22
lut
2011

Czy uczciwy biznes jest w Polsce możliwy?

Czy da się rozwinąć własną działalność i spełniać wszystkie wymogi prawne? Czy da się przy tym pozostać konkurencyjnym?

Tak

Da się pozostać na rynku będąc w pełni uczciwym wobec prawa. Jest wielu przedsiębiorców, którzy dokładają starań, żeby spełnić wymagania urzędników. Pozostaje im przy tym dość rentowny rynek. Nie jest to łatwa droga – gdy konkurencja przyjmuje zlecenia na czarno, lub łamie przepisy dotyczące produktów i usług. Ci, którzy zdecydują się na uczciwość, mogą to promować – pokazywać klientom, że ich usługi są lepszej jakości – czy też wartością dodaną jest prowadzenie biznesu fair.

Nie

Nie ma gwarancji że politycy nie zmienią przepisów, nie uczynią z przedsiębiorcy przestępcy,  nie będą próbowali wprowadzić prawa wstecz. W Polsce to się zdarza i będzie zdarzać się nadal, bo politycy się nie zmienili, a niekompetencja wielu urzędników wciąż jest tolerowana.

Nie można być więc idealnie uczciwym w kraju, który co rok dokładnie zmienia przepisy, w którym dwa urzędy działają według dwóch wykładni przepisów, a zwykły urzędnik na etacie może swoją bezmyślną decyzją doprowadzić do upadku dużego przedsiębiorstwa, zwolnienia kilkudziesięciu osób etc…

Tak, ale

O ile na idealną relację z prawem przedsiębiorca nie może liczyć – o tyle przy odpowiednich zabezpieczeniach może zapewnić sobie święty spokój. Upraszczając swoją działalność – outsourcing, leasing etc. Pozbywając się tych działań, które mogą podlegać niepewnym przepisom. Może zmniejszyć ryzyko związane ze zmieniającym się prawem.

A czy opłaca się być moralnie uczciwym w biznesie? Co to w ogóle oznacza? To pytanie zostawiam czytelnikom.Napisane przez: Michał Mietliński

Komentarze


Co to znaczy być moralnie uczciwym w biznesie? Czy chodzi o stosowanie się do (nawet najgłupszych) przepisów prawa (czytaj: lewa)? Jest to oczywiście możliwe, ale może być naprawdę CIĘZKO.

Co ustala moralność w biznesie? – na to pytanie warto sobie odpowiedzieć próbując głębiej zbadać ten temat.


Problem, który poruszasz jest dość złożony. Poziom skomplikowania naszego prawodawstwa wraz ciągłymi zmianami (które często zamiast poprawić wręcz jeszcze pogarszają sytuację) wprowadzanymi przez polityków. Nigdy nie mamy gwarancji, że prowadząc uczciwie firmę nie zostaniesz zniszczony przez jakiegoś urzędnika, któremu za przeproszeniem się nudziło. Jednak z drugiej strony to właśnie uczciwe prowadzenie firmy szczególnie w sytuacji gdy firma zaczyna generować zyski przynosi największą satysfakcję.


Na pewno uczciwy biznes opłaca się. Problem z definicją, co oznacza uczciwy biznes i jakie są jego granice. Jeśli np. stoisz przed dylematem, dać w „łapę” celnikowi 200 zł czy zwolnić 20 osób. Często w biznesie są tylko proste pytanie, odpowiedzi często nie są takie proste.


Lektura artykułu skłoniła mnie do postawienia dodatkowych pytań:

Po pierwsze czy prowadzenie biznesu w sposób nieuczciwy, daje sastysfakcję? Czy ryzyko z tym związane warte jest podejmowania nieuczciwych działań?

Niestety, przypadki odmiennych interpretacji przepisów się u nas zdarzają, ale z drugiej strony jest mnóstwo uczciwych przedsiębiorców, którzy też przecież stawiają czoła rozmaitym kontrolom ze strony instytucji państwowych i dobrze funkcjonują. Jednak tak do końca, to nie znamy wszystkich faktów. Ja mam świadomość tego, że jako zwykły obserwator nie jestem w stanie dotrzeć do wszystkich faktów związanych ze sprawą danego przedsiębiorcy, „nieuczciwie” potraktowanego przez urzędy – na pewno to, co podają media, jest tylko małą częścią prawdy. Często prawdy tak sformułowanej, aby była sensacyjna, i w konsekwencji ma ona mało wspólnego z rzeczywistością.


Wszystko zależy od tego w jakiej sytuacji zostanie postawiony przedsiębiorca, a na podjęcie dobrych decyzji nie zawsze ma się odpowiedni zapas czasu.


Uczciwość w biznesie z pewnością zaowocuje, szczególnie gdy Nasi klienci dostrzegą to, że wywiązujemy się z przyjętych zleceń w 100%

Przykład:
Często się zdarza, że klient dzwoni i pyta, czy dany asortyment jest dostępny od ręki ?
W w tym momencie stawia sprzedawcę w dwuznacznej sytuacji.

Dlaczego ?

Nie mamy towaru na magazynie, wiemy że dostawa powinna dotrzeć w ciągu 2-3 dni, przyjmujemy zlecenie. Pod warunkiem szybkiej płatności. Po 5 dniach klient dzwoni gdzie jego Towar ?. Wtedy dopiero informujemy, że tak naprawdę to jeszcze nie wysłaliśmy, bo np. w hurtowni zabrakło towaru. Jaka będzie wtedy reakcja klienta ? Czy nieuczciwość obróci się przeciwko Nam?

Niech każdy sam wyciągnie wnioski.


Witam,
dwoma rękami podpisuje się pod tym co napisał Samura.
Chytry dwa razy traci.

Znam naprawdę mało uczciwych firm, niestety. :/
Kumpel stara się być uczciwy prowadząc firmę (www.remonteam.pl) i niestety to bardzo trudne. :(


…nawet jakbyś człowieku chciał być uczcicwy, to chyba nie w polsce. popatrzmy chociaż na budżetówkę, dlaczego ciągle rosną koszty inwestycji? bo po drodze biurokracji każdy coś rozkradnie. trzeba kombinować, żeby przetrwać, nie zawsze uczciwie…


Ciężko ale się da


Z pewnością politycy, przepisy nie sprzyjają rozwojowi małych biznesów, ale to nie znaczy, że uczciwy biznes jest niemożliwy. Jak najbardziej jest to wykonalne, wymaga trochę pracy, poświęcenia i determinacji, ale możemy to zrobić. Pozdrawiam uczciwych.


Tak badz tu czlowieku uczciwy, plac podatki a te darmozjady politycy nie dosc ze za wszelka cene chca utrudnic prowadzenie legalnego biznesu to jeszcze co chwile podnosza podatki a pieniadze z nich przeznaczaja na swoje wycieczki, bankiety, spoty… Uczciwy czlowiek to frajer w tym kraju. Za sprawa politykow oczywiscie.Tak badz tu czlowieku uczciwy, plac podatki a te darmozjady politycy nie dosc ze za wszelka cene chca utrudnic prowadzenie legalnego biznesu to jeszcze co chwile podnosza podatki a pieniadze z nich przeznaczaja na swoje wycieczki, bankiety, spoty… Uczciwy czlowiek to frajer w tym kraju. Za sprawa politykow oczywiscie.


Uczciwy biznes w Polsce jest jak najbardziej możliwy, ale uczciwy i dobrze prosperujący biznes już nie bardzo… Polska polityka nie sprzyja małym przedsiębiorstwom – tyle ode mnie.


Da się zrobić biznes i to uczciwy ale trzeba mieć przy tym stalowe nerwy. Ta cała biurokracja i zagmatwane prawo skutecznie do tego zniechęcają.


Nawet jak ci się uda uczciwie dorobić to i tak w oczach większości otoczenia i tak będziesz albo złodziejem albo gangsterem, oszustem…. taka nasza narodowa mentalność.


No tak, to bardzo typowe. Dorobił się ? Na pewno złodziej. Tak na prawdę fakt czy jesteśmy uczciwi jest tylko dla nas. Ludzie i tak znajdą swoje wytłumaczenie. Typowa polska zawiść. Ja jednak jestem zwolennikiem uczciwego biznesu.


Oczywiście, że uczciwy biznes jest możliwy. Niemniej jednak jeśli chcemy trzymać się w 100% prawa i przepisów czeka nas ciężka przeprawa, bo te wcale nie wspierają człowieka :(


Wydaje mi się, że się da.. Ale może jeszcze brak mi doświadczenia 😀


Technicznie rzecz biorąc – oczywiście, że jest możliwy. Ja bym jednak inaczej postawił pytanie: jak trudny jest uczciwy biznes w Polsce ? 😉


W Polsce trzeba kombinować tak, aby wszystko wyglądało na „legalnie” :)


Hehe, święta prawda, zgadzam się z przedmówcą 😉


Mi się wydaje, że przepisy w Polsce są na tyle zagmatwane i uciążliwe, że nawet jeśli ktoś twierdzi, że prowadzi w 100% uczciwy biznes to znalazł by się na niego przynajmniej jeden mały paragrafik 😛


Odpowiedź na pytanie w tytule brzmi – NIE

W Polsce legalne biznes nie jest możliwy.

Dlatego tylko u mnie, zaczniesz zarabiać nielegalnie i zaczniesz czerpać z tego radość

Innymi słowy… będziesz brał… brał… brał… i miał z tego radość.


W Polsce polityce często konstruja wadliwe prawo , robiac dla swoich znajomych luki. Drugim problemem jest niestabilnosc prawa i ogromne kolesiostwo w systemie przetargow publicznych.

Generalnie zyjemy w dzikim kraju


Oczywiście że w Polsce można uczciwie prowadzić biznes. Trzeba tylko chcieć.


@Ślub

Dziękuje.

Teraz mogę prowadzić uczciwie biznes.


Oczywiście że można prowadzić uczciwie biznes, a nawet trzeba.


Nie było wpisów od tej pory, czy blog jeszcze żyje?


Wkrótce ponownie ożyje. Wracamy do gry 😉


Da się, chęci trzeba tylko :)


Patrząc na ostatnią głośną aferę solną to chyba nie za bardzo:-(


Niestety coraz trudniej pracować legalnie. Mam wrażenie że ja jako uczciwy człowiek jestem frajerem. Taki kraj, każdy kto kręci wychodzi zawsze lepiej niż ten który robi wszystko zgodnie w prawem.


Ciągle staram się prowadzić legalnie swój biznes, wiem że w Polsce może to być trudne ale nie mam zamiaru zmieniać swojej metodologii.

Pozdrawiam wszystkich, którzy chcą zgodnie z prawem prowadzić swój biznes!


Każdy na każdym kroku oszukuje… niestety, takie mamy realia.


Kontrowersyjny tytuł 😉 Ale sam artykuł bardzo trafny. Takie niestety są realia Polskie, że niekiedy zmuszają przedsiębiorców do niekoniecznie w 100% uczciwych praktyk.


Oczywiście, że można, a nawet trzeba prowadzić w Polsce uczciwy biznes. Kombinowanie mniejsze lub większe zawsze później nam się odbije. Wiem, że przepisy prawne regulujące biznes i prowadzenie firmy pozostawiają wiele do życzenia, ale nie mamy wyboru.


Mimo wszystko jednak bardzo ciężko założyć w Polsce własny biznes. Wciąż jest zbyt dużo załatwiania papierkowej roboty i latania po urzędach.


Pytanie co ustala moralność w biznesie?


Fakt – bycie uczciwym w biznesie jest niezmiernie trudne. Zwłaszcza dotyczy to rozliczeń między kontrahentami. Niejednokrotnie jest tak, że jakaś firma, która jest nam winna pieniądze, całymi miesiącami zwleka z ich zwrotem. A my popadamy w pułapkę finansową i musimy robić niezłe kalkulacje, żeby wypłacić pensje swoim pracownikom.


Pewnie, że uczciwy biznes jest możliwy, ale ile przedsiebiorca musi się wycierpieć, ile urzędniczych ścieżek zdrowia przebyć…


Wiadomo wszystko można, tylko jak to robić gdy przepisy są nie jasne, a przepisów jest tyle i jeszcze dochodzą nowe. Trzeba chyba zatrudniać sztab ludzi, specjalistów, prawników, by wszystko było ok.


Doskonałe pytanie, niestety obserwując moich znajomych którzy chcieli uczciwie zarobić, zaczynam w to wątpić.

Pozdrawiam jednak wszystkich wytrwałych, którzy są tymi szczęśliwcami


Oczywiście, że można, a nawet trzeba prowadzić w Polsce uczciwy biznes. Firmom nie jest łątwo, jak konkurencja dziala nieuczciwie to wtedy jest dylemat


Dziś nie opłaca się prowadzić rzetelnego i w pełni uczciwego biznesu bo urząd skarbowy wykańcza takich ludzi.


Jest ciężko ale można legalnie zarobić, jednym z pomysłów jest praca lub przynajmniej „dorabianie” do pensji w programach partnerskich. Oczywiście nie jest to zajęcie dla każdego, mnie osobiście fascynuje fakt, że posiadając tylko komputer z podłączeniem do internetu można legalnie zarabiać :)


Pewnie, że jest możliwy. A niby dlaczego ma nie być? Jak czytam komentarze, że w Polsce można się dorobić tylko kradnąc albo oszukując to mi się śmiać chce. Piszą to ludzie, którzy pewnie niczego nigdy nie spróbowali i tylko narzekają.


Jak widać na przykładzie Amber Gold, można się dorobić być może będąc nie uczciwym ( zobaczymy jak długo będzie trwał proces ). Ale większość firm działa legalnie wykorzystując polskie prawo i nie źle zarabia


Jasne oczywiscie, ale chyba głównie w usługach


Moim zdaniem uczciwość popłaca, a kiedyś wszystko wyjdzie na jaw.


To zależy od branży. Powiem szczerze, że w Polsce legalnie nie da się dorobić budując domy. A to właśnie w kraju robiłem. Ogłosiłem upadłość i wyjechałem do Niemiec. Tutaj pojawiła się kolejna niespodzianka. Żeby pracować musiałem mieć certyfikat SCC, o którym nie wiedziałem. Jednak poszukałem w sieci trochę ofert i trafiłem na http://www.qes.pl – na szczęście. Także wszystko jest kolorowe, gdy się wie o tym powierzchownie. I jak żyć? Pozdrawiam.


Oczywiście, że tak, ale inna sprawa to podatki i wszelkiego rodzaju formalności. W branży budowlanej dochodzi też duża wrażliwość na przychodzące i odchodzące konflikty. Świetnym przykładem są ostatnie upadki firm – już kilkadziesiąt i ta liczba szybko rośnie. Słowem, trzeba się nastarać, żeby przetrwać.


O tym, że jeden niekompetentny urzędnik może położyć nawet najlepszy biznes przekonał się mój znajomy. Przez błąd pracownika urzędu dostał zwrot transzy dotacyjnej miesiąc później niż zakładał, położył mu firmę a proces trwa od kilku lat.
Moim zdaniem nie da się w 100% spełnić wszystkich proceduralnych spraw, zwłaszcza przy takiej dynamice zmian.


oczywiście, że się da
potrzebny jest dobry pomysł i co najważniejsze ogromna samodyscyplina
wtedy sukces gwarantowany


To ciężka praca, ale jeśli ktoś uparcie dąży do celu na pewno go osiągnie.:)


No trochę w tym prawdy jest, dobry pomysł to nawet więcej niż połowa sukcesu.


Prawdę powiedziawszy, człowiek, który rzetelnie chciałby za każdym razem podejść do spraw musiałby mieć w plecaku prawnika lub nawet cały sztab specjalistów. Prawo w Polsce niestety jest zagmatwane, zapoznanie się z odpowiednimi przepisami jest wręcz niemożliwe, a jak wiemy nieznajomość prawa nie pozwala nam na jego łamanie.

Chcesz być uczciwy to idź na studia prawnicze i sprawdzaj każdego kontrahenta :)


Spostrzeżenia jak najbardziej ciekawe tylko ja mam takie obawy, czy przeciętny polski, przedsiębiorca, tym bardziej mały, jest przez państwo zachęcany do uczciwego prowadzenia biznesu? Na dzień dobry płaci, zanim jeszcze zacznie zarabiać. Następnie czy zarabia czy nie – płaci. Do tego płaci tym więcej im więcej zarobi.. więc gdzie jest zachęta? Bo ja nie widzę.. Banki za pożyczkę biorą duży procent. Państwo bierze również spory kawałek, więc jestem pełen obaw czy da się wystartować śpiąc spokojnie i płącąc podatki.
Jeszcze żeby te podatki były dobrze zagospodarowane.. a ta cała kasa idzie na utrzymanie bandy urzędników.


Da się ale nie w każdym profilu działalności. W biznesie internetowym jest to możliwe.
Trzeba jednak naprawdę chcieć i ślęczeć każdego dnia na forach i blogach branżowych. Uczyć się, poznać ludzi którzy okażą się pomocni i udzielą paru tajnych rad… Da się :)


Jest jak najbardziej możliwy uczciwy biznes, t ylko przede wszystkim moim zdaniem trzeba mieć porządną stronkę internetową i dobrze rozreklamowaną. Ja swoją robiłem u agencji http://www.czenzo.pl i nie dość, że profesjonalnie zrobili mi CMS to jeszcze jest 2 w googlu :)


ja uważam że jest możliwy


Rewolucja w płatnościach – darmowy, mobilny terminal

Payleven to rewolucyjna funkcjonalność na polskim rynku!

Dzięki niej zamieniamy telefon lub tablet w przenośny, mobilny i darmowy terminal płatniczy. A to wszystko dzięki bezpłatnemu czytnikowi kart podłączanemu do gniazda słuchawkowego oraz aplikacji dostępnej do ściągnięcia bezpłatnie w Apple Store. Nie istnieją żadne opłaty stałe ani rejestracyjne, jedynym kosztem jest stała prowizja na poziomie 2,95% + 37 groszy od faktycznie dokonanych transakcji.
Zapraszamy serdecznie do rejestracji na naszej stronie internetowej http://www.payleven.pl oraz na fanpage https://www.facebook.com/paylevenPL

Czekamy na Państwa!


Jeśli ma się dobry pomysł, wszystko jest możliwe, do tego mając wiedzę i doświadczenie, ważne są także znajomości. Jeśli chcemy stworzyć konkurencyjny, dobrze prosperujący biznes – najważniejsze jest know-how.


ja myślę że tak


Słyszeliście o tym nowym polskim filmie na podstawie faktów autentycznych jak Skarbówka i urzędnicy wykończyli firmę Polmozbyt? To jest naprawdę straszne.
Czy można zrobić biznes uczciwie? – Tak, ale można też zostać nieuczciwie potraktowanym i splajtować.


Ale po co robić biznes uczciwie i oddać 50% dochodów za własną ciężką pracę? Najlepiej przeprowadzić się do jakiegoś raju podatkowego.


Moim zdaniem w Polsce ciężko jest się wybić w biznesie. Czy uczciwy biznes w Polsce jest możliwy? Raczej nie.


Każdy chce się jak najwięcej nachapać, myślę że biznes w Polsce jest nie uczciwy, widziałem wielu ludzi którzy się dorobili na oszustwach i nic ani nikt im tego majątku już nie zabierze bo albo biznes jest na inne osoby zarejestrowany albo po prostu są nie do wykrycia oszustwa przeprowadzane przez taka firmę.


Racja


Nie ma w Polsce uczciwego biznesu.


Czym będziemy płacić w sieci w najbliższym czasie? http://leszekwolek.blog.com/2013/06/10/instytucje-platnicze/


Nie zgadzam się. W Polsce nie można być uczciwym.


Większość komentujących negatywnie posługuje się jakimiś stereotypami usłyszanymi przy stole u cioci. „Każdy kradnie, jak zarobił to nieuczciwie itp itd.” Przez taką mentalność większość osób nie osiągnie sukcesu.


Biznes na czasie z dużymi perspektywami na kasę to gospodarka odpadami. W grę wchodzi zarówno transport, utylizacja, recykling czy wszelka działalność zmierzająca do wsparcia przetwarzania śmieci.
Jak założyć firmę recyklingową i sięgnąć po dotacje eko http://starlit.pl/zalozenie-firmy-recyklingowej/


Jestem po filmie „Układ zamknięty” i jestem nieco przerażony. Wydawało mi się że prowadzenie interesów w Polsce jest możliwe w sposób skuteczny ale przerażające jest co dzieje się za naszymi plecami.


Rozwiń swoją działalność z nami! http://mbiuro.pl doradztwo biznesowe, wirtualne biuro, usługi prawne i księgowe.


Według mnie jest tylko trzeba znaleźć nisze jeżeli startujemy od 0
Jeżeli mamy już kapitał wszystko staje się prostsze i łatwiejsze bo możemy po prostu inwestować ale i tez czekać za zyskami
Najprostsza zasada na 1 milion to znajdź 100 000 osób które dadzą ci 10 zł lub znajdź 1 milon osób które dadzą ci 1 zł a jak to człowiek zrobi to już kwestia pomysłu i kreatywności
1 jest pewne starać i pracować trzeba nic z nieba nie spada


Można próbować prowadzić biznes uczciwie ale w Polsce przepisy tak często się zmieniają że w praktyce wychodzi na to że firm które nie naruszają żadnych przepisów brak.Zawsze są jakieś uchybienia mniejsze lub większe celowe lub niezamierzone .
Inna sprawa to uczciwie prowadzenie interesu wobec klientów i firm kooperujących.


Nie w tym kraju.Nie w takim systemie prawnym


możliwe? Gdyby tak było to byśmy tyle nie kombinowali. Rozliczenia, oszustwa podatkowe i inne…codziennie spotykamy ludzi którzy próbują nie oddać do Państwa ani grosza. Bo nawet jak oddadzą to są to pieniądze wyrzucone w błoto.


Nie jest możliwy. Ze względu na dużą liczbę przepisów, które same się wykluczają.
A prowadzenie uczciwego biznesu wiąże się z takimi kosztami, że 80% firm by upadło całkowicie.


Ależ dyskusja. Ze swojego doświadczenia powiem, że tylko uczciwy biznes ma szansę na sukces. Oczywiście mówię tu o szczeblu średnim. Duże korpo do co innego. W każdym razie, w epoce internetu, gdzie każdy przekręt łatwo można wychwycić można szybko spalić wszystkie mosty. Lepiej mieć wolny i pewny przyrost niż szybki i ryzykowny, zwłaszcza że ryzyko jest zbyt duże (znowu, dla małych i średnich firm, duże mają je gdzieś, bo tych nikt nie dotknie).


Oczywiście że w pełni legalny i działający biznes w Polsce jest możliwy. Większość osób, która mówi że w tym kraju tylko „po trupach” można się dorobić chce na starcie podciąć skrzydła innym.


Jest wiele mozliwości żeby fajnie rozkręcić biznes. Tylko musimy się liczyć na starcie. Mamy bandę naszej władzy. Gdzie musimy im oddać haracz, a potem sobie. Małe przedsiębiorstwa mogą fajnie wystartować jak załapią się na dofinansowania z Uni Europejskiej wtedy faktycznie fajnie to wygląda.


Fajnie piszesz. Szkoda, że od 2011 blog umarł…


to chyba nie do końca tak jest ale być może


coś ciekawego o urodzie

http://kalina-sklep.pl/


Czy uczciwy biznes w Polsce jest możliwy? Moją odpowiedź jest jasna, nie. Dzięki politykom i władzy, która powinna wspierać przedsiębiorstwa a nie szukać dziury i wtykać brudne łapy, aby wydoić kasę.
pogotowie naprawcze w krakowie


oczywiście że jest możliwe, wystarczy mieć pomysł, kasę, i kompetencje.


Jest możliwy, ale wymaga dużo nakładów pracy!


Jest możliwy jak najbardziej. Tyle,że chcąc założyć działalność, musimy liczyć się z tym, że otrzymamy minimum wsparcia
radca prawny Gliwice


Oczywiście, że biznes uczciwy jest możliwy, nie popadajmy w skrajności:), ale trzeba się napracować aby osiągnąć sukces! Nie ma nic za darmo!


Wszystko jest możliwe, natomiast trzeba mieć wizje i myśleć innowacyjnie. Nie oszukujmy się – trzeba też być dobry, żeby zrobić dobry biznes, oczywiście jest to połączone z wytrwałością i silnym dązeniem do celu.


To prawda, że łatwo prowadzić biznes w naszym kraju nie jest. Jednak z drugiej strony, jest to dla mnie motywujące do prowadzenia własnej działalności. Gdyby było łatwiej miałbym większą konkurencję, co za tym idzie: musiałbym wkładać więcej wysiłku w swoje działania. Ktoś mądry kiedyś powiedział: „jeżeli mówisz, że możesz i jeżeli mówisz że nie możesz, to w obu przypadkach masz racje”

W Polsce można prowadzić dochodowy i uczciwy biznes, ale z mojego punktu widzenia to wygląda tak, że wielu ludzi skupia się na ograniczeniach co paraliżuje ich na samym starcie…


Niedawno zacząłem od 0 na własnej działalności. Ile na uczciwego człowieka czeka kłód pod nogi w tym kraju to bym się nawet tego nie spodziewał. Użeranie się z urzędami może doprowadzić do depresji


chyba jest to nie mozliwe, z racji tego, że podatki i oplaty jakie trzeba zaplacic za prowadzenie dzialanlosci sa naprawde za duze, trzeba dobrze sie na kompinowac by temu podolac


Powiem krótko, jest to możliwe ale nie jest to takie łatwe, albo trzeba mieć dużo szczęścia.
Na pewno gdyby koszty prowadzenia działalności były mniejsze to nie było by tylu kombinatorów.


Postawmy sprawę jasno. Do póki będę rosły koszty pracy i będę niejasne przepisy oraz rosnąca liczba urzędników nie ma szans na poprawę biznesu w Polsce. Nie dziwię się że tak wiele ludzi kombinuje i zakłada firmy za granicą lub też tam się przenosi.


Państwo Polskie wraz z unią europejską ciągle rzucają kłody pod nogi osobom które chcą prowadzić działalność gospodarczą jest to denerwujące ze względu na to że gdyby państwo pomagało rozwijać się rodzimym przedsiębiorcą albo chociaż uprościło niektóre przepisy prawne i wprowadziło ulgi dla przedsiębiorstw które dopiero co weszły na rynek ale polityków i urzędników nic nie obchodzi byle tylko oni mieli pełne kieszenie


Zamiast pomagać Państwo Polskie tylko przeszkadza i utrudnia a przecież wystarczyłoby dać jakieś ulgi dla firm które dopiero startują i uprościć przepisy i wszyscy byliby zadowoleni


Jedynym realnym rozwiązaniem jakie widzę jest obniżeni podatków. W wielu krajach zabieg taki odniósł sukces więc dlaczego u nas miałoby się nie udać ?


jestem zdecydowanym zwolennikiem prowadzenie biznesu w Polsce przez Polaków, jak przenosisz za granice to zaczynasz cwaniakować a przecież w biznesie nie o to chodzi


Biznes zawsze niesie za sobą niebezpieczeństwo bankructwa, także w Polsce. Ale lepsze to niż praca na etacie. Zapraszam na http://www.adamiakela.pl/


Uczciwy biznes i Polska…chyba nie 😀 Polecam http://www.nursejackie.pl/


Nie wydaje mi isę 😉


Polecam zajrzeć na http://www.materialy-budowlane-szczecin.com.pl/


Założyć działalność można, gorzej z utrzymaniem… Zazwyczaj później trzeba dopłacać do interesu.

http://www.obuwiebuty.com.pl/


Założyć działalność można, gorzej z utrzymaniem… Zazwyczaj później trzeba dopłacać do interesu.


Jak masz działalność, to pewne, że będziesz dokładał do tego interesu…


Biznes zawsze możliwy, ale trzeba się na tym znać :)
Zapraszam na http://www.malascena.com.pl/


No właśnie . Trzeba wiedzieć na czym się opierać i do tego trochę ambicji
zapraszam na:
http://mmo-top.pl
http://zew-smoka2.pl


No właśnie . Trzeba wiedzieć na czym się opierać i do tego trochę ambicji
zapraszam na:
http://mmo-top.pl
http://zew-smoka2.pl


chyba tak :)

http://www.tonoughy.pl/


Niestety coraz miniej jest takich firm, a prawo w Polsce lubi działać wolno i wstecz.


Tak jest mozliwy. Udowadniają to np. ogólnopolskie programy promocji uczciwego biznesu np. Przedsiębiorstwo Fair Play – http://www.fairplay.pl, Rzetelna firma http://www.rzetelnafirma.pk, Wiarygodna Firma wiarygodnafirma.pl i kilka innych, które co nieco są w stanie zweryfikować działalność przedsiębiorcy.

Choć tendencje są spadkowe…


wsyzstko jest możliwe ;p

zapraszam na http://www.loroth.pl/


Jak najbardziej, z pewnością każdy z nas zna przynajmniej jednego przedsiębiorce, któremu biznes się kręci.


wg mnie nie za bardzo :(

polcam http://www.ormgha.net.pl/


wg mnie nie
polecam http://www.impresjalublin.pl/


nie wydaje mi isę
zapraszam na http://www.ladiesfit.pl/


Trzeba mieć znajomości albo być dobrym w jakiejś dziedzinie i wprowadzić coś innowacyjnego, ale według mnie da się :)


Na pewno w Polsce jest trudniej ze względu na podatki i różne biurokratyczne przeszkody rzucane przedsiębiorcom pod nogi, ale nie można się poddawać i trzeba starać sie uczciwie coś osiągnąć, zeby móc sobie spokojnie patrzeć w lustro.


(BWZ-HU25
スチームクリーナー高温 http://westroxx.com/wp-wank.php?do15=10187


(RH-S1
ング可能収納ボックス 大型 http://westroxx.com/wp-wank.php?do16=5467


)602150
らかい光人気の照明ライトフロアライト http://westroxx.com/wp-wank.php?do15=5857


)jtx659
トイレ衛生的で簡単防災グッ http://westroxx.com/wp-wank.php?do17=6839


)60328137-
おすすめウエストキャ http://westroxx.com/wp-wank.php?do16=6168


)XP-0819Q
いプリンセス壁掛けシャ http://westroxx.com/wp-wank.php?do15=3655


)62476546-
わうは「泡」本来の旨み。お http://westroxx.com/wp-wank.php?do15=9122


)jtx829842-【JTX】
飲料おいしい口コミガリバル http://westroxx.com/wp-wank.php?do17=5210


(KT-PS64
扉おしゃれで使い勝手の良い http://westroxx.com/wp-wank.php?do16=7472


)62476249-
スメE形木製手すりブラケ http://westroxx.com/wp-wank.php?do16=5612


)625431
いやすいデスク!150x http://westroxx.com/wp-wank.php?do17=2436


)61774049
に、九谷焼の華やぎを!!人 http://westroxx.com/wp-wank.php?do17=122


)JAN494
ルガーデンチェアーS】ブルー http://westroxx.com/wp-wank.php?do17=9251


(SD-LVE127LH
0030リョービ・日立タイプ http://westroxx.com/wp-wank.php?do16=10373


)62430883-
アジャスターの高さを合 http://westroxx.com/wp-wank.php?do16=11948


)60480507-
ンテリア 家具 カラフル http://westroxx.com/wp-wank.php?do16=5366


)6177643
手袋未滅菌タイプ話題 http://westroxx.com/wp-wank.php?do15=1194


)61077
チェア生活空間の良いアク http://westroxx.com/wp-wank.php?do17=3729


(CR-1903L
スメ事務所分別ごみ箱ダ http://westroxx.com/wp-wank.php?do17=5870


(MT-JTTU
暮らしスタッキング可能収 http://westroxx.com/wp-wank.php?do15=5400


)60389954
食べ物美味しい評判レモ http://westroxx.com/wp-wank.php?do16=12290


)6137801
呂ふた700×1200mmピンク http://westroxx.com/wp-wank.php?do16=785


)6238752
ンタサンタクロースの季 http://westroxx.com/wp-wank.php?do16=6711


)59178422-
ダイエットサプリメント健 http://westroxx.com/wp-wank.php?do17=3770


)623996
きで移動に便利便利押入 http://westroxx.com/wp-wank.php?do18=6427


)62398312
タイプ チョーク用 ETBD65-1 http://westroxx.com/wp-wank.php?do17=2114


)60387790-【コクヨ家具】
納 チャコールグレイ ブラウン http://westroxx.com/wp-wank.php?do17=9142


(XAC-CN
インどんなお部屋にも合 http://westroxx.com/wp-wank.php?do17=1684


(PP-FXN09
になる“チクチク”を http://westroxx.com/wp-wank.php?do16=8734


(KT-PMS501
ンスベッド ベッドパッド http://westroxx.com/wp-wank.php?do17=7457


(PP-FXN
壁掛けミラー壁掛ミラー http://westroxx.com/wp-wank.php?do15=4040


(CR-1903MHE
「3点セット」はくパンツ http://westroxx.com/wp-wank.php?do15=1997


(CR-GH423
。売場での演出効果も抜群 http://westroxx.com/wp-wank.php?do17=4917


(CR-G2101G
ャコールグレイ ローズ http://westroxx.com/wp-wank.php?do17=6698


(PI-P0812F
プル照明ライトフロアライト http://westroxx.com/wp-wank.php?do15=9498


)jtx689225-
と驚くボリューム感ウレタン http://westroxx.com/wp-wank.php?do17=8880


)6249818
納ラック収納ボックスカラフ http://westroxx.com/wp-wank.php?do17=4762


(SDV-V13
も便利です。家具オシ http://westroxx.com/wp-wank.php?do16=657


)60301215
!天然木ベッドサイドテ http://westroxx.com/wp-wank.php?do17=2257


)518277
トができる仕上げ用パウダ http://westroxx.com/wp-wank.php?do16=12146


)58949320
文房具作業用具持って軽い http://westroxx.com/wp-wank.php?do17=6835


)jtx82920
なミラー 円型ゴールド http://westroxx.com/wp-wank.php?do16=4098


)603942
お菓子お勧めランキング純 http://westroxx.com/wp-wank.php?do17=5381


(BWN-SS85
「4点セット」キッチン http://westroxx.com/wp-wank.php?do15=5910


/W4()プラス(1個単
の空間「文言シリーズ」人気 http://westroxx.com/wp-wank.php?do17=8967


(PI-P0614F
イス便利なだけではなく http://westroxx.com/wp-wank.php?do17=9927


(CR-G2101G
ア照明アンティーク仕上げ http://westroxx.com/wp-wank.php?do16=9657


)624229
にんにく入りラージャオ醤( http://westroxx.com/wp-wank.php?do15=2316


(CR-G2601F
納AVテレビから周辺機器 http://westroxx.com/wp-wank.php?do15=189


)6172096
マッサージ家でも、車でも http://westroxx.com/wp-wank.php?do16=4279


(SDV-VS18
備えてますゴージャスイン http://westroxx.com/wp-wank.php?do18=9017


)プラス(1個
ダイエット用品サポーター http://westroxx.com/wp-wank.php?do16=8192


アレッシー Oval Tray Size:


着替えテン

Zostaw komentarz

(wymagane)


(wymagane)

Podgląd komentarza: