp.pl, TELEFON: 668 548 905. WIĘCEJ NA STRONIE FIRMOWEJ: http://WWW.RENOWATOR.NET. Akceptuję: przelewy, płatności paypal, przekazy pocztowe, możliwość spotkania się na terenie Warszawy lub Lublina.


Warto dawać zniżki powiedzmy 20zł za bon o wartość 100zł i sprzedawać drogie produkty. W takim przypadku wychodzimy na swoje i pozyskujemy klientów, którzy nie polują tylko na okazje.


Miałem klientkę, która nieźle się na gruponie nacięła. Tak to jest jak się robi nieprzemyślane działania…


Jeśli wszystko się przemyśli to będzie OK


Żeby trafić na grouponie na coś dobrego trzeba naprawdę posiedzieć… Moim zdaniem warto kupować tam jedynie takie rzeczy jak bilety do kina czy tym podobne. Na pewno nie zdecydowałbym się tam na jakąś usługę.


Przed startem z jaka kolwiek promocja nalezy zidentyfikowac grupe docelowa. Jesli to będzie target którego nie stac aby zapłacić za usługę a jest u nas w salonie ponieważ jest promocja. To szkoda czasu pracowników którzy w tym czasie mogą obsłuzyc wartościowego klienta.


Jeśli chodzi o towary luksusowe i drogie to taka promocja odpada, klienci lubiący luksus i płacący duże pieniądze nie znajdą się na serwisie z przecenami. A jeśli tanio sprzedamy luksusowy produkt tak że każdy będzie mógł go kupić to nie będzie już luksusowy. Myślę że tego typu serwisy to dobry sposób na wietrzenie magazynów z produktów które okazały się niewypałem.


Z tego rodzaju marketingu trzeba umiejętnie korzystać. Na pewno nie nadaje się to dla każdego. Ja osobiście nie mam specjalnego zaufania dla grouponów.


Zniżki rzędu 50% w wielu przypadkach sprawiają, że dany towar czy usługa sprzedawana jest po kosztach. Mój znajomy ciągle „poluje” na atrakcje z Grupona i ostatnio udało mu się już skorzystać z wycieczki zagranicznej za śmieszne pieniądze. Pytanie tylko jaki interes zrobiło na tym przedsiębiorstwo oferujące taką zniżkę. Pewnie chodzi o reklamę i promocję marki.


Ludzie po prostu nie rozumieją tego, że na Gruponie (i innych podobnych jemu serwisach) się nie zarabia, a reklamuje. Niestety reklama jest to marna, ponieważ większość ludzi (tak, jak napisał autor w poście) i tak się nie przywiąże na stałe, tylko będzie wiecznie gonić za najniższymi cenami.


Oczywiście, że w głównej mierze chodzi o reklamę i promocję marki. Jednak to nie wyklucza faktu, że czasem można się natknąć na prawdziwie atrakcyjną promocję. To po prostu taki specyficzny rodzaj marketingu.


Bardzo tu miło, ciekawe artykuły, będę odwiedzać regularnie 😉
Dodałam Cię również do ulubionych blogów, ja dopiero zaczynam.

Pozdrawiam


Zgadzam się odnośnie tego, że grupon to głównie reklama, jednak czasami reklama dość marna, bo zamiast zachęcić do danej marki, zniechęci jakością usług lub haczykami w regulaminie


Ja w ogole z tego shitu nie korzystam, i po ostatnich spadkach na giełdzie podejrzewam, ze pojdzie w zapomnienie niedlugo.


Również nie korzystam, jakoś nie miałem ochoty ani zaufania do tego typu zakupów. No ale znam takich, co sobie chwalą. Dokładnie tak, jak w artykule – to nie marketing dla każdego.


Generalnie najlepiej na serwisach tego typu się sprawdzają oferty uslugowe gdzie nie inwestujemy materiałów tylko czas. Bo inaczej wychodzimy na zero lub notujemy stratę.
Niestety serwisy te same narzucają maksymalną cenę za jaką oferta może u nich się ukazać.


Sama skorzystałam z takiej promocji ,,usługi zakładu fryzjerskiego ” czytając reklamę było wszystko ładnie i pięknie. Na miejscu okazało się trochę inaczej. Efekt końcowy taki że więcej nie skorzystam z usług tego salonu.
Więc jeśli już reklamujemy w ten sposób to lepiej mniej kuponów, a bardziej zadbajmy o klientów, wtedy na pewno wrócą.


Ja kiedyś skorzystałam z takiego gruponu i poszłam do restauracji i z góry byłam obsłuzona jak ktoś gorszy bo płaciłam mniej. Skoro firma korzsysta z takiej reklamy to powinna brac pod uwagę, że jacyś klienci sie na to skuszą. Napisałam na ten temat artykuł a swoim blogu, na ktorego równiez zapraszam.


Można bardzo łatwo naciąć się na serwisy typu Groupon.

Ja korzystam z takich serwisów prawie wyłącznie w przypadku gastronomii:-)


A co myślicie o takich nagraniach, które synchronizują półkule mózgowe? Takie jak na przykład Fruiti?


Zakupy grupowe to naprawdę „wielka ściema” że tanio. Może ja tak szukam, ale np. widzę antenę, tablet, porównuje to z cenami w sklepie i…zakupy grupowe wychodzą drożej. Po co pisać -40% czy oni myślą że klient nie umie obsługiwać wyszukiwarki. Takie coś to mnie zniechęca do firmy, która zawyża cenę by potem napisać – ileś %.


Na jakim szablonie robiony jest ten blog? Bardzo interesujący.


Zgadzam się w 100% . W ogóle nie powinno się w to groupona mieszać.


Wszystko fajnie, ale dla kupujacych niezla sciema ze strony groupona. Fakt czasem mozna wyrwac cos okazjonalnie, typu wyjazd na 3dni za 150 ze sniadaniem czy cos ale tak po za takimi ofertami to sam szajs. Albo reklamuja sie s”studia” masazu o super syfiastych opiniach^^


Ja uważam, że Groupon można fajnie wykorzystać do pozyskania nowych klientów, tylko trzeba tych klientów z Groupona dobrze obsłużyć. Ja się spotkałam z czymś takim, że klienci Grouponowi traktowani są jak klienci drugiej kategorii, a to nie zachęca do ponownego odwiedzenia firmy.


Groupon to nie jest marketing dla mnie. Jakoś nigdy nie miałem zaufania do tego typu ofert. Wolę kupować normalnie, bez takich kombinacji. Chociaż wiem, że jest wiele osób, które sobie chwalą taki sposób marketingu. Wszystko jest dla ludzi :)


Ja trafiłem na okazję bardzo ciekawego tableta, cena w sklepach internetowych było większa, więc trzeba po prostu szukać okazji, i najważniejsze sprawdzić czy to na pewno jest okazja, bo widziałem wiele gruponów, w których cena była taka sama jak w sklepie a pisało zniżka 50 procent.


Teraz tylko znaleźć odpowiedni sposób by sprzedawać usługi na gruponie i podobnych serwisach i jeszcze wyjść z tym na plusa :)


otóż to taka reklama może być opłacalna dla
pewnych sektorów , w których powrót
zadowolonego klienta est w dużym stopniu
prawdopodobny jak choćby mechanik samochodowy .


Słyszałem że porcja obiadowa z grupona jest mniejsza w porównaniu do normalnej… To prawda? Ma ktoś jakieś doświadczenia?


Zgadzam się z artykułem. Nie każdy lubi, chce i ma potrzebę korzystać z Grouponów. Co oczywiście nie znaczy, że ten sposób marketingu jest zły i beznadziejny – bo to nieprawda. Po prostu trzeba wiedzieć, czego się szuka i znać swoje potrzeby.


Świetny artykuł. Dziękuję.


dlatego tez niektore firmy zawyzaja ceny, ktore pozniej obnizaja.

sporo jest lowcow okazji, ktorzy szukaja jedynie znizek, ale na pewno czesc osob, ktore skorzysta z uslug danej firmy poleci ja innym lub ostrzeze ich przed nia


Świetny artykuł. Dziękuję bardzo autorowi


Ja także odradzam Groupona. Oferty są często słabej jakości


Świetny artykuł, w zupełności się zgadzam, że z Gruponem trzeba uważać żeby się nie nadziać.


Bardzo przydatny artykuł. Szkoda że już nie piszesz nowych. Z chęcią bym poczytał.


Dobry tekst, zawiera przydatne instrukcje – znam przypadek, gdzie firma musiała zostać zamknięta, ponieważ obłożenie z zakupów grupowych zabiło biznes (nie dotrzymali terminów ‚nie grouponowych’, zawalili projekty).


Ciekawy artykuł. Może być pomocny w przypadku, gdy okaże się, że oferta nie jest wcale taka wspaniała, jak ją prezentowano.


Oczywiście, że Groupon i tego typu serwisy nie są dla wszystkich. Mało które strategie marketingowe są idealne dla każdego modelu biznesowego. Oferowanie maswynych zniżek, jest przede wszystkim dla dopiero powstających firm które chcą się wypromować bez konieczności wydawania masy pieniędzy na reklamę, lub dla dużych kolosów liczących na dobry branding w niskiej cenie. Ale oczywiście jeżeli ktoś nie umie liczyć, to może się przeliczyć.


ja mam niemiłe doświadczenia związane z gruponem, po zakupie nieraz bardzo długo czekałam na realizację oferty – dużo ludzi kupuje to i terminy odległe. Zdecydowanie bardziej wolę zakupy bezpośrednio w sklepie internetowym – tutaj prezważnie szybkość przesyłki jest ekspresowa np. ostatnio kupowałam prezent dla koleżanki na wieczór panieński (gra imprezowa) na http://podarunkowo.pl i już następnego dnia po zakupie kurier zapukał z przesyłeczką :) to właśnie lubię


anchor


Seriwsy te sa dobre do poczatkowej promocji napewno nie na dłuzsza metę, mało opłacalne np. dla tanich liniii lotniczych http://www.latanie-tanie.pl , trudo im oferowac jeszce tansze bilety


Wydaje mi się, że to jednak dobra forma promocji….choć zależy dla jakiego typu działalności. Dla usługodawców raczej nie jest to zbyt opłacalne…jednak jeśli mamy jakiś chodliwy towar na handel po atrakcyjnej cenie możemy z powodzeniem na tym zarobić.


Mnie się wydaje, iż kazdy szanujący się przedsiębiorca, który ma jakikolwiek zbyt na swoje produkty i/lub usługi nie powinien sie reklamować na Gruponie. To po prostu wikłanie się w marketing, w którym ciężko będzie liczyć na korzyści nawet na dłuższą metę.
Jaki jest sens obniżania ceny do granic opłacalności, albo nawet jeszcze dopłacać do interesu?
Czy , którakolwiek z firm tam wxchodzących zrobiła jakiś porządny biznes plan, który przewidywał by korzyści?
Ktoś wcześniej wspomniał, ze widział na Gruponie firmy z beznadziejnym poziomem usług. No, więc chyba tonący brzytwy sie chwyta …


mój znajomy sprzedaje kursy elearningowe i Groupon mu się sprawdził. Wydaje mi się ,że to zależy od branży


Czasami można coś trafić fajnego, ale zazwyczaj są tam beznadziejne oferty.


Ja z usług Grupona korzystam od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Niekiedy trafiają się takie perełki cenowe :) Jednak konkurencja na tym rynku jest coraz większa więc jest w czym wybierać.


Niestety oferty na gruponie, okaziku i innych portalach tego typu zazwyczaj zamieszczają firmy, które dopiero rozkręcają swoją działalność lub takie, którym biznes po prostu nie idzie. Już kilka razy skorzystałam ze świetnych promocyjnych cen i nie mogę powiedzieć, że był to dobry wybór. Z własnego doświadczenia wiem, że lepiej jest dopłacić kilka złotych niż korzystać z niezaufanej usługi.


Myślę, że wielu ludzi obawia się grouponów dlatego, że po prostu nie do końca wiedzą o co w tym chodzi. Dla niektórych to totalny matrix i dlatego nie mają zaufania. Inni zaś bardzo sobie chwalą tego typu okazje :)


Wydaje mi sie ze groupon to ktorkotrwaly suckes dla wielu firm. Nie stosowalbym go w biznesach ktore sprzedaja produkty.


Troche jestem zdziwiony tym ze tyle firm probouje robic marketing na grouponie. Wydaje mi sie ze sa duzo lepsze rozwiazania chocby social media marketing.


To prawda, Groupon i inne tego typu serwisy dają możliwość szerokiej reklamy. Jeżeli wykorzystamy to z głową, na prawdę możemy dużo zyskać na reklamie.


Witam,
Spora część sprzedaży na tego typu serwisach odbywa się „pod wodą” dla sprzedającego. Skoro daje 50% zniżki (niby tyle, bo najczęściej ceny standardowe są celowo zawyżane, by pokazać niby-zniżkę), a od tego płaci nawet 50% platformie, to jak ma za 25% ceny wyjściowej robić biznes i zarabiać? Raczej ciężko przy produktach materialnych lub usługach.
Wiele firm traktuje takie serwisy niczym kanał marketingowy – i słusznie. Choć często zdarza się, że obsługa klientów „gruponowych” przez sprzedawców jest tragiczna – jakby byli klientami drugiej kategorii.
Czas pokaże, w jakim kierunku pójdzie rynek.


Pamiętam historię fryzjera, który sprzedał za dużo zleceń i ludzie musieli czekać po parę miesięcy, ponieważ sprzedano za dużo kuponów;)


Na paewno dla banków groupon to nie jest to.


Lepiej już chyba zainwestować w adwordsy zamiast w te grupony itp. To delkatna strata pieniędzy.


Zgodzę się z autorem – Groupon (i inne takie) nie jest rozwiązaniem idealnym.


Jest dobry o ile jest przemyślany i dobrze zaplanowany 😉


Osobiście nie korzystałam z Groupona ani innych tego typu serwisów, ale słyszałam sporo negatywnych opinii ich temat. Podchodzę więc do tego bardzo sceptycznie. Powstała nawet strona internetowa http://antygroupon.pl/ gdzie zgłaszają się oszukane osoby.


Tego typu serwisy to zazwyczaj ściema. Ostatnio na Citeam widziałem ofertę noclegów w Krynicy za 260zł i reklamowali się że to obniżka o 50% za 520zł a na stronie ośrodka, którego oferta tam była za taki sam nocleg płaci się standardowo 300zł więc gdzie tutaj to 50% zniżki ?


Grupon bierze 50% prowizji, poza tym wystawiana oferta musi być z upustem 50%. Uczciwie licząc sprzedawcy zostaje 25%. Dlatego z przymrużeniem oka patrzę na takie oferty. Raz dałem się skusić, kupiłem Grupona do restauracji typu SteakHouse. Jakież było zdziwienie jak kelnerka uprzejmie powiedziała, że możemy wybrać wszystko z karty opórcz…. steków. Po naszym sprzeciwie i telefonie do szefa w końcu się zgodzili. Jednak więcej tej restauracji na Gruponie nie widziałem…


Handlowcy grupona mają plany i premie od sprzedaży – jeżeli nie zrealizujesz to wypadasz, więc zachowują się oni jak handlowcy ubezpieczeń czy usług bankowych – wciskają i kłamią prosto w oczy!
Prawda jest taka, że dobrze zorganizowana akcja na grupona może przynieść duże zyski… Trzeba dać coś drobnego a klienta który przyjdzie namawiać na więcej. Poza tym trzeba tak kalkulować aby nie stracić.
Dodatkowym plusem jest możliwość umieszczenia w ofercie linku do swojej strony, który przekaże sporo mocy pozycjonerskiej.


Daje możliwości ale trzeba dobrze przemyśleć co chcemy zrobić i jak to chcemy zrobić.


Zakupy grupowe sprawdzają się jeszcze jako tako w usługach, ale to i tak wynaturzenie w najczystszej postaci. Wystarczy sprawdzić jaką sieczkę się oferuje w branży SEO, gdzie stawki nie pokrywają nawet kosztów administracyjnych.


Zakupy grupowe są całkiem ok. Można dostać przykładowo całkiem tanie wycieczki.


Można też dostać całkiem tanie wejściówki np. na siłownie


Groupon droga do bankrutwa… artykul do znalezienia w necie, polecam wszystkim zwolennikom promocj za wszelka cene.


Szukam jakiegoś kuponu na squasha w warszawie 1-2 jednoski.


Groupon nie jest opłacalny dla każdej firmy. Tak jak napisałeś przede wszystkim korzystają z niego łowcy okazji


Znam historie fryzjera, tóy oferował na Grouponie strzyżenie damskie w atrakcyjnej cenie, z chęcią wypromowania się. Nieborak nie zastrzegł maksymalnej ilosci usług, które jest w stanie wykonac i efekt był taki, że w jego salonie utworzyła się długa kolejka bardzo zdenerwowanych pań, które raczej nie będą kojarzyć dobrze tego fryzjera, a on musiał wszystkie uczesać za bezcen.


Po prostu grupony nie dla każdego są opłacalne. Klient skorzysta raz z promocji, ale później już nie wróci do usług, które są dwa razy droższe. Grupony są dobrym pomysłem dla hoteli, które w ten sposób wypełniają sobie wolne miejsca.


Moim zdaniem Groupon to dobry pomysł dla nowo rozkręcanych biznesów – początkujący przedsiębiorca i tak aby zaistnieć na rynku musi na samym początku przeznaczyć nieco środków na reklamę. Groupon codziennie przegląda tysiące osób, więc jest spora szansa, że jeśli jest oferowany produkt w atrakcyjnej cenie to znajdzie się pewna liczba chętnych. Z tej puli, niech chociaż 10% poleci produkt znajomym – to już coś. Oczywiście najważniejszą kwestią jest odpowiednia konstrukcja oferty – nie może być to działalność po kosztach, bo nie o to chodzi w biznesie.


Gdyby Groupon się nie opłacał żadnej ze stron, to pewnie by nie rozkręcił się na taką skalę. W dużym mieście, np w Krakowie, praktycznie zawsze w tygodniu pojawiają się oferty ciekawych restauracji za 50% ceny.


ja jeszcze nie korzystałem z tego typu serwisów aczkolwiek jako kupujący zastanawiam się czy nie skorzystać z jakiejś oferty 😉


Ja też spotkałem się z traktowaniem klientów grouponowych jako drugiej kategorii! To oburzające!


Grupon to nie miejsce dla „każdego” produktu czy oferty tak samo jak i allegro. Puszczenie zbyt niskiej ceny może spowodować problemy finansowe dla firmy… :(


Groupon powiązany z kartami stałego klienta może pomóc odnieść sukces w przypadku nowego biznesu, oczywiście, jeśli klient zostanie także zachęcony jakością usługi.


Groupon jest dla tych, co mają skąd płacić mu za promocję. Może się okazać, że cała ta impreza z grupowymi zakupami więcej pochłonie wydatków, niż korzyści przyniesie.


Zgodzę się w pełni z autorem tego artykuliku. Krótki ale jest w nim wiele treści – nie chodzi o to żeby sobie samemu zaszkodzić do tego własną reklamą;)


Oj, źle się dzieje z gruponem podobno. Słyszałem, że grozi mu bankructwo. Prawda to?


raczej nie, Grupon jest gigantem i nie prędko zbankrutuje


Czasem jest we własnym zakresie dać zniżkę nawet 50% i drugie mieć dla siebie niż obniżać cenę + dzielić się z gruponem… Zwłaszcza że klienci grupona nie są skłonni to wydawania pieniędzy…


Witam,
krótki wpis, ale treściwy.
Zgadzam się z autorem. Serwisy zniżkowe w sumie nawet często psują rynek. Dlaczego? Bo jeśli ktoś wykonuje usługę za 25% normalnej ceny (tyle około idzie do kieszeni sprzedawcy), to jaka może być jej jakość? Zatem klienci się często zniechęcają. Wiele razy już słyszałem, że ktoś po skorzystaniu z takiej „okazji” czuł się jak klient drugiej kategorii.
A usługi pozycjonowania oferowane w ramach tego typu serwisów? Szkoda słów…
Paweł


Z tego co piszecie odradzam uczestnictwo w tego typu programach. Lepiej napisać portfolio i rozesłać do firm które się tym zajmują. Na pewno znajdzie się zapotrzebowanie na tego typu usługi.


Nie wiem czy wiecie jaka prowizje biora tego typu serwisy. Dla właściciela ledwo to się opłaca.


KLienci nie są lojalni – kupią, skorzystają z promocji, ale co z tego, skoro już nie wrócą do do firmy? Tak więc w istocie to żadna działalność promocyjna. Nic to nie daje.


W tego typu akcjach jest teraz ogromna konkurencja, myślę że w przypadku usług, profesjonalne wykonanie usługi daje nam dużą szansę, że klient którego obsługiwaliśmy na gruponie do nas wróci


Ludzie lubia takie akcje ale nie zdają sobie sprawy że firmy oferujące promocje nie zawsze grają fer…


Moim zdaniem Groupon itp serwisy są bardzo dobrą opcją na reklamę, jak ktoś umie z tego odpowiedni korzystać. Jak ktoś prowadzi jakiś dobry interes dzięki większej liczbie klientów np z groupona wieść o nim może się rozejść pocztą pantoflową.


Niestety wiele firm traktuje zakupy grupowe jako jedyne źródło pozyskiwania klientów. Skazują się tym samym na egzystowanie na granicy opłacalności a często poniżej tej granicy. Zakupy grupowe są dobrym rozwiązaniem o ile traktujemy je jako możliwość dotarcia do klientów z promocją raz na jakiś czas a nie jako podstawe biznesu


Zakupy grupowe są ok, ale trzeba właściwie do nich podejść. To że klient płaci mniej nie znaczy że ma mniej dostać. Ma dostać to samo, albo i więcej bo inaczej nie wróci do nas.


Dokładnie jest tak jak pisze Jola, jednak klienci zakupów grupowych czesto są nieświadomi pewnych rzeczy takich jak chociażby bo że gastronomi ich oszukuje, a ceny produktów bywają wywindowane mocno na plus by obniżyć je o kilka złoty i zrobić mega ofertę…


Jasne, grupon to nie raj na ziemi. Ale nie demonizujmy, pisanie o wyzysku, zmuszaniu jest nie na miejscu. Zakupy grupowe to jedna z wielu drug w marketingu. Według mnie, należy się tylko cieszyć z tego powodu, że istnieje taka możliwość, a nie wylewać żale w komentarzach. Jedna z tych cech naszego narodu której się wstydzę. Wieczne narzekanie…


Według mnie, niektóre osoby przesadzają. Groupon naprawdę otwiera szereg nowych możliwością dostania nowych, tanich rzeczy, które nie byłyby dostępne szaremu kowalskiemu.. Dlatego z tym wyzyskiem to jest naprawdę duże nad interpretowanie..


Serwisy typu Groupon to chyba bardzo dobry pomysł na reklamę. Pozdrawiamy


Prowadzę sklep internetowy i od czasu do czasu korzystam z usług grupona albo citeam jest to dobre (można rozpromować markę) ale dużo jest przy tym roboty, klikania i trzeba spędzić przy tym sporo czasu.


Zapewne omawiany groupon otwiera nowe możliwości, ale można się w łatwy sposób oszukać i przepłacić, polecam w tym celu przed zakupem porównanie cen z innymi serwisami. Z autopsji wiem, że niektóre artykuły proponowanie przez tego typu serwisy są o wiele droższe niż chociażby na znanym „alledrogo”. Osobiście zawiodłem się na produktach typu lampy ogrodowe, ponieważ po dwóch dniach zakupu odkryłem, iż przepłaciłem za nie jakieś 30%…
Odnośnie reklamy i promowania produktów jest to rentowne, lecz jak już wcześniej wspomnieli moi poprzednicy wymaga to sporego wkładu czasowego, a i tak nie ma pewności, iż spełni to zakładane korzyści.
pozdrawiam


Te serwisy wykończą drobny handel nie mówiąc o usługach. Zamiast angażować się w tego typu akcje, lepiej skupić się na jakości usług/towarów. Zapraszam do zapoznania się z Forever Living Products.


Grupon to dobra rzecz ale zauważyłem ze jakoś szczególnie się to nie rozwija :) .


No własnie! Wiele osób poluje tylko na takie okazje a to że nie wrócą i zapłacą następnym razem normalną cenę jest znikome. Ma to swoje plusy bo ludzie będą mówić o danej marce chwalić się gdzie byli ale poniesione koszty są spore jak w przypadku gdy musimy wykonać usługi po kosztach.


No przecież masła czy ziemniaków na gruponie nie będziemy sprzedawali :) Stąd też to nie jest dla każdego…


Ciekawe spojrzenie i porady. Dzięki!


Jestem przeciwnikiem wojny cenowej. Z doświadczenia wiem, że jedyne co można osiągnąć to bankructwo. Firma musi mieć inne wartości niż cena. Apple najtańsze nie jest, a się świetnie sprzedaje.


Walka ceną jest jedną z najgłupszych, jakie może prowadzić średniego rozmiaru przedsiębiorstwo. A Groupon od miesięcy zalicza brak dochodu, bo jak się okazało gdy dajesz coś za półdarmo i jeszcze musisz wziąć z tego 50%, to nagle robisz to za nieomal darmo.


Wszystkie te grupony sa nastawione na wydymanie i taka jest prawda…
Rzadko mozna znalezc cos wartosciowego


Nie dziwcie się, skoro zakupy grupowe próbują zejść jak najbardziej, z ceny to i właściciel biznesu się broni. Dla mnie nie ma różnicy czy korzystam z grupona jako klient czy jako dostawca usług. Zawsze będę robił to tak aby wyjść na swoje. Część ludzi niestety poniósł grupowy szał zakupów – niektóre biznesy w tym modelu poniosły porażkę.


W 100% się zgadzam. Firmy, które wychodzą przynajmniej na 0 są w stanie wykonać usługę z należytą jakością. Niestety Ci którzy muszą do tego dołożyć, starają się obcinać koszty. Wiąże się to z tym, że usługa nie jest dobrze wykonana, a tym bardziej nie jest warta polecenia co się kłóci z ideą marketingu


Potwierdzam słowa Mańka – sam mam firmę i czasem reklamuję się przy użyciu groupona. Moim nadrzędnym celem jest stworzenie odpowiedniego wizerunku firmy, dlatego też do promocji daję usługi, które nie wymagają ode mnie zbyt dużych kosztów, albowiem niska cena kuponu plus wygórowana prowizja nie jest dla mnie dobrym rozwiązaniem. Czasem sam przeglądam oferty konkurencji i widzę usługi, których jakość zależy w głównej mierze od zużytego materiału. Jeśli jednak cena kuponu jest niższa niż materiał, to nie oszukujmy się, że jakość usługi będzie wysoka.


Do „ćwiczenia” nie zgodzę się z Tobą. Osobiście posiadam tego typu kartę i bardzo jestem z niej zadowolony. Przynosi oszczędności i to spore.


Uważam że jeśli firma ma problemy ze zdobyciem klientów, lub z generowaniem zadowalających przychodów, est to dobry sposób na szybkie rozreklamowanie marki, lub sprzedanie nadmiaru produktów. Jednak nie przynosi to korzyści na dłuższą metę, dlatego nie należy opierać swoich działań marketingowych wyłącznie na jednym źródle. Natomiast dla konsumentów nie raz są świetne okazję, z których warto korzystać.
Znajdziecie mnie tu: Bioderma.


Szczerze mowiac ta cala sprawa z grouponem i nie tylko przeradza sie troche w obsesje. Okazje, deale i inne super oferty. Troche na szczescie to juz ucicha.


Zakupy grupowe miały bunt wcześniej, teraz powoli ucicha, chodź dalej są ludzie którzy polują na okazje.


Całkiem ciekawe, dzięki za rady.


zgodzę się w zupełności z tym krótkim ale zawierającym meritum sprawy wpisem. sama korzystam z pewnych usług tylko w przypadku pojawienia się na gruponie bonów i niejednokrotnie zauważyłam, że jakość usług jest wówczas zdecydowanie niższa. poza tym widać, że czasem firmy sobie same nie radzą z prowizjami dla grupona – np. oferują wykonanie usługi w jakimś terminie bez zakupu bonu, żeby na owej prowizji zaoszczędzić 😉


nie no pieknie sie dzieje, ciekawe jak to bedzie wygladalo to wakacjach


Dokładnie tak, czasami nie warto zaniżać bezsensownie cen!


większość ofert to dodajemy do ceny 50% później rabat 60% i niech jelonki sie cieszą.


Jako klientka czasem korzystam, ale sama bym się w groupony nie wpakowała


Wszystko zależy od grupy docelowej. Niestety często jest tak, że firmy pakują się w zakupy grupowe, a ich klientów tak w ogóle nie ma.


ktos pytał to daje http://www.tanie-loty.com.pl/tanie-loty-do-chicago.html


I jak sie nie zgodzic z tym tekstem?


Ja sama organizuje sobie wakacje. Razem z grupa ulubionych znajomych. wcyhodzi taniej wygodniej i weselej polecam takie stronki jak cos organizujecie sami http://www.tanie-loty.com.pl/tanie-loty-do-bangkoku.html


Ja sama organizuje sobie wakacje. Razem z grupa ulubionych znajomych. wcyhodzi taniej wygodniej i weselej polecam takie stronki jak cos organizujecie sami http://www.tanie-loty.com.pl/tanie-loty-do-bangkoku.html


podaje link jeszcze raz http://www.tanie-loty.com.pl/tanie-loty-do-bangkoku.html cos nie odpalilo. polecam


Zachłysnąłem się kiedyś grouponem i kupowałem sporo kuponów jako, że żaden email nie przypominał o terminie kuponu to poprostu sporo z nich przeleciało mi koło nosa i kupuję teraz kupony dużo ostrożniej.


W branży usług przeprowadzkowych jest to jak najbardziej możliwe, pod warunkiem, że nie wynajmuje się ludzi do załadunku, trzeba zapłacić im normalnie a co za tym idzie dołożyć do tego interesu.


Prowizja jaką pobiera Groupon (50%) jest makabryczna. Nie dość ze cena jaką zapłaci klient musi stanowić polowe ceny rynkowej żeby skusić, to jeszcze trzeba się dzielić z Grouponem. Pytanie jakie sobie zadaję, to jaka jest jakość usługi wartej 1/4 ceny? Czy projekt strony www za 50zł ma jeszcze sens? Z pozycji potencjalnego klienta mówię nie takim usługą.
Dla osób z własną firmą polecam się dobrze zastanowić czy wejść w Groupon. Daje to napływ klientów , ale czy zarobek?- wątpię. Skuteczny marketing potrafi zdziałać cuda.
Polecam skorzystać z taniej, a profesjonalnej firmy, która znajdzie właściwą strategię marketingową.


Groupon i tego typu portale moim zdaniem świetnie nadają się jako reklama dla nowych i działających już firm. Należy mieć jednak na uwadze, iż niestety w chwili obecnej niektóre firmy specjalnie podnoszą ceny na swoje produkty lub usługi, aby później przyciągnąć klienta rzekomą zniżką.


Groupon to doskonała forma promocji, ale rzeczywiście, nie dla wszystkich. Znane i nagłaśniane są przypadki, gdy taka promocja wcale nie zdała egzaminu. Czym zupełnie innym jest natomiast umowa i sposób rozliczania takiej promocji z tą firmą, co niestety jest w większości przypadków porażką. Pozdrawiam!


Działania GROUPONa w Polsce można podzielić na dwie fazy: fascynacji i dogorywania. Obecnie niewiele osób korzysta z ofert w tego typu serwisach. Dziwić jednak może, głupota części przedsiębiorców których GROUPON sprowadził na ziemię – a czasami nawet pod ziemię.


Nie jestem właścicielką żadnej firmy i nigdy nie reklamowałam się w sieciach zakupów grupowych. Jedyne co mogę powiedzieć, to na początku istnienia takich sieci faktycznie można było znaleźć kilka fajnych ofert. Teraz niestety promocje bardzo często się powtarzają i nie są atrakcyjne. A nawet jeśli znajdziemy jakąś perełkę, to korzystając z usług w promocyjnej cenie jesteśmy zawiedzeni. Ja osobiście już od dawna nie wchodzę nawet na żaden taki serwis, a tym bardziej nie zamierzam tam nic kupować.


@Kasia: Masz rację! Część ofert gruponowych jest typowo przygotowanych pod GROUPONa. Część z nich nie ma nawet 50% skuteczności (na przykład w przypadku zabiegów kosmetycznych). Natomiast w przypadku karnetów na jedzenie – sami oceńcie czy zjedliście tyle samo co zwykli ludzie nie afiszujący się z kilkoma wydrukowanymi karnetami.


Niekiedy ta zniżka powyżej 50% jest niemożliwa do zaoferowania .


Niekiedy ta zniżka powyżej 50% jest niemożliwa do zaoferowania.


@Kasia: No właśnie, ja już dawno temu wypisałem się z subskrypcji Grupona oraz Citeam, nigdy z nich nie korzystałem i wcale tego nie żałuję.


Mnie osobiście Grupon zniechęcił. Sam w sobie pomysł jest niezły, ale pseudo-zniżki uzyskane kosztem obniżenia jakości lub po prostu bezczelnym nabijaniem Klient a w butelkę spowodowały, że dałem sobie spokój.


Ja osobiście Grupona nie lubię ponieważ uważam ze jest troszkę nie przychylny dla ludzi


rzeczywiście trudno jest zbudować więzi po jednym kuponie, chociaż zależy też jaka to branża :)
myślę, że miła obsługa w salonie fryzjerskim czy smaczne dania w luksusowej restauracji mogą zachęcić do powrotu w to miejsce. Gwarancji nie ma, ale warto działać i budować swoją markę w sieci.


Mam sklep internetowy i ile już razy różne te grupony do nas sie zgłaszały z ciekawą ofertą. Szkoda że zazwyczaj chcą 50% od sprzedaży gdzie nasze marże wynoszą 20-30% a dokładać średnio nam się opłaca..


Nie jestem przekonany do takich serwisów: jako kupujący, biorę tam tylko usługi, a nie towary, jako sprzedający miałem propozycję, ale w życiu jej nie wezmę. to żadna reklama dla mnie.


Groupony działają głównie jak reklama. Wymagają zbyt duże marże które są czasem niemożliwe do spełnienia.


Serwisy grupowe wykorzystuje się przede wszystkim do zdobywania danych klienta (głównie mailii). Jest to jakiś sposób na budowę listy adresowej. Klient, który raz kupił, łatwiej wyda u nas pieniądze ponownie. Oczywiście, należy przygotować dla niego specjalną ofertę już poza serwisem zakupów grupowych.


Groupon i inne serwisy tego typu nie przynoszą zysku ciekawe czy nie zninkął niedługo


Ja uważam, że Groupon można fajnie wykorzystać do pozyskania nowych klientów, tylko trzeba tych klientów z Groupona dobrze obsłużyć. Ja się spotkałam z czymś takim, że klienci Grouponowi traktowani są jak klienci drugiej kategorii, a to nie zachęca do ponownego odwiedzenia firmy.


Mam sklep internetowy i ile już razy różne te grupony do nas sie zgłaszały z ciekawą ofertą.


Z doświadczenia wiem, że jedyne co można osiągnąć to bankructwo.


Grupon to nic innego jak portal reklamowy…


Każdy uczestnik tego przedstawienia musi słono płacić za „pseudo” reklamę, którą raczy go gruponowska maszyna marketingowa…


Groupon nie jest zły…


Kowalstwo Artystyczne BODZOŃ II to rodzinna firma
z wieloletnią tradycją – założona w 1998 roku.
Specjalizujemy się w nietypowych, artystycznych wykonaniach.


Groupon chyli się ku niechybnemu upadkowi… Jego lata świetności odchodzą do lamusa


Zgadzam się, grupon niestety dąży do upadku 😉 Teraz PAYBACK króluje i nic nie zamierza tego zmienić 😉 Alior Sync z swoim 5% backiem też jest niezły, warto się zaznajomić !


Co ma Payback do Groupona?


Niczym piernik do wiatraka… Przed przed mówca zbytnio się nie wysilił aby ukryć wszechobecny SPAM :)


PR1 przyciąga rzeszę łakomych pozycjonerów :)


Dni groupona są policzone. Konkurencja jest tak olbrzymia, że przetrwają tylko najtańsi… A taki na pewno nie jest groupon zdzierca!!!


Ostatnio gdzieś czytałem o tym, że Groupon pozwalniał mnóstwo pracowników. To znaczy, że firmie się źle wiedzie. Dla mnie to od samego początku nie miało sensu.


Oooj tam czepiacie się. Zawsze znajdzie się jakaś okazja, dzięki której nie musicie wydawać 80% swojego portfela, a jeszcze narzekacie. Pozytywnie podejdźcie do życia :)


Nigdy nie byłem do końca przekonany do Grupona, jednak wiele osób mi bliskich korzystało z tego programu – czy ostatecznie osiągnęli jakieś korzyści? Jak narzazie cisza i spokój, jeśli chodzi o ten temat – ciekaw jestem jak jest u Was !


Kiedyś oferty w grouponie wydawały się lepsze… Bomba marketingowa, którą stworzyli wybuchła szybko lecz wszyscy dawno o tym zapomnieli…


Rzeczywiście początek groupony był lepszy aniżeli obecny… Zmniejsza się klientela, więc jeśli z tym czegoś nie zrobią to upadną. :(


projektowanie logotypów


Z mojego doświadczenia że taka forma zakupów sprawdza się jedynie w przypadku dwóch branż: kosmetyki i restauracje. W przypadku innych ciężko jest wywołać wzrost świadomości marki i przywiązanie do usługi.


Hmmm…co do restauracji też bym się nie zgodziła. Kiedyś wygrałam kupon z Grupon do restauracji i niestety nie byłam zadowolona. Obsługa widząc że mam taki kupon była bardzo nie miła. Nie jest przyjemnością siedzieć z bliską osobą w takim miejscu. Do tego jedzenie jest robione po kosztach. Niejednokrotnie byłam w posiadaniu takiego kuponu i zdania nie zmieniłam. Rywale Grupona rosną – wydaję mi się że jest to kwestia czasu jak upadną. Jest ktoś odmiennego zdania? Może miałam po prostu pecha…


Upadek wróżę im niechybny – mało która firma na bazie jednego pomysłu przetrwa dekadę!!! Grouponowi potrzebna są innowacje – zastrzyk młodych umysłów, który wyciągnie firmę z dna.


Gdyby w grouponie znalazła się oferta promocyjna Wyższej Szkoły Europejskiej z Krakowa im. Ks.Józefa Tischnera kandydaci na studentów byliby zainteresowani? Jak myślicie? Warto skorzystać z oferty Groupona?


Myślę, że w końcowej fazie rekrutacji, gdzie wpisowe leci w górę oferta spotkałaby się z wielkim zainteresowaniem…


Zgadzam się z przedmówcą. Końcowa faza charakteryzuje się kwotami rzędu 1000zł. Gdyby WSE w tym czasie za symboliczną złotówkę rekrutowałaby spóźnialskich adeptów z całą pewnością zapełniłaby uczelniane aule do ostatniego miejsca.


Nie zgodzę się z Wami. Z doświadczenia wiem, iż na ostatni dzwonek szukają miejsca wyłącznie Ci najbardziej leniwi, a co za tym idzie szukający przysłowiowego papierka. Decyzja o kontynuacji nauki na wyższej uczelni winna być podejmowana w trakcie nauki w szkole średniej… Promocja, promocją – służy wyłącznie zapchaniu kieszeni dziekanatu :)


Na gruponie można znaleźć okazję, ale bywają wpadki, gdzie długo czeka się na kupione taniej usługi


Mogą także zdarzyć opisy około słowne, które nie do końca opisują daną usługę (np czas świadczenia, etc)


No tak, tylko osobiście jakiś czas temu dość mocno przejechałem się, na gruponie zakupiona oferta oczywiście dość znacząco różniła się od tego co było w menu więc jak wiele rzeczy dokupiłem okazało się, że za wiele nie zyskałem, a w zasadzie… że przedsiębiorca nic nie dołożył. A to dziwne podejście bo Grupony chyba mają być reklamą, dla lokalu to, że klient zje raz tanień nie oznacza, że właściciel straci. Jeśli ten klient zostanie potraktowany odpowiednio to z całą pewnością wróci jeszcze nie raz… bez grupona, z przyjaciółmi…


Tylko że serwisy tego typu z dnia na dzień tracą coraz bardziej, przyczyniają się do tego głównie sami reklamodawcy, którzy traktują klientów z Gruponopodobnych portali jako gorszych. Że nie wspomnę o makabrycznych prowizjach


No i coraz częściej pojawiają się produkty recyklingowane – czyli z odzysku, bez realnej wartości w odniesieniu do oryginalnej kwoty.


Problem z klientami z Gruoppona itp. portali jest taki, że najpewniej więcej nie wrócą. W ogromnej większości są to klienci szukający niskiej ceny i tylko jej są wierni. Rozważaliśmy kiedyś skorzystanie z kuponów w naszym biurze rachunkowym, ale po głębszej analizie zrezygnowaliśmy z tego.


Ale chwilę przecierz nikt z biura rachunkowego nie zrezygnuje po 1-2 miesiacach biuro rachunkowe bierze sie na lata, także w tym przypadku nie wiem czy to była trafna decyzja.


Być może chodziło o jakąś umowę próbną np na miesiąc, dwa. Też skłaniam się ku poglądowi że to zmierzch tego typu portali a jedynie gastronomia może coś na tym skorzystać.


W mojej działce się to sprawdziło, klub fitness jeśli spełni oczekiwania klienta może liczyć na kolejne odwiedziny. W przeciwieństwie do innych branży gdzie głównym problemem jest przyciągnięcie odwiedzającego


generalnie przyciągnąć klientów przez takie programy się nie da to są bardziej wszystko poszukiwacze okazji i nie ma co się dziwić
na 100 osób korzystającej z promocji od 3 do 6 wróci


Nie dziwcie się, skoro zakupy grupowe próbują zejść jak najbardziej, z ceny to i właściciel biznesu się broni. Dla mnie nie ma różnicy czy korzystam z grupona jako klient czy jako dostawca usług. Zawsze będę robił to tak aby wyjść na swoje. Część ludzi niestety poniósł grupowy szał zakupów – niektóre biznesy w tym modelu poniosły porażkę.


Chciałabym spróbowac tej formy promocji ale powiem szczerze,ze po przeczytaniu niektorych komentarzy boje sie..


w sumie ma racje :)


dokładnie znam sporo takich ludzi, niestety dla firm uczestniczących w akcjach typu groupon jest to nie wydaje się to dobrą reklamą niestety po kilku akcjach zauważają że to nic im nie daje :(, ale firma pośrednicząca zarobi przynajmniej :)


groupon jest przede wszystkim dla właścicieli marki groupon :) w sumie chcąc jako sklep w to wejść musisz sprzedać produkt w cenie ok 20% jego wartości


Znam firmę ,która chcąc sprzedać usługę na gruponie podała zawyżoną cenę od której jest zniżka .Zdobyli kilkuset klientów.Aby wywiązać się z umowy musieli znaczne obniżyć jakość świadczonych usług.Po kilku miesiącach sytuacja wygląda tak że firma ma bardzo negatywną opinię wśród klientów w okolicy.Mimo tego że jednorazowo zdobyli wielu klientów to obecnie jest ich mniej niż przed ,,akcją „z gruponem.


Faktycznie zazwyczaj cena usług na gruponie jest zawyżona po to żeby był niby duży rabat, ale i tak mimo wszystko taniej niż normalnie. W wielu przypadkach jak by się chciało dać 70% rabatu np. na przegląd samochodu to ten pracownik który by wykonywał ten przegląd więcej kosztował niż ta usługa….


Grupon na szczęscie traci rynek na rzecz konkurencji, Polskiej konkurencji, którzy nie narzuca zaporowych prowizji…


Po części jest to prawda. Jeżeli chodzi o koszta, to trzeba się zastanowić, ile wydalibyśmy na akcję promocyjną. Może się okazać, że zrobienie czegoś po kosztach jest bardziej opłacalne, niż wydawanie pieniędzy na reklamę.
Myślę, że na promowaniu się na Gruponie najbardziej może zyskać branża turystyczna.


Historia z fryzjerem widać z powyższych wypowiedzi przydarzyła się nie tylko mnie. Sama byłam klientką pewnego bydgoskiego salonu fryzjerskiego, który korzystając z wielkiego boom na tego typu serwisy postanowił skorzystać. Niestety skończyło się tak, że usługi miały niewiele wspólnego z wysoką jakością usług. Cięcie wręcz na akord.


Z tymi gruponami to prawda, ale nie ma się co dziwić ludziom, bo każdy z nas czy to budowlaniec czy inżynier szuka usługi lub produktu w promocji. Taka już nasza polska natura :)


Niestety to prawda, nie jest to oferta dla każdego. Na szczęście my odwiedliśmy w naszej firmie szefa od tego pomysłu. Po przeliczeniu wszystkich kosztów byliśmy równo na zero.


ale przecież jako zachęta, jak element w dobrze opracowanej strategii marketingowej korzystanie z usług takich serwisów jest jak najbardziej wskazane :)


Może by tak jakiś świeży pościk, bo ostatni wpis na tym blogu to właśnie ten sprzed ponad 2 lat.


Czasami na tych serwisach zakupów grupowych można się nieźle przejechać jak się tego nie przemyśli. Na koniec okaże się, że zarobek żaden.


ale jakoś te wszystkie te firmy prosperują i mają się całkiem dobrze :0 więc chyba opłaca się to wszystkim :)


Najlepsze rozwiązanie, to umieścić informacje o promocjach bezpośrednio na swojej stronie, a następnie udostępnić te treści przez media społecznościowe. Mają one większą wiarygodność niż groupony.


Niestety, tego typu marketing moze byc tylko i wylacznie traktowany jako pomoc w rozpowszechnianiu danej firmy/produktu. Niestety korzysci dla wystawiajacego tam swoje produkty czy uslugi sa nijakie. Zarobku na tym zdecydowanie nie ma, tzn jest ale w porownaniu z normalnymi cenami – zaden. Firma ktora sie dzieki takim stronom reklamuje zazwyczaj do najlepszych nie nalezy, bo raczej jest to ostatnia deska ratunku.


Zgadzam się z tymi, którzy twierdzą, że na takich ofertach/promocjach można się nieźle przejechać …trzeba uważać i przekalkulować czy naprawdę się opłaca…


Portale typu Groupon to oszustwo. Ceny są często takie same jak bez promocji na tego typu stronach.
Zamawiając jakiś produkt lub usługę warto wcześniej sprawdzić jaka jest rzeczywista cena i czy rzeczywiście jest to ‚okazja’.

http://klaudiastasiak.pl/


Jak już rozmawiamy o promocji co powiecie na socialne promowanie i testowanie grier? Zobacznie ww.wtestsbetagames.com


Jak już rozmawiamy o promocji co powiecie na socialne promowanie i testowanie grier? Zobacznie http://www.wtestsbetagames.com


korzystałem kilka razy z ich usług, ale ostatnio wywaliłem ich całą korespondencje do spamu i wypisałem się z ich newslettera, stali się natrętni jak nie wiem co i ślą po kilka wiadomości dziennie


Oferta zakupów grupowych skierowana do sprzedawców jest arcynieatrakcyjna. Musisz zejść z ceny tak jak napisał autor ok. 50%, gigantyczna prowizja, pieniądze ze sprzedaży (czytaj: suma, która w nieznacznej mierze rekompensuje koszty), które usługodawca przelewa zgodnie z umową dopiero po 3 miesiącach, a do tego ogrom pracy żeby zdążyć ze wszystkimi przesyłkami. Mówiąc krótko jest to zwykła reklama i opłacalna tylko dla przedsiębiorców lokalnych, biznesy takie jak sklepy internetowe mogą jedynie próbować sprzedać nadwyżkę starego towaru, którego i tak już nie mają szansy nigdzie sprzedać nawet po kosztach.


Jakoś nigdy nie byłam za Grouponem. Chyba właśnie z obawy przed opisanymi wyżej sytuacjami. Chyba bałabym się skorzystać z takiej oferty.


Zdecydowanie konieczne jest odpowiednie podejście – w innej sytuacji możemy tylko stracić. Groupona trzeba używać z głową.


Groupon ma dużo dobrych stron, ale zdecydowanie więcej, kiedy się patrzy z punktu widzenia kupującego. Chociaż w mojej branży (rozrywka:) jest to dobra deska ostatniego ratunku, kiedy bilety na występ nie schodzą. Zarobisz mniej, ale nie trzeba odwoływać.


Zgadza się, praktyki stosowane przez duże portale oferujące sprzedaż grupową są często zbójeckie. Zmuszanie do 50% obniżek cen i absurdalne marże powodują od dłuższego czasu odpływ od tego typu portali. Moje miasto sukcesywnie znika z większych stron, niedawno widziałem wibrator w ofercie. Cóż, to co dobre szybko się kończy…


Groupon i podobne strony jak widać nie sprawdzają się na dłuższą metę. Swój boom mają już dawno za sobą. Ja z ich usług nigdy nie korzystałem i nie zamierzam korzystać. Tańsze oferty można i bez tego w sieci znaleźć bez problemu.

Pozdrawiam

http://www.youplay.pl


Też się kiedyś mając z żoną firmę bawiliśmy w Grupona i Okazika. Niestety okazało się, że w pewnym momencie obsługujemy tylko i wyłącznie klientów z kuponami…


Fajny wpis


Grupon i Gruper jeszcze zyja. Reszta leży i ma słaby ruch.


może i groupon żyje, ale niestety są tak nachalni że ja zrezygnowałem z subskrypcji wiadomości od nich


Tak wprawdzie żadna z tych stron typu Groupon czy Gruper nie oferuje nic specjalnego… żadnych prawdziwych okazji, oczywiście, cieszy oko gdy się widzi przedmiot za 150zł który kosztował 600zł, cóż za okazja..kto by nie skorzystał?? Ale czy aby na pewno cena wyjściowa wynosiła 600zł?? To ma tylko przykuć uwagę i stwarzać pozory niesamowitych okazji.


Korzystam z Grupona z ofert pobytów hotelowych i przyznam, że czasami można trafić naprawdę fajną ofertę.


wydaje mi się że nic specjalnego tam nie ma. Ja przynajmniej okazji nie znalazłem


Również jak sprawdzałem mało ciekawych ofert, ale może komuś się uda


Wszystko się zgadza. Zakupy grupowe nie przynoszą w gruncie rzeczy żadnych korzyści.


Groupony polegają właśnie na tym, że obniżki są tak duże, że często są na granicy opłacalności firmy… Nie wiem czy nie lepszym pomysłem są kody rabatowe na portalach takich jak Tanio.co, Couporando czy Godealla. Promocje będą na poziomie, na który faktycznie stać dany biznes. To też dobra reklama, bo pełno ludzi odwiedza stronki z kuponami rabatowymi.


Nie prawda, ja na gruponie zamawiam i oferuje uslugi i nie narzekam… transport mebli kraków


No nikt nie każe nikomu brać w tym udziału. Jest to pewna forma reklamy, za którą nie musisz wykładać pieniędzy tylko „płacisz” za nią usługą. Nie rozumiem problemu.


Nie każdego stać na produkty po normalnej cenie, więc np. taki Groupon to dobra sprawa.
pogotowie naprawcze w krakowie


Niestety start na gruponie nie jest łatwy. Na dzień dzisiejszy raczej nie polecam!!


Porządny wpis, daje do myślenia:)


Groupon już pada, widać to:)


Actually its referred to as Search engine optimization that when i search for this post I found this web page at the top of all web pages in search engine. bbgecffdfafk


Jeszcze nie korzystałem ale jak będę miał to skorzystam.
FIRMA WINDYKACYJNA LUPUS


ja również pójdę za zniżką


Myślę, że samemu trzeba sobie wyrobić opinie na temat Groupon :)
Dobry biznes plan to połowa sukcesu.


dobrze, że autor notki zwraca również uwagę na drugą stronę medalu :)


Spotkałam się z sytuacjami, gdzie firma oferuje dalszą możliwość korzystania z usługi w określonej cenie tyle że już bez pośrednictwa serwisu typu groupon. Fryzjerka zaproponowała mi podobną zniżkę na kolejną usługę (na zasadzie powołania się na rozmowę, bez kupowania grouponu), dostawałam także maile proponujące roczną prenumeratę w niższej cenie z jednego z czasopism, u którego przez groupona wykupiłam prenumeratę (jej cena miała być ta sama, co cena jaką zapłaciłam za 1. razem)


Zgadzam się z przedmówcami. Grupon to korzyść głównie dla szukaczy okazji. Dla firmy do marne korzyści.


Dobry artykuł, pokazuje że nie wszędzie da się wszystko zareklamować!


Bo nie każda reklama sprawdza się pod dany biznes. Dopóki się tego nie zrozumie, to nici z biznesu.


Ja korzystałem z Grouponu i nie narzekam.


Ja też nie narzekam. Często korzystam i jestem zadowolony.


Ja też korzystam często…i nie narzekam.


Witam
Bardzo dobry artykuł, ale zwykłego Kowalskiego nie interesuje schemat działania portalu. Klient się cieszy ,że ma taniej choć nie zawsze tak jest czasami bywa odwrotnie.


Próbowałam korzystać z groupona, dwa razy. Niestety, wyszło średnio. Za pierwszym razem nie weszłam do teatru ponieważ zabrakło miejsc (pieniędzy do tej pory nie dostałam z powrotem), za drugim razem miał być to fryzjer. Usługa została wykonana w pośpiechu, a ja fryzjerka cięła jak jej się podobało i średnio reagowała na moje sugestie. Nigdy więcej żadnych grouponów.


Ciekawy tekst, w sumie nigdy nie patrzyłam na sprawę od strony działania firmy.


Dawniej korzystałem z grouponów, głównie za namową mojej dziewczyny. Po tym jak przejechaliśmy się kilka razy powiedziałem pas. Za dużo nerwów mnie to oszczędzanie kosztowało.


Wpis podoba mi się, będę tu zaglądał częściej.


Szkoda, że nie ma nowych wpisów.


Szkoda, że tak rzadko pojawiają się tu wpisy.


Wchodzę tu i wchodzę i tak czekam na coś nowego…..co to groupona to różnie wychodzę na współpracy. Zazwyczaj te usługi bez groupona i tak kosztują mniej więcej tyle samo, jak za użyciem groupona.


Korzystaliśmy z grupona raz i nigdy więcej :)


Szkoda, że nie ma tu żadnych nowych postów. Co do grupona – nigdy nie korzystałam.


nie jest dla każdego ale można go fajnie wykorzystać w celach marketingowych


Kiedyś kupiłem tam zniżkę na hotel. To była masakra! Musiałem potem pisać reklamację …..


myślę że z tego rodzaju marketingu trzeba umiejętnie korzystać. Na pewno nie nadaje się to dla każdego. Ja nie mam zaufania dla grouponów.


Zarówno ze strony konsumenta jak i przedsiębiorcy – korzystanie z grouponów jest ciekawe tylko trzeba to robić z głową. Wiadomo że hotel za 20zł to nie będzie Sheraton :)


dla osoby, która chce się reklamować wiadomo, że trzeba ograniczyć ilość kuponów. na usługach czy produktach za kupony się nie zarabia, ale za to mamy reklamę, która dociera do odpowiedniej ilości osób.


Z grupowego marketingu trzeba wiedzieć po co się korzysta. Zarobić się na tym nie da, a najpewniej jeszcze trzeba dopłacić. Ale do naszej drukarni http://drukujprojekt.pl ściągnęliśmy spory ruch dzięki ofercie na druk ulotek w jednym z serwisów zakupów grupowych. Więc zarobek – nie, marketing – tak. Pozdrawiam.


Świetna strona, polecam


Fantastyczny serwis!


Bo groupon nie jest dla każdego. Jeśli masz nastawienie, ze groupon pmoze Ci zgromadzić fortune to jesteś w błędzie. Groupon według mnie służy bardziej do celów promocyjnych.


Prawda!!


Prawda!! jak najbardziej się z Toba zgadzam


Świetny pomysł na artykuł!


Bardzo dobrze spostrzeżenie odnośnie tego grouponu. Nigdy się nad tym nie zastanawiałem ale teraz już wiem dlaczego i jak to się dzieje :)


Bardzo dobrze spostrzeżenie odnośnie tego grouponu. Nigdy się nad tym nie zastanawiałem ale teraz już wiem dlaczego i jak to się dzieje 😛


Jest też inna metoda – minimalizowanie strat/zwiększanie zysków pod pozorem oferowania pełnowartościowej usługi/produktu który jest wybrakowany. Bardzo często stosowany zabieg.


Jeżeli chodzi o dopiero startujące firmy jest to dobry sposób na pozyskanie pierwszej bazy klientów. Nie każdego stać od razu na reklamę, a jak nie patrzeć ten serwis ma sporą oglądalność. Jeśli chodzi o kupony, to z pewnością turystyka czy produkty (tutaj z większą uwagą) mają coś do powiedzenia.

Usługi bym odradzał, bo idąc na masę nie da rady zachować odpowiedniej jakości.


Dodam że na gruponie nie opłaca się reklamować bo trzeba dać ofertę która jest dla nas nie opłacalna.


na pozyskanie pierwszych klientów jest ok, ale na długofalową współpracę nie opłaca się


na pozyskanie pierwszych klientów jest ok, ale na długofalową współpracę nie opłaca się. zresztą, teraz i tak już mało kto z grupona kupuje.


prowadzę zespół muzyczny z Gdańska http://marinaband.pl Czy myślicie, że tego typu promocje mają sens w przypadku mojej działalności? Zastanawiam się, czy np, takie pary młode korzystają z takich serwisów.


powinni bardziej ofertę szatkować, ja uż wszystkie subskrypcje wywaliłem, za dużo spamu było


tak spamu jest mnóstwo – też z tego zrezygnuje, bo te niepotrzebne wiadomosci doprowadza mnie do szału..


„Może się więc okazać w najgorszym przypadku, że nie dość, iż wykonujemy pracę bez zysku, to jeszcze tracimy z tego powodu prawdziwych klientów, a nasz poziom usług spada, z powodu nadmiaru zleceń.”

Michał, celne spostrzeżenie. Niestety zazwyczaj jakość oferowanych usług w ramach tego typu ofert odbiega od tych standardowych (choć oczywiście nie jest to regułą, zależy od przedsiębiorcy). to jednak całkowicie mija się z celem, bo skoro oferujemy swoje usługi w ramach groupona to chcemy zdobyć nowych klientów, a jeśli ci się zniechęcą, to nie dość, że nigdy do nas nie wrócą to jeszcze będą się negatywnie o nas wypowiadać, co poskutkuje utratą kolejnych potencjalnych klientów…
Tak jak piszesz można faktycznie ograniczyć ilość ofert, aby potencjalny nabywca poczuł, że to oferta wyjątkowa, a nie rzucona jak bułki w supermarkecie. Warto również takiego klienta obsłużyć na najwyższym poziomie (nawet po kosztach…), jego opinia będzie bowiem miała dużo większą wartość niż parę groszy straconych na usłudze.


Jak ze wszystkim w marketingu, coś może być wyjątkowe dopóki inni tego nie podchwycą i ludzie nie będą mieli dość danej metody reklamy 😉


Bardzo konkretny blog, polecam takżehttp://www.bezpiecznywozek.pl/


Bardzo konkretny blog, polecam także http://www.bezpiecznywozek.pl/


Ja ogólnie jestem zadowolony z Groupsona. Często są ciekawe promocje.Dużo z niego skorzystałem.


uwielbiam zakupy przez groupon, można wiele oszczędzić, zapraszam na http://www.osblog.pl/


I dla tego właśnie wolę pracować na własną markę samodzielnie a nie przez grupon.


I dla tego właśnie wolę pracować na własną markę samodzielnie a nie przez serwisy typu grupon.


Dla tego wolę pracować na własną markę samodzielnie a nie przez serwisy typu grupon.


Grupon na prawdę pomaga, często klienci wracają korzystając z regularnych ofert!


Polecam zajrzeć na http://www.virtualcurrency.pl/


Zapraszam wszystkich na stronę http://www.sigarden.com.pl/


Fajny blog 😉


Bardzo ciekawy artykuł, różne podobne rzeczy też do poczytania na http://www.adamjaroslaw.com.pl/


Ja myślę, że portale typu Groupon są dobre, pod warunkiem że zaoferujemy klientowi coś jeszcze – newsletter, rabaty, tak żeby o nas nie zapomniał.


Czy to Gruper zmienił się na Mydeal?


Grupony to dobra rzecz, ja uwielbiam te turystyczne, dzięki nim w tamtym roku znalazłam noclegi we Władku po 25 zł w bardzo ładnej willi :)

Polecam też http://www.swietnebuty.com.pl/


Ja lubię w Gruponach usługi SPA&Wellness. Za małe pieniądze można zadbać o swoje ciało 😀

http://www.obuwiebuty.com.pl/


Ja lubię w Gruponach usługi SPA&Wellness. Za małe pieniądze można zadbać o swoje ciało. Trzeba przyznać, że kosmetyki, których używają masażyści i kosmetyczki w SPA, są z najwyższej półki. No i wiadomo profesjonalna usługa. Godne polecenia 😀

http://www.obuwiebuty.com.pl/


Ja lubię w Gruponach usługi SPA&Wellness. Za małe pieniądze można zadbać o swoje ciało. Trzeba przyznać, że kosmetyki, których używają masażyści i kosmetyczki w SPA, są z najwyższej półki. No i wiadomo profesjonalna usługa. Godne polecenia 😀


Grupony lubię za usługi SPA&Wellness 😀


Tylko trzeba zaznaczyć, że klienci z Grupona są inaczej traktowani, niż Ci którzy płacą całą sumę.
http://www.obuwiebuty.com.pl/


Tylko trzeba zaznaczyć, że klienci z Grupona są inaczej traktowani, niż Ci którzy płacą całą sumę.


Tylko trzeba zaznaczyć, że klienci z Grupona są inaczej traktowani, niż Ci którzy płacą całą sumę.

http://www.obuwiebuty.com.pl/


Ja raz skorzystałam i już więcej nie kupię grupona, po tym jak potraktowano mnie w pewnym SPA…

http://www.obuwiebuty.com.pl/


Elinka to zależy od salonu a nie od Groupona – jak dla mnie to fajny pomysl


Groupon ma faktycznie sens, kiedy kuponów jest tylko kilka – wtedy na pewno znajdą się chętni!


Wiele razy kupowałam na grouponie i zawsze byłam zadowolona 😉


Umiejętnie stosowane wszystko ma sens 😉 szkoda, że nie pojawiają się nowe posty


Zapraszam serdecznie na http://www.agropraca.com.pl/


Tego typu serwisu to zachęcanie ludzi do zamykania swoich biznesów. Jedyny sens dawania ogłoszeń to jak masz firmę usługową jak np. wspomniane SPA. Bez różnicy czy jeden klient wejdzie taniej czy nie bo tylko otwierasz mu drzwi gorzej jak coś sprzedajesz to nie ma co tracić czasu i pieniędzy na reklamę tam bo nigdy się ona nie zwróci.


Niestety zgadzam się ;/

polecam http://www.adamiakela.pl/


No fakt. Potwierdzam.


Groupon jest świetnym pomysłem na biznes i wygląda że Groupon, włąściciele robią dzięki niemu niezły interes. Jest ciekawym pomysłem wciąga ludzie bo każdy z nas się łapie na promocje w większym lub mniejszym stopniu…

Nieważne jakbyśmy się pilnowali jakbyśmy byli odporni jak nie tu to gdzie indziej wpadamy w promocję w sklepach online, marketach, w kinach, w restauracjach na wakacjach .

Czasem nie możemy odmówić naszym bliskim, dzieciom i tak to się dzieje :)

a Groupon przemawia do nowego społeczeństwa tam nie ma mnóstwa informacji technicznych parametrów na zachęte jest zawsze piękny obrazek i intrygujący tekst ..

Kto z nas nie chce być piękny, szczupły wysportowany, zrobić coś dla siebie, odpocząć choć kilka dni lub poczuć trochę luksusu a to możemy mieć w Groupon, bardzo często w cenie na którą nas stać.

Wielu z nas nie stać na 2-3 tygodniowe wakacje w ciepłych krajach w hotelu 5 gwiazdkowym (choć akurat nie takie są moje marzenia) ale za to mogę sobie pozwolić na weekend 2-3 dni w fajnym hotelu w fajnym miejscu … nieważne że to tylko 2-3 dni ale w niedużej cenie mogę spędzić czas w super luksusowych warunkach :)

Mogę mieć piękne wybielone zęby, masaż relaksujący lub ujędrniający moje ciało i milion rzeczy które chciałbym mieć lub marzę wcale nie będąc milionerem !

Czy na Grouponie korzystają również firmy które z nim współpracują pewnie też czasem aby mieć jakąś darmową reklamę, dać się poznać zachęcić Klientów, czasem aby po prostu przetrwać mimo wszystko jakiś trudniejszy okres.

Czasem dzięki Groupon mogą zdobyć bazę klientów, renomę ale tak czy inaczej wygląda że to one muszą być przygotowane do tej współpracy i wiedzieć co chcą dzięki temu osiągnąć.

Jeśli liczą że tylko pokażą się w Groupon i interes sam już będzię się kręcił to pewnie się mylą.

Zaryzykuje stwierdzenie że Groupon może być epizodem w działalności firmy ale chyba nie warto planować że będzie podporą i głównym filarem firmy.


Grupony to dobra rzecz :) polecam http://www.impresjalublin.pl/


Ja bardzo lubię grupony, ale te turystyczne że tak powiem :)

polecam http://www.sayine.org.pl/


Groupony są spoko, turystyczne wyjazdy można urwać w rozsądnej cenie :)


Witam serdecznie wszystkich Użytkowników!

Drodzy, chciałbym zainteresować Was nowelizacją ustawy o przetwarzania danych osobowych, która wejdzie w życie już 1 stycznia 2015 roku! Porządny artykuł o nowelizacji znajdziecie pod linkiem http://rbdo.com.pl/category/informacje-prawne/

Zgodnie z nowymi przepisami, firmy lub inne jednostki organizacyjne przetwarzające dane podlegające zgłoszeniu do GIODO (np. dane Klientów – mail, telefon, adres) będą musiały albo wyznaczyć Administratora Bezpieczeństwa Informacji (ABI) – i zgłosić go do GIODO, albo zarejestrował zbiory w GIODO.

Bezwzględnie każda firma czy inny podmiot posiadający dane choćby 1 Klienta czy pracownika musi wdrożyć dokumentację przetwarzania danych zgodną z rozporządzeniem do art. 39 a ustawy o ochronie danych osobowych.

Warto dodać że KARY za każde uchybienie związane z przetwarzaniem danych (także brak dokumentacji) sięgają do 10 tys. dla os. fizycznych i aż do 50 tys. zł dla spółek, spółdzielni i innych osób prawnych!

Fundamentalną Dokumentacje ochrony danych można opracować samodzielnie lub można zakupić gotowy kompletny zestaw np. w serwisie RBDO – http://rbdo.pl/sklep/

POLECAM!


NAJWAŻNIEJSZE OBOWIĄZKI PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH OD 1 STYCZNIA 2015

Każde przedsiębiorstwo lub inna jednostka organizacyjna zatrudniająca choćby 1 pracownika lub posiadająca w jakiejkolwiek formie dane Klientów czy rejestry korespondencji, przetwarza dane osobowe w rozumieniu ustawy o ochronie danych osobowych. W praktyce niemal 99% podmiotów gospodarczych przetwarza dane osobowe, w zawiązku z czym są one zobowiązane do wdrożenia systemu przetwarzania ochrony danych osobowych, którego kluczowym elementem jest wdrożenie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz rejestracja zbiorów lub Administratora Bezpieczeństwa Informacji (ABI) do GIODO.

Poszczególne podmioty powinny z dużą ostrożnością wybrać optymalny wariant wdrożenia. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy rekomendacje wdrożeń dla poszczególnych podmiotów:

Ochrona danych w praktyce w przedsiębiorstwach jednoosobowych
Ochrona danych w praktyce w spółkach kapitałowych i jednostkach budżetowych
Ochrona danych w praktyce w biurze rachunkowym
Ochrona danych w praktyce w stowarzyszeniach, spółdzielniach i fundacjach
Ochrona danych w praktyce w szkolnictwie
Ochrona danych w praktyce w placówkach medycznych
Ochrona danych w praktyce w sklepach internetowych

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Sklepy internetowe, biura rachunkowe, hotele, spółdzielnie, urzędy, stowarzyszenia, placówki edukacyjne, medyczne i inne podmioty przetwarzają dane osobowe.
Podmioty przetwarzające dane osobowe swoich Klientów, podlegają ustawie o ochronie danych osobowych.
Podmiot przetwarzający dane osobowe musi posiadać odpowiednią dokumentację, w tym szczególnie dokument Polityki Bezpieczeństwa, Instrukcję Zarządzania Systemem Informatycznym oraz Ewidencję osób upoważnionych do przetwarzania danych osobowych.

KARY ZA UCHYBIENIA ZWIĄZANE Z OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

Od dnia 7 marca 2011 r. zgodnie ze znowelizowanym art. 12 pkt 3 ustawy o ochronie danych osobowych, GIODO może nakładać na podmioty, które nie wykonują jego decyzji administracyjnych (np. decyzji nakazującej usunięcie wybranych naruszeń), grzywny w celu przymuszenia.

Grzywny egzekwowane są w trybie ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Zgodnie z art. 121 ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, wysokość grzywny wynosi:

dla osób prawnych do 50 000 zł za każde uchybienie, ale nie więcej niż 200 tys. zł w jednym postępowaniu egzekucyjnym
dla osób fizycznych do 10 000 zł za każde uchybienie, ale nie więcej niż 50 tys. zł w jednym postępowaniu egzekucyjnym

Oprócz powyższych sankcji możliwych do nałożenia w trybie administracyjnym, przetwarzanie danych osobowych poza trybem określonym w ustawie jako przestępstwo jest zagrożone karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności, zgodnie z art. 49 ust. 1.

ZMIANY PRZEPISÓW OD 1 STYCZNIA 2015 ROKU

Zgodnie w nowymi przepisami firmy i jednostki organizacyjne przetwarzające zbiory podlegające zgłoszeniu do GIODO (np. dane Klientów, rejestry korespondencji) będą
musiały wybrać wariant wdrożenia systemu ochrony danych z funkcją Administratora Bezpieczeństwa Informacji lub rejestrując zbiory w GIODO. Możliwe są zatem
następujące warianty:

1. Pełnienie funkcji nadzorcy ochrony danych przez administratora danych (właściciela, Zarząd, Dyrekcję) z wdrożeniem dokumentacji i rejestracją zbiorów do GIODO, albo

2.Wyznaczenie i zgłoszenie do rejestru – Administratora Bezpieczeństwa Informacji (ABI), który będzie czuwał nad dokumentacją i zbiorami wewnątrz podmiotu.

UWAGA! Rejestracja zbiorów danych podlegających zgłoszeniu do GIODO pozwoli na uniknięcie wyznaczenia Administratora Bezpieczeństwa Informacji (ABI)
w podmiocie – co wiąże się z dodatkowymi obowiązkami i sprawozdaniami ABI względem GIODO – jest to bardzo korzystne rozwiązanie.

Rekomendujemy jak najszybsze wdrożenie dokumentacji z instrukcją zgłoszenia zbioru do GIODO i wsparciem prawnym, niniejsza oferta jest dostępna tutaj > rbdo.com.pl/category/poradnik-rbdo


Ciekawa analiza


Wydaje mi się że jeśli stawiamy na jakość usług a nie na cenę Groupon nie jest dobrym wyborem. Jeśli ktoś rzetelnie wycenia swoje usługi to wykonanie czegoś za max. 1/4 ceny wyjściowej (50% zniżki i z tego co zostało połowa dla Groupona) to naprawdę akt desperacji.


Nie ma się co oszukiwać – nie ma taj samej jakości za niższa cenę w przypadku grouponu.


Wow. Ten artykuł jest bardzo ciekawy, ale jak chce się jakości to trzeba zapłacić.


Ciekawy art

polecam http://www.meeple.pl/


bardzo ciekawy wpis 😉

polecam http://www.lemeh.pl/


Bardzo ciekawie napisane, dzięki. Polecam swoją stronkę: http://www.bessergold.pl/zloto-inwestycyjne-sprzedaz/zlote-monety-bulionowe.html


Bardzo pomocny artykuł :)

zapraszam do mnie http://www.nyech.com.pl/


świetny artykuł 😉

polecam http://www.loemos.org.pl/


Fajny ten blog 😉 polecam http://www.ittherlye.net.pl/


Świetny blog


Fantastyczne miejsce. Polecam


Zakupy grupowe już chyba się powoli w Polsce kończą. Nie ma takiego szału na nie jak kilka lat temu. Słabe oferty są na tych stronach, same spa, zabiegi kosmetyczne i wycieczki.


Fajny artykuł. Jest w tym dużo racji


masz rację :)

polecam http://www.30kolorowanek.pl/


no tak po prostu nie dla każdego 😉

polecam http://www.itlina.com.pl/


wg mnie grupony to dobrze rzecz 😉
polecam http://www.daten.com.pl/


ciekawy artykuł 😉

zapraszam na http://www.meeple.pl/


Ten artykuł bardzo mi pomógł, akurat od niedawna zajmuje się marketingiem.


Totalnie nieopłacalna rzecz. Są lepsze i skuteczniejsze sposoby na reklamę.


Dokładnie, święta prawda


Oj to chyba nie do końca tak. Ja na przykład jak korzystam z usług jakieś firmy to się do niej przyzwyczajam. Później już wole korzystać ze sprawdzonych usług niż jakbym znów miała ryzykować od nowa.


Potwierdzam, dokładnie tak jest.


is the wholesale handbags Tudor pocket scale,nba
Jerseys binds to theindividuality of metal full of grace buckle pocket, so
women can agile style,lovely attention to two real Mike
is the use of extremely Jan, has written brilliant styling,stunning beauty, the popular
art, the fresh flavor is full. I only have to consider my own resistance to think about living in such a small space.
It is also not really a home: If you have to go to
another house to get to the bathroom that more like camping.
My fantasy about small living is more like this: Building a few round houses.
A diameter of 25 feet roughly gives about 500 sqft.
Study the way people build houses in Africa
and elsewhere. I would like to build with rammed earth,
at least in part. It very hard to do it alone, but
doing the project with a group of people or families together building several small houses, that will work.
If there are kids, build another little house next to it.
You want to be able to live and work there, not just camp out.
If houses are built close enough together, some of the utilities can be shared:
Water supply from groundwater pump, sewage, etc.
Not too close, the mutual attachment of those is going to fade and if there isn enough privacy, the fighting starts.
The biggest concern is that all the standards, codes and
regulations might make it all a nightmare.

@(Gucci805Dream5hunz1GSaLMO)


Hello mates, its impressive post regarding tutoringand entirely
explained, keep it up all the time.


Yes! Finally something about websites.


Hi, this weekend is pleasant for me, because this moment i am reading this wonderful informative post here at my home.


An NGO can get earnings tax exemption by getting itself signed up
and abiding by particular other formalities, however such registration does not offer any benefit
to the individuals making donations. The Income
Tax Act 1961 has certain provisions which provide tax benefits to the „donors”.


It’ѕ vvery esy too finmd outt anny topioc onn weeb ass
compared tto textbooks, aas ӏ fouynd thiss piesce off writing att
thiks webb ƿage.


Gdyby człowiek wiedział o tym wcześniej to pewnie by nie napędzał kasy grouponowi. A tak sprawdzał na sobie wszystko. Bo tak naprawdę korzystają na tym tylko oni. Zwrot z klientów na poziomie procenta, nie pokrywa kosztów … Szkoda bo pomysł fajny.


Dla mnie osobiście Grupon, Gruper i inne tego typu portale zniszczyły rynek. Skoro ktoś oferuje normalnie zabieg za 200 zł. a na gruponie jest po 40 zł i dalej mu się opłaca to Kowalski wychodzi z założenia że strasznie przepłaca i rezygnuje z usług danego klienta szukając tańszego. Moje obiektywne spostrzeżenie.


Dla mnie osobiście Grupon, Gruper i inne tego typu portale zniszczyły rynek.


Dla mnie osobiście Grupon, Gruper jest nie opłacalne.


Tego typu forma reklamy nie ma racji bytu.


Według mnie Groupon to słaba reklama. Jeżeli ktoś kupił coś z 50% obniżką, to nie będzie chciał zapłacić następnym razem 2x więcej za usługę, tylko będzie szukać takiej okazji u konkurencji.


Mimo wszystko groupon to ciekawa opcja i ja z niej często korzystam


Groupon to zdecydowanie ciekawa opcja na promocję, trzeba tylko wiedzieć jak z niej korzystać. Przede wszystkim jest to niepowtarzalna szansa na zaprezentowanie swoich produktów szerszemu gronu odbiorców. Często korzystałem z okazji na zakupach grupowych, są miejsca do których wracam regularnie a są takie, które omijam szerokim łukiem.


You may also ask a dealer when they are changing from
old to new inventory, because even top selling countertops of granite may sell
for less in case the dealer needs to make space for new shipments.

A quick tour of all available models by different manufacturers
will give prospective customers a good overview of the look these ranges will
present when incorporated into the kitchen. Add to that a schedule that includes
travel and things can get out of hand.


Często korzystam z grupona i uważam że to doskonała forma zaoszczędzenia pieniędzy.


Groupon to zły pomysł na marketing. Każdy szuka jak najlepszej oferty cena/jakość. Nikt nie wróci do hotelu X, bo był tam już wcześniej. Co najwyżej, jakiś mały odsetek.


Zgadza się. Te serwisy to pułapka dla usługodawców. Orobimy się jak wół a korzyści z tego żadnych. Ci klienci i tak pewnie nie wrócą chyba że zachwycimy ich niesamowitą obsługą a to i tak zadziała tylko na mały odseek korzystających z naszej oferty. Właściwie pracujemy na sukces tych całych gruponów a nie na własny.


udział w takich gruponach to praca na budowanie sukcesu tych porali a nie na nasz własny.


Zakupy grupowe wymagają od przedsiębiorców bardzo wysookiej prowizji za pośrednictwo w sprzedaży produktów. Dużo bardziej opłacalne jest wystawienie produktów w porównywarce np. http://nowa-cena.pl/ . Sam sobie może ustalić ile chce zapłacić, bo stawka za klika jest ustalana na zasadach aukcji.


Zakupy grupowe pobierają od przedsiębiorców bardzo wysoką prowizję za pośrednictwo w sprzedaży produktów. Dużo bardziej opłacalne jest wystawienie produktów w porównywarce np. http://nowa-cena.pl/ . Sam sobie może ustalić ile chce zapłacić, bo stawka za klika jest ustalana na zasadach aukcji.


Zakupy grupowe pobierają od przedsiębiorców/sklepów bardzo wysoką prowizję za pośrednictwo w sprzedaży produktów. Dużo bardziej opłacalne jest wystawienie produktów w porównywarce np. http://nowa-cena.pl/ . Sam sobie może ustalić ile chce zapłacić, bo stawka za klika jest ustalana na zasadach aukcji.


Groupony to bardzo dobre rozwiązania. Zwłaszcza,że można na nich zakupić zarówno wycieczki, rzeczy, jak i również usługi. Centrum zapoznawcze Duet czasem też wystawia tam zniżki dla swoich nowych klientów szukających miłości.


Plusów jest też sporo: Zwiększa świadomość marki, firma staje się bardziej rozpoznawalna, mamy możliwość zbierania danych od klientów i wysyłania im ogłoszeń reklamowych i można by tak długo wymieniać. Wszystko ma swoje plusy i minusy.


At this time it appears like Movable Type is the top blogging platform out there
right now. (from what I’ve read) Is that what you are using on your blog?


No ja tylko powiem od siebie że najlepiej z tego wszystkiego to po prostu wejść na naszą stronę internetową i przeglądnąć jakie mamy w ofercie drukarki 3d. To jedyne co można w takim wypadku zrobić. xD


No ja tylko powiem od siebie że najlepiej z tego wszystkiego to po prostu wejść na naszą stronę internetową i przeglądnąć jakie mamy w ofercie drukarki 3d. To jedyne co można w takim wypadku zrobić.


No ja tylko powiem od siebie że najlepiej z tego wszystkiego to po prostu wejść na naszą stronę internetową i przeglądnąć jakie mamy w ofercie np. drukarki 3d: http://www.printo3d.pl To jedyne co można w takim wypadku zrobić.


Wychodząc naprzeciw potrzebom i wymaganiom klientów firma Imis pharma oferuje całościową obsługę systemu nadzoru nad bezpieczeństwem farmakoterapii lub świadczenie usług z zakresu jego poszczególnych części.


Na pewno jakieś plusy są, przede wszystkim klienci poznają naszą markę, mówią o niej swoim znajomym itp. Ale nie w każdej branży ma to sens. Chyba że firma zarabia na kilku rzeczach, to wtedy „zejście” z ceny w jednej dziedzinie, może podnieść zyski w innej.


No niestety wszelkiego rodzaju grupony są mało opłacalne dla tych, którzy się tam ogłaszają. Jedyny zysk może być tylko wtedy jeśli klient jednorazowy stanie się klientem stałym, ale to też zależy od tego czym się zajmujemy i czy jest taka opcja…


@Aleksiejs, tak jak piszesz, z tymże współczynnik konwersji klienta jest na nieakceptowalnym poziomie – w praktyce nie można wyjść na swoje. Naprawdę polecam raczej zainwestować w buzz marketing i zbieać zamówienia z polecenia :)


But other coins may deter people from buying into it due to
the wait and see attitude of non-techies. Money is used by everyone
and the market for cryptocurrency involves everyone that uses money according to Cantrell’s theory.

While it is largely an online currency, it is growing in physical retail outlets,
and apps let you pay easily with your phone.


If some one needs to be updated with latest technologies after
that he must be visit this website and be up to date every day.


You may have damaged the wiring leading to the ABS sensors or even the tone wheels or
sensors themselves.


Some plans may also demand that you take an original heighten when the line is set
up. In 1959, the first embossed plastic charge card was issued
by American Express. Your wife had been listening while you were
on the phone, and seems unhappy.


Alfredo Yao’s story is yet another rags-to-riches tale of a self-made businessman who rose from poverty through
hard work and determination. It is very easy to get
conned by them and the ultimate sufferer will be the pet whose disease will escalate and
might even take its life. This is not a good idea because a veterinarian should personally examine
the ill dog and decide on the diagnosis and treatment after this examination.


コモ


A motivating discussion is definitely worth comment. I do believe that you need
to publish more about this subject, it may not be a taboo
matter but generally people don’t talk about such topics.
To the next! Best wishes!!


I change passwords too often so whatever password someone might need acquired, it is lengthy been changed.


At this time I am ready to do my breakfast, once
having my breakfast coming over again to read further news.


Trzeba to rozsądnie przemyśleć, nie zawsze nakłady się zwracają


Very good article. I am going through some of these issues as well..


Bardzo ciekawy artykuł. Opisuje problem godny uwagi i daje do myślenia. Warto przeczytać!


Poniekąd muszę zgodzić się z treścią tego artykułu.


Poniekąd muszę zgodzić się z treścią tego artykułu. Ten filtr wykrywa w tej wiadomości nieprawidłowości, nie wiedząc czemu. Chyba jest źle ustawiony


Hypnosis adalah pemberian sugesti yang mempunyai banyak
kegunaan. Masuklah anda menuju alam bawah sadar yang lebih dalam lagi.
Some of the more resourceful people may have ideas on how
to get better.


Phone call to Stay telepathic lines set you back ₤ 1.50 every moment plus
your phone suppliers access cost.


Jak to mówią „nie dla idiotów”


Super artykuł, jak zwykle klasa.


I like the helpful info you provide for your articles.
I will bookmark your blog and check again right here frequently.
I’m slightly certain I’ll be informed many new stuff right right here!

Best of luck for the following!


Remarkable! Its genuinely amazing post, I have got much clear idea about from this piece of writing.


t worry as there are many online stores that offer this furniture to shop.
We raise our families there, invite our friends to spend time with us there
and a home gives us the security we often crave.
It would be better to say about ottoman sofa
bed that it not just works for you but additionally for others who just observe it.


Hello to every one, because I am really keen of reading this webpage’s
post to be updated daily. It includes pleasant information.


Co prawda to prawda. Ja osobiście nie lubię takich zakupów. Ale są i amatorzy takiego sposobu kupowania. Bardziej wydaje mi się, ze Grupon jest przeznaczony dla turystyki bo w tej dziedzinie faktycznie można kupić wakacje dużo tanie. Ale każdy ma swoje nawyki.


A beach vacation residence.


Ja też nie lubię tego typu zakupów i zgadzam się z tym, że grupon nie jest korzystny dla każdego, rozwiązań na te problemy pewnie znajdzie się więcej, w zalezności od tego co oferujemy.


Myślę, że sprzedawanie w ten sposób jest korzystne i fakt musi być przemyślane.


Don’t put your health at risk by taking large quantities of det pills.
This appp can voice diaal your contacts, send text and email messages,
retrieve news, search for apps, find locations, set alarms, find videos,
images and much more. In the process, they successfully launched a spin off to their family’s show.


Na gruponie, czy allegro żyje dziś wiele firm z różnych branż. To uzależnia 😉


Pretty great post. I just stumbled upon your weblog and wished to say that I’ve truly loved surfing around your weblog posts.
In any case I will be subscribing on your rss feed and I’m hoping you write again soon!


Grupon to dobra sprawa dla tych którzy mają coś atrakcyjnego do zaproponowania. Chociaż sporo ludzi wychodzi z założenia, że nawet jeżeli się chociaż trochę zwraca to warto.


To dobry sposób na sprzedanie czegoś atrakcyjnego. Powodzenia wszystkim grupowiczom, niechaj dostarczają nam tańszej rozrywki.


Krótko, zwięźle i na temat. Moim zdaniem niewielu przedsiębiorców zdaje sobie sprawę z poruszonych tutaj kwestii.


Groupon na pewno nie jest dla każdego. Z drugiej strony już chyba minął czas, kiedy wszyscy się na Groupon rzucali.


Groupon to teraz setki maili lądujących w spamie, nawet gdy wypiszemy się z bazy. Czasami przydatne, gdy czegoś szukamy, ale na dłuższą metę słabo. Oczywiście z marketingowego punktu widzenia warto tam być, jeżeli prowadzimy np. restaurację i liczymy na nowych klientów.


Groupon to dość niebezpieczna zabawa…a poza tym mam wrażenie że coraz mniej osób z niego korzysta…


Hello There. I found your blog the usage of msn. This is an extremely well written article.
I’ll be sure to bookmark it and come back to learn more of your helpful information. Thank you for the post.
I will definitely return.


What’s up Dear, are you actually visiting this web site regularly, if so after that you will absolutely obtain pleasant knowledge.


It’s really a great and helpful piece of information. I am satisfied that you
simply shared this helpful information with us. Please stay us up to
date like this. Thanks for sharing.


Otakon 2013 will be held August 9-11 at the Baltimore Convenion Ceter in Baltimore,
MD. Actually, the first bookk was 99% done when I applied for tthe Xeric and the Monbusho;
it judt wasn’t published yet. While heading
upstairs, the duo run into Shaw who easily defeats Colossu in battle but Storm escapes by creating a thick fog.


Hey I know this is off opic buut I was wondering
if you knew of any widgets I could add to my blog
that automatically tweet my newest twitter updates.
I’ve been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping maybe you would have
some experience with something like this. Please let me know if you run into anything.
I truly enjoy reafing your blog and I look forward to
your new updates.


Le systeme le plus courant est le velo elliptique
magnetique : des aimants situes proche d’une roue metallique creent la resistance.


Good way of describing, and good piece of writing to obtain facts concerning my
presentation subject, which i am going to present in school.


I think that is among the most important information for me.
And i’m glad reading your article. But should observation on few
normal issues, The website taste is wonderful, the articles is in reality excellent :
D. Just right job, cheers


Greate pieces. Keep posting such kind of information on your site.

Im really impressed by your blog.
Hey there, You’ve done an excellent job. I’ll certainly digg it and individually
suggest to my friends. I am sure they will be benefited from this site.


great put up, very informative. I ponder why the opposite specialists of this sector do not realize this.
You should continue your writing. I’m sure, you’ve a huge readers’ base already!


It’s actually a great and useful piece of
info. I’m satisfied that you shared this useful info with
us. Please keep us informed like this. Thank you for sharing.


Can I just say what a relief to discover an individual who really knows what they are talking about on the web.
You actually realize how to bring an issue to light and
make it important. A lot more people should look at this and understand this side of the story.
I was surprised that you’re not more popular since you definitely possess the gift.


Y remato con lo que nos cuenta BBC Mundo que trae esperanza,
tradición, autenticidad y sabor a la vida: ‘Existen vinos naturales donde el mundillo ecológico reinvidica la producción rigiéndose por las reglas de la no intervención.


Real Racing 3 Hack will fulfill all of your needs for
Gold and R in Actual Racing three Our Real Racing three Hack is absolutely free
to download.


Zgodze się ze stwierdzeniem, że jeśli inna firma zaoferuje „super zniżke” klient bez wachania z niej skorzysta, dlatego akcje na Grouponie powinny byc wielokrotne :)


Hi, I think your website might be having browser compatibility issues.
When I look at your website in Safari, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some
overlapping. I just wanted to give you a quick heads up!
Other then that, excellent blog!


With endurance comes practise, and practise brings you more gems on a faster basis.


Zgadzam się w tu procentach – z tego też powodu małe firmy rzadziej korzystają z groupona. Lepiej skupić się na pozycjonowaniu na rynku lokalnym (w przypadku małej firmy).


Hmmm, dlatego jeżeli interesuje nas promocja i rozszerzenie oferty na Groupon musimy się określić. Kierujemy usługę, produkt jedynie wtedy gdy wiem, że celem kupującego jest zyskowny podział na kilka osób. Unikamy, wtedy klientów szukających jedynie najtańszej oferty indywidualnej. Niestety, sprawdza się to wybranych branżach. :)


After going over a few of the blog posts on your site,
I honestly like your way of blogging. I book marked it to
my bookmark site list and will be checking back
soon. Please check out my web site as well and tell me what you think.


Dokładnie decydując się na taka formę promowania naszej działalności powinniśmy to dokładnie przemyśleć, Ponieważ może się okazać że przyniesie to nam więcej problemów niż korzyści. Osobiście uważam że są lepsze sposoby promowania swoich usług.


If some one needs to be updated with latest technologies after that he must be go to seee this website and be up tto
date every day.


Witaj!

Chciałem tylko powiedzieć: Świetna strona i świetne artykuły! Mamy piękny nowy rok 2016!

Najlepiej,
Cibor


Sehr schöner Beitrag! Ich schaue mir sehr gerne Filme Online an. Vorallem liebe ich Amazon Prime Video.


Be aware that it may dry your hands out considerably.
An easier strategy is to request your neighbor should they have a window cleaner, or if you do not know anybody in your
street why don’t you provide them with a knock.
Over time, this will negatively affect employees that spend long
periods within the premises, thereby reducing their
levels of productivity.

Gadgets Doctor
19177 Preston Rd #188, Dallas, TX
(214) 792-9913


: How many products do you currently offer for sale. Each
bag is unique since they are crafted by the hand of an artist.
ll probably understand why this style is always in the trend.


When someone writes an piece of writing he/she maintains the plan of a user
in his/her min that how a user can understand it. So that’s why this article is great.
Thanks!


Fajny ten wasz blog, bardzo dużo ciekawej wiedzy :) Co do samego grupona widzę w śród moich znajomych że jego popularność bardzo malej.


OK niby fajne są oferty chociażby na grouponie, ale denerwującym jest fakt, że po zakupie trzeba specjalnie dzwonić i umawiać się na jakieś odległe terminy. Niestety taka sprawa jest nagminna. Przykładowo kupiłem wizytę u lekarza – badanie usg w promocyjnej cenie. Badanie można było wykonać dopiero po 3 miesiącach, to stanowczo za długo.


Szał na grupona mija, chociaż jest on przecież wciąż bardzo atrakcyjny.


Kliencie z groupona nie są chyba dobrą grupą docelową, ponieważ zwyczajnie szukają okazji… Prowizja groupona + koszt zniżek jest OGROMNY!


Ja z kolei polecam darmowe katalogi stron w których znajdziecie same wartościowe wpisy.


Ostatnio na Grouponie szukałem szkolenia w dobrej cenie i trafiłem na świetną ofertę od http://m-a-s.biz.pl . Niestety kiedy zdecydowałem się w końcu na zakup, to była ona już nieaktualna ;( Trzeba się nieraz pospieszyć kiedy spotkamy się z ciekawą ofertą. Tak jak pisałeś, oferenci wystawiają niekiedy tylko kilka „sztuk” danej usługi czy przedmiotu.


Magnificent beat ! I wish to alprentice even aas you amend
your weeb site, how can i subscribe for a blog web site?
The account helpled me a appropriaye deal. I had been a little bit familiar of this your broadcast provided brilliant transparent concept


Dziwny tekst, pewnie że zaglądam na grupon tylko gdy są promocje a normalnie omijam te firmy. Nie wiem co musiałoby się stać żeby skorzystała z ich usług po normalnej cenie. Firmy z atrakcyjnymi cenami dla klientów nie muszą się reklamować na gruponie bo i tak mają klientów. Jeśli tak nie jest to wina niskiej jakości więc tak czy inaczej i tak nikt tam nie zawita nawet jeśli jeszcze bardziej się przecenią na gruponie


A ja z Grouponu dość często korzystam..Nie raz udało mi się wyhaczyć coś na prawdę wartościowego.


Słyszałem kiedyś historię o fryzjerze, któremu groupon rozwalił biznes zamiast polepszyć. Dostał tyle zleceń z z terminem wykonania w ciągu miesiąca, że musiałby zatrudnić nowych pracowników.


Its not my first time to pay a quick visit this site, i am visiting this web
page dailly and obtain pleasant information from here every day.


Great web site. A lot of useful info here.
I am sending it to a few buddies ans also sharing in delicious.
And of course, thanks on your effort!


Sama kiedyś skorzystałam z goupona do promocji. Niestety było tak jak piszesz – rezultaty niewspółmierne z nakładem. Nigdy więcej


jako klient lubię groupon ale jako przedsiębiorca już nie bardzo 😀

Zostaw komentarz

(wymagane)


(wymagane)

Podgląd komentarza: